Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) king.mp


king.mp
aktív tag

Nem visszafogott, hanem ocsmány.

(#2) davidsone válasza king.mp (#1) üzenetére


davidsone
addikt

;] minimalista ;)

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#3) Pocok256


Pocok256
veterán

Nekem bejön :B

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4) #20655360


#20655360
törölt tag

Gyönyörű darab. A végén még elcsábítanak ezek a mecha csodák.

(#5) #52815360


#52815360
törölt tag

Ennyiért inkább egy Strafe RGB.

(#6) thomeef válasza king.mp (#1) üzenetére


thomeef
őstag

Az eddigi legnormálisabban kinéző Logitech billentyűzet, de sebaj. A lengyel piacos kinézetű g810 meg g910 sokkal különb, igazad van.

(#5) xRagna: Ennyi. nekem is az van :DDD . De ha ennek 35 körülre lemenne az ára akkor már jó vétel lenne.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#7) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Az a baj hogy ennyiért már G910-et lehet venni majdnem :( (pár ezerrel drágább :)) )

(#8) thomeef válasza monchichi20 (#7) üzenetére


thomeef
őstag

A g910 60k hivatalosan, ez 45k hivatalosan. Vagyis ez is olcsóbb lesz joval. Max a Logitech oldaláról rendelve lesz 45k.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#9) monchichi20 válasza thomeef (#8) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Aki keres az talál olcsóbb helyet :)

(#10) davidsone válasza thomeef (#8) üzenetére


davidsone
addikt

nekem egy bill. soha nem fog 60at érni... :Y ez már gusztustalan ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#11) Blindmouse válasza monchichi20 (#7) üzenetére


Blindmouse
senior tag

De az nem cherry-vel van szerelve. Sajnos erről lemaradt a csuklótámasz, egyébként egész jó lenne. Majdcsak sikerül nekike egy jó billt csinálni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) monchichi20 válasza Blindmouse (#11) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Az lehet ,de én csak mondtam hogy ennek az árában már lehet olyat venni. :)

(#13) nyunyu


nyunyu
félisten

Hogyan fogalmazzam meg visszafogottan, hogy nem tetszik?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14) thomeef válasza monchichi20 (#9) üzenetére


thomeef
őstag

Kb. két órája linkeltem be bestbuy topicba, ugyh elkéstél.

(#13) nyunyu Ajjaj, egész oldalas esszé incoming? :DDD

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#15) monchichi20 válasza thomeef (#14) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Mivel késtem el pontosan azzal hogy meg mutattam?

(#16) thomeef válasza monchichi20 (#15) üzenetére


thomeef
őstag

Nekem írtad hogy aki keres talál nem? :D

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#17) nyunyu válasza thomeef (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

(#13) nyunyu Ajjaj, egész oldalas esszé incoming? :DDD

Gondolkoztam rajta, hogy leirjam, de inkabb nem pazarlok masfel orat az eletembol egyik uj L termekre sem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18) monchichi20 válasza thomeef (#16) üzenetére


monchichi20
aktív tag

De mert te írtad hogy 60 én meg csak meg mutattam hogy olcsóbb. :DD
De a lényeg hogy szerintem annyiért megéri legalább is nekem megérte.(csak nehéz megszokni :D)

(#19) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Csigáztam egy kicsit magam, mert jól esett az illúzió, hogy végre egy kb. jól sikerült billentyűzet -amire nem nyomtak rá über gamer designt- a Logitech-től, Cherry kapcsolókkal és akkor szépen a cikk végére tartogatjuk az árat... 1 Színű háttérvilágítás pipa, kellő mennyiségű és átbindelhető médiagombok pipa, a hangerőszabályzó egy plusz pipa, még a média gombok is világítanak még egy pipa... Megjött volna a termék tervezők esze a Logitech-nél? És akkor jött az ár: :Y :(( . Szóval a Manager-ek esze meg továbbra se jött meg...

Ennek kb. a 24K-s kategóriában lenne értelmes a helye, ezen fölül, úgyis csak a gémőr plecsniket és "presztízs feeling"-et, a karácsonyfa izzókat, meg a kriksz-karksz dizájnt fizettetik meg, amit ez esetben nem lenne érvényes...

De én szívesen látnék belőle akár egy sima membrán kapcsolós változatot is, sőt akár wireless-ben si jöhetne, a numpad helyén egy méretes tapipaddal. Ha már a kapcsolókra sózzák a magas árképzést, akkor ez ne legyen kifogás... Ja és egy le-fel csatolható csuklótámasz is teljesebbé tehetné.

(#20) SunMount3r válasza SunMount3r (#19) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja és ezzel nem azt mondom, hogy minden design-osabb billentyűzet ronda, vagy, hogy a minimalista, meg az ipari design megszállottja lennék -épp ellenkezőleg-, de ez legalább, ha már nem különösebben eredeti, legalább nincs is elrontva... :)

(#21) thomeef válasza SunMount3r (#20) üzenetére


thomeef
őstag

Egyetértek, bár 24k-ért nem kapsz értelmes billentyűzetet, nem hogy ilyet. De egy 35k-s ár jól állna neki.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#22) nyunyu válasza thomeef (#21) üzenetére


nyunyu
félisten

35k vallalhato ar lenne erte, az nagyjabol a Tesoro Durandal Ultimate arszintje.

Mondjuk ezen van mindenfele extra media, meg programozhato gomb, azon meg csuklotamasz+magyar kiosztas.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) Tomi326 válasza Pocok256 (#3) üzenetére


Tomi326
csendes tag

Nekem is :DD

(#24) Goblin12


Goblin12
őstag

Lehet sokkal drágább, de nekem a Corsair K95 sokkal jobban tetszik. :K

(#25) macilaci78 válasza monchichi20 (#9) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez az a webshop, ahol a garanciajegy a WC-papír hasznosságával bír? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#27) monchichi20 válasza macilaci78 (#25) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Nekem eddig semmi gondom nem volt velük. Másnap megkaptam a terméket mindig amikor rendeltem :)

(#28) ViZion válasza thomeef (#21) üzenetére


ViZion
félisten

Nono! A Func-om alig került többe. Tudom, Te nem szereted a vörös világítást, nekem meg pont ez tetszik, ill. a fehér, amit még elviselek. :K

Ez a bill... háát, ennyiért sokallom. A kerek gombok nekem nem tetszenek, hangerő görgő dolog is marha nagy, feliratok sem igazán a legszebbek, de ez egyéni ízlés dolga.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) kokov


kokov
tag

A következetességet értem, hogy a mikrokapcsolók fejlődtek, van belőlük új és egy pici gyártó gyártja az újat, aki képtelen minimalizálni a gyártási költségeket saját kapacitási és egyéb korlátai miatt. Nem tudja kiszolgálni a keresletet ezért inkább túláraz, na de most már vannak másolatok. Hogy az égbe kerül még mindig ennyibe?

A zajterhelés nem csökkent eléggé ahhoz, hogy ha 28-an ülnek egy légtérben kartonnal boxokra osztva, akkor ne legyen gond belőle onnan meg, hogy zajos hozza magával a hátrányt, ami miatt leváltották. Zajos és drága. Ez volt vele a gond.
Maradt zajos, de még drágább lett. :DDD
A régebbi gépekkel megvásárolt mechanikus billentyűzetek is kinyírhatatlanok voltak, szóval szvsz jöhetnek nekem a leütésszámmal ez az árazás egyszerűen érthetetlen marad számomra. Picit halkabban kattan, ugyan már nem mindegy, hogy 30dB vagy 28dB ha kattog akkor kattog kész.
Ez nem érhet ennyit.
Ennek a reális ára mondjuk 10k. Ha világít, macro stb. akkor meg 15k. Értem, hogy minden mikrokapcsoló kiváló, na de ettől megőrülni 45-60 ezer Ft-ot letenni? Ne vicceljetek már, ha gépelni kell kikukázol egy régi dines IBM-et, teszel rá egy másik lengődugót meg felmatricázod ékezettel és fillérekből ott vagy, hogy gépelni tök jó 80 évig. Megölhetetlenek.

[ Szerkesztve ]

(#30) thomeef válasza kokov (#29) üzenetére


thomeef
őstag

Ha ezek 10-15k, akkor sok lom, amit most adnak annyiért ingyen lenne? Nekem jó :DDD

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#31) #52815360 válasza kokov (#29) üzenetére


#52815360
törölt tag

Azért kerülnek ennyibe, mert anno volt egy hülye, aki hasára ütött és beárazta, azóta meg mindenki arra a szintre lövi be és senki sem megy bele az árversenybe. Mindenki parázik, hogy jajj mi lesz, ha intel vagy nv monopólium lenne... Hát itt meg van 10+ gyártó, és igy is felfelé mennek az árak. Ducky már 199 eurónál tart, én meg 4 éve 65 euróért vettem a razer mechanikus billemet...

(#32) nyunyu válasza #52815360 (#31) üzenetére


nyunyu
félisten

EUR/USD keresztarfolyam...

510 hongkongi buznyakert vettem a billzetemet, ez 2013.09.03. arfolyamon volt 15024Ft, 49.90€, 65.75$
Mai arfolyamon lenne 18080Ft, 58.37€, 65.76$...

Mondjuk a Shine 5 200€-s ara tenyleg LOL, de az elozo vilagitos billzeteiket mar meg lehet kapni 130-150€-ert is.

Aztaqrva, 130€-s Ducky Onenak doubleshot kupakja van, nem fekete festekbe martogatos, majd lezerrel levakaros. :Y

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) Archer válasza #52815360 (#31) üzenetére


Archer
őstag

Minek adják olcsóbban, ha ennyiért is megveszi a polgár? Ugyanolyan, mint a több tízezer forintos bóvli kapcsolós egerek, a gagyi, műanyag hangcuccok szintén kemény pénzekért és társai. Jó marketinggel minden szart el lehet adni. Nem mondom, hogy jelen helyzetben maga a termék gagyi, csak vicc tényleg ezek a 40-50-60k-s árak egy billentyűzetért.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#34) nyunyu válasza Archer (#33) üzenetére


nyunyu
félisten

Hadd ne fejtsem mar megint ki, miert kerul joval tobbe egy mechanikus billzet gyartasa. (PCB, fem plate, Cherry MX...)

Szerintem a tegnapi 72MHz-s billzetnek a mikrokontrollere tobbe kerul (van vagy 5$ :DDD), mint egy atlag gumidomos billzet komplett erintofoliaja a 104/105 "kapcsoloval".

Cherryt is ekeztem mar parszor a kapcsoloik ara, meg a beszerezhetetlensege miatt.

Haz muanyagja kb. egal, viszont a kupakok a mezei billzeteken altalaban egyformak, mechanikuson tobbnyire sorfuggoek, igy tobbfele kupak kell, dragabb a logisztikajuk.
Mondjuk egy mechanikusra valo bovli kategoriaju kupakszett boven megall 15-20$-bol, szoval nem egy egetrengeto tetel.
(25-30$-ert mar egesz jo utangyartottakat lehet kapni.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35) schawo válasza nyunyu (#22) üzenetére


schawo
titán

Logiból nem szokott lenni magyar? Mert ez jobban tetszik, mint a Tesó. Meg tetszik az egyedileg vezérelhető háttérvilágítás, és az, hogy fehér, nem valami random szín.

(#34) nyunyu
Tegnap milyen mecháról volt szó?

(#37) nyunyu
:R

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) adatfalo válasza schawo (#35) üzenetére


adatfalo
senior tag

De, csak ki kell várni. :U

www.adatfalodesign.hu

(#37) nyunyu válasza schawo (#35) üzenetére


nyunyu
félisten

Tegnapi CM billzetek

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38) Archer válasza nyunyu (#34) üzenetére


Archer
őstag

Régebben voltak full alu házas billentyűzetek, Enermax Aurora, vagy Keysonic ACK-5600 (ilyenem van, közel 2 kg!, kb. ölni lehetne vele), ugyan nem mechanikus egyik sem, de azért ollós, mégis akkor egy átlag árnak feleltek meg. Nyilván többe kerül az előállításuk, mint egy gagyi membrános Geniusnak, de azért szerintem nem 15-20-szor. A 25, esetleg 30k-ra még azt mondom, ok, de felette...

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#39) nyunyu válasza Archer (#38) üzenetére


nyunyu
félisten

Most is vannak, pl. a billzet topikban ma emlegetett Cherry MX-Board 6.0-nak is alu a haza, vagy van par alu Corsair is.

Viszont amennyire nezegettem a kulfoldi billzetepitos forumokat, nagyon nem olcso egy CNCzett alu haz gyartasa, 120$ egy 60%-os billzet haz, es ebben a kapcsolokat tarto plate nincs is benne. (az ujabb 25-30$)
Vajon mennyi lehet egy teljes meretu billzethez valo alu? (El kene mar mennem 1.5mm lemezt venni a sajat projektemhez.)

Mig egy komplett egypalcas gumidomos billzetet kapsz mar 10-15$-bol keszen, muanyag hazzal, kupakokkal, stb.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40) proci985 válasza Archer (#38) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Ducky year of the szeria is full alu, eszmeletlenul massziv es gyonyoru darabok (tetejeben egyedul abbol volt TKL mx green amit europaban is lehetett kapni). en is szemeztem vele ket honapot, aztan hagytam mert a numpadot/kurzort eleg aktivan hasznalom.

kupak tekinteteben pl a steelseries 6g v2om ket honap utan mar le volt kopva, mondjuk azota nem lett sokkal rosszabb a helyzet, pedig megirtam rajta ket diplomamunkat meg egy raklap egyeb anyagot.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) Archer válasza nyunyu (#39) üzenetére


Archer
őstag

A Keysonic pl. nem egy sima téglatest forma, és egy darab az egész, semmi csavarozás vagy hegesztés és mégis emberi szinten tudták anno adni, szóval technológia (sajtolt vagy mart fogalmam sincs) és darabszám kérdése szerintem. Nyilván nem ez felé tart a jövő (sajnos), hogy valamit ne a legolcsóbb sz@r műanyagból készítsenek, különben nem lenne akkora extra profit, azért az egy-két ilyen modellért, amit meg kiadnak különlegesség gyanánt, annyit kérnek, amennyit nem szégyellnek, mert az ilyet úgyis célirányosan keresi az a néhány ember.
Én amúgy imádom azt az alu csuklótámaszt, ami a billentyűzet része, teljesen más az érzete, mint a papírvékony kopogós műanyagnak.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#42) nyunyu válasza Archer (#41) üzenetére


nyunyu
félisten

Nyilvan lehet 725$-ert is kapni egyedileg, kezzel gyartott alu billzetet, es meg kereslet is van ra.
Legalabbis par honapja felkerult 10db MassDropra, 2 nap alatt lecsaptak a nepek.
Meg ugy is, hogy a gyarto 3 honapot kert a 10db legyartasara, mivel nem 2 nap osszerakni ezeket.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Ehhez mit szoltok?
[DASKeyboard gamer]

[ Szerkesztve ]

(#44) nyunyu válasza [CsuCsu] (#43) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekik sem sikerult eleg MX Redet venniuk, igy attertek egy sajatmarkas switchre. *
A tobbi az csak marketing bullshit.

*: vegen meg kiderul, hogy ezeket is a Kaihua gyartja, mint az R betus karacsonyfadiszekben hasznaltakat. ;]
60M lifespan stimmel, 1.7mm actuation detto. :DDD
Max annyi valtozott, hogy mas van a kapcsolo felso hazara markanevnek irva, meg das linearis es taktilis kapcsolokat rendelt, mig a tularazott gamer periferia expert ceg clickyt es taktiliset kert.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45) schawo válasza nyunyu (#44) üzenetére


schawo
titán

Nyilván rebrandelt vacak OEM Kailh, nincs nekik kapcsológyáruk.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46) ViZion válasza nyunyu (#44) üzenetére


ViZion
félisten

Greetech-et írnak erre, rövidebb az útja, mint a Cherry-nek, ettől gémerebb :K

Mondjuk már nem játszom "agyatlanFPS-t", de amiket tolok, néha ott is kell zongorázni. Sokkal többet jelent a fáradtságom, mint hogy milyen bill-en játszom. Néha csak este 10-11 körül tudok kezdeni, hááát, többnyire a korai halál ami jut. :D Szal. egy jó bill. kell, de az nem minden.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47) nyunyu válasza ViZion (#46) üzenetére


nyunyu
félisten

Das 4C-ben alkalmazott Greetecheknek nem 2mm az actuationje?
Mondjuk az durva, hogy harmadaron lehet kapni, mint a Cherry MX-eket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48) pomorski


pomorski
őstag

@Archer (#38):

Nekem külföldön volt egyszer szerencsém használni egy Cherry aluházas klaviatúrát. Nagyon bejött! Csak kár, hogy nem tudtam hazahozni.

[ Szerkesztve ]

(#49) proci985 válasza ViZion (#46) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Cherryt se kell bottom outolni:).

en meg az vagyok, akinek az irodajaban van a gamer bill MX red switchekkel, otthon pedig natergon jatszik:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#50) #65675776 válasza nyunyu (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

Valahogy sehol sem látom ezeket a jó árú kupakokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.