Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kriza


Kriza
őstag

Érdekes kérdés, hogy mennyire teszi ez tönkre az ember szemét.
Személy szerint nem szivesen vágnám haza ilyennel a szemem.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

gyorsan megvásárolom az iglass.com, iglasses.com domaineket, hátha...;]

(#3) sztara


sztara
aktív tag

így nem lehet rossz filmet nézni :U a szememnek meg már annyira mindegy...ettől már csak rosszabb lehet.....

http://www.spiritaker.atw.hu/lelek.php?id=55163&nyelv=hun

(#4) T0rnad0 válasza Kriza (#1) üzenetére


T0rnad0
addikt

De az is csak évek múlva derülne ki a megjelenése után, hogy rontja a szemet :(((

Z Fold 4

(#5) Daweee


Daweee
őstag

Ennek milyen felbontása van? elég pici képpontok kellenek hogy 2 centiről élvezhető legyen... egy mobilkijelzőnyi méretbe nehéz FullHD-t integrálni szerintem...
Nagyon remélem nem plazma kijelzője van, mert akkor a szó szoros értelmében kiégetné az ember szemét... ;]

(#6) greeneye166


greeneye166
aktív tag

A vidószemüvegnek igazándiból CSAK repülő- autószimulátoros, belsőnézetes-lövöldözős játéknál látnám hasznát. Videózásra otthon ott a TV, Plazma, projektor.
A buszon-vonaton én meg nem zárnám ki ennyire a körülöttem lévő világot. Egy fülhallgatóval teljesen süket és vak lennék a külvilágra.

Két gond van még:
- 10cm-nél közelebbi tárgyakat nem látunk élesen, hogy ezt hogy oldják meg nem tudom, de érdekel nagyon!
- akartak korábban már retinára vetítő projektoros szemüveget is, de ott még az ember szeme sem mozoghat, nemhogy a szemlencse. Egy kis mozdulat és megszűnik a kép látszani.

Minkét esetben közös, hogy a szem fókusza Fixálódik! Emiatt mindkét megoldás káros lesz a szemre. Nem a fény miatt, hanem mert becsapja a szemet. Nem fog úgy tünni mintha egy pontot bámulnánk másfél órán keresztül FIXEN pedig DE és ettől tönkremegy a szemünk. Ehhez jön még, hogy a másodi verzióban még maga a szemgolyó is kimered egy állásban.
Szerintem mindkét megoldás egy jól hangzó, de halott ötlet.

Megoldás majd a játékok esetén szerintem egy hajlított "LCD"-s panorámakijelzős sisak lesz helyzetérzékelővel. Itt a szem pásztázhat a kijelzőn + a fej mozgatásával szinkron mozog a látótér. Ilyenre vevő lennék!

[ Szerkesztve ]

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#7) 1010


1010
őstag

ha olyan elegánsan és diszkréten oldják meg mint aq töbi terméket akkor akár
buszon is lehet horadni

az iphon-t sem szurja ki mindenki

(#8) (An)Dante válasza greeneye166 (#6) üzenetére


(An)Dante
őstag

"- 10cm-nél közelebbi tárgyakat nem látunk élesen, hogy ezt hogy oldják meg nem tudom, de érdekel nagyon!"

nem oldották meg, nem magára a kijelzőre fókuszálsz. A szemed olyan állásban van, mintha egy pár méterre levő virtuális kijelzőre fókuszálnál. Ezt korábban nagyítókkal érték el, ugyanúgy mint ahogy a kaleidoszkópban, vagy diafilmkocka nézegetőben is „nagyobbnak” és „távolabbinak” látod a képet.

- akartak korábban már retinára vetítő projektoros szemüveget is, de ott még az ember szeme sem mozoghat, nemhogy a szemlencse. Egy kis mozdulat és megszűnik a kép látszani."

Nem egészen. Az új technikák folyamatosan térképezik a retinát a szemlencsén át, tehát van visszajelzés ha a szemed elmozdul és ez hatással van a vetítésre is. A szemgolyó sosem mered ki. Az üvegtest folyamatos rezgést végez, ugyanis az emberi szem ezzel a trükkel éri el, hogy a receptorok számánál sokszor nagyobb felbontásban képek befogni a környezetét. Az viszont tény, hogy az ember ilyenkor egy pontra, egészen pontosan egy felületre fókuszál. A legtöbb gond sokáig az volt, hogy sajnos vetítéskor az ember nem pislog. Ezt azonban ma már mesterségesen képesek stimulálni. Legtöbb virtuális szemüveg a látózóna külső részét időnként halvány bevillanásokkal ingerli, mely a mozizást nem zavarja, viszont pislogást vált ki.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.