Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #27070592 válasza b. (#86) üzenetére


#27070592
törölt tag

Nagyon off itt ez a téma, de ha kötelező szerviz után két nappal kikönyököl a motor ott sajnos az emberi tényező is nagy szerepet játszhat egy nem túl jó szándékú szerelő személyében.
Persze ezt a legnehezebb bizonyítani.

(#102) #94529552 válasza PuMbA (#99) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem láthattad, mivel nem érdekelnek, csak csípőből jön a samsungos hülyítés, csakúgy mint az OLED topikban is a kis samsung LCD fényezése közkívánatra, ja, nem, mert úgy látszik, hogy egyáltalán nem érdekli őket az LCD téma. :N
A linked hiányos és sok téves infót is mond sajnos, mint a rtingses fiúké is az amcsi tévékről. Remélem azért támogatod őket. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#103) tecsu válasza Laca19 (a) (#98) üzenetére


tecsu
addikt

Értem, hogy mit mondasz és valóban drága sokunknak, de ez van.
Egy normális (egy valódi) házimozi hangrendszer nem 200 ezer ft, hanem jóval több - sajnos.
Gondolj bele, ebben van egy lemezlejátszó, egy médialejátszó, egy elő és egy végerősítő fokozat, no meg a 6 db hangsugárzó... Vajon mennyi lehet a szettből egy hangsugárzó értéke? 10-15 ezer forint? Annyiért - sajnos - NEM LEHET elfogadható hangsugárzót gyártani. Vagy az erősítő... áh.
(Nekem azok a házimozi erősítők hangjai sem tetszenek, amik önmagukban 200 ezer körül vannak.)
Ha tudnád, mi a különbség egy drága és egy olcsó hifi között (felépítésben, anyaghasználatban), már a tudattól is kirázna a hideg, ha ezekre az egybecuccokra (vagy alaplapi hangkártyára stb.) gondolsz. A fizikát nem lehet megkerülni.

Két ilyen egybeöntött műanyagcsodát egymáshoz hasonlítgatni meg olyan, mintha a sz@rt és a f0st hasonlítgatnánk, én azt kihagyom. Előfordulhat igen, hogy az egyik jobb, mint a másik, de a jobb is még bőven rossz, persze van az a szint, ahol az még megfelel - ezt nem vitatom.
Én sem várok el szuper hangzást a szerelőműhelyben vagy egy konyhában és tudom, valakit egyáltalán nem érdekel a hangminőség, csak szóljon jó hangosan (vagy valahogy)... valószínűleg ők vannak többségben, mert ezeket a szutykokat milliószám adják el a gyártók havonta.

Nekem nincs pénzem drága sokcsatornás rendszerre, ráadásul inkább a zenét mint a filmet, illetve a régebbi filmeket kedvelem, emiatt nekem nem kell sokcsatornás rendszer, inkább egy jó sztereó.
X százerzer forintból egy jó sztereó számomra sokkal jobb élményt nyújt, mint ugyanennyiért (vagy valamivel többért) egy sokcsatornás házimozi. De mondhatnék x milliót is, mert ott is kiütközik a különbség.

A marketing beviszi az embert az erdőbe és nehéz kijönni onnan. ;) Én a brossúrák betűtípusából is már az átverés mértékére következtetek.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#104) tecsu válasza #27070592 (#101) üzenetére


tecsu
addikt

Ezt csak néhány verőember segítségével lehet bizonyítani.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#105) mjani1172 válasza #27070592 (#101) üzenetére


mjani1172
addikt

egy nem túl jó szándékú szerelő személyében

Egyszerű hanyagság vagy egyéb hiba is lehet, nem kell rosszindulat.

(#106) kkf


kkf
aktív tag

mondtam én, hogy még korai eladni azokat a Pana G30-asokat :) :))

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#107) Duree


Duree
veterán

Hát ez egy Sonynál eléggé aggasztó,persze másnál is kiadnának az emberek, de ez itt szomorú.

duree54

(#108) kkf válasza mjani1172 (#105) üzenetére


kkf
aktív tag

mivel Magyarországról van szó, inkább maradjunk az "anyagköltség és idő optimalizációnál".
sajnos mára az a helyzet, hogy rosszabbat nem tehetsz a friss autóddal, mint hogy beviszed kötelezőre.

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#109) schawo válasza TIT (#75) üzenetére


schawo
titán

Akkor ezek szerint a Honda maradt japo+a toyo is?

Subaru

De annál meg most csináltattam 105ezres sima, nagyszervizt. Egyedül egy lambdaszonda volt az extra. 750 volt. Ezer forintban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#110) b. válasza #27070592 (#101) üzenetére


b.
félisten

nincs sajnos mit bizonyítani, mert 123 ezer kilométernél volt szíj csere, minden szervizt elvégeztek kötelezően ráadásul gyári szíjat raktak bele, nem is utángyártottat.( 150 ezer km vagy 120 hónap ezeknek a periódusa)
garanciális volt az autó, 200 ezer km ig vagy 3 évig, 2 év 7 hónapos volt. 650 ezer forintért javították, nekem egy fillérbe nem került, még a trélert is állták.
Az más kérdés, hogy utána majd fél évet kellett várnom az új autómra, hiába itt gyártják az Opelt.
Na de tényleg off nagyon ez itt. Üdv!

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#111) stellaz válasza tecsu (#103) üzenetére


stellaz
addikt

Nekünk is volt jbl egybe házimozi szett, de nem igazán volt jó, nem szerettem.

Áttértem sima stereo rendszerre, és sokkal jobb, nekem nem hiányzik a térhangzás, megelégszem a stereo hangtérrel, de azt arányában sokkal-sokkal jobb minőségben kapom.

[ Szerkesztve ]

(#112) stellaz válasza b. (#110) üzenetére


stellaz
addikt

kolléganőm mercije is 1,4 M forintos kárt szenvedett vezérműlánc szakadás miatt, végig szervizelve volt...
haverom bmwjében még garanciában volt motor csere, és állítólag nem volt az egyedüli
de a totalcaron nemrég a motor kikönyöklős yarisokról is volt szó
szóval mindenhonnan van péda a rossz tervezésre

[ Szerkesztve ]

(#113) b. válasza stellaz (#112) üzenetére


b.
félisten

Igazából a tanulság ebből,-hogy visszakanyarodjunk cikkhez,- hogy lehet ezt korrekten is kezelni, nem így mint most teszi a Sony, hónapok óta. Egyébként silány a PS4 pro is mind hűtés minőségben -hangban, összeszerelésben, ne értem egy ekkora nevű cég hogy engedheti ezt meg magának. ( persze tudom, profit)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#114) stellaz válasza b. (#113) üzenetére


stellaz
addikt

Igen, igazából nem is az a baj, ha elromlik, ami elromolhat, hanem, hogy azt hogy kezeli a gyártó.

(#115) TIT válasza Laca19 (a) (#98) üzenetére


TIT
veterán

Sose voltak minőségiek az egybe szettek,a sony 340 ezres is beszart 1 év alatt és egy műanyag nem fog úgy szólni mint egy fa és ott is van difi rendesen.
Tesóm lg-je 2007-ben 200 volt és 1 év után javíthatatlan lett.
Az lehet,hogy 30 W.ot felvett,de hogy ne madta le az is biztos,szét is robbant volna,csak a laikusok elhiszik.
Látszik nem hallottál 2x40W-os erősítőt,a szobából kirohansz.
Ezek az egybeszutykok vicc,főleg ami rá van írva...mennyien jöttek,hogy fúúú 1000W-ja a rollerom annyi.
Lehet sokat olvastál...én is de '90 óta árulom ezeket és nem a Tuskóba.

(#116) tecsu válasza TIT (#115) üzenetére


tecsu
addikt

"Az lehet, hogy 30 W-ot felvett, de hogy nem adta le, az biztos!"
:DD :C

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#117) Piftuka válasza arn (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

A SONY soha nem támogatta a "downgrade"-et.

A gyalázatos Android frissítéseik elől sincsen "menekvés". Ha az ember belefárad a sok hibába, amit az adott OS verzió produkál, és frissíti... majd szembesül vele, hogy a hibákat az nem javította, vagy más bosszantó hibákat generált... Akkor már sajnos nem tud visszatérni a korábbi változathoz!

(Pedig ilyen esetben azért nem ártana!)

"Aquila non captat muscas."

(#118) Piftuka válasza mjani1172 (#60) üzenetére


Piftuka
veterán

Én egy SONY televízió tulajdonosaként is azt mondom most, hogy "nyaljon sót" a japán vezetés!

Ez a hír számomra az Intel Spectre/Meltdown "f*szoskodása" mellett az utóbbi idők legmegdöbbentőbb híre.

Elfogadhatatlan a hozzáállásuk. És ez egy prémium termék... :U

Megjegyzem, nagyon nincsen könnyű helyzetben, aki manapság tévét akar vásárolni. Ezerszer nehezebb dolga van, mint a CRT korszakban.

Hol a technológia nem stimmel, hol a gyártó hozzáállása, és annak garanciális háttere, hol pedig az operációs rendszer...

Most kapásból nem is tudnék olyan készüléket mondani, amely mindhárom fent említett területen korrekt végeredményt nyújt a felhasználóknak.

"Aquila non captat muscas."

(#119) Piftuka válasza Williamgrant (#15) üzenetére


Piftuka
veterán

Amikor így, ebben a stílusban beszél róluk, te sem vagy különb, ugye tudod?

És hogy kerül már megint ide a QLED? (Ami egyébként - a 9-es széria legalábbis - egy nagyon jó tévé.)

Tényleg nem értem, hogy ebben a témában miért nem tudtok (mindenki, akit illet) racionálisan gondolkodni?

Nincsen tökéletes tévé készülék. Szigorúan technikai értelemben véve, a képminőségét illetően viszont van több jó is. Nem, nem csak az OLED fronton.

"Aquila non captat muscas."

(#120) Piftuka válasza PuMbA (#99) üzenetére


Piftuka
veterán

Például: LG 50 UK6300MLB 4K UHD Smart LED televízió

Az összes 50 colos idei modelljük, és a 70 UK6950PLA VA paneles, mert ezekben a méretben nincsen LG IPS panel.

A 2016-os 50UH635V és 58UH630V modellek is VA panelt kaptak, hasonló okokból.

Szerintem a SHARP-tól vásárolnak ilyen panelt.

"Aquila non captat muscas."

(#121) PuMbA válasza Piftuka (#120) üzenetére


PuMbA
titán

Na ezt tényleg nem tudtam :) 49-esben elvileg van / volt IPS paneljuk, szóval ezek szerint érdemes 50 colos LG-t venni :) Minek ennyi fajta méret.... A Samsungnál egyébként meg nagy számban az 55 col az IPS, ezért ott is 50 colost érdemesebb venni.

Mindenesetre ez egy mindkét oldalon rossz helyzet akárhogy is nézzük, mert valaki meglát egy ilyen TV-t és úgy van vele, hogy más méretben ugyanezt a képminőséget kapja, de nem.

[ Szerkesztve ]

(#122) PuMbA válasza #94529552 (#102) üzenetére


PuMbA
titán

Én a leggyakrabban előforduló eseteket mondom éspedig sokan vettek LG TV-t úgy már, hogy fogalmuk sem volt az IPS RGBW panelról, szóval egyértelmű, hogy a Samsung pártján vagyok. Üdvözlöm, hogy van VA paneles LG TV, kicsit még több kéne belőle, hogy kijebb szoruljon az RGBW és legyen választás, mert sokaknak a TV = LG.

[ Szerkesztve ]

(#123) PuMbA válasza #94529552 (#102) üzenetére


PuMbA
titán

Most kb. harmadjára írtam be pár hozzászólást az OLED topikba, ami mérési tényeken alapul. Az LG topikba meg szinte sosem jártam. Fogalmam sincs, hogy mi bajod ezzel, de többet látsz bele :)

[ Szerkesztve ]

(#124) madgie válasza PuMbA (#99) üzenetére


madgie
titán

Régebbi ér? :D Egyébként nem vagyok oda a VA-ért, borzalmasak a betekintési szögei.

(#125) Squirrel


Squirrel
őstag

Auto es szerviz temara visszaterve. Nekem Volt/van meg egy 2007-es 1-es BMW-m. Szegeden rendesen hordtam a kotelezo szervizekre, termeszetesen markaszervizbe. Aztan egyszer a kepembe hazudtak, utana tobbet nem vittem oda. Tavaly nyaron megadta magat a klimaja, ezert elvittem aposomeknal egy kisebb varosban levo autoszerelohoz. Miutan esedekes volt a kovetkezo szerviz, mondtam, csereljunk benne minden szurot. Kicserelte, hat azt hittem lefosom a bokam, gyakorlatilag a pollenszuro a 2009-es volt benne (akkor hoztak be a nemetektol), amit papiron es szervizkonyvben itthon elvileg 5x csereltek mar nekem, de az olajszuro sem eppen a szervizkonyvben szereplo gyartasi ev (vagy a kornyekerol) volt benne. Bele se merek gondolni, olajcsereknel, fekolajnal vagy fekbeteteknel mit kokanyolhattak akkor a markaszervizben.

Mondjuk ismerosok jartak mar igy otthon Audival, Peugeot-val is, gondolom ez nem csak a BMW-re jellemzo egyedi tulajdonsag.

(#126) Petya25


Petya25
addikt

Nézem a videót és csodálkozom, hogy van ember aki ilyet játszik....
Hát őt azért nem sajnálom, lehet a TV is azért csukja le félig a szemét, tán még a homlokát is fogja nagy szörnyülködésében. :)

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#127) San398 válasza Cs1csó (#43) üzenetére


San398
őstag

Ezt a tesztelés egyszerűen megoldották Philips tévéknél. Minden új típusból kiadtak a dolgozóknak készülékeket "háziasszony" tesztre, ahol napi használatban voltak a készülékek.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#128) #94529552 válasza PuMbA (#122) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azért képzeld el el, hogy van akinek az egyik, van akinek a másik technikai megoldás jön be a panelek tekintetében(is), és nemcsak egy igazság van, amit pont te képzelsz a világról(és az elfogult szponzorált rtings-es barátaid :DDD ). Ha ezt megérted, akkor nem erőszakolod mindenkire a Sansung VA panelt, amivel nekem ugyan semmi bajom, mert itthon is szolgál egy a jó öreg Samsung tévémben.

Csak azért írtam itt neked elsőre, mert leszóltál valakit, és a szokásosat, a (#csakasamsung) nótát fújtad, konkrét típus és panel ismerete nélkül. Nem tudom miért bajod neked, ha valaki elégetten használja a saját tévéjét, ami nem olyan, amit te preferálsz? De például van rajtad kívűl egy másik VA egyház hívő(te is jól ismered a topikból), aki egy ideje IPS-t vett, és teljesen elégedettséggel ír róla a fórumba érdekes módon. Mondjuk meglepő volt elsőre, de hát így változik a világ ;] .

[ Szerkesztve ]

(#129) PuMbA válasza #94529552 (#128) üzenetére


PuMbA
titán

"Azért képzeld el el, hogy van akinek az egyik, van akinek a másik technikai megoldás jön be a panelek tekintetében(is)"

Igen, tudom, pont ezért szoktam nagyon ritkán IPS panelest ajánlani a Samsung topikban, ha ez egy vásárlási kikötés, hogy oldalról nézik a TV-t, de ez nagyon ritka. Azt veszem észre, hogy a felhősödés, bevilágítási problémák és a fekete miatt a legtöbben a VA-t preferálják. A Samsung topikban legalábbis 98%-ban találkoztam olyannal, hogy IPS paneles TV-t vettem, de nem tetszik a képe és 2%-ban, hogy VA paneles TV-t vettem és nem jó a betekintési szög. Szóval ezért az általános ajánlásom a VA.

"Csak azért írtam itt neked elsőre, mert leszóltál valakit, és a szokásosat"

Nem igazán szóltam le, csak leírtam, hogy ez nem egy holtbiztos vásárlási módszer, hogy az árukeresőn vagy bármilyen oldalon nézel véleményeket. Én ezt már megtanultam a saját hibámból, ezért szoktam ajánlani a saját megnézést, megtapogatást és utánajárást, nem pedig a netes véleményekből leszűrt konklúziót.

[ Szerkesztve ]

(#130) PuMbA válasza PuMbA (#129) üzenetére


PuMbA
titán

"Nem igazán szóltam le"

Megnéztem az adott hozzászólást és nem látok benne semmi durvát, szóval a "Nem szóltam le" a helyes megfogalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#131) PuMbA válasza madgie (#124) üzenetére


PuMbA
titán

Samsungnál is látok sok variációt.

Szüleim VA Samsungjának a betekintési szöge nagyon jó, egy 25 négyzetméteres szoba sarka fele helyezkedik el és a 3 helyes nagy kanapén, valamint a két fotelen is ugyanolyan színvilágot és feketéket hoz. Lentebbről nézve fakul, de még simán néztem a szőnyegen fekve is 5-10 percig, szerintem távol van a rossztól.

Az én újabb Samsungom VA paneljának betekintési szöge már kevesebb és hamarabb fakul a szín, bár sokáig kitartja és nem fakul tovább, csak a legszélről nézve esik be teljesen a kép, ~160 foknál.

[ Szerkesztve ]

(#132) #94529552 válasza PuMbA (#129) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem arról van szó, hogy ajánlani kéne amit útálsz, csak fogadd el, hogy neki más jön be mint neked. Használja és szereti is, ne fájjon neked az. Nehéz ennyit megérteni?

De, leszóltad a választását csak úgy találomra, hogy biztosan így meg úgy. Ott van feketén-fehéren. Persza a samsung jobb mindennél, még akkor is ha nem jobb. :(
De az OLEDet használókat is megértem, hogy elküldenek, mert nem kíváncsiak az LCD-d homogenitására, vagy más tulajdonságára. Minek provokálni őket?!

De mostmár ne offoljunk tovább, ugyanazt ne írd már be újra, mert nem akarod érteni, hogy miről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#133) PuMbA válasza #94529552 (#132) üzenetére


PuMbA
titán

"De, leszóltad a választását csak úgy találomra, hogy biztosan így meg úgy. Ott van feketén-fehéren"

Hol szóltam le, melyik szóval vagy mondattal? :) Mert én nem látom sehol. Ha neked az beszólás, hogy valami jobb valaminél, illetve hogy a netes vélemények nem sokat érnek... ha éppen nincs igazam, akkor úgyis ignorálja vagy visszaír, hogy hát de VA paneles a TV-m és nem látja a homogenitási és bevilágítási hibákat. Nekem UE43KU6000-rem van, ki a sz*rt érdekel, hogy az OLED topikban elhajtottak, meg szerintük szar a TV-m? Engem nem, de ami tény, hogy vannak jó héttérvilágítású LCD TV-k, nem csak bevilágítási és felhősödési hibásak.

[ Szerkesztve ]

(#134) PuMbA válasza #94529552 (#132) üzenetére


PuMbA
titán

" Minek provokálni őket?!"

ÖÖÖ, erre azt szokták mondani, hogy akinek nem inge ne vegye magára és megint nem értem, hogy mi volt a provokálás és melyik mondatom váltotta ki. Beírták nekem, hogy na de az LCD-m nem fekete homogenitása már nem olyan jó. És? Ezt el is ismertem, illetve még azt is odaírtam, hogy sok dologban gyengébb az LCD. Ezzel provokálva lettem? Nem, mert engem nem érdekel a TV-m hibái és ugyanúgy nem kell, hogy érdekelje az OLED felhasználókat, hogy a 24p filmek szaggatottabbak rajta, mint egy LCD-n, mert ez tény. Az OLED nem mindenben jobb, mint egy LCD, csak nagyon sok dologban, de ha ezen felhúzzák magukat az OLED topikban, hogy van egy-két gyengesége is a TV-nek, akkor ok, szerintem nem érdekelte őket.

[ Szerkesztve ]

(#135) #94529552 válasza PuMbA (#133) üzenetére


#94529552
törölt tag

Eleve nem tudtad hogy mije lehet, csak tippeltél, de az előzőben már leírtam, hogy el kellene fogadni a mások választását, ha nehéz is, nem neked veszik, hanem maguknak.
Ha nem érdekel a véleményük a másik topikban, akkor minek provokálod őket?
OFF! <<Ezt se érted.

[ Szerkesztve ]

(#136) Piftuka válasza PuMbA (#121) üzenetére


Piftuka
veterán

"Na ezt tényleg nem tudtam :) 49-esben elvileg van / volt IPS paneljuk, szóval ezek szerint érdemes 50 colos LG-t venni "

Ez így ebben a formában nem teljesen fedi a valóságot!

A 2016-os modellek tényleg elég pöpec kis készülékek voltak, ezekből az idei VA panelesekből viszont teszteltem párat, és finoman szólva sem voltam elájulva a képminőségtől, amit produkáltak.

Rögtön az jutott eszembe, hogy "VA panellel szerelni tévét ehhez a látványhoz felesleges".

Egyébként továbbra is csak arra szeretnék rámutatni, hogy még mindig nincsen tökéletes televízió, illetve a jelenleg elérhető technológiák mindegyikének megvan a létjogosultsága, és felhasználói területe.

Az egyik cimborám például a fényes nappalijába szeretett volna egy remek, maximum 50 colos tévét venni, főleg HD televízió adásokhoz, filmekhez... olyat, amelyet a haverokkal körbeülve is érdemes nézni, mert jó a betekintési szöge, mindezt a lehető legköltséghatékonyabb módon.

Óriási szerencsére egy Media Markt készletkipörgetési akcióban sikerült venni egy Panasonic 49EX633e típusú, IPS paneles készüléket, rendkívül jó áron.

A panel példásan homogén, bevilágítástól mentes, és sikerült egy nagyon jó képbeállítást hangolnom rajta. Azóta áradozik róla. Nem zavarja, hogy nincsen "tökéletes fekete", mert a fent említett közegben és körülmények között tényleg remek képet produkál a kis készülék. :K

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#137) Mentolka


Mentolka
senior tag

Fú mennyi Sony A1 tulaj szólt bele a topicba...
Bakker, mindenki tugggya, hoty ha OLED, akkor LG panel - jelenleg. Vegyetek LG készüléket, ha OLED-re vágytok, amíg a többi gyártó is felnő a feladathoz.
Ennyike.

(#138) jeni


jeni
félisten

Amúgy érdekes képen az OLED TV-k esetében 10 év a garancia a kijelzőkre bizonyos modelleknél (de lehet,hogy az összesre) !
Márkát most nem írok! Meg lehet tekinteni egyes műszaki boltokban. Nagy betűkkel kiírva,hogy 10év garancia.

(#139) blakey válasza #94529552 (#128) üzenetére


blakey
titán

Azért nézd meg, hogy miről, melyikről írtam (49SJ810V). Nem mindegy, az átlagos, általános IPS gyenge és az nem is kéne, azon nem lehet normálisan filmet nézni, tehát a világ csak részben változik. Csak, hogy megint ne informáld félre a fórumozókat. Egyébként nem most vettem először IPS-t viszont ez az első ami jó is és sajnos nem minden méretben és modellben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#141) PuMbA válasza #94529552 (#135) üzenetére


PuMbA
titán

A tények állítása nem provokáció szerintem :) Én elfogadom a mások választását és tényleg csak tippeltem (több esetben jön be, mint nem), csak azt is akartam beleszőni a mondandómba, hogy a netes vélemények olvasgatásából nem biztos, hogy a legjobb döntést lehet meghozni, csak a saját tapasztalatból. Na legyen vége :R

(#136) Piftuka: Értem. Fényes nappaliba tényleg nem kell még VA sem.

[ Szerkesztve ]

(#142) #94529552 válasza PuMbA (#141) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Persze igaz, ezért kár tippelgetni, mert könnyű elhibázni, meg semmi haszna nincs(Ha meg tetszik neki a választása, akkor ne bántsunk meg senkit, akár crt, akár oled és bármi ami közte van?), csakúgy, mint előtted kettővel sem nyert hangszórót, de legalább még van 2 lehetőség :N . Bye.

(#143) Phobion


Phobion
őstag

Amúgy a nem 1 millás, hanem 200k-400k terjedő intervallumba milyenek a mostani Sony TV-k? Tehát megbízhatóak/szép a kép? PS4 Pro-hoz szeretnék majd 4K TV-t venni, de mindenki ír mindent. :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#144) tecsu válasza Phobion (#143) üzenetére


tecsu
addikt

Alsóbb kategóriákban a Sony (és kb. minden japán) márka mindig felejtős. Arra ott vannak az egyéb gyártók.

Konkrétan a tévéket nem ismerem, de kétszázezerért biztos nem vennék Sonyt.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#145) Phobion válasza tecsu (#144) üzenetére


Phobion
őstag

Akkor mégis melyik az ajánlott?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#146) tecsu válasza Phobion (#145) üzenetére


tecsu
addikt

Szerintem középkategóriáig a dél-koreai cuccok, afelett meg a japánok, de az előbbiek ott sem rosszak. Amúgy a konkrét típustól (és az adott évtől) függ.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.