Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kirukris


kirukris
tag

Végre felpörögtek a dolgok a computex-szel, mindjárt E3...
Jóságok lesznek mostanában :DDD

(#2) EnterR


EnterR
veterán

Nem látom értelmét a világító fülesnek. Nem néz ki rosszul, de inkább figyelemfelkeltő, mint divatos.

PSN ID: marquuard

(#3) StLui válasza EnterR (#2) üzenetére


StLui
veterán

Az értelme talán pont a figyelemfelkeltésben van, szürkületben, sötétben futáskor

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#4) dejaris


dejaris
addikt

Ilyen hangfalfotelben csucsultem mar, de ennel sokkal minosegibb zenehallgast tizedennyiert is osszelehet hozni. Akkor meg tetszett, a karjara egy egesz iMac volt erositve egy erintokepernyovel, de igy az arat latvan...

[ Szerkesztve ]

(#5) Maximum1


Maximum1
őstag

kerékpáros mini szélerőmű....

(#6) alevan


alevan
őstag

Ki az a két ember aki kinn van a Computexen?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#7) sultansmith


sultansmith
senior tag

Valaki monnya már meg nekem, hogy miért jó, ha világít a fülesem, meg a zsinórja.

Kiknek akarok vele üzenni és mit? :D

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#8) elefant válasza sultansmith (#7) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

van világítós cipő is.

a kocsik aljára is szerelnek neoncsöveket, annak sincs több értelme

(#9) sultansmith válasza elefant (#8) üzenetére


sultansmith
senior tag

hát a kocsi alá a neon az oké, mert az esztétika, meg nemtommi, deee a cipőőőő.... :D :W

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#10) Elemental válasza sultansmith (#7) üzenetére


Elemental
addikt

Az autósnak üzened, hogy "ne üss el".

(#11) dejaris válasza Elemental (#10) üzenetére


dejaris
addikt

Na egy ilyen kis szart aztan ki is szurnek az autobol. Erre talaltak ki a fenyvisszavero mellenyt.

(#12) Elemental válasza dejaris (#11) üzenetére


Elemental
addikt

Csak egy feltételezés volt. Bár ezzel összecseng, hogy a futó csaj is sötétben van fotózva.

(#13) StLui válasza sultansmith (#9) üzenetére


StLui
veterán

kocsi alá a neon? hát akkor már inkább a futón a füles

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#14) sultansmith válasza StLui (#13) üzenetére


sultansmith
senior tag

Jó, hát ma már nem dívik, de aki valaha is játszott a need for speed undergrounddal... :D

Egyébként ez a zenefotel is kiakaszt, teljesen lehetetlen és használhatatlan dolgok ezek. Nekem kissé életidegen, hogy a szobámban van egy fotel, ahol én tudom élvezni a zenét, vagy az ötpontegyet, és jólvan. Biztos nagy relaxfaktor, de egy kényelmes szék meg egy jó hifi valahogy olcsóbban kijön szerintem.... :/

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#15) dejaris válasza StLui (#13) üzenetére


dejaris
addikt

Foleg, hogy buntetik is.

(#16) sultansmith válasza dejaris (#15) üzenetére


sultansmith
senior tag

forgalomban részt vevő autón igen, parkoló autóval bármit lehet.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#17) StLui


StLui
veterán

Mi sokat futunk csapatban, 5-15 fő, utcákon télen sötétben, nem árt ha minél több a fényvisszaverő világító cucc. Az is tény, hogy én sem vennék még egy töltögetni való vackot.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#18) dejaris válasza sultansmith (#16) üzenetére


dejaris
addikt

Maga a nem engedelyeztetett vilagitotest felhelyezese torvenybe utkozik, uhogy a parkoloban is ugyanugy ralehet csattintani a seggedre.

(#19) sultansmith válasza dejaris (#18) üzenetére


sultansmith
senior tag

az enyémre? én nem mondtam, hogy az én autómon van, mert nincs. :D

Nem vagyok benne egyébként biztos, hogy a nem bekapcsolt állapotú világítótesteket tiltaná. Maga a neon is azért tiltott, mert megtévesztő, összezavaró a fénye a forgalom többi résztvevője számára. De ha nem világít akkor nem az. Persze ez a józan paraszti ész, nem tudom, hogy a törvény mit diktál.

[ Szerkesztve ]

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#20) dejaris válasza sultansmith (#19) üzenetére


dejaris
addikt

Ha valaki felteszi, nyilvan azert teszi fel, hogy sose kapcsolja be, csak a kis kertjeben. Melyiket konnyebb bizonyitani, azt hogy rajta van, vagy hogy hasznalta? Na ezert a felhelyezest tiltjak.

(#21) sultansmith válasza dejaris (#20) üzenetére


sultansmith
senior tag

műbizonylat? :D na jó, befejeztem... :D

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#22) dejaris válasza sultansmith (#21) üzenetére


dejaris
addikt

Problaj meg ra szerezni :D

(#23) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A világító füles hasznos lehet azoknak, akik nagyon korán, vagy késő este járnak futni :D

Kéne!

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Fantasztikus ötlet ez a mini szélerőmű a bringásoknak. :U Kár, hogy már több mint 150 éve feltaláltak a dinamót...

Nem minden vándorút céltalan...

(#25) Garyka


Garyka
tag

És miben jobb a mini szélerőmű mint egy 30éves dinamo?! :W

(#26) Graphics válasza Garyka (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olvasd el mégegyszer, és megtudod.. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Eddig nem volt semmi a conputexen, amire felkaptam volna a fejem, hogy, " hu, ez de jo dolog, mekkore ujdonsag!"
Pedig ez lenne a lenyeg, nem?

A vilagito madzagos fules szerintem felesleges. A madzag maga zavaro futas kozben, az akksi pwdig nem bir ki egy maratont :)

(#28) Graphics válasza ng0ofy (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát nem tudom, nekem jelenleg az első 3km is hosszúnak tűnik... nemhogy a maraton. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) #65675776 válasza Garyka (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pl, hogy nem fékezi folyamatosan a kereket.

(#30) dejaris válasza #65675776 (#29) üzenetére


dejaris
addikt

Es neked nem mindegy, hogy most a kerek akadalyozodik, vagy nagyobb a legellenallasod?

(#31) Graphics válasza dejaris (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gondolod, annyival növeli a légellenállást, ami alapból is átfedésben van a bringát hajtó személlyel.

Próbálj ki egy camping bringát, dinamóval és anélkül.

Szerintem egyáltalán nem mindegy.

Plusz nézd azt, hogy ez a megoldás tölt egy aksit is. Dinamót magaddal tudod vinni? :N

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) #65675776 válasza dejaris (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kb észrevehetetlen mértékben növeli a légellenállást. A homlokellenállást semennyire, indukált légellenállás meg ebben a sebességtartományban kb irreleváns.

Duliee: Magaddal tudod vinni, max kombinálni kell egy kereplővel.

[ Szerkesztve ]

(#33) Graphics válasza #65675776 (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Korrekt kereplő :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) dejaris válasza Graphics (#31) üzenetére


dejaris
addikt

Nagyon nem ennyire egyzeru dolog az aramlastan.

Szar biciklivel es rozsdas kopott dinamoval peldalozol?

Mert ebben a megoldasban igazabol nem egy dinamo van, hanem kis torpek csiholjak az aramot es nem es szellozteti kell honaljukat. Szoval az, ha most eppen rakotottek egy akkumulatort is irrelevans.

Maradjunk annyiban, hogy az aram nem a semmibol lesz, es ennek a kis szarnak nem kozoltek a hatasfokat de ha 10%, az mar csoda, mig egy jo agydinamo 40%-os.

(#35) Graphics válasza dejaris (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rendben, akkor legyen igazad, és lesz egy szép szombatod :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) Kormi76 válasza dejaris (#34) üzenetére


Kormi76
aktív tag

200-700mA-t ad le sebességtől függően, 21km/h felett már tölt. Azért, ha megindulsz egy hosszabb parton lefelé, azt elég jól tudja hasznosítani. Egyébként egy dinamó, amit a súrlódási ellenálláshoz hozzáad, az lényegesen észrevehetőbb, mint amit ez a légellenálláshoz. Szerintem maximálisan észrevétlen ez a kis szar, akkora homlokfelületed van egyébként is. Hatékonyabb a dinamó, de milyen áron? Ez egy nagyobb bicajlámpa, csak még tölt is, tiszta haszon.

(#37) dejaris válasza Graphics (#35) üzenetére


dejaris
addikt

Szep szombatom akkor lesz mikor meglatlak egy tabortuz szelenel, ahogy fujkalod, hog egy sms-re valo kakao osszejojjon. Az igazan gyonyoru szombatom pedig az lesz mikor, mar az en hasznalhatatlan vackaimat veszed jo penzert.

(#38) #65675776 válasza dejaris (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

Öszintén szólva, amekkora áramfelvétele van egy LED-nek, nem is kell túl nagy hatásfok. Az a 40% elég gyér az agydinamónál. Egy sima régifajta dinamó (ami egyáltalán nem biztos, hogy rozsdás) 90% magának az elektromos résznek. A dörzshajtás slip-pel együtt is 80% körüli hatásfokú legalább. A probléma az, hogy a Lenz-erő kissé (pontosabban nagyon) fékezi a dinamót, ezt meg neked kell lekűzdened. Minél nagyobb a kimeneti áramod, annál nagyobb lesz a fékező hatás. Egy ilyen kis szélkereket meg kb az is megmozgatja ha ránézel. Ráadásul túl nagy kimenő áramot sem kell produkálnia, ellentétben egy régi dinamóval.

Jelen esetben pedig két tényező az, ami számít, de azokat már leírtam: homlokellenállás (egyáltalán nem növeli) illetve indukált ellenállás (még számolni is alig lehet ilyen kis sebességnél). Az indukált ellenállás jelentős részét is a lapátok profilja adja.

(#39) Graphics válasza dejaris (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez beteg ;] :D

@daa-raa: Ez így korrekt. A Lenz-törvény már nekem se ugrott be... rég volt fizikaóra.

@dejaris: Nincs mindenben igazad. de ez ne fájjon :D A dinamó nagyobb sebességnél nagyobb ellenállással fékezi a kereket. A hatásfok pedig eszközönként változik

Pl.: "Az akkumulátor töltő dinamó hatásfoka 84%"

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) dejaris válasza #65675776 (#38) üzenetére


dejaris
addikt

Egy sima régifajta dinamó (ami egyáltalán nem biztos, hogy rozsdás) 90% magának az elektromos résznek. A dörzshajtás slip-pel együtt is 80% körüli hatásfokú legalább.

Barmilyen papirod van, add vissza!

(#41) #65675776 válasza dejaris (#40) üzenetére


#65675776
törölt tag

Halljuk akkor mi a Te nézeted.

(#42) dejaris válasza #65675776 (#41) üzenetére


dejaris
addikt

Mar leirtam roviden es erthetoen.

[ Szerkesztve ]

(#43) Graphics válasza dejaris (#42) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jah, de akkor végül eljutottunk oda, hogy a dinamóhoz sokkal több erő kell, ergo jobban fékezik a biciklit, mint a szélkerék...

Vagy nem? :)

A dinamó hatásfoka függ a hajtási sebességtől is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44) dejaris válasza Graphics (#43) üzenetére


dejaris
addikt

Nem.

Ez igy van.

De igazabol mindegy is az oltas ellenes, chemtrailes, oxigennel dusitott, lugosito vilagban.

(#45) #65675776 válasza dejaris (#42) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amikor a tábortűzről beszéltél?

egyébként ez kb olyan, mint a napelemes lámpa. Nem közvetlen napenergiáról táplálja a világítótestet, hanem akkut tölt, amikor éri elég fény. Ez meg tölti az akkut, ha éppen forog a turbinakerék.

(#46) Graphics válasza dejaris (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Idekapcsolódik, mint a tábortűz :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) dejaris válasza Graphics (#46) üzenetére


dejaris
addikt

"Dinamót magaddal tudod vinni?"

Gondoltam megindult a fantaziad, hogy ezt meg le is szerelheted es kituzheted a sator tetejere.

(#48) #65675776 válasza dejaris (#47) üzenetére


#65675776
törölt tag

Bizony, ezt magaddal tudod vinni, és még világítani is fog a lámpája ha fel van töltve az akku benne. És nem is kell biciklire szerelned, szélben ugyan úgy működik. A(z agy)dinamót vészhelyzeti fényforrásként használni kicsit necces. Persze nem lehetetlen, mert fejre állítod a biciklit és tekered ezerrel. Csak azért nem mindegy, hogy neked kell belefektetned az energiát, vagy a téged körülvevő természet energiája hajtja, jelen esetben a szél. De ha vízhatlan lenne, akár egy folyóban is lehetne üzemeltetni. Ráadásul ameddig nem merül le az akkuja, addig igazából nem is kell semmi külső energia ahhoz, hogy világíts vele. Egy dinamó esetén ez kissé necces. Persze meg lehetne oldani, de a jelek szerint nem akarják.

(#49) Thocy a ZAGY válasza ng0ofy (#27) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Én valójában csak azt nem értem, hogy minek futás közben bármit is hallgatni. Városban szerintem veszélyes, bár az mp3-at fülesből is elemi erővel kiszűrődve hallgató, autók között cikázó bringások azért ebben utolérhetetlenek, erdőben pedig inkább a madarakat hallgatnám. Oké, hogy ad a zene egy ritmust, de nincs elég zaj így is a világban? Most voltam Győrben a félmaratonon, minden második ember füléből madzag lógott. Azért pár éve még nem volt ez ekkora divat, inkább bíztattuk/ugrattuk egymást ismeretlenül is.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#50) Reggie0 válasza #65675776 (#48) üzenetére


Reggie0
félisten

Minden esetben te fekteted bele az energiat. A szellel szemben is neked kell energiat befektetni, ha haladni akarsz. Ha ennek egy reszet meg szelgeneratoron ki is csatolod, akkor azzal egyezo mertekben tovabbi energiat kell befektetned. Nincsenek csodak. A dinamonak legalabb jobb a hatasfoka, tehat hogy 2.5W-os USB toltest megvalosits, a szeles vacaknal legalabb 10W-ot kell pluszban belenyomnod a pedalba, mig a dinamonal nagyjabol 5W-ot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.