Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) IamMenyus


IamMenyus
tag

Picit "dellfogult" a megfogalmazás:
„az Acer mostantól az eddigi kettő helyett már három év garanciával forgalmazza notebookjait, beleértve az alacsonyabb árkategóriás eszközöket is.”
„A Dell kínálatában szintén gyakori a hároméves garanciaidő”

Az a szintén szerintem nem illik oda..

(#2) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Még jó, hogy vannak akciós Acer laptopok. Az már nem annyira, hogy van amelyiket laza 40e ft-tal olcsóbban is meg lehet venni máshol.
Ennek az ajánlásnak így mi értelme?????????????????????????
Inkább átbaszás!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#3) #04430080 válasza Pro Koryak (#2) üzenetére


#04430080
törölt tag

Máshol nem fizettek a reklámért.

(#4) Tsebacsi válasza Pro Koryak (#2) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hardver ajánló a címe, nem "Legjobb áron kínált cuccok piaca". Ha ez eddig nem tűnt fel, akkor a hiba az Ön készülékében van :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5) INGJOKE


INGJOKE
veterán

40.000-es billentyűzet és csak műbőrre futja? :D

Kabaré

(#6) Energie X


Energie X
őstag

Az SSD hűtés jó ötlet, és nem vészes az ára.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#7) Pro Koryak válasza Tsebacsi (#4) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Verőfényes akciók"
Nem tudom ez feltűnt-e???????????
Át-verőfényes esetleg, kb. úgy beállítva, hogy ez mennyire megéri!!!!
Ha te szeretsz a legdrágább boltban vásárolni = bukni több tízezer forintot, rajta. :C

[ Szerkesztve ]

(#8) SunMount3r válasza Pro Koryak (#7) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A "Szemfényvesztő akciók" cím talán találóbb lett volna... :D

(#9) Permet Elek válasza Pro Koryak (#2) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Ja meg lehet venni máshol 40 ezerrel kevesebbért, fele rammal és ssd nélkül. :)

(#10) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Arctic Accelero Xtreme IV --- a bolt csak 1 év gart ad rá (még ki is hangsúlyozzák, így egyből kiszúrtam), megnéztem az oldalukat simán 6 év a gar, és a nagykereben is megnéztem ott is 72 hónap, szóval ennyit erről a boltról is, jó kis gar-csalós mint sok másik!!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) Tsebacsi válasza Pro Koryak (#7) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Aki ez alapján az ajánló alapján rohan a boltba megvenni a terméket azt sajnáljam? Mert ostoba és nem néz utána esetleg hol olcsóbb? Hagyjálmár a hülyeséggel.. Csak böfögtél egyet, hogy "átverés" azt most várod a vállveregetést hogy "Úúú haver megmentettél, majdnem vettem egy gépet 10k-val drágábban"?? :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#12) Pro Koryak válasza Permet Elek (#9) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A 8gb 2400Mhz ram+240ssd(akár M.2-es is) +15-20e ft = 175-180e ft még így is, nem 200e!
A maradékból + egér+laptophűtő, hogy ne főjön meg az M.2 ssd az öledben. ;)

(#13) Amerigo57 válasza tibaimp (#10) üzenetére


Amerigo57
őstag

Még az elismertebb kiskerek is 1 év garanciát adnak
az Arctic Accelero Xtreme IV VGA hűtőre,
kivéve ezt a két üzletet.
De lehet , hogy ez is elírás .
A nagykerben valóban 6 év a garancia rá.

[ Szerkesztve ]

(#14) tibaimp válasza Amerigo57 (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szia Amerigo57!! :)

Azt nem néztem, csak hirtelen az oldalukat meg a nagykert, de érdekes, mondjuk ez alapján viszont nem értem, hogy miért.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Akula


Akula
őstag

Lila hűtőborda. Jajj :U

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#16) Kami11 válasza Akula (#15) üzenetére


Kami11
őstag

Van aranyban is, ha ez számít valamit... :U

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#17) Lacok válasza INGJOKE (#5) üzenetére


Lacok
őstag

Így nem haragítják magukra az állatvédőket. :D

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#18) Chaser válasza Tsebacsi (#4) üzenetére


Chaser
titán

én mást látok...
"Verőfényes akciók"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) SidCorky válasza Chaser (#18) üzenetére


SidCorky
senior tag

Verőfény is van, akciók is vannak, mi a probléma?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#20) Chaser válasza SidCorky (#19) üzenetére


Chaser
titán

eltűnt amire reagáltam?:) ha igen akkor ott a probléma ( : ha pedig nem, akkor nem értem mit nem értesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Predatorr


Predatorr
őstag

Szomorú, hogy az eldobható laptop kategória már 150e fölé kúszott, és még a hulladék is 120e.
Billentyűzeten, ha már gémörnek mondják, legyenek már game-gombok! A Strixemen van 10 + 3, és mind jól jön. 30e-ért vettem anno cherry red verziót.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#22) Tsebacsi válasza Chaser (#18) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Halálosan unalmas minden héten ezt a rinyálást olvasni, mintha rá lennétek kényszerítve, hogy olvassátok vagy megvegyétek ezeket a cuccokat ezen az áron :( :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ja, és aki csak úgy kattintgat " nagy hardveres oldalon" és esetleg ránéz a Topic-ra is, annak is feleslegesek ezek az infók? Ez az, hogy hol tart manapság a hazai konzumer színvonal tájékozottságban, az szerinted rendben van?... Szerinted ezek a hsz.-ek őket tekintve is feleslegesek? (Valahol némelyeknek is el kell kezdeni "értelmesen gondolkozni" ezen a téren...)

Meg egyáltalán, valami "online marketing etika" van még? Tehát szerinted az se kéne, még csak a látszata sem? Nyomjuk akkor fullba a @&ŁßÁ-t, 24/7 ?! (Mert ezek már azon is túl vannak lassan...) Hmmm... Farkasbácsi?

[ Szerkesztve ]

(#24) Tsebacsi válasza SunMount3r (#23) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Te tartod fent a lapcsaládot? Tudod hogy napi/heti/havi szinten miből vagy mennyiből gazdálkodnak?
Kell a reklám, mert kell a bevétel, sajnos ez egy ilyen világ hogy nem mosolyra adják a pénzt illetve az egyéb szolgáltatást.
Aki csak kattintgat az nem "tudatos" vásárló, azokat nem fogom sajnálni, akkor napestig sírhatnám tele a párnám.
Ezek a szponzorok ezt várják el, hogy az épp akciós termékeiket reklámozza az oldal. Ha nem tetszik, tessék havi szinten annyival támogatni őket amennyi a fennmaradáshoz szükséges, vagy pedig tsss. Az állandó rinya kikészítő, a bizonyítvány magyarázás meg főleg. Kedves "Naphegyező"...
Az marketing és az etika szavak egy mondatban való használata meg inkább naívságra vall.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#25) Luck Dragon

Dell 3583-as noti egész dizájnos és nagy piros pont jár az FHD matt kijelzőért is. A többi pedig pótolható apróság. Bár már akkor olyan összeget érne el aminél lehet már inkább más gépet választanék .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#26) SunMount3r válasza Tsebacsi (#24) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az marketing és az etika szavak egy mondatban való használata meg inkább naívságra vall.-> Ez csak a te gondolkozásodat jellemzi. No comment.

Röviden: te szereted az ilyen behülyítős/totál hülyének nézős mű akciós promókat, meg teszteket. Akkor egyed, mert megfelel neked ez a "színvonal" de ne kellejen már nekünk is (akik hsz.-eit itt kritizáltad), mert attól még neked semmiben nincs igazad, sőt... Az előbbi hsz.-eddel csak a saját "érverésed" alatt vágtad a fát. Ilyen cikk az van (az a baj is, hogy van ilyen, ill. hogy sajnos ezek szerint valamilyen szinten szükség van rájuk), lesz is és normálisan és értelmes módon ezeket megvitató hsz.-ek is lesznek, amíg le nem tiltják róluk őket. Te meg be jössz ide ezért... CSAK ezért.?! Ez szerinted rendben van? Minden korrekt, szakmailag, etikailag, újságíróilag, emberileg számodra?! Ok, go on, de akinek van egy kis sütni valója az nem szívja be a konstans &zaretetést. Mert ez az. Betűzzem?

(Szeretem ezt a lapcsaládod és a színvonal mostanábani leereszkedése miatt is írom ezt, de mert csak az imént ki lett provokálva).

[ Szerkesztve ]

(#27) Akula


Akula
őstag

De jó nézni a veteránok és a titánok háborúját :D Na, ezért nem járok én színházba, van itt minden :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#28) SidCorky válasza Chaser (#20) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ott van a probléma, hogy látszólag mindenki tudja, hogy máshol olcsóbban meg lehet kapni az ajánlott termékeket, mégis minden héten elolvassa és beböfögi (és itt most nem konkrétan a negyedik komment szerzőjére célzok, nem akarok személyeskedni). Ha már ilyen szépen végigolvassa az illető az egészet (mert nyilván így van, egyébként hogy tudna mindent lesavazni), akkor az első bekezdést is ajánlom figyelmébe, ahova pontosan le van írva, hogy mi a cikk célja.

SunMount3r: "Az előbbi hsz.-eddel csak a saját "érverésed" alatt vágtad a fát. Ilyen cikk az van (az a baj is, hogy van ilyen, ill. hogy sajnos ezek szerint valamilyen szinten szükség van rájuk), lesz is és normálisan és értelmes módon ezeket megvitató hsz.-ek is lesznek, amíg le nem tiltják róluk őket. Te meg be jössz ide ezért... CSAK ezért.?!" Te meg bejössz ide ezért, csak ezért, hogy megmondd neki, hogy nem tetszik a véleménye azzal kapcsolatban, hogy neki mi nem tetszik? :F Neked is ugyanazt tudom mondani, ha tudod, hogy promóció, minek olvasod és minek mész a topicjába károgni? Tele vagyunk szakmai cikkekkel (ami a többségi hiedelemmel ellentétben a saját véleményünkről szól), lehet azokat is olvasni, ami pedig nem érdekel, arra nem kell rákattintani.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#29) Tsebacsi válasza SunMount3r (#26) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem te valami más világon élsz, és itt csak turista vagy :DDD

Az marketing és az etika szavak egy mondatban való használata meg inkább naívságra vall.-> Ez csak a te gondolkozásodat jellemzi. No comment. Erre várom az értelmes, okos kifejtést/ellenpéldát, már ha menni fog. Addig csak újabb böffentés. :U

Ha neked az jött le, hogy szeretem a behülyítést, akkor nagyon fordítva ülsz a lovon és/vagy nem megy az értő olvasás, másra nem tudok gondolni.
Szeretem a cikk eredeti lényegét: Informál, bemutat újdonságokat, reklámoz. Ennyi. Felnőtt emberként tudom helyén kezelni a dolgot. Pár tagnak ez hétről hétre annyira nehezére esik, hogy idejár sírni. Általában ignorálom őket, de most kivételt tettem, és lásd máris beléd botlottam :DDD

Nem értem a színvonal hogy jön ide? Leírom utoljára: FIZETETT HIRDETÉS! Azt kell beleírni, amit a fizető mond. Amíg ingyen olvasod a PH-t, addig szerintem balf*szság rinyálni ilyenért. Ha lenne egy magazin, amire előfizetsz, és abban romlana a cikkek színvonala azt mondom igazad van, nem azt kapod a pénzedért, de itt??? :F

A normális megvitató hsz az most mi is? Majd Te eldöntöd, hogy melyikre lehet pattanni, és melyiket kell átlépnem?

Szakmai szinten mi a gond? Írja hogy ez a legjobb cucc most a piacon, ezt vedd? Ez a legjobb ár, ezt vedd? Etikailag hol itt a problem, fejtsd már ki :)
Újságírói szempontból itt mi az elvárásod? Ez nem egy Cash Flow...

Ne betűzz, mert elröhögöm magam :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#30) dagonya válasza Tsebacsi (#24) üzenetére


dagonya
aktív tag

leszarom a lapcsaládot, meg hogy ki tartja el. ha megjelenik egy "ajánló" amit a híresneves lapcsalád egyik szerzője névvel vállal és nem kurvanagy betűkkel van odaírva, hogy a "tökömtudja milyen gyártó/forgalmazó reklámját olvasod te hülye" akkor az nettó megtévesztés, hazugság, félrevezetés ... ahogy tetszik. mindegy milyen a "mai világ". ez bármilyen interpretáció legalja. abban se vagyok biztos hogy megfelel elemi sajtóetikai elvárásoknak.

(#31) dagonya válasza Tsebacsi (#29) üzenetére


dagonya
aktív tag

egy cikk színvonala, etikája, hitelessége abszolút nincs összefüggésben azzal, hogy én "ingyen" olvasom, vagy adok érte egy balaton szeletet. ha egy cikk megjelenik azt valaki névvel vállalja, azért kap fizetést (vagy nem), saját döntése alapján cselekszik. semmi közöm hozzá. ahhoz se hogy miért és ahhoz se hogy mennyiért csinálja. ha a megjelenő publikációt kritizálom, vagy támogatom az meg az én szabad döntésem. ha ebben bármilyen módon korlátoznak az meg cenzúra. ezek ilyen egyszerű ovis elven alapuló viszonyrendszerek.

(#32) dagonya válasza SidCorky (#28) üzenetére


dagonya
aktív tag

nincs itt semmi "savazás", mindössze annyi a diszkrepancia hogy ezen cikkek szerzője helyett nem egy csinos (X) szerepel. ugye nem kell megmagyaráznom mi ennek a picinek tűnő eltérésnek a jelentősége?

(#33) kromatika


kromatika
veterán

Köszi az össze foglalót.

(#34) Csepy válasza Luck Dragon (#25) üzenetére


Csepy
senior tag

Hiába a jó (szerű) kijelző, ha az egész gép a spótolástől bűzlik. Filléres, kopgós, recsegős műanyag ház, iszonyatos billentyűzet. Sajnos Inspiront venni az alsóházban rémálom. Inspiron 7000, vagy latitude 5000/7000 széria. Nyilván, árban totál máshol tartunk akkor már, de minőségben is. Azokat élvezet használni.

Regards: Csepy

(#35) Tsebacsi válasza dagonya (#30) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Oda van írva az elején, de ezt már kitárgyaltuk a 28-as hsz-ben is. Emiatt pattogni már igazán csak az tud aki direkte keresi a konfliktust.
Cenzúra nem volt ha jól látom csak épp lehet normálisan is kritikát fogalmazni, eddig kvázi csak böfögést láttam.
Az ovis elveid itt nem érvényesülnek, bocs.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#36) Chaser válasza SidCorky (#28) üzenetére


Chaser
titán

én továbbra is egy kommentre reagáltam, ami azt állította, h a cikk címe más...:)

tartalmat illető dolgokat sztem hagyjuk
most veszek egy akci nélküli routert, legolcsóbb boltnál is 2e ft-tal olcsóbb, és nem nimand bolt, nem hirdetik akciónak, és nem is láttam hirdetve sehol ( : megtaláltam shopban és leütöttem
nem egyszer, nem kétszer, nem tízszer láttam olyan ajánlásokat itt, hogy az első sarki boltban jobb ajánlat volt
meg olyan tápokat ajánlani, amit jóérzésű ember max leköp, itt a ph-n ajánlani olyat? ne hülyéskedjünk már - pláne h adott bolt árul értelmes tápot is, akár értelmes áron -
értem én, h pénzből él a ph is, de van egy szint, ami alá szerény véleményem szerint nem kellene lemenni, nem azt mondom, h a ph jó hírnevét lehúzzák ezek a dolgok, az már megtörtént, csak nem kellene nulla alá lemenni
- adott cikkel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, nem olvastam el, feljött a listában és benéztem -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) Garfield.37


Garfield.37
tag

Szerintem ennek a rovatnak túl sok értelme nincs is. :K

Üdv : Garfield.37

(#38) dagonya válasza Tsebacsi (#35) üzenetére


dagonya
aktív tag

igen, az evidens hogy az újság/cikkírás elemi elvei már egy ideje nem érvényesülnek a ph!-n. pont ezt teszik szóvá sokan, de tényleg gumicsont már, a ph! meg ezt egyszerűen trollkodásnak véli és pusztán személyeskedéssel és cenzúrázással gondolja kezelni, nemigen várható előrelépés.

(#39) Depression válasza dagonya (#30) üzenetére


Depression
veterán

"leszarom a lapcsaládot,"

Ennek itt van a like gombja. Használd te is egészséggel.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#40) Luck Dragon válasza Csepy (#34) üzenetére

Ezzel egyetértek .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#41) Shad0w válasza Tsebacsi (#29) üzenetére


Shad0w
senior tag

Ha támogatom az oldalt akkor más a tartalom az ajánlóban?
Ha ez fizetett hirdetés akkor az oldalt támogatók ki tudják kapcsolni a hétvégi ajánlást és egyáltalán nem jelenik meg?

(#42) dagonya válasza Depression (#39) üzenetére


dagonya
aktív tag

szerintem mindenki okos nagy gyerek már, én majd eldöntöm mit csinálok a fiókommal, meg a véleményemmel. köszönöm.

ha szövegértési asszisztenciára van szükség, akkor már korábban leírtam mit értek az idézett kijelentésem alatt.

[ Szerkesztve ]

(#43) SidCorky válasza dagonya (#42) üzenetére


SidCorky
senior tag

Okos nagy gyerek lehetsz, ha már ötödször kommentelsz olyan cikk alá, ami nem érdekel egy olyan lapcsaládon, amit leszarsz.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#44) Tsebacsi válasza Shad0w (#41) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha neked ez a cikk(sorozat) a legnagyobb problémád az oldalon akkor szerintem máshol kell keresni a hibát, nem az oldalban...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#45) dagonya válasza SidCorky (#43) üzenetére


dagonya
aktív tag

akkor csak neked hatodszor is; a lapcsalád (anyagi, meg bármilyen) helyzetét szarom le egy cikk megítélésénél, mint hivatkozási alap. ez olvasóként nem releváns. a cikk nagyon is érdekel, pont azért írom le hogy szerintem mi a probléma vele.

[ Szerkesztve ]

(#46) Depression válasza dagonya (#45) üzenetére


Depression
veterán

Gondolom a pároddal (ha van egyáltalán) is így vagy, lesz...d mindenét, mer csak dugni akarod. Érett felfogás...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#47) dagonya válasza Depression (#46) üzenetére


dagonya
aktív tag

nagyon eredeti hasonlat. arra soha nem gondoltam volna, hogy valaki a szombati ph! reklámcikk és a dugás között talál analógiát, dehát mindenki a maga módján boldogul.

(#48) SidCorky válasza dagonya (#45) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ja ha te leszarod, akkor nekem sem kell foglalkoznom a véleményeddel. Jó hozzállás, olyan cikkek legyenek ami neked jó, de ami nekünk jó az ne. I'm out.

Szerk: sose lesz vége.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#49) dagonya válasza SidCorky (#48) üzenetére


dagonya
aktív tag

i'm out too. sajnos elbeszélünk egymás mellett. sajnálom.

(#50) sb válasza SidCorky (#28) üzenetére


sb
veterán

Itt egy kicsit elakadtam, pedig bevallom, először a felháborodottak ellen akartam kommentelni, de amit érvként előhoztok az ebben a formában szerintem nettó csúsztatás.

Első kérdés: mi van az első bekezdésben? Én nem látom pontosan definiálva a cikk célját.
1. Le van írva egyértelműen, hogy ez szponzorált tartalom? (computerbase.de: cikk címében a főoldalon ott virít egyértelműen).
2. Szponzorált reklám vagy valós ajánló? Tehát leírásra kerülnek (vala) ami éppen van a partnernél... vagy ajánlottak is valóban ezek a cuccok? Nem mindegy. Előbbi sima reklámcikk, a másikban ott a saját véleményetek, tehát a felelősségetek.
Jelen bevezetőből azt látom, hogy ajánlott... pedig vannak benne nem igazán ajánlani való cuccok. Mindig (vagy minőségben, vagy árban). Tehát akkor logikailag visszakanyarodtunk az eredeti kérdéshez: Ezt most ti ajánljátok és így negatívnak tekinthető jogosan a tartalom? Vagy a szponzor ajánlja és akkor erős ferdítés a "tisztázó" első bekezdés, mint "ajánlat".

És nyilván az is nettó hülyeség ami más részéről itt felmerült: Fenn kell tartani a lapcsaládot ezért mehet ilyen (akármilyen) formában is minden ajánlat. Nem. Tiszta formában mehetne, a direkt arcba tolt reklám is jöhet 50db oldalanként, ha tök egyértelmű.
De ennyi. Ezen felül a működtetés és annak megoldása nem az olvasó felelőssége. Ilyen alapon a szegény távgyógyító is csak a fenntartása miatt, jóhiszeműen tolja a hülyeséget az arcunkba. De nem releváns, mert közben jó célért teszi. Ugyanitt rézf*szú bagoly eladó...

(#51) rovtiv3 válasza SidCorky (#48) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Elnézést, hogy beleugatok, de azért volna itt a dolognak egy másik vonatkozása.
Aki a köz elé tárja az írásait, annak bizony viselnie kell ennek felelősségét, még akkor is, ha kritizálják, még ha némileg alaptalanul is. (Magam is publikáltam már ezt-azt mindenféle oldalakon, és ez az első dolog, amit megtanultam.) E felelősség jóval nagyobb akkor, ha a szerző az olvasóiból él. Ez röviden azt jelenti, hogy az író-befogadó viszony távolról sem mellérendelő, itt bizony az olvasó a főnök, nem csak mert belőle élek, hanem mert a drága szabadidejének egy részét a szövegeimre áldozza. Ezért logikus érvekkel lehet ugyan vitatkozni a kritikával szemben, de az olvasóimmal személyeskedni, őket kritizálni, lekicsinylően fogalmazni SOHA. És hangsúlyozottan tökmindegy, hogy éppen kinek van igaza.
Elnézést, hogy épp most és épp neked, de már többször olvastam ehhez hasonló megnyilvánulásokat a szerzőktől az oldalon.

Már bocsánat...

(#52) Shad0w válasza Tsebacsi (#44) üzenetére


Shad0w
senior tag

Félreértesz. A hozzászólásaidból én azt olvastam ki, hogy ez a szombati ajánló egy fizetett hirdetés és mindenki kussoljon amíg ingyen olvassa a PH!-t. De én hiába fizetek* a PH!-ért ez a cikk ugyanúgy ott marad ugyanezzel a tartalommal.

Szóval én nem értem miért kellett behozni a "fizetést". A jelenlegi helyzeten** egyáltalán nem változtat ha fizetek, ha nem.

*Bizony, PH!-ért lehet fizetni is :)
**Ja, te is elmondtad, hogy szar ez a szombati cikk mert nem méri fel az árakat a magyar piacon. Csak, hogy ki is legyen mondva.

[ Szerkesztve ]

(#53) Freiherr válasza rovtiv3 (#51) üzenetére


Freiherr
őstag

Ok, de ez már menetrend szerinti minden ajánló alatt hosszú ideje. Én megértem, ha ledobja a gépszíjat a szerző, én már rég szankcionálnám ezt a sok fröcsöntőgépet a cikk alatt.

XXX

(#54) #04430080 válasza Freiherr (#53) üzenetére


#04430080
törölt tag

Vagy esetleg változtat azon, amin változtatni kellene.

(#55) Freiherr válasza #04430080 (#54) üzenetére


Freiherr
őstag

Gondolom, ezért fizet a megrendelő, sok mozgástér nem lehet szerintem.

XXX

(#56) dagonya válasza Freiherr (#55) üzenetére


dagonya
aktív tag

megrendelésre cikket írni saját névvel? ugye azért érzed hogy ez egy magára valamit adó szerzőnek nem védhető magatartás?

(#57) #04430080 válasza Freiherr (#55) üzenetére


#04430080
törölt tag

Amivel semmi gond nincs. Cím alá beírom, hogy fizetett hírdetés és kész. Az ajánló szót meg mellőzöm, ha nem konkrétan a szerző ajánlja.

(#58) dsg012 válasza sb (#50) üzenetére


dsg012
csendes tag

teljesen egyetértek, ezek a cikkek így, ebben a formában kicsit becsapósak..

(#59) Tsebacsi válasza sb (#50) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Belevau:
"A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek..."

Partnerek (fizetett hirdetés) által kiadott akciók bemutatója. Sehol sem szerepel az ezt ajánljuk, illetve én nem találtam, lehet nem voltam figyelmes. Innentől megint csak nem értelmezitek a cikket/leírását. :(

(#56) dagonya: Bocsmá de rajtad és a kommentjeiden nem tudok mást, csak megbotránkozva röhögni. Vagy fejet csóválni, magam sem tudom, mert rettentő sok vegyes érzelmet vált ki belőlem az összes megnyilvánulásod, 99%-ban negatív értelemben. Ehhez viszont gratulálok, kevés ilyen emberrel találkoztam eddig. Trollok közt bajnok lennél.

(#52) Shad0w: Nem sikerült akkor jól megfogalmaznom, van ez így.
Nem kötelező fizetni a PH-nak, és pontosan tudod mik járnak a fizetésért. Innentől ezt megint csak nem értem... :U
A cikk reklám, nem célja a legjobb árat adni. Kövessem meg magam hogy a lelked okés legyen? Azóta párszor leírtam már a véleményem, hadd ne kelljen már megint...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#60) Shad0w válasza Tsebacsi (#59) üzenetére


Shad0w
senior tag

Az a bajom, hogy mélységesen lenézed a PH!-t, egy szarhalom az egész és közben azokat köpködöd akik ezt leírják. Mármint én ezt hámoztam ki.

Referenciák:
#11: "Aki ez alapján az ajánló alapján rohan a boltba megvenni a terméket azt sajnáljam? Mert ostoba és nem néz utána..."
Magyarul: aki PH! ajánlást megfogad az ostoba

#24: "Ezek a szponzorok ezt várják el, hogy az épp akciós termékeiket reklámozza az oldal. Ha nem tetszik, tessék havi szinten annyival támogatni őket amennyi a fennmaradáshoz szükséges, vagy pedig tsss."
Támogattam* havi szinten annyival amennyit kértek mégis kint van ez az írás ezzel a tartalommal. Nem létezik az az opció amiről beszélsz. Te is pontosan tudod, hogy mi van a prémium tagságban, jobban mondva mi nincs benne (a szombati HW ajánló) és mégis azt mondod, hogy ha fizetsz akkor más lesz. De nem.

Nekem semmi bajom a cikkel, csak veled. Nem létezik az amiről beszélsz. Meg hogy lehet az, hogy nekimész annak akinek pontosan ugyanaz a véleménye mint neked?
Miért ekkora bűn ha valaki beírja a fórumba, hogy valamiből talált jobb árat? Vagy ha azt mondja egy laptopra, hogy fabatkát sem ér és nem igazán kéne ajánlgatni (visszakanyarodunk az ostoba PH! olvasókhoz)?

*2 év prémium tagságot kifizettem, de időközben lement a szinvonal és már nem támogatom őket. Erről nem fröcsögtem sehol, szimplán nem fizetek. Ennyi. A lényeg, hogy hiába fizet valaki külön, konkrétan nincs jelentősége ha a hétvégi HW ajánlót nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#61) Tsebacsi válasza Shad0w (#60) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lenézem??? Én? Hol írtam ilyet???

Továbbra sem ajánlás, a istenit már. Elolvastad Te amiket korábban írtam vagy csak trollkodsz itt?

Figyelj látom fogalmad nincs én itt miért is keltem ki, kik ellen beszélek, de hagyjuk is, mert kedvem nincs magyarázkodni, mikor látszólag direkt nem akarod felfogni.

Minek írja be, hogy talál jobb árat, mikor ez a cikk nem a jobb árról szól, hanem x cég akciójának bemutatásáról??

Az, hogy a cucc már szar, azt szerintem be lehet írni, de még mindig nem ajánlós cikk, azaz nem arról szól, hogy ezt vedd meg mert ez a tuti. Hanem most épp ez van náluk akcióban.

A Hétvégi HW "ajánló" jelenleg nekem olyan, hogy esetleg ötletet ad egy új cucc beszerzésére, többre valóban nem feltétlen alkalmas, de mivel a lapcsalád fennmaradásához szükséges, le kéne nyelni a keserű pirulát. Ha komolyan ez a cikk váltja ki a legnagyobb népharagot, akkor azt is értem miért az van politikailag jelenleg hatalmon, aki...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#62) Shad0w válasza Shad0w (#60) üzenetére


Shad0w
senior tag

Válasz a #61-re is:
Még egy gondolat: érti mindenki, hogy azért olyan amilyen ez a cikk mert fizetett hirdetés. De attól mert tudod valamiről hogy miért szar még szar marad, az nem változik.

[ Szerkesztve ]

(#63) Shad0w válasza Tsebacsi (#61) üzenetére


Shad0w
senior tag

Szerintem amikor leostobázod azt aki megfogadja a PH! ajánlását azzal lenézed a PH!-t, hiszen ezek alapján ostobaságokat ír.

(#64) Tsebacsi válasza Shad0w (#63) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Továbbra sem érted, hogy ez nem ajánló, hanem bemutató. Az ostoba az, aki egy reklám hatására rohan megvenni a terméket, ahelyett, hogy utánanézne, hogy esetleg másutt olcsóbban megvehető. A PH! ettől miért lenne ostoba? :W

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#65) Shad0w válasza Tsebacsi (#61) üzenetére


Shad0w
senior tag

Igen! Fogalmam sincs miért keltél ki ennyire és hiába olvasom a hsz-eidet nem lelem a választ. Szóval ha nekifutnál mégegyszer annak én nagyon örülnék. Ezt komolyan gondolom, semmi szarkazmus. :)

Teljesen belefér egy akciós cikk alá olyan hsz, hogy hol máshol milyen akciók vannak. Erősen témába vág.

Természetesen nyilvánvaló, hogy kiskereskedők támogatásával készülnek ezek a cikkek. Ezt már csak belegondolom, de valószínű, hogy az eggyütműködésük nem merül ki ennyiben, simán el tudom képzelni, hogy cserébe 0. napon (vagy korábban) kap a PH! valamit tesztre tök ingyen, stb.
Egyébként ja, nálam is csak gondolatindítónak szolgál ez a cikk és amikor látok valami érdekeset akkor mindig benézek a fórumba mert vagy mondanak jobb akciót vagy valakinek már van tapasztalata ugyanarról a termékről vagy stb. :)

(#66) Shad0w válasza Tsebacsi (#64) üzenetére


Shad0w
senior tag

Ez ajánló mindenki szerint. Elmúlt heti címek, mindegyikben így vagy úgy de ott van, hogy ez ajánlat, ezt a PH! ajánlja:
Augusztusi ajánlatok
Akciós árak a strandra
Ajánlatok az év második félidejére

A bemutatók hét közben jönnek és kapnak is több oldalas leírást/tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#67) Tsebacsi válasza Shad0w (#65) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bocsánat, de nem kívánok több bitet pazarolni erre a témára, mert felesleges. Azok ellen keltem ki, akik minden cikk alatt nyafognak, hogy ez olcsóbban van itt, az egész cikksorozat szar, minek van, különben is a pisti a múlt héten jobb laptopot vett feketén a sarki fűszerestől 5 év garival. Nem erről szól! És amikor néha megpróbáljuk erről őket felvilágosítani, lesz az, amit feljebb végigolvashatunk. Felesleges szócséplés kb. :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#68) Shad0w válasza Tsebacsi (#67) üzenetére


Shad0w
senior tag

Talán kezdem érteni. Valóban provokáló hangnemet ütöttek meg az elején.

Amit beírtak sztm az teljesen rendben van. Ahogy beírták az már vitatható. Nagyon nem jött át, hogy téged ez zavar. Én még most is azt látom azokban a hsz-eidben, hogy fizetett hirdetés és ne firtassuk az árakat. Pedig a cikk ugyanannyira szól az árakról is mint a termékekről, szal kibeszélni az árakat teljesen helyénvaló.

De peace, nem akartam én összeveszni, csak nem értettelek. Legközelebb egyértelműbb leszel, biztos vagyok benne. :)

[ Szerkesztve ]

(#69) Chaser válasza Tsebacsi (#67) üzenetére


Chaser
titán

ha valami nem úgy lenne beállítva, h akcióóóóó, meg egyértelműen közölnék, h azért ajánlják az adott termékett mert fizetnek érte, az más történet

zárható
(:

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) Depression


Depression
veterán

Basszus, akkor most nem a tv2-nél dolgozó Bud Spencer ajánlja az arielt? :F :DDD

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#71) twollah1976


twollah1976
őstag

Nem lenne egyszerubb ezeknel az ajanloknal letiltani a hozzaszolas lehetoseget es akkor nem kene minden heten azt olvasnom, hogy ez szar, az szar, amaz szar.

Mondjuk a hozzaszolasokat se kotelezo elolvasnom…

Az meg a masik fele a dolognak, hogy a lapot fikazok, anyazok konnyen azt veszik eszre, ki / le lesznek tiltva.
Utana meg puffoghatnak, hogy szolas szabadsag, demokracia, stb.
A lapcsaladon ilyen nincs, hogy szolas szabadsag, demokracia, itt kokemeny uzlet van es az uzletrontok szepen ki lesznek tessekelve a boltbol.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#72) rovtiv3 válasza twollah1976 (#71) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Ez igen. Szerintem pedig az egész kommentszekciót kéne betiltani, mert ott is előfordul, hogy néhány renitens vitába keveredik a szerkesztőkkel. Továbbmegyek, az efféle "üzletrontókat" kemény pénzbírsággal kellene szankcionálni az oldal rentabilitásának érdekében, a visszaesőket vesszőzéssel, a notóriusokat letöltendő szabadságvesztéssel sújtani. Hadd tanulja a poroszos rendet a mocskos mezőgazdász!

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#73) #04430080 válasza rovtiv3 (#72) üzenetére


#04430080
törölt tag

Vagy kikapcsolni az egész oldalt, így pénzbe sem kerül az üzemeltetése és beszólni sem tud majd senki :DDD

(#74) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Látom sokan napszúrást kaptak a hétvégén és már nem képesek értelmezni a partnereink szót.

(#75) b.


b.
félisten

Az ajánlóban sokszor színes és tájékoztató jellegű dolgok vannak. Laptopokhoz nem értek, de az ilyen egereket, érdekes kiegészítőket szeretem benne. Évtizedes hagyomány a szombat délelőtti ajánló, aki nem újonc, az tudja miről van szó. Sokszor látok benne dolgokat,amire rákeresek , elolvasgattam a véleményeket, majd megrendeltem onnan ahonnan szoktam. Minek ezen spilázni? aki ide jár az oldalra az tudja hogy támogatásról van szó, így kell elolvasni és kész.Nem teszt.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76) Misi_D válasza b. (#75) üzenetére


Misi_D
tag

Nagyjából így vagyok én is. De megértem mind a két oldalt, mert lássuk be: "támogatott tartalom", ennek igen gyenge jelzésével. A partnereink szó, hát hogy is mondjam, az nem egészen ezt jelenti. :)
Tényleg csak azt nem értem, h ha a régi userek nagyrészt úgyis tudják, miről van szó, az újak pedig pár héten belül ki vannak/lesznek tanítva a kommentek alapján, akkor mégis miért kell ez a nagy titkolózás: tényleg fájna bárkinek kitenni az x-et...? Csak és kizárólag támadási felületet jelent így azoknak, akiknek nem tetszik ez a módszertan. Van értelme?
Nyilván csak hipotetikus kérdés volt, mert biztos valamelyik "partner" kikötése - de ott sem értem: ha mindenki tudja, h mi ez, s ezt számukra is el lehet érthetően mondani, akkor miért kell támadási felületet biztosítani? Ez kinek jó? Előbb-utóbb a partnerek fikázása is el fog jönni ezen a vonaton haladva, azaz visszanyal a fagyi.

Azért itt felvetném pl. az Indexen futó támogatott tartalom cikkeket is. Messziről jelezve vannak, kb. senkinek nem fáj, mindenki érti miről szól, és általában még érdekesek is azok a cikkek. Hát akkor? Tényleg okos döntés lehagyni itt az x-et? Ezzel a fenti kommentáradat le is lenne tudva, és mindenki lenyugodna a ..csába. :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#77) Chaser válasza Misi_D (#76) üzenetére


Chaser
titán

pontosan erről van szó, de aki nem akarja megérteni az nem fogja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78) Noukoum válasza Misi_D (#76) üzenetére


Noukoum
veterán

Én is csak ennyit várnék hogy legyen jelezve hogy szponzorált a tartalom.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#79) dagonya válasza Misi_D (#76) üzenetére


dagonya
aktív tag

gondolom ez a deal. nyilván jobban néz ki a reklám ha egy szakmailag hiteles lap (valaha ilyen volt a ph! is) hiteles szerzője (valaha ilyen személyek publikáltak a ph!-n) saját cikkének tűnik a publikáció, mintha odadobnának egy másik pacát is az alza mellé.

(#80) Tsebacsi válasza dagonya (#79) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha szakmailag nem hiteles az oldal, azaz neked már nem ad semmit, akkor mégis mi a ***** ***** ****** keresel még itt? :U

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#81) dagonya válasza Tsebacsi (#80) üzenetére


dagonya
aktív tag

megírom a véleményem

(#82) BiP válasza Energie X (#6) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is kinéztem magamnak. Az ezer éves videokártyákról örökölt öntapadós memóriahűtés nem nagyon vált be, egyéb barkács megoldásra nincs lehetőségem, ez meg bőven a megfizethető kategória. Zárt házban meg pont nem érdekes,milyen színű.

(#83) BiP válasza Akula (#15) üzenetére


BiP
nagyúr

Létezik belőle piros, kék, zöld, arany, lila, de hagyományos szürke (nikkel) és fekete is. [EK] [Merlin] [ipon]
De PCX-nél csak ezek az "szokatlan" színek elérhetők. [PCX]

[ Szerkesztve ]

(#84) Predatorr


Predatorr
őstag

A fölös háborúskodáshoz: a marketing egy termék bevezetését jelenti a piacra. Amit "reklám"-ként ma kapunk, az a féknyúzás netovábbja kamu megnevezésekkel (lásd USB3.2 gen 1 és társai) és egyéb hazugságokkal, beleértve a "mi mire jó" típusú megtévesztéseket és a "most pont éppen ezért megy fel az ára, aminek éppen szezonja van). Ha valóban a termékeket jellemeznék, nem lehetne eladni ennyi szemetet a húsárak duplájába kerülő zöldségektől az eleve gyári hibás autókig.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#85) eszterencs


eszterencs
HÁZIGAZDA

A Hazai Pálya rovat 2004 óta majdnem minden szombaton megjelenő termékajánló. Nem x-es cikk, mert mi írjuk, tehát nem kész tartalmat teszünk ki pénzért, de annyiban szponzorált, hogy a cikk elején, logóval szereplő hirdető partnerek termékeiből, akcióiból válogatunk hétről hétre, ezért nem a teljes piacot lefedő merítés, hanem egy önkényes válogatás egy-két termékkörből, néhány boltból. Az oldalletöltések számát elnézve a cikk -- szponzorált volta ellenére -- töretlenül népszerű, sokan szeretnek belőle ötleteket meríteni a jelek szerint, és a cél is főleg ez, hogy újdonságokat, érdekességeket, akciókat mutassunk.

Le lehet írni a véleményeket, hiszen ezért van a fórum többek között, de a személyeskedést és a másik olvasó véleményének minősítgetését a továbbiakban kérjük mellőzni, illetve törölni fogjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.