Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #96302336


#96302336
törölt tag

Ilyen opció biztosan nem lesz iWatch-ban, mert rögtön feltornászná az értékeket az ár. Meg az is ha nem lehet telefonálni.
Nem fogadott hívás : 230/124 :D

[ Szerkesztve ]

(#2) kbyte1024


kbyte1024
addikt

pont most nézegetem a gear fit 2:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#3) andris1602


andris1602
aktív tag

A feleségem még úgy tanulta, hogy szív magasságban kell a vérnyomást mérni.. Ez mennyire lesz pontos? :U Arról nem is beszélve, hogy előfordul bizonyos keringési rendellenességeknél, hogy a két karon teljesen eltérő vérnyomást lehet mérni.

(#4) san2000 válasza #96302336 (#1) üzenetére


san2000
tag

Csak fél év kellett a Samsungnak mire “kitalálta” .

http://imagazin.hu/vernyomas-meresre-kepes-lehet-az-apple-watch/

(#5) fornettisuti válasza andris1602 (#3) üzenetére


fornettisuti
veterán

Annyira sem lesz pontos, mint az okosórák/karkötők pulzusmérése.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#6) RedSwallow


RedSwallow
tag

Miféle szabadalom? Koppintják a kínaiakat, már 2 hete megrendeltem egy Y2 Plus Smart Bluetooth Wristband-et, az tud vérnyomást és még véroxigént is mérni $10-ért, biztos nagyon pontos lesz. :DDD

(#7) mave13


mave13
őstag

Hát, erre kíváncsi leszek.
Vannak fenntartásaim, főleg a pontosságot illetően. Mert azért a pulzussal el lehet szórakozni, az SpO2 szintén csak játék okosóra szinten, de a vérnyomás azért már más. Nem mindegy, hogy az óra mér egy 200-as vérnyomást, a t. felhasználó meg gyorsan bedob valami instant vérnyomáscsökkentő bogyót az egyébként 120-as vérnyomására... Attól azért meg lehet fáradni rendesen.
Na, meg az a szitu az SBO-n amikor a beteg bejön azzal a panasszal, hogy 200-as vérnyomást mért az okoskodó órája... Lehet, hogy egy-egy erősebben kiégett ápoló elküldené anyjába, lehet, hogy jogosan.
Szóval nem tartom ezt az irányt annyira jó ötletnek.

andris1602: vannak csuklón vérnyomást mérő eszközök, de nem olyan pontosak, mint a felkarra rögzíthetők. Már azok sem... pedig azok elvileg csak arra vannak kitalálva. Egyébként valóban, nem árt 5 perc nyugalom után ülve, vagy fekve a szív magasságában mérni.

Icewolf || kósza ||

(#8) #80439296 válasza mave13 (#7) üzenetére


#80439296
törölt tag

Egyébként valóban, nem árt 5 perc nyugalom után ülve, vagy fekve a szív magasságában mérni.

Aha, szóval, miután az árát látva, kiugrott a szíved a helyéről, és padlót fogott, majd utána 5 perc elteltével lehet mérni, le fog esni a padlóra - mellé - az állad, hogy milyen pontosan mér... ;] :C :P

(#9) TK36


TK36
aktív tag

tudtommal a kor előrehaladtával a felkaros vérnyomás mérés ad pontos(abb) adatot.

Lehet, hogy ha megjelenik ez az új funkció, akkor majd a kisbetűs részben lesz valami kitétel, hogy ezek az adatok csak tájékoztató jellegűek és a pontos eredmény érdekében forduljon orvosához, stb...

Az első szériákat ki kell hagyni, mivel akkor még sok gyermekbetegség kijöhet ill. finomodnak majd később a dolgok.

(#10) kakuk.tamas válasza RedSwallow (#6) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Megsúgok egy titkot. Ugyanezt tudják a telefonok, és a már évek óta kapható okosórák/karperecek....

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#11) Mr.Silkó válasza #96302336 (#1) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

:C

(#12) Strapáciusz válasza mave13 (#7) üzenetére


Strapáciusz
tag

Nem mindegy, hogy az óra mér egy 200-as vérnyomást, a t. felhasználó meg gyorsan bedob valami instant vérnyomáscsökkentő bogyót az egyébként 120-as vérnyomására...

Vagy fordítva. Vettem két kínai "vérnyomásmérős" okosórát. Mindkettő, mindenkor azt mutatja, hogy 130/90-es a vérnyomásom, a valóságban meg közel jártam a kétszázhoz. És mivel minden a legnagyobb rendben, az ember nem vesz be semmit, aztán....Röviden: akinek gondja van a vérnyomásával az inkább hanyagolja a kínai csodaórákat. (vagy csak én fogtam ki valami kacatot)

A lélektani hadviselés spécije

(#13) Kamikazeman


Kamikazeman
aktív tag

Nekem van Omron csukló és felkaros vérnyomásmérőm is. A csuklón mérő kb. 2-5%-os eltérést mutat (10-15-ször ráellenőrizve), de nem hiszem, hogy ez egy tájékoztató értéknek ne lenne tökéletes, ha gond van. Ennyi eltérés simán belefér, ha az ember szeretné tudni az adott pillanatban, hogy rendben van-e a vérnyomása. Tehát csuklón is lehet viszonylagos pontossággal vérnyomást mérni, de kérdéses, hogy erre egy óra képes lesz-e?

(#14) mave13 válasza Kamikazeman (#13) üzenetére


mave13
őstag

Jah, lehet, ez tény. De azért az Omron az márka. Sajna nem mindenki azzal rohangál. Egyébként, 10-15x ráellenőrizve már alapból nem ad pontos értéket. Azt mondják egy karon 5 percen belül nem érdemes vérnyomást mérni, utána meg már teljesen más lehet az érték testmozgástól helyzettől, pszichés dolgoktól függően.
Ami pontos, az a beméretés, arra van lehetőség gyógyászati segédeszköz boltokban. Ott be is kalibrálják őket kis összegért cserébe. Az órát vajon lehet/kell majd kalibráltatni? Gyanítom nem, mert teljesen más elven fog mérni.

Mondjuk, amivel legjobb volt vérnyomást mérni az a nagy, súlyosan egészségkárosítóveszélyeshalálos higanyos mérő egy fonendoszkóppal kiegészítve. Nyilván nem lakossági felhasználásra...

Icewolf || kósza ||

(#15) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Jó ötlet, csak működjön rendesen.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#16) atike válasza HarleyCustom (#15) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, hátha már pontosabban tudna mérni... Ha még hitelesítve is lenne az nagy királyság lenne - de arra gondolom esély sincs.

(#17) no more válasza mave13 (#7) üzenetére


no more
addikt

+1, ennek jól kell működnie, ez már nem játék mint a véroxigén, meg a többi hülyeség...

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#18) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon szkeptikus vagyok a pontosságát illetően.

(#19) axioma


axioma
veterán

En nem ertem, miert nem opcio az idonkent elszorit. Mondjuk igen, legyen lehetoseg - 5-10 masodperccel elotte szol, hogy most me'rne - leallitani. De en teljesen elfogadnam, foleg ha ettol pontosabb mint a mostani problakozas.
(Na meg ez arra is eleg lenne, hogy megfelelo helyzetbe vagy ahhoz minel kozelebb helyezzem a karom/oram.)
Pebble HR pulzusmeresenek pontatlansagat van szerencsem ismerni, multkor 1 napig merte nekem a semmit (levettem es nem vette eszre).
Mas kerdes, hogy a korabban irt vercukros, ami nem valosult meg, jobban erdekelne, van erintett a csaladban.

(#20) Bossyy


Bossyy
tag

Van a témában még potenciál! Lehetne mérni hemoglobin szintet, vércsoport meghatározást okosórával, de az igazi, mégiscsak egy Star Wars edition lehetne, ami mérné a vérben lévő midichloriánok szintjét, így mindenki megtudhatná azonnal, hogy alkalmas - e Jedi lovagnak :-)

(#21) Memmaao válasza kakuk.tamas (#10) üzenetére


Memmaao
addikt

Mármint úgy érted, ugyanazt a semmit? Mert vérnyomás mérésére bármely karkötő és telefon pulzus szenzora teljes mértékben alkalmatlan! És ez is az lesz...

#Bossyy: Az ország SBO-i nagy örömmel nyugtáznák, ha csökkenne a betegforgalom, mert egy óra mérne hemoglobin- szintet, vérképet elemezne, CRP-t határozna meg, sőt , alkalmas lenne többparaméteres monitorozásra :DDD :D De félek, csak a fals eredménnyel SBO-ra rohangálók száma nőne, hogy " az órám szerint nincs vérnyomásos, elfelejtettem levegőt venni, stb... Bár egy star-wars edition engem is érdekelne!

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#22) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Micsoda újdonság, majdnem

(#23) válasza andris1602 (#3) üzenetére



őstag

Ez így van de ezek nem is szabványos gyógyászati eszközök legfeljebb prevenciora alkalmasak. Nem csak beteg ember monitorozhatja az eletfunkcioit. Sportolasnal jól mutatja a fejlődést pl. De ettől függetlenül szerintem egy infarktust is előre tud jelezni ha valaki ért hozzá.

(#24)



őstag

Igen a pontosságról. S7-t és i7-t hasonlította össze. Többszöri mérésre az i7 eredménye jött ki az S7-n. Sajnos ez mond valamit. Ráadásul az optikai érzékelőket befolyásolja a környezeti fényviszony is. Ezért van az hogy Gszenzorral erősítik meg az eredményt. Pl. Ezért nem szabad mozogni amíg méri a pulzust.

[ Szerkesztve ]

(#25) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Majd ha egyszer jön valami ami tud cukrot mérni tizedes pontossággal akkor érdeklődök. Addig ezek felesleges bóvlik. Ebből a pénzből akkor már valami normális karóra. :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#26) mave13 válasza Micsurin (#25) üzenetére


mave13
őstag

Ennek nagyon sok DM-es beteg örülne...
De orvosi alkalmazásban sem nagyon hallottam ilyesmiről, nemhogy a hobbi szinten. Voltak próbálkozások, meg nagy áttörések, lehet, hogy létezik is ilyen, de a nagy magyar egészségügyben még nem jelent meg rutinszerűen.

Icewolf || kósza ||

(#27) szabi__memo válasza Micsurin (#25) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Idénre ígérik

(#28) Micsurin válasza szabi__memo (#27) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az alma kísérleti vackában nem hiszek ha arra gondolsz.... :) És most nem a márkáról nyitok vitát, pusztán amíg a sokkal szimplább dolgokat nem tud egy smart karperec addig esélytelen, hogy pont a cukrot megoldják.
Eleve említettem, tizedes pontossággal!. Nem mindegy 4-5-6 közt hol van... 4-5 közt is van egy szakadék.

Édesapám amennyire aktív neki eszméletlen hasznos napi kieg lenne, ha motorozás, kerti barkács stb közben látná.

@mave13: Nem rutin szerűen. De ez lenne az a "smart" eszköz amire először azt mondanám igen, ezért megéri kiadni a ~150 rugót, mert napi szinten hasznos, akár életmentő lehet.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#29) la_cc válasza fornettisuti (#5) üzenetére


la_cc
addikt

És még az is bőven szar.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#30) szabi__memo válasza Micsurin (#28) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem arra gondoltam, azt sem tudom az mi

(#31) axioma válasza Micsurin (#25) üzenetére


axioma
veterán

Egy korabbi topikban belinkeltek, hogy Ausztriaban kaphato kb. 3 hetig mukodo, viselendo tapasz, ami a kiolvaso kutyujevel kombinalva kepes erre. Ezert eselyes lehet, hogy megoldjak a kozeljovoben. Mas kerdes, hogy amig nem tb-tamogatott, addig szurkalhatja a paciens csak az ertek ellenorzes miatt napi 2-7 alkalommal magat... plusz az inzulin beadasa.

[ Szerkesztve ]

(#32) mave13 válasza axioma (#31) üzenetére


mave13
őstag

Az is nagyot fog szakítani, aki először tömegtermékké tudja tenni a szúrás nélkül beadható inzulint... Tudtommal orr nyálkahártyáról felszívódó inzulin aeroszolt már teszteltek, de igen csend van róla az utóbbi időben.

De, a témához visszatérve, az is nagy szó lenne, hogyha a vérnyomás mérés egy ilyen okoseszközön pontos lenne, és mondjuk lenne hozzá az ezt vásárlóknak kis egészségügyi alapképzés... nem sok, csak pár óra. Bár, valakinek az se segítene, talán azért hasznos lenne.

Icewolf || kósza ||

(#33) #80439296 válasza mave13 (#32) üzenetére


#80439296
törölt tag

'Tudtommal orr nyálkahártyáról felszívódó inzulin aeroszolt már teszteltek, de igen csend van róla az utóbbi időben.'

Halálosan megemelheti, egyébként más egészségügyi kockázattal nem bíró páciensnél (értsd: nem szívbeteg, nem kövér) a vérnyomást, túlreagálással.

(#34) mave13 válasza #80439296 (#33) üzenetére


mave13
őstag

Ezt nem tudtam, köszi az infót. Ez pech...

Icewolf || kósza ||

(#35) Micsurin válasza axioma (#31) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Erről PÜ-ben tudnál bővebben? Nagyon hasznos lenne! :R

7 ááá, apám spec 2x szúr (Reggel-este, hosszan nyújtott inzulin, csak akkor kaphat a cukros ha eszméletlen mód tartja a napirendet, és a cukrát 5-7 közt nap közben, fél / évente megy dokihoz látogatóba ha nem stimt elveszik tőle és átáll napi többszöri szúrásra.)

OFF vége! :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#36) Kamikazeman válasza Micsurin (#35) üzenetére


Kamikazeman
aktív tag

Elég off, de miért nem diétázik a faterod?

(#37) Micsurin válasza Kamikazeman (#36) üzenetére


Micsurin
nagyúr

[...] van baj. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.