Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) forintuser


forintuser
őstag

A világ tűzoltói kedvelik ezt.

Holnapkészítést vállalok.

(#2) feliks


feliks
senior tag

Tegyük fel, hogy van egy Note7em. (Nincs)
Ha kifizettem, nem vagyok benne biztos, hogy jogilag védhető, hogy az én tulajdonomban lévő telefont a gyártója kvázi tönkretegye távolról. A felelősséget ha nem vállalja a károkért, az sem oké, hiszen ők engedték forgalomba, de elfogadható még. De lenullázni szerintem eléggé anyázásgyanús lépés.

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#3) Burt1793 válasza feliks (#2) üzenetére


Burt1793
veterán

Visszavásárolták mindenkitől, aki hivatalos forrásból szerezte.
Nyugodtan el lehet rakni, azzal senkinek sincs semmi baja.

(#4) [CsuCsu] válasza feliks (#2) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szerintem meg nem akarjak, hogy balesetet okozzon. Nem biztonsagos a hasznalata, a gyarto pedig megadta a lehetoseget a cserere. Nemcsak a sajat egeszsegedet veszelyeztetheti. Aki ennek ellenere is koti az ebet a karohoz, azt mondom igy jart. En tamogatom.

[ Szerkesztve ]

(#5) #80439296 válasza forintuser (#1) üzenetére


#80439296
törölt tag

Vicces.

(#6) Dr. Romano válasza feliks (#2) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Mivel szoftveres limitáció ezért tuti van már rá fix valami rom főzős oldalon.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7) feliks válasza Burt1793 (#3) üzenetére


feliks
senior tag

Ha én úgy döntök, hogy azért vettem mert kell, és nem akarom visszaadni az az en döntésem es felelősségem. Ha vállalom a kockázatot, semmilyen jogalapja nincs kenyszerinteni hogy ne tegyem.
Lersze, tisztán elméleti síkon mozog a gondolatmenetem, de ami az enyém​, afölött én rendelkezem. Senki más.

Csucsu4: nem, nem "így járt". Nem kezeled helyén a dolgot. Amit valaki birtokol, az az övé, ezért más nem rendelkezhet felette, ha nem jogszabály rögzíti amivel kényszerítheti a tulajt vslaki valamire. Eset vége.

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#8) csongi válasza Dr. Romano (#6) üzenetére


csongi
veterán

Ennyi :)
Már csak azért is megteszik :)

(#9) forintuser válasza #80439296 (#5) üzenetére


forintuser
őstag

Búskomor.

Holnapkészítést vállalok.

(#10) [CsuCsu] válasza feliks (#7) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem erdekel a jogi resze, es teged sem fog ha a metron a melletted allo srac telefonja az arcodba robban.

(#11) QwErTy42 válasza feliks (#7) üzenetére


QwErTy42
addikt

A balesetveszélyes autókat is visszahívják. Ha nem viszed vissza és a hiba miatt karambolozol, pláne, ha még ki is nyírsz valakit, akkor sanszosan téged húznak ....ra a bíróságon.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12) Dr. 444Hertz válasza feliks (#7) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ha jogi úton gondolkozunk, akkor a gyártó megtett mindent azért, hogy egy hibásnak minősített szériát megfelelően kivonja a használatból biztonsági okok miatt.
Lehet, hogy nincs jogalapja, de támadni sem lehet.
Pont.

Ha te vállalod a kockázatot, és ha netán mégis lángolni kezd a Note7-ed (igen, ultrakicsi rá az esély), és másoknak kárt okozol, azért teljes mértékben te vagy a felelős, mivelhogy a gyártó megadta a lehetőséget neked arra, hogy visszavidd a készüléket.
Pont.

A kettő teljesen független egymástól.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#13) Armahun


Armahun
addikt

Jól értem, hogy most csak úgy minden kérdés nélkül kívülről belenyúlnak a készülék szoftverébe és használhatatlanná teszik azt?

Mi lesz a következő lépés 1 éves licencet adnak a telefonokra és az évfordulókor lekapcsolják :F

Ha csak így tudják állítgatni akkor köpjetek szemen ha nem nyúlnak bele a kifutó modellekbe lassulást és hibákat előidézni, hogy akarj cserélni...

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#14) Integrale válasza feliks (#7) üzenetére


Integrale
veterán

Es ha berobban egy repulon, vagy mas jarmuvon, amin nem csak te utazol, akkor is vallalod a felelosseget csak ugy dacbol, mert te kifizetted? :U

"Bad reklám is reklám too"

(#15) T4uru5 válasza feliks (#7) üzenetére


T4uru5
csendes tag

"ha nem jogszabály rögzíti"

De a tűz- és robbanásveszélyes anyagok tárolását / birtoklását bizony jogszabályok rögzítik. Petárdázni is csak szilveszter éjjel lehet, műbizonylattal ellátott pirotechnikai eszközökkel... ha a Note7-nek nincs ilyen műbizonylata, de robban, akkor azt még szilveszterkor se lehet használni. :)

Magzar billentz/yet ruley'

(#16) Burt1793 válasza Armahun (#13) üzenetére


Burt1793
veterán

Miért szerinted a szoftverfrissítést te csinálod magadnak? Attól még, hogy te nyomod meg a gombot, nem te írtad a szoftvert... igen, úgy lassítják rontják, ahogy akarják (illetve úgy gyorsítják, javítják). Ennyire ne legyél naív.

(#17) feliks válasza [CsuCsu] (#10) üzenetére


feliks
senior tag

Csak egy videót kellett volna megnézed nem robbantak hanem gyulladtak és füstöltek. Kábé semmi esély hogy bármiben vagy bárkibwn kárt tegyen a telefont tartó kézen kívül igy nem áll mrg amit írsz

[Be Happy]

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

Helyes. bar nem igazan ertem minek tartolgatja barki is a lovejat a szekrenyben feleslegesen...

Arni
Ez mar reg ota igy megy az okostelefonoknal, kulonben sokkal ritkabban cserelned le... :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Armahun válasza Burt1793 (#16) üzenetére


Armahun
addikt

Csak itt nem volt szó semmilyen telepíthető frissítésről amivel megérkezik a telefonra a módosítás, csupán távolt átállításról.

Én vagyok a naív, miről beszélsz

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#20) Burt1793 válasza feliks (#17) üzenetére


Burt1793
veterán

Miért, van aki táskában hordja, ha ott szépen meggyújt pár dolgot, azt már nehezebb eloltani, főleg egy autópályán 100-zal menő buszon, stb.
Otthon, nyugiban ülve lehet, hogy ez nem ugrik be rögtön, de itt a cégnek mindenre kell gondolnia, de ha ilyen vitákat akarsz olvasni, keress rá a note7-re itt a fórumon. Szerintem jópár topikban megvilágosultak a kételkedők pár száz hsz után.
Ez nem csak telefonnál alkalmazott eljárás. A felhasználó nem tudja, hogy mire képes a telefonja/autója/elektronikai cucca stb., aki tervezte, az jó eséllyel ismeri a végleteket, maximum kicsit szemet huny felette például.

(#21) #96302336


#96302336
törölt tag

ad1. A frissítés tiltható. ad2, főzött rom, és problem solved. Ad3 kínai akkut bele, ami a büdös életben nem robban, csak maximum 2/3 kapacitású.
Ezzel gyakorlatilag kivették annak a lehetőségét, hogy valaki relikviaként eltegye a készüléket, és mondjuk 15 év múlva felrakja árverezni, mint a régi iphone-okat.

(#22) Csapoati válasza feliks (#7) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az autót is megveszed, így mondhatnád, hogy te nem kötöd be a biztonsági övet, mert max te jársz pórul. De mégsem teheted meg. Na ugyanilyen ez is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#23) Dr. Romano válasza csongi (#8) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Egyébként meg szerintem még így is biztonságosabb egy ilyen eszköz mint egy noname kínai teló aksija + töltője.
Nem kizárt hogy amit egy top gyártó veszélyesnek ítél és visszahívásra rendel az a B, C brandeknél még bőven az elfogadható (test OK) kategóriát képviselik (haver Ulefone Pure telójának aksia kb. fél év használat után elkezdett szép lassan dudorodni).

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#24) Fred23 válasza feliks (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Ha vállalom a kockázatot, semmilyen jogalapja nincs kenyszerinteni hogy ne tegyem."

A kultúra kábé fele az egyéni és csoportos kockázatvállalás csökkentését tűzi ki célul akár öntudatlanul, a jog pedig szintén ezt támogatja; sokszor szerintem is sajnálatos a dolog, de ez van.

(#25) #80439296


#80439296
törölt tag

Hétfőn, amikor 2x megcsípett 1 darázs (!!), és elkezdett a könyökömnél dudorodni, én kinek szólhattam volna, hogy hívják vissza a darazsat?

(#26) csongi válasza Dr. Romano (#23) üzenetére


csongi
veterán

A púposodás rendszeresen előforduló jelenség, nekem is volt már ilyen akksim, eddig gondot nem okozott.
Inkább az akkumlátor gyártó által letett minőség a gond, nem pedig a készülék. Eddig még nem láttam kigyulladt Kínai B brand telót. Igaz voltak cirkuszok az Akkumlátorok szállításával kapcsolatban, egy ideig nem lehetett légi úton vinni, mert robbanás veszélyes. Lehet azóta változott.

(#27) #46922752


#46922752
törölt tag

Nekem megmaradt, elraktam. Igaz azóta be se kapcsoltam. Nem hiszem, hogy felfog robbani, de pár év múlva lehet ér is majd valamit.

(#28) papi77 válasza Burt1793 (#20) üzenetére


papi77
addikt

Igen ez igaz,de azt elfelejtitek,hogy bármelyik telefon kigyulladhat!
A note7 esetén is csak 30-40 volt veszélyes a 3 millióból.
Ettől függetlenül én visszavinném,ha lenne ilyenem!

Az első: NOKIA 1611

(#29) Dr. Romano válasza csongi (#26) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Sajna még mindig szigorú. Nemrég kollégámnak rendeltem a Doogee X5-ösébe akkut a DX-ről, azonban küldtek egy emailt amíben írják hogy az első szállítási próbálkozásuk meghiúsult:
"We’re writing to inform you that the package RSxxxxxx from your order 170xxxxxxx has failed to pass the airline security check as it contains lithium batteries/knives or products that contain liquid which are now under extra scrutiny in world air cargo services. "

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#30) #16820480 válasza Csapoati (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyébként a biztonsági öv esetén sem csak magára veszélyes az, aki nem köti be. Az utastérben elszabaduló 80-90kg-os test simán okozhat halálos sérüléseket a többi bent ülőnek.

Szerintem teljesen jó döntés, több hónapot adtak az embereknek, hogy visszavigyék.

(#31) Barret001 válasza Integrale (#14) üzenetére


Barret001
addikt

Jah berobban ez a szar,és az egész repülő atomjaira hull szét...:D
Ahhoz hogy robbanjon,folytás kell...Jól be lettetek ijesztve.

(#32) emvy válasza papi77 (#28) üzenetére


emvy
nagyúr

Honnan van ez az adat?

while (!sleep) sheep++;

(#33) fishi válasza feliks (#7) üzenetére


fishi
tag

"Nem kezeled helyén a dolgot."

Pont hogy te nem. Választhatsz, hogy visszakapod a készülék árát, vagy akár kaphatsz egy másik típusú készüléket is. (Még akár most is megteheted, így, hogy már tudod, hogy nem fogod tudni használni.)
Elárulnád, hogy mégis milyen kár ér ebben az esetben?

Egyszerűen nem engedheti meg, hogy felelőtlen emberek használják szépen tovább a készüléket, majd ha felrobban, akkor rögtön a Samsungra kennék, hogy "Csak azért használtam, mert nem tudtam, hogy veszélyes, ha tudtam volna, már rég visszaadtam volna". Ha nem tudod tölteni, akkor nem is tudod használni, probléma megoldva. Még csak azt sem mondhatod, hogy nem adtak elég időt, hogy a tulajok keressenek egy másik szimpatikus készüléket.

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#34) ollie válasza feliks (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mivel veszélyes készülékről van szó, ami bármit felgyújthat (és így halált okozhat), ezért akár egy kommandóval is rád törhetik az ajtót, hogy elvegyék.

(#13) Arni:
Ha csak így tudják állítgatni akkor köpjetek szemen ha nem nyúlnak bele a kifutó modellekbe lassulást és hibákat előidézni, hogy akarj cserélni...

Ne csináld már, azok a gyíkemberek, nem a Samsung. :U

[ Szerkesztve ]

***

(#35) amoledus


amoledus
aktív tag

Lehet dicsérni/vagy nem de nálunk GSM-ben van egy note 7 utángyártott akksival , a főnök vitrinben tartja és nem fogja odaadni !

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#36) #96302336 válasza amoledus (#35) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ennyi!
15 év múlva meg lehet gazdagodni vele. :D

(#38) Scroll Lock


Scroll Lock
tag

Egyébként, a Note 7-be nem lehetne más gyártótól származó, bombabiztos akksit tenni? Már akinek még van. Valahogy meglehetne hekkelni. Tulajdonképpen csak az akksival volt gond.

(#39) #96302336 válasza Scroll Lock (#38) üzenetére


#96302336
törölt tag

De lehet. Meg is tették páran.

(#40) .Szaki. válasza Dr. 444Hertz (#12) üzenetére


.Szaki.
addikt

+1

(#41) Ájvé válasza feliks (#17) üzenetére


Ájvé
veterán

Hírek szerint nem éppen olyan veszélytelen. Mi van ha a telefont töltőre teszed és elmész zuhanyozni? Elkezd égni pillanatok alatt lángolhat a szoba is, mert gondolom nem teszed fém dobozba (vagy olyan helyre ahol nem terjedhet a kigyulladó telefon tüze át) a telefonod tűzvédelmi okokból. Épp elég ha kigyullad, zsebbe hordod (mondjuk Note 7 nem olyan kicsi, de mondjuk kabát zsebébe elfér) akkor téged is megégethet, lakás vagy kocsi tűznél meg akár több emberi életet tud veszélyeztetni, szóval jogos hogy "lelövik" őket. Felesleges kardoskodni, hogy ehhez nincs joga a Samunak, mivel már ők maguk vonták vissza a veszélyesnek (akár tárgyra akár emberre, akár csak maga a készülékre) ítélt készüléket és visszafizették a tulajdonosoknak a készülék árát, így nagyon nincs miről beszélni. Elképzelhető hogy még mindig kifizetik, nem tudom, de a lényeg, hogy veszélyes és senkinek nem hiányzik egy lángoló mobil.

(#38) Scroll Lock:
Maga a telefon (konstukció) is hibás, nem csak az akkuval van a baj.

[ Szerkesztve ]

(#42) papi77 válasza emvy (#32) üzenetére


papi77
addikt

Szeptemberben ezzel volt tele a net.Hogy hivatalos adat,vagy sem azt nem tudom!

Az első: NOKIA 1611

(#43) Muerte68 válasza Ájvé (#41) üzenetére


Muerte68
addikt

+1 a veszélyes dolgokat tiltani kell ha az ész érvek nem hatnak :K
Anyagi kár nem ért senkit-bár én sem örültem volna note helyett egy sima S-nek :U
Annyit tehetnének hogy a károsodott tulajok a következő-8-as Notesz-t akciósan kapják ha már ennyit kelett várni hogy újra cerkás telót kaphasson :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#44) Ájvé válasza papi77 (#42) üzenetére


Ájvé
veterán

Na jó, de minden más telefonnál mennyi ez a szám? Még a no name készülékek esetén is elég ritkák az ilyen égési malőrök, volt THL-em, ami kínai B brandbe sorolható, de még most is működik, igaz már nem nálam, de nem égett ki és nincs baja.

Még az akku gyár is kigyulladt, miről beszélünk :D

(#43) Muerte68:
Nem ért senkit anyagi kár? Akinek az autója lángolt a telefon miatt, lehet nem értene veled egyet :D

[ Szerkesztve ]

(#45) Braddock válasza feliks (#7) üzenetére


Braddock
őstag

"de ami az enyém​, afölött én rendelkezem. Senki más."

Ha csak nem társadalmi érdek a betíltása, mint jelen esetben is.
Akik a fentiek után is megtartották, azok egyszerűen buta és közveszélyes emberek.

(#46) Jaffa75


Jaffa75
őstag

egy kérdés csak... mi az hogy hivatalos forrásból vásárolt? Mindegyikre 100%-os garit kellene vállalnia, mindenféle mellébeszélés nélkül.. Azért mert az ügy kipattanása előtt vettem (volna) valakitől, akkor jogosulatlan lennék visszaküldeni? na ne vicceljünk már... :DD :U

(#47) ChuckyCheese válasza #80439296 (#5) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Hát baromira nem az.

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#48) Polllen válasza feliks (#7) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pontosan az ilyen felelőtlen emberek miatt helyes, hogy ezt megteszik. És általában nekik köszönhetjük a korlátozások egy részét is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#49) #16820480 válasza Jaffa75 (#46) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha megvan az érvényes garancialevél, és számla, akkor szerintem simán. Ha meg szürkeimportos, áfakijátszós helyről vetted, akkor lehet, hogy így jártál.

(#50) Zeratul válasza feliks (#7) üzenetére


Zeratul
addikt

Vazze emberéletet, közbiztonságot veszélyeztető hibáról van szó, az se lenne túlzás ha a hatóság keresné fel a tulajokat és gyűjtené be a veszélyes mobilokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.