Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) wattafaka


wattafaka
senior tag

Ez a "feltörhetetlen védelem" mindig is nevetséges próbálkozás volt. Előbb-utóbb megfekszik mindegyik.
De amúgy jó lenne már ennek véget vetni, mert mocskosul felcsesz, hogy az 560 dodós kártyák 600 ezerért kaphatóak itthon..

(#152) Allihoppa válasza wattafaka (#151) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Mert szerinted csak Magyarországon mentek fel az árak? Mindenhol máshol ugyanennyibe kerül.

(#153) yodamester10 válasza Allihoppa (#152) üzenetére


yodamester10
őstag

Ezt mindenki tudja mivel már lassan az újszülöttek is bányásznak csak dolgozni ne keljen.

(#154) Create. válasza yodamester10 (#153) üzenetére


Create.
addikt

Majd mikor 5éven belül a nav kopogtat, lesz itt még sírás. Mert azt szerintem senki se gondolhatja, hogy ilyen mértékű pénzeknél már nem fognak rámenni erre.

(#155) Gargouille válasza Create. (#154) üzenetére


Gargouille
őstag

De honnan fogják tudni, hogy kinél kopogtassanak?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#156) PitLee válasza Gargouille (#155) üzenetére


PitLee
őstag

A "zinternet" szolgáltatótól majd kérnek egy listát .

Amúgy kíváncsi vagyok, milyen hatása lesz ennek a az AAA játék iparra és az ezek köré fonódó pro gamer cuccokhoz.
Biztos csökken/t azon gamerek száma akik a legújabb címekkel a legjobb vasakon nyomultak.

(#157) Create. válasza Gargouille (#155) üzenetére


Create.
addikt

Amint pénz lesz a coinból egyből követhető, onnan.

(#158) koko52 válasza Create. (#157) üzenetére


koko52
veterán

Leírod a rig árát és az áram árát is (amennyit akarsz) máris kis összegért kell adóznod. De ha alapítványon keresztül veszed ki máris nulla az adó. Ahogy vezéreink csinálják. ;)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#159) Gargouille


Gargouille
őstag

Igen, igen. Eddig is meglepően magas hatásfokkal ugrottak a hirtelen semmiből kinövő milliomosokra, a sok luxus audival járó munkanélkülire és egyéb, teljesen egyértelműen adózatlan jövedelemből épülő látványos vagyonokra, valószínűleg a bányászok sem fogják megúszni. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#160) Allihoppa válasza Gargouille (#159) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Hát igen, van a NAV-nak ennél jóval nagyobb problémája is. :)

[ Szerkesztve ]

(#161) koko52 válasza Allihoppa (#160) üzenetére


koko52
veterán

A NAV az ország legnagyobb bűnszervezete. Csak rá kell keresni erre: NAV botrány. És ez csak a felszín.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#162) Reggie0 válasza koko52 (#161) üzenetére


Reggie0
félisten

Vicces volt amikor kiderult, hogy zsebbe fizettek a takaritokat a szekhazukban :D

(#163) Gargouille


Gargouille
őstag

Vicces és egyben szomorú. Egyébként jogos az a felvetés, hogy az ilyen fajta jövedelem után is adózni lenne illő, csak hát eleve már az is kérdés, hogy ha szándékában állna valakinek, akkor hogyan és mennyit.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#164) koko52 válasza Reggie0 (#162) üzenetére


koko52
veterán

Egyik kedvencem vida ildi önvizsgálata...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#165) PitLee válasza Gargouille (#163) üzenetére


PitLee
őstag

??
Az adó rendszer nem úgy működik, hogy kriptovalauta, sarki kéregetés, . . . .ect. szó szerint kell keresni benne hanem . . . bevétel, jövedelem ..ect.

https://cryptofalka.hu/arfolyam-elemzes/bitcoin-kriptovaluta-adozas-2021/

(#166) Reggie0 válasza PitLee (#165) üzenetére


Reggie0
félisten

De, ugy is. Nem mindegy mibol van a bevetel es jovedelemnek szamit-e egyaltalan. Pl. ha a kriptot kriptoban tartod, akkor semmi, csak akkor van beveteled es esetleg jovedelmed, ha eladod.

[ Szerkesztve ]

(#167) koko52 válasza PitLee (#165) üzenetére


koko52
veterán

És ha ma 1000 eurót ér a kritóm, mire vallani kell 1-et vagy 10000-et. Na mit írjak be? Ezért nem kell bevallani, csak ha fiat-ra váltottad.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#168) yodamester10 válasza Create. (#154) üzenetére


yodamester10
őstag

Itthon lehet nem sok embert izgat de a cikk szerint mást igen,szerintem nem tart ez örökké.

"A kriptopiac anonimitása régóta aggasztja a szabályozókat és a bűnüldöző szerveket. Nem véletlen, hogy a múlt hónapban Janet Yellen amerikai pénzügyminiszter és Christine Lagarde, az Európai Központi Bank elnöke egyaránt a szorosabb pénzügyi felügyelet kiépítésére tett ígéretet."

[ Szerkesztve ]

(#169) koko52 válasza yodamester10 (#168) üzenetére


koko52
veterán

A kriptopiac már rég nem anonim. Minden egyes coin lekövethető.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#170) PitLee


PitLee
őstag

Üdvözlünk minden kripto bányászt, kérjük fáradjanak a váróba.
A100 will debut as the CMP 220HX, ETH 210 MH/s

Ugyanitt 3090-et vennék :DDD


link

"Az I_Leak_VN, egy másik hardveres kiszivárogtató, eléggé bízik abban, hogy az A100 CMP 220HX néven debütál, óriási hash sebességgel akár 210 MH / s. Mivel a CMP az Ethereum számára készült, feltételezzük, hogy ez az ábra megfelel az eszköz teljesítményének az Ethereum bányászatában. Ha a szám pontos, a 220HX akár kétszer nagyobb Ethereum teljesítményt nyújtana, mint egy GeForce RTX 3090, amely a piac egyik leggyorsabb bányászati ​​grafikus kártyája."

(#171) yodamester10 válasza PitLee (#170) üzenetére


yodamester10
őstag

Az a gond,hogy ezzel már elkéstek.Mire ez kapható lesz több ezer darab számban véget ér a bányász láz.Csak saját tippem,hogy a világ minden táján ha véget érnek a korlátozások és mindenki oda megy és akkor mint előtte és nem lesz otthon ülés akkor kevesebb elektronikai kütyü kell otthonra és helyre áll minden.

(#172) koko52 válasza yodamester10 (#171) üzenetére


koko52
veterán

:N akkor áll helyre ha nem éri meg bányászni. Izland ingyen áram, kíne majdnem ingyen áram, napelem parkok majdnem ingyen áram.
Az otthon ülésnek semmi köze hozzá. + globális félvezető hiány van. Idén 100% nem áll helyre semmi.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#173) PitLee válasza yodamester10 (#171) üzenetére


PitLee
őstag

Igen az is egy tényező, de ha tényleg olyan hatékony Watt/MH/ár lesz akkor a gamer karit a rigből jó áron érdemes lesz eladni és beújítani egy ilyet, de majd a tesztek és a piac megmondják, mi a dörgés.

(#174) Reggie0 válasza koko52 (#169) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol fugg melyik coin.

(#175) KROK640 válasza #24845312 (#149) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor a 3070 és az NVidia is "összeteheti a két kezét" ha valaha újonnan megfogom venni.
Ugyanis 300 ezer ft egyetlen videókártyára (amiből egy egész jó komplett gépet lehet venni) nekem rettentően sok pénz.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#176) KROK640 válasza yodamester10 (#153) üzenetére


KROK640
veterán

Ja, sajnos.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#177) yericho800 válasza zsintai1987 (#105) üzenetére


yericho800
aktív tag

Ezzel semmi gond én is toltam... Akkor lenne kurva jó ha bitmain gépekkel tolnátok és nem kártyákkal! Amúgy grat, h ki jöttél akkora szarból! :K

R7 3800x 4,5ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

(#178) Reggie0 válasza yericho800 (#177) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem ugyan arra valo es rizikosabb is az asic.

(#179) yericho800 válasza Reggie0 (#178) üzenetére


yericho800
aktív tag

Én arra gondoltam, h specifikus ether bánya gép. Amúgy nincs olyan? Vagy miért nem csinálnak? Mert már ki van a faszom már bocsánat ezzel az egész buzisággal. 2070 kaptam 250k ajánlatot... Csak egy a gond, h egy vagyont kéne rá pótolni, hogy egy szignifikansabban erősebb vga váltsak :N

R7 3800x 4,5ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

(#180) Reggie0 válasza yericho800 (#179) üzenetére


Reggie0
félisten

Most eppen van, de ki tudja meddig. A coin keszitoinek filizofiaja szerint ez nem jo dolog, mert teljesitmenykoncentraciot okoz es meg egyenlotlenebb lesz az elosztas, a nagybefektetok meg nagyobb elonyre tesznek szert, mint amit gpu eseten el tudnak erni. Amikor jelentosnek itelik, akkor modositanak az algoritmuson es megint visszaesik csak gpu-ra. Egyszer mar volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#181) vaakuum válasza Reggie0 (#180) üzenetére


vaakuum
addikt

Mert most nem a farmokat üzemeltető nagybefektetők kezében van az egész? Mi gátol meg egy kisbefektetőt, hogy a 2-3-4-5... n+1 db GPU helyett vegyen 1,2 ...n+1 célhardevert, ha nagyon akar a témával foglalkozni?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#182) Reggie0 válasza vaakuum (#181) üzenetére


Reggie0
félisten

A bekerulesi koltseg es a fejlesztes. Az ASIC sokkal dragabb es ha hagyjak az ASIC-ot, akkor a nagybefektetoknek van penzuk sajat chipfejlesztest finanszirozni titkokban, amelyekhez a hetkoznapi emberek hozza se fognak ferni soha. Ezzel nagy technologiai(hatasfokbeli) elonyt tudnak szerezni es igy felgyorsitja a teljesitmenykoncentraciot is, mivel a tobbieknek kevesbe lesz gazdasagos az egesz.

[ Szerkesztve ]

(#183) KROK640 válasza zsintai1987 (#105) üzenetére


KROK640
veterán

A te storyd nagyon happyend, de magad is elismered, hogy volt 700 ezred és abból tudtál pénzt csinálni. Gondol el, mi van ha nem jön be és a nyakadon marad a RIG?
Nekem biztos nem jutna eszembe ilyen kockázatos dolog. Inkább mennék ki külföldre dolgozni, ahogy hasonmló helyzeben tettem (meg is állt a dolog ennek egy kis részéből)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#184) zsintai1987 válasza KROK640 (#183) üzenetére


zsintai1987
tag

Figyu lapot húztunk 19re, már ott jártunk hogy jön a végrehajtó, pedig "csak" pár hónappal maradtunk el (senkit nem hagyunk az út szélén... Ja csak belerugnak az árokba..)
Akkor azthiszem egy Rx580 nitro volt 50 pár ezer forint, de ha a rig a nyakamon maradt volna és 35 000ert ment volna el darabja akkor is plusszos voltam. KB 1.5 év után kilabaltunk belőle. Még egy évig csináltam, abból lett egy 10eves ignis rokontól (nagyon baráti áron) , bútorok lakás felújítás stb.

[ Szerkesztve ]

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#185) KROK640 válasza zsintai1987 (#184) üzenetére


KROK640
veterán

Tudom ezek milyenek én örököltem a hitelt, egy darabig fizettem a folyamatosan emelkedő részleteket aztán rájöttem, hogy mennem kell, mert ennem kell :D kb 70 ezerrel a zsebembe indultam el, az is eléggé 19-re lapot húzás volt.
Mikor hazajöttem, akkor kifizettem mindent és még telt egy jó VGA-ra 60-ért (akkor még csak annyi volt) meg egy SSD-re és maradt egy kis pénzem. Közben utaztam, világot láttam.
Amúgy ha ennyire jól ment 2,5 év után miért adtad el?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#186) zsintai1987 válasza KROK640 (#185) üzenetére


zsintai1987
tag

Mert amikor 17k-ról beszakad 7300ra és az előző 2napi árhoz képest - 400 000rrel tudtam tuladni az ETH vagy moneron már nem emlékszem mit bányásztam. Akkor nagyon megijedtem.
De a riget megvette egy ember(de úgy hogy fel volt címezve a VGA, az összes kábel, pendriveon a BIOSok külön külön minden vga-nak külön mappa 1es és 2es biossal)szoval elég komolyan csináltam. De akkor az lett hogy többet nem.
Emlékszem mentem haza munkából az elején keróval, utána kocsival és néztük a párommal az ablakot hogy nem gyulladt ki a lakás, aztán meg, hogy nincs e a panel ajtó feltörve. (a végére párom is olyan profi lett ebben, mer ő is nézte hogy pl. A 19es kártyával van valami mert nem hoz annyit mint múlt héten 😁)

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.