Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) KROK640 válasza yennayo (#2) üzenetére


KROK640
veterán

Egyetértek.

Ezzel a Bitcoinnal (meg az összes cripto valutával) a gond, hogy arra jó, hogy szegény és gazdag között tovább nőjjön a különbség (hiszen akinek nicns pénze olyan gépre, hogy beszálljon a bányászatba annak a hátránya tovább fog nőni az évek előrehaladásával). Óriási erőforrásokat (a sok sok VGA által elfogyasztott energia, meg maga a sok-sok VGA is) áldozunk egy tényleges fedezet nélküli dologra, hiszen meg nem teremtett értékekből jön létre kvázi a "semmiből" a pénz, így ennek fedezete is érdekes kérdés.
Mindeközben óriási lábnyomot is hagy az egész a természeteben :( és hatalmas VGA hiányt és drágulást okoz.
Ha legalább orvosi, meterológiai stb. kutatásokban használnák ezt az egészet akkor azt mondanám, hogy right, mert az emberiség előrehaladását szolgálja. De az, hogy kapzsi emberek terhelik vele a környezetet és a gazdaságot, csakhogy elméletben nagyobb vagyonuk legyen, na annak semmi értelme.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#102) Reggie0 válasza Allihoppa (#99) üzenetére


Reggie0
félisten

Inkabb csak 6 lane.

(#103) zsintai1987


zsintai1987
tag

Én Rx580akkal csakanyoztam 2 éve.
Most 5700xtvel játszom!
Igazad van ugyanolyan környezet szennyező vagyok most is mint akkor amikor 28darab nitro tekert... Ja nem
Ugyanúgy leterhelem a villamos hálózatot ezzel az egy kártyával mint aki a 65. 3080at pakolja sorba... Ja nem
Akinek neminge ne vegye magára akinek még igen öltözzön fel...

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#104) User64476 válasza zsintai1987 (#103) üzenetére


User64476
őstag

Gratulálok.

(#105) zsintai1987 válasza User64476 (#104) üzenetére


zsintai1987
tag

Jaj megsértettelek? Neharagudj...
Nekem bejött a bányászat.
Apósomék hitelt vettek fel(Svájci frank, a bedőlés előtt 2honappal, mondtuk párommal hogy nem kellene, de ők azért is) a 7500forintos hitel bedőlt, 75ezer havonta, 6 évig húzták és ez alatt szoszerint belehaltak!
Megörököltük a fasza kis hitelt, 2 hétig tanakodunk párommal hogy a 120ezres fizuból nehéz lesz megoldani (ő meg tanult)
19re lapot húztunk, z összes megtakaritott pénzünket(700 000) bányára költöttük. Elmentem 2het tappenzre és rengeteg videót néztem, olvastam, kérdeztem valami "székely vegan" sráctól.
Fel év után mikor már elég minuszosak voltunk bejött,ki tudtuk fizetni a meg örökölt lakást....
A lakást felujitottuk, kocsit tudtunk venni (8eves ignis jó jó tudom de jó az nekünk) , normális hűtőt, mosógépet, nem az apáméktól kapott ágyon aludtunk ami kivolt feküdve, meg egy pár rugó eltorve benne. A 3310est lecseréltem. Új bútort minden szobába, kifestettem a lakást, nyílászárókat cseréltünk, villanyvezetekek kicserélve stb. Stb.
Szóval a lényeg nekem megérte az a 2-2.5 év bányászat. A kártyák meg ma is működnek amik ismerősöknél vannak.
Ha ez nincs akkor bukjuk a lakást... Palyakezdok voltunk akkormég, előtte dőlt be a Crytech így nem is volt melóm
Csak hogy képviselje a másik oldalt is. Nem azért írtam le hogy sajnaljon bárki is (inkább legyen 100irigyem mint 1 aki sajnál), de ha a bitcoin nincs most nem itt tartanánk

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#106) Darmol válasza SAS107 (#86) üzenetére


Darmol
senior tag

"a videókártyák árai miatt fanyalgók pedig jó lenne ha tisztában lennének azzal, hogy a bitcoinnak már több mint 10 éve semmi köze nincs a videókártyákhoz, szóval csak ezért ne temessétek."
Miféle bitcoin? Leginkább a többi kriptovaluta van terítéken. Ha már bányászok miatt nem tudok normális áron valamirevaló VGA-t vennem, hadd fanyalogjak már. Mi vagy te? Orbán Viktor, hogy már a fanyalgás is nemkívánatos mert neked nem tetszik?

#89: A műanyag ökotappancsa tb. tizede a papírénak. A szívószálak elleni baromkodással is csak azt érték el, hogy mindenki jól megszívja. (És nem a szívószálat.)
"A legnagyobb bányák megújulókból vannak etetve." Nem. Az, hogy te napelemmel működtetsz az tök jó, csak nem általános. De amúgy mondanivaló szempontjából természetesen igazad van. Ha valaki tenni akar a környezetért, akkor az mondjuk a turisztikának üzenjen hadat. Nem csak a globális, hanem az országos turisztikának is. Azt hogy ez mennyit jelent a környezetnek, a járvány megmutatta. A kriptovaluta bányászat csak egy a sok baromság közül amit az emberiség művel, még csak nem is a legnagyobb. Bár kétségtelenül meglehetősen káros globális szempontból.
De mivel a bankoknak nem érdekük a folyamatosan emelkedő árfolyam, hiszen sokkal nagyobbat kaszálhatnak ha az általuk meghatározott időpontban beszakad, én annyira nem tartom állandósultnak a problémát. De azért elég bosszantó.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#107) Allihoppa válasza Darmol (#106) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Aki itt Magyarországon csákányozik az jó 60%-ban atomenergiával tolja, mivel kb. annyit termel ki nekünk Paks, szóval ez itthon még annyira nem is környezetszennyező. A közszolgáltatás használatának az ára is részben azért ennyi, mert nem kell annyi kibocsájtási kvótát fizetnünk, mint más országokban.

Egyébként meg a nagy gyárak meg egyébként is jobb árakat kapnak az áramszolgáltatótól, mint a lakosság, főleg ha még egy kis politikai hátszelük is van. :)

@102 Nem működik a 3060-as X1-X1-X1-X1-X1-X1 konfigurációban, ha ethereumot bányászol vele, így butaságot írsz.

(#108) Darmol válasza Allihoppa (#107) üzenetére


Darmol
senior tag

Igen. Csak az atomenergia nem megújuló.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#109) Darmol válasza Darmol (#108) üzenetére


Darmol
senior tag

A félreértések elkerülése végett: Csak egyetértettem, negatív felhang nélkül.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#110) vaakuum válasza koko52 (#89) üzenetére


vaakuum
addikt

Azt felejted el, hogy az egyik az szórakozás, az emberek szellemi-lelki megújulását segíti elő, (ugye ettől vagyunk emberek, élünk) a másik viszont egy öncélú és a feketepiacot és bűnözőket támogató rendszer. Persze korábban is léteztek a bűnözés azon ágai, amikhez ezt az egész kripto piacot most kiemelten igénybe veszik, de azt lássuk be, adtunk a bűnözés kezébe egy olyan eszközt, amivel sokkal könnyebben tud a társadalom és a tisztességes emberek ellen dolgozni, miközben a környezet is nyírja keményen. Szóval nagyon nem ugyan azon az oldalon áll a rekreáció, és a narkós és emberkereskedős pénzmosás.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#111) Allihoppa válasza Darmol (#109) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Nem tartozik a megújulók közé valóban, de ez önmagában nem baj, főleg úgy hogy környezeti adottságaink miatt ez a legoptimálisabb. Németországban is leállították nem olyan rég az atomerőműveket a politika miatt, és elkezdtek zöldek lenni de sajnos nekik sem nagyon jött be, mert még nekik is túl drága volt. Lakossági szinten nagyon jó dolog a napelem, de már túl sok ország megégette vele magát amikor belevágott..

(#112) MidnightBB


MidnightBB
tag

Mi van akkor, ha csak azért történt mert az eladási adatok elmaradtak attól amit a cég várt és ez nem tett volna jót a befektetői szemléletnek. Így biztos megugrik nem is kicsit az eladott darabszám.

(#113) schwartz válasza MidnightBB (#112) üzenetére


schwartz
addikt

Nemhogy csak megugrott, hanem eltunt az RTX3060 a webshopokbol. (a hir utan par ora leforgasa alatt)

If he dies, he dies.

(#114) GreatL válasza MidnightBB (#112) üzenetére


GreatL
őstag

Nem maradtak el az eladások... ugyanúgy elkapkodták. Az hogy a webshopban van 1-2 darab mutatóban az nem jelent semmit. Folyamatosan jön-megy a készlet.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#115) schwartz válasza GreatL (#114) üzenetére


schwartz
addikt

Kapkodtak a fenet eddig... MSRP ar haromszorosan csak a hulye vette (azt a relativ gyenge kartyat) jatekra.

If he dies, he dies.

(#116) Reggie0 válasza vaakuum (#110) üzenetére


Reggie0
félisten

Tehat szorakozasbol tonkre szabad tenni a kornyezetet, de anyagi okokbol nem? Komolyan ezt a hulyeseget hol tanuljak az emberek?

(#117) nihill válasza Reggie0 (#116) üzenetére


nihill
őstag

Kérdés hogy egy alapvetően nyerészkedésen alapuló "alternatív fizetési rendszer" kiépítésében való részvétel mennyire fedi le azt, hogy "...anyagi okból..."

(#118) koko52 válasza Reggie0 (#116) üzenetére


koko52
veterán

:C :)) tudod, ami nem az érdeke az káros, főleg hogy ettől hátráltatja is a szórakozásban. No meg az irigység. Oda tennék mellé egy riget ami napi 20k-t termel de mondanám hogy ne kapcsold be mert árammal megy, megnézném mikor remegne meg az ujja. :DDD

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#119) joey04 válasza vaakuum (#110) üzenetére


joey04
titán

magyarázhatod neki, bányász... btw nincs ezzel gond, én nem köpködök rájuk. van egy lehetőség, kihasználják. ügyesek, megérdemlik. a rendszer, a kormányok, a piac a szar, hogy ezt engedik, lehetővé teszik. az viszont gusztustalan, hogy megpróbálja megmagyarázni, hogy nem is tesz rosszat, vagy csak annyira, mint mindenki más.

(#120) Reggie0 válasza nihill (#117) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazad van, van aki szinten szorakozasbol banyaszik es nem a penzert. De itt nem ez a lenyeg. Itt nincs olyan, hogy magasztos okbol torteno kornyezetszennyezes. Csak kornyezetszennyezes van. Ez pont ugyan az, mint aki a kornyezo 1000 embernek okoz tudorakot, mert szemettel fut es akkor bedobja az empatiara jatszo csuszszoveget, hogy kulonben megfagyna, meg gyá kicsalád...
Nem, barmilyen okbol ugyan annyira elfogadhatatlan. Szorakozasbol is. Tessek megujulni lelkileg es testileg meditacioval es atletikaval.

[ Szerkesztve ]

(#121) koko52 válasza joey04 (#119) üzenetére


koko52
veterán

Fogadjunk, hogy az öko lábnyomom akkor is kisebb mint a tiéd! Nagyságrendekkel több megújuló energiát adok a környezetnek mint amennyit elhasználok. Még fűtésre is a napot használom. Te mit teszel?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#122) Laraxior válasza koko52 (#121) üzenetére


Laraxior
titán

Én is zöldáramból csinálom. Nem véletlen fizetek kilowattóránként 120+Ft-ot :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#123) Allihoppa válasza Laraxior (#122) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Na az elég szar ügy, meg lehet köszönni az adott kormányzatnak, államnak a jó energia politikát. :)

#119: sírni mindenki tud, szerintem amit #122-ben látunk az a jó példa a szar kormányra és a szar rendszerre. :) (szar az nálunk is van, de az másból ered) Biztos te is örülnél neki, ha 120Ft lenne egy kWh :)

[ Szerkesztve ]

(#124) Laraxior válasza Allihoppa (#123) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem nem gond. Amúgyis van egy sokat fogyasztó gépem, most teljesen mindegy, hogy akkor az üres időben megy még, és keres valamennyit pluszba. :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#125) Reggie0 válasza Allihoppa (#123) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha nem autoval jarsz be dolgozni mar rogton annyi fosszilis energiat megsporolsz, amiol otthonra egy 1.7kW-os farmot eltarthatsz es meg mindig ugyan annyira vagy szennyezo, mint a tobbiek. Es ebbe meg bele sem szamoltam azt, hogy az auto kornyezettszennyezobben egetnek, mint az eromuvek.

[ Szerkesztve ]

(#126) vaakuum válasza Reggie0 (#116) üzenetére


vaakuum
addikt

Gondolkodjál már, mit titulálsz hülyeségnek, mert a saját világszemléletedet minősíted vele. Érvelj inkább. Na még egyszer megpróbálom elmagyarázni. Nem szórakozásból, hanem rekreációból. Ahogy ha éhes vagy, eszel, fázol ,fűtesz, és ha a heti meló után szükséged van némi kikapcsolódásra, és hagynak a főnökeid, meg a megrendelők, akkor megteszed, hogy ne kattanj be. A te felfogásod alapján az a megoldás, hogy nem kell élni, és akkor nem használunk fel semmit a környezetből. De azért vannak, akik szeretnének élni, vigyázva a környezetre.
Ha egy kicsit is utánagondolsz, a rekreáció alapvetően fenntartja a társadalmat. Nyilván van hátulütője is, mert ez is használ energiát, de töredékét annak, amit a bányászat, miközben a kriptónak CSAK hátulütője van jelenleg, mert nincs szabályozva, zabálja az energiát, és senki nem tud egyetlen olyan értelmes felhasználást sem mondani világviszonylatban, ami a teljes értékének akár az 1%-át is elérné. Tehát a 99%-a a homályos, bűnöző zóna. Ezt támogatják jelenleg a bányászok.

koko52: Nem remegne meg: aláírásban láthatod, mim van itthon, ha akartam volna, már régen elkezdhettem volna velük bányászni, akár az előző szezonban is. A saját gyengeséged ne vetítsd másokra, nem szép dolog.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#127) koko52 válasza vaakuum (#126) üzenetére


koko52
veterán

Minek neked 2 gép?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#128) nihill válasza Reggie0 (#120) üzenetére


nihill
őstag

ezzel egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#129) Allihoppa válasza Reggie0 (#125) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Ezt most nekem szántad? Ez nekem egy elég légbőlkapott számnak tűnik és persze elég sok mindentől függ, mint legfőképp az országos energia politikától és attól, hogy lokálisan termelek-e megújúló energiától, na meg persze a gépjárműtől. Illetve az, hogy milyen többiek? Csak én nem látom a kontextust?

Éppen azt mondom, hogy aki például Magyarországon csákányozik az nem is annyira szennyező, mint sokan gondolják, hisz az atomenergiának, ami az ellátás 60%-át adja túl nagy ökológiai lábnyoma nincs. :)

A hibát inkább ott kell keresni, ahol szinte 100%-ban fosszilis erőművekben állítják elő az áramot, na ők szennyeznek szépen.

Egyébként meg lehet nézni, hogy a kripto újboli fellendülése mennyivel dobta meg itthon az áramfelhasználást, mindjárt megkeresem a linket. :)

[ Szerkesztve ]

(#130) Reggie0 válasza Allihoppa (#129) üzenetére


Reggie0
félisten

Kiegeszitesnek szantam. Nem legbolkapott, evi 15ezer km autozas atlagos fogyasztassal*benzin futoerteke/nem paks aranya visszaszamolva 24/7 uzemre.

(#131) Allihoppa válasza Reggie0 (#130) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Azt bírom a legjobban, hogy Magyarországon élő emberek egymást szedálják ezzel. :D Ha lenne itt egy magyar emberke, aki küldözgeti az 1000 videokártyás farmjáról a képet, ami kínában van, talán okkal lehetnének fennakadva. :)

(#132) Gargouille válasza vaakuum (#126) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerinted a rekreáció csak csúcs videokártyával lehetséges? Ha ez igaz lenne, akkor elfogadnám az érvelésed, de mivel nyilvánvalóan ez butaság, így szerintem nem is áll meg ez a magyarázat. Sőt, a játékok nagyobb részéhez (ha az összes létező számítógépes játékot veszem) egyáltalán nem kell dedikált videokártya sem, ez csak egy rétegigényen belüli rétegigény. A rekreációnak millió módja van és ezeknek a töredékéhez sem kell egyáltalán számítógép és azon belül is csak egy töredékéhez kell külön vga kártya.

Számodra a rekreáció azt jelenti, hogy tespedsz a gép előtt, ami közben zabálja az áramot. Szíved rajta, ha ez okoz örömet. De ne akard már úgy előadni, mintha ez valami általános létszükséglet lenne. Ugyanmár! Ez nem más mint szimpla szórakozás, semmi egyéb. Ha te nem tudsz meglenni és "bekattanál" enélkül, akkor te egyszerűen játékfüggő vagy, ami meg orvosi eset.

Környezetvédelmi oldalról nézve meg ugyanolyan értelmetlen energiafelhasználás (környezetszennyezés), mint a bányászat, semmivel sem különb annál. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#133) vaakuum válasza Gargouille (#132) üzenetére


vaakuum
addikt

Nem lenne ezzel gond, ha világszinten egységesen lenne kezelve és szabályozva, de nincs. Az meg, hogy a rekreáción lovagolsz, hülyeség, mert mindig vannak olyan igényei bármelyik embernek, ami szembe megy társadalommal, vagy a többi emberrel. Pl. te is lélegzel, és elszívod előlem az oxigént. Az élet mindig is egy versenyhelyzet volt, ez az állatvilágban ma is látszik, csak sokan elfelejtették a monitor előtt. De pl. nekem egy óra múlva kezdődik az edzésem, és minimum dupla mennyiségű oxigént fogok elhasználni... de jöhetsz velem rekreálni, nem foglak elzavarni. Vagy lehet, hogy mozgásfüggő is vagyok? :U
Számolj: gamerek fejenként 1 kártyával alkalmanként néhány órát szórakoznak (ezzel okoznak valamennyi környezeti kárt az energiafelhasználással) vs. magukat minernek titulálók hatalmas eszközparkokkal 0/24-ben Kolompár Eszkobárék tranzakcióit és pénzmosását támogatják ÉS közben okoznak nem kis környezeti kárt az energiafelhasználással is. Ha itt számodra a kettő még mindig "ugyanolyan", a hiba nem bennem van.
Tisztelt bányászok, lehet éppen valamelyik termelő cég vagy kórház ransomware miatti coinban mért váltságdíj fizetését számoljátok és abból utalják nektek a járandóságotokat vagy esetleg egy olaszba eladott tinilány árát vezetitek át az eladónak. Büszke vagyok rátok! Ja, mégsem!

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#134) Reggie0 válasza vaakuum (#133) üzenetére


Reggie0
félisten

Demagog baromsag. Erdekes modon a dollar betiltasaert nem lattunk sohasem kardoskodni, pedig abban megy a legtobb fegyver es droguzlet.

[ Szerkesztve ]

(#135) koko52 válasza vaakuum (#133) üzenetére


koko52
veterán

Ha a kártyák nem a bányászhoz kerülnek hanem a gémerekhez akkor ugyan annyi kártya fog szennyezni nem? Lehet több órát megy bányában de 50%-on, nem pedig 100-on. Persze így is több mint a gémelés, de nem nagyságrendekkel.
Az utolsó bekezdésed pedig no comment, mert baromság. Pénzt se nyomtassunk, mert az aranylövést is azzal fizetik az utcasarkon :U Szerencsére a BTC előtt ezek nem léteztek, mindenki erre várt :U Eddig nem az volt a szitu, hogy csak a saját tranzakcióinkat számoljuk? Most már hirtelen bűnözésre jó csak? Én vásároltam már vele egy csomó IT cuccot.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#136) Gargouille válasza vaakuum (#133) üzenetére


Gargouille
őstag

Abban nincs vita köztünk, hogy felesleges környezet szennyezés a gamerkedés és a bányászat is, ahogy azt sem vitatom, hogy utóbbi többet fogyaszt. De az utolsó bekezdésedre - hasonló demagógiával - visszavághatnám, hogy vajon hány terrorista képezte ki magát különböző FPS játékokkal? Vagy gyakorolták a flight simulator-al, hogy hogyan vezessék a repülőt az épületnek?

Nem az eszköz a hibás, hanem az aki felhasználja.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#137) vaakuum válasza Gargouille (#136) üzenetére


vaakuum
addikt

inkább töröltem, sok lesz az OFF

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#138) MidnightBB válasza koko52 (#135) üzenetére


MidnightBB
tag

Szerintem azért ez kicsit mélyebben is megvizsgálható dolog. A gamer most is játszik valamilyen kissebb teljesítményű kátyával. Szóval ha nem lenne a bányászat azok a kártyák 100%-on mennének valóban és időben kevesebbet, viszont a képletből kiesnek a korábbi kártyák és így az összkép alacsonyabb fogyasztást eredményez. Vagyis környezetbarátabb lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#139) Noukoum válasza vaakuum (#137) üzenetére


Noukoum
veterán

Jól tetted, teljesen felesleges a tényekről vitázni.
Egy hazai bányászlélek sokszor annyi áramot fogyaszt mint egy átlagember (akár gémer) és sokszor annyi videokártyát fogyaszt el mint egy átlagember (akár gémer).
És pont, a többi csak hű meg há meg nehogy már neked legyen igazad mellébeszéd.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#140) yodamester10


yodamester10
őstag

Remélem nyárra bedől ez a bánya mizéria.

(#141) MidnightBB válasza yodamester10 (#140) üzenetére


MidnightBB
tag

Ne fog sajnos, mindig lesz valaki aki egy kicsit tovább tolja a szekerét...

(#142) pdr755


pdr755
tag

Így visszatekintve, cca. négy évtizedes picinke életem alatt két igazán jó döntésem volt:
- sose kezdtem el dohányozni
- 13-14 évesen (amikor még a Wolfenstein 3D volt a menő) abbahagytam a gaming-et.
Bele se merek gondolni a kettő mennyibe került volna nekem azóta.... ;] ;]

(#143) MidnightBB válasza pdr755 (#142) üzenetére


MidnightBB
tag

Én szerencsére akkoriban váltottam konzolra (mindig rossz lóra tettem persze) egy Sega Saturn és CD32 volt az áldozat :)

[ Szerkesztve ]

(#144) Reggie0 válasza pdr755 (#142) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet gamelni most is. Ha nincs igenyed arra, hogy 4k 60fps-sel maxra huzva jatszad a csillamponi 2000-ret, akkor tok jol el lehet lenni. Azok sirnak foleg, akiknek eros gep kellett, mert a szomszed ujgazdag kolyoknek is megvettek a szulei, amit mar ok nem tehetnek meg igy most nem tudjak megmutatni, hogy ok is mekkora janik.

[ Szerkesztve ]

(#145) yodamester10 válasza Reggie0 (#144) üzenetére


yodamester10
őstag

Az a baj,hogy az istenverte bányászok miatt használtat sem lehet venni normális áron mondjuk egy 1080TI 110-ért vagy új 3070-et 180-ért.46 vagyok saját keresettel de nem őrültem meg,hogy 450 ezret adjak egy kártyáért.2019-ben adtam el a 2070-et 154 körül mert nem volt rá szükségem és időm játszani,most néha leülnék pár órára de nincs kínálat aki meg közel 3x áron veszi annak úgy kell.2017-ben bármelyik pc shopban olyat vettem amire futotta most nem tudsz.

(#146) fatpingvin válasza Reggie0 (#144) üzenetére


fatpingvin
őstag

pontosan.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#147) #24845312 válasza yodamester10 (#145) üzenetére


#24845312
törölt tag

Meglepődnék, ha valaha is az életben 180ezer Ft lenne egy új 3070.
Ha egy használt 2070-et 165ezerért adtál el bő 1 éve, akkor egy 2080 Ti szintű kártya (3070) hogyan lehetne újonnan 180ezer Ft (bányászoktól függetlenül is)?

(#148) yodamester10 válasza #24845312 (#147) üzenetére


yodamester10
őstag

Menyiért kellett volna megjelennie? 500 dodo?

(#149) #24845312 válasza yodamester10 (#148) üzenetére


#24845312
törölt tag

Az FE változatnak annyi volt az MSRP-je, viszont az csak a gyártó által ajánlott kisker árat jelenti, annak semmi köze nincs a tényleges árhoz, tehát amennyiért valójában is meg tudod venni. Én azt mondom, ha 300ezer Ft alá benéz valaha is a 3070 ára újonnan, már összetehetjük a két kezünket.

(#150) Reggie0 válasza yodamester10 (#145) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol csak a kezdet draga, utana ugyan ugy visszabanyaszhatod a kartyad arat, ahogy a banyaszok teszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.