Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) szegeri92


szegeri92
csendes tag

hali

Kb 1 hónapja van meg a teló a telenoros fajtából jól működik áráét megérte de a képernyő közepén mikor a húzogatok át másik oldalra a menüben és a főképernyőn csíkszerű bevillanások vannak nem zavaró módon de egyre észrevehetőbben az lenne a kérdésem hogy ez más is észleli vagy csak egyedi hiba remélem az ics majd orvosolja köszönöm előre a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#152) V.T.CS. válasza szegeri92 (#151) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

hy.
hülye kérdés: nem nyomod túl erősen?
más tippem nincs, pedig azt hittem én az összes típushibával találkoztam. :N

(#153) szegeri92 válasza V.T.CS. (#152) üzenetére


szegeri92
csendes tag

nem hardveresen értem hanem szoftveresen a amikor áthúzol a másik oldalra olyan reccelne de többi részen nem csak a közepén

(#154) V.T.CS. válasza szegeri92 (#153) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

otthon csinálj egy videot a hibáról, és alaposan fényképezd körbe a telefonodat, mert ha beküldik a szervizbe, akkor sanszos hogy ott összebaxák a telefonodat, de a hibát nem javítják.
utána vidd be egy telenor boltba, és mutasd meg annak az emberszabásúnak, akit a szervizes pult mögé támasztottak. ő vagy beküldi szervizbe, vagy ha nem vagy elég határozott, akkor beléd beszéli, hogy ez feature, rosszul fogod, vagy valami hasonlót.

(#155) szegeri92 válasza V.T.CS. (#154) üzenetére


szegeri92
csendes tag

köszönöm a választ!
egyenlőre megvárom a ICS -t(amiről az alcatel tegnap megint időt kért: Kedves Felhasználók!
Az Ice Cream Sandwich frissítés 85%-os készültségen van, még pár hétre szükségünk van, hogy 100%-os legyen. Arra törekszünk, hogy hibamentes rendszert kapjatok és ne legyen semmilyen problémátok vele.Reméljük ezt a kis időt mindenki kibírja a régi rendszerrel.
Köszönjük
Az ALCATEL Csapata)

ha az se orvosolja akkor beviszem .

[ Szerkesztve ]

(#156) V.T.CS. válasza szegeri92 (#155) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

olvastam, általában minden gyártónál hasonló a helyzet, de amit ezek csinálnak az már szánalmas.

(#157) mackoapo11


mackoapo11
aktív tag

MEG JÖTT AZ ICS :C .Na most lehet fikázni minden kétkedőnek!!!ATOM GYORS!!!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#158) V.T.CS. válasza mackoapo11 (#157) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

na ja, bocsánatkérést nem is vártam...
amùgy letojom.

(#159) mackoapo11 válasza V.T.CS. (#158) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Azért tényleg bocs,hogy neked írtam a "kezedbe se volt" írást,mert nem neked szántam,hanem samus-nak!!!!
De azért mondjuk gagyi vágódeszka az kicsit erős!!!!Én spec galaxy s-.t cseréltem erre a gagyi vágódeszkára,mert meguntam,hogy hetente kellet romot cserélni,mert bizony főzött rom max 1 hétig bírja,aztán valami kínja lesz!!!És akár,hogy csűrjük-csavarjuk,még az S-re se lesz ilyen:

Nem,hogy ACE-ra!!!Na meg 800 MHZ-es proci király-1400 as proci szqr(?)

[ Szerkesztve ]

(#160) Gedeon31 válasza mackoapo11 (#159) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ezt honnan töltötted le? Hivatalos magyar ICS nincs még csak francia.

(#161) mackoapo11 válasza Gedeon31 (#160) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

OTA-n jött le.Milyen Francia?

(#162) Gedeon31 válasza mackoapo11 (#161) üzenetére


Gedeon31
addikt

Akkor gondolom a telod független.

(#163) mackoapo11 válasza Gedeon31 (#160) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Lehet,hogy Francia import e telom és azért nem jelentkeznek azok a hibák,amiket annyian írnak ?Pedig egy nagy ismert áruházban vettem.

(#164) mackoapo11 válasza Gedeon31 (#162) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Természetesen független nem szolgáltatós.Szerintem az 1-2 hét,mire elérhető lesz,ez leginkább szolgáltatótól függ :((( .Ezért is írtam,hogy függetlenül igen jó vétel volt 60 ropiért.A galaxy s pluszt akartam,de az + 20-al lett volna több és ugyan az a hardver.

[ Szerkesztve ]

(#165) V.T.CS. válasza mackoapo11 (#159) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

"Nem,hogy ACE-ra!!!Na meg 800 MHZ-es proci király-1400 as proci szqr(?)"
nekem nem a procival volt bajom, hanem azzal, hogy az egész telefon egy összecsapott xar volt, legalábbis én nagyon belenyúltam kétszer is.
az ace legalább stabil. telefonálásra, böngészésre tökéletes.
mondjuk most már érik a csere. (ace2, advance, stb...)

(#166) mackoapo11 válasza V.T.CS. (#165) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Az biztos,hogy én is ha összejönne a lóvém,akkor lecserélem 4x-re,de azért annyira nem gáz.Én szolgáltatós galaxy s-el jártam így és mivel futár hozta,ki se akarták cserélni.Nagyon sokat szívtam vele,de nem mondom rá azt,hogy xar.Pedig 3x cserélték.Úgy látszik,függetlenül máshonnan szerzik be,mint a szolgáltatók,vagy a szolgáltatós rommal elcsesznek mindent.Mindegy,nekem bevált(le is kopogom)Szerencsére az ICS-re már nem erőltették rá az SPB-t ,azért így már sokkal gyorsabb (bár előtte se volt gond vele),igaz így is volna még mit kiszórni.Én nem bántam meg, a samsunghoz képest mindenféleképpen előrelépés számomra!!!

[ Szerkesztve ]

(#167) april12


april12
újonc

hello. segitséget szeretnék kérni, mert anyumék azt mondták h majd kapok uj telcsit és már kinéztem ezta 995-öst de elbizonytalanottam. nem vok vlami profi ilyesmibe... naon max ebbe az árkategóriába keresnék telót lehetőleg ilyen "okosat". szolgáltatónál - telenor 45 ezer de a többit nemtom függetlenül mennyi? v ha tuttok más telót ami hasolló áru és jobb/megbizhatóbb akk segiccsetek lécci :D

Előre is köszi :)

(#168) V.T.CS. válasza april12 (#167) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

ha nem értesz hozzá, és nem volt még normális "okos"telefonod, akkor szerintem ez a megfelelő választás.

(#169) april12 válasza V.T.CS. (#168) üzenetére


april12
újonc

köszönöm szépen :) és még annyit szerettem volna kérdezni, hogy telenortól v függetlenül vegyem a telót, és ha az utóbbi akk hol árulnák, mert debreceni vagyok és én még nem láttam boltban...

Előre is köszi :)

(#170) V.T.CS. válasza april12 (#169) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

mindenképpen függetlenül, azokkal úgy vettem észre kevesebb a gond.
a másik kérdésedre nem tudom a választ, pesti vagyok.
de szerintem személyesen vedd meg, így tesztelni tudod az összeszerelési minőséget.

(#171) gti3


gti3
csendes tag

A kamerával kapcsolatba lenne kérdésem... Eléggé gáznak tartom, hogy gyérebb fényviszonynál (pl szobában vagy lámpafénynél) nekiáll szaggatni a kamera, innentől kezdve ugrott a hd videó is. Van erre valami megoldás, esetleg a gyári ics frissítes segít rajta?

(#172) mackoapo11 válasza gti3 (#171) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

ICS alatt be lehet kapcsolni a led világítást folyamatosra. Így az autófókusz nem bolondul meg.

(#173) mackoapo11 válasza V.T.CS. (#168) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

De ha értesz hozzá,akkor meg pláne ezt fogod választani.A baráti körömből már a 8-ik alca landol,nagy megelégedésére mindenkinek!!!A trémobilnál annyival jobb,hogy a külsején(amit más gyártó példaértékűnek vehetne)nincs semmi jelölés.De a Telenoros is tökéletesen megy 3-om barátomnak!!!Ebben az árban,ennél nem kapsz jobbat!!!!!

(#174) mackoapo11


mackoapo11
aktív tag

Úgy látszik,megmozgatta a fantáziáját ez a vágódeszka egyes fejlesztők fantáziáját.Már itt jár a fejlesztés:


Így vigyorog a mézes bab :DD

(#175) Senkijj válasza mackoapo11 (#166) üzenetére


Senkijj
csendes tag

Neked már megjelent az ICS, vagy vhonnan leszedted?
Csak mert én T-s vagyok, és még sehol sincs a 4-es android, pedig lenne mit kijavítani.
Ha esetleg meg tudnád mondani, hogy honnan lehetne leszedni, aminek nincs köze a T-hez (gondolom emiatt ilyen lassú a megjelenés), azt megköszönném. ;)

(#176) ferensz válasza Senkijj (#175) üzenetére


ferensz
senior tag

4.1.2, Jelly Bean nem ICS.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#177) Senkijj válasza ferensz (#176) üzenetére


Senkijj
csendes tag

Akkor pláne. :)
A lényeg, hogy van honnan leszedni, vagy teljesen hivatalosan jelent meg?
Mert nekem is kéne már valamelyik, mert elég sok hibája van az én példányomnak

(#178) mackoapo11 válasza Senkijj (#177) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Mivel az enyém független,már 1 hete lejött az OTU-val a gyári ICS.De van rá mód,hogy manuálisan is fel tud rakni.

(#179) mackoapo11


mackoapo11
aktív tag

Itt van egy leírás a jelly bean rom felrakásról.DE CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE ÉS HA TUDOD MIT IS CSINÁLSZ!!!!!!!De fontots!!!Kamera szoftver nem 100%-os(bár és nagyon ritkán használok telon kamerát fényképre-videóra,arra nem való egy telefon se!!!)
nem a saját munkám,én is csak átmásoltam!!!

Na helló!
Kedves kísérletezgető kedvű barátaim!
Már jó ideje nyúzom a Jelly Bean CM10 Romot a telefonomon és elérkezettnek látom az időt, hogy elmondjam, be tudtam állítani úgy, hogy az használható legyen akár a mindennapos használatra is.
Most majd gondolom jól belekötnek egyesek ebbe a mondatomba, - hisz nem vagyok sem rom fejlesztő, sem nagy telefon guru, - csak pusztán az információk összességét sok idő árán összegyűjtve létre szoktam hozni valami újat, ami számomra nagy durranás, mások számára lehet hogy az semmi, egyeseknek mégis érték...
Egy szó mint száz, lássuk először a motivációt, miért szenvedtem ezzel a rommal.
1: Mert az ICS nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet. ( Lassú volt, programok elindítása és bezárása késleltetett volt, kevés memória maradt és még sorolhatnám.)
http://www.yutubezenek.com/video/-4aCmtKBUgM/jelly-bean-android-4-1-vs-ice-cream-sandwich-4-0-4/
2: A telefonra ki tudja mikor jön a rá tökéletesen testre szabott ICS Rom és ha már szerencsétlenkedünk egy francia illetéktelen rommal, akkor inkább szerencsétlenkedjünk egy még jobb illetéktelen rommal.
3: Na nehogy már ne a legfrissebb bármi legyen a telefonomon!
4: Csak
5: Újabb kihívás
6: Aksi végre jól bírja. Nem húzza le semmi. Wifit lehet erősíteni. SD kártyát másfélszer gyorsabban írja olvassa. Hardveresen segíti a képmegjelenítést. 16 bitre is kapcsolható, stb.
7: Végeredményben azt mondom, sokkal jobb, mint a GB, vagy az ICS, mert kezelhetőbb, sokoldalúbb, és nem utolsó sorban olyan lehetőségeket nyitottak meg benne, ami miatt mindenképp ráállok erre. Rootolva.
Hátrány: A kamera videót nem rögzít, és adatot sem lehet átvinni a számítógépre/ről. Még. Viszont ez is hamar megoldódik, addig is mással meg lehet oldani.
Hogy mit oldottam meg én?
Ami sokakat bosszantott, beállítottam, hogy világítsanak a gombok, hogy lehessen 3g kapcsolat, hogy legyen normális fényerőszabályozás. Valamint rájöttem, hogy még a javában kipucolt rendszert is ki lehet pucolni, ezáltal gyakorlatilag mintha nekem írták volna a rendszert.
Ha ezek mennek, szerintem onnantól kezdve tökéletesen belakható a rendszer.
Közben folyamatos frissítések érkeznek, amiket csak "után tölteni" kell a későbbiekben, semmi extra.
A játékok hasítanak, a teszek izzanak a sok pontszám kiköhögésétől, én pedig hátradőlve azt mondhatom, hogy na végre...
Szenvedjen aki akar, a régi romok állítgatásán... Ehhez a szuper telefonhoz ez a szuper rendszer dukál...
Kezdetnek egy kis ízelítő:

Na tehát, kezdjük az elején, hogy s mint, aki kedvet kapott hozzá:
Figyelem! Csak saját felelősségre!!!!
A telepítés előtt nincs szükség arra, hogy ICS romot telepítgessünk, kapásból telepíthető a Jelly Beam rom.
1: Töltsük le a következő dolgokat:
cm-10-20121026-UNOFFICIAL-cocktail.zip
cwm_cocktail_cyanogenmod_20121019.zip
innen: https://code.google.com/p/ot995-cyanogenmod/downloads/list
valamint: gapps-jb-20121011-signed.zip
innen: http://goo.im/gapps/gapps-jb-20121011-signed.zip
Van 3 Zip fájlunk. Egyik a rendszer, a másik a hozzá tartozó alapprogramok, végül a telepítéshez a legújabb CWM. (Gondolom mindenki érti, hogy mi micsoda, pl. mi az a cwm. Ha nem, akkor szerintem előbb jobban teszi, ha sokat olvas e témakörben, aztán kezd neki!)
Egy teljesen megformázott memóriakártyára felmásoljuk a cm-10-20121026-UNOFFICIAL-cocktail.zip és a gapps-jb-20121011-signed.zip állományokat, majd a kikapcsolt állapotban lévő telefonunkba tesszük.
A számítógépen kicsomagoljuk a cwm_cocktail_cyanogenmod_20121019.zip állományt, majd elindítjuk a boot.bat fájlt belőle.
Telefon lefele hangerőgombját nyomva tartva bekapcsoljuk a telefont, ekkor bootloader módba kerül, megáll a kezdőképnél, s rádughatjuk a számítógépre a kábelével. Az elindított kis programunk segítségével betöltődik a telefonon a cwm kezelőfelület.
Ott mindent wipe-olunk, az advanced menüjében is.
Majd indíthatjuk az install zip from sdcard menüből abból is a choose zip from sdcard almenüből a két zip telepítését. Először ugyebár a rom-ét, cm-10-20121026-UNOFFICIAL-cocktail.zip, majd az alapprogramokét
gapps-jb-20121011-signed.zip.
Újra wipe-oljunk mindent, majd restart.
Rendszer betöltése, kérlek várj... majd voilá. Állítsuk magyarra a nyelvet.
Jöhet a finomhangolás.
Lépjünk rá a wifivel a hálózatunkra, s engedélyezzük a google fiókunkba történő belépést, majd a play áruházba is lépjünk be, majd lépjünk ki.
Most először beállítjuk a 3G elérést.
Nekem T-mobilos a telefonom, ezért annak az adatait biztosra tudom, akinek nem T-mobilos telefonja van, akkor a saját szolgáltatójának APN adatait keresse meg a neten.
T-mobilosoknak mobilinternet 3G elérés:
Beállítások - (bluetooth alatt) továbbiak - Mobilhálózatok - Adatok engedélyezése bepipálva legyen. Majd kissé lejjebb a Hozzáférési pontok nevei-be lépjünk be, beállítások gomb, és adjunk hozzá egy új APN-t. Ha volt már ott valami, töröljük.
A következő sorokba írjunk csak adatot:
- Név: web'n'walk
- APN: wnw
- MCC: 216
- MNC: 30
- Azonosítás típusa PAP
- Hozzáférési pont (APN) protokoll: IPv4
Mentés, és kész. Figyelem, menteni is kell, nem csak kilépni!
Van 3G mobilinternetünk. Ráadásul szupergyors, csak nézd meg a böngészőben!
Vodafonos és Telenoros elérhetőségek paraméterei itt kinyerhetők :
http://emerzee.blog.hu/2011/02/04/apn_beallitasok_szolgaltatonkent
Fényerőszabályzás, gombvilágítás: (ezekbe az adatokba belepiszkálva gyúl fény a gomboknál)
Automatikus fényerőszabályzásra írták, hogy működik, de nem, mert a fényt felviszi szépen maximumig, de vissza már nem akaródzik neki sötétíteni. Ezt megoldva szinte minden bekapcsolatlan opciót pipálgassunk a következőképpen:
-Beállítások - megjelenés - Fényerő: legyen automatikus.
- Beállítások - megjelenés - Automatikus fényerő :
Legyen bepipálva az engedélyezve; az időablak hossza legyen 5 mp; visszaállítási küszöb: letiltva; mintavételezési gyakoriság 2 mp;
Fényerőszint: Egyedi legyen bepipálva; kijelző fényerő szint 20 (alapbeállítás); Az egyéb értékék beállításánál pedig kedvünkre állítgathatjuk (ha akarjuk még) a fényerőket. Nálam ez így néz ki, remélem másnak is hasonló.

A következő menüpontokban még a fényerő csökkentésének engedélyezése is legyen bepipálva, a késleltetés csökkentése pedig 50 % legyen.
Most már elméletileg működik a normális automatikus fényvilágítás, és a gombvilágítás is.
A fejlesztői lehetőségeknél bepipáljuk a GPU-megjelenést, a teljesítmény - processzor -ban pedig a minimum frekvenciát állítsuk 245-re, (valamint a bekapcsoláskor érvénybe léptetést is értelem szerűen pipáljuk ki) a memóriakezelés -ben a Memória ürítés engedélyezése mellé is tegyünk pipát.
Egyenlőre ennyi elég is lesz.
Essünk neki egy Titanium backup Pro-val egy fagyasztásnak, program-nagytakarításnak is, valamint telepítsük fel az autorun manager Pro programunkat is, hogy megakadályozzuk a használt (de nem mindig használt) programjaink automatikus elindulását.
Az adatátvitelre a számítógéppel USB helyett ajánlom a WiFi File Transfer Pro programot, ahol wifin keresztül, a böngészőnkből tudunk műveleteket elvégezni, de vigyázat, az ember nagyon könnyen rákap a jóra, nehogy ezt használjátok majd az után is, hogy megcsinálják az usb-t
Vagy amit még jobban szeretek, az a hiperszuperjó Dropbox ingyenes online tárhely, ami szerintem nélkülözhetetlen amúgy is androidos programjaink tárolására, amit gépünkön vagy telefonunkon azonnal elérhetünk a felhőből.
Itt a leírás: http://ingyenszoftver.net/szoftverek/segedprogramok/dropbox_szoftver_letoltes
Reklám helye Itt meg az én meghívólinkemmel regisztrálhatsz rá: http://db.tt/7F0D8Pk
A kamera jól működik, a vaku is, de sajnos a videófelvétel nem. Arra a fejlesztők jelen pillanatban írják a megfelelő sorokat, és hamarosan frissíthetjük a romunkat újabb és újabb hibajavításokkal, amik még élvezetesebbé teszik a használatát.
Kedves barátaim! Mi a véleményetek? Csak tessék elmondani, nyugodtan, megmozgattam a technika agyrészt? Van kedvetek kipróbálni? Vagy azt gondoljátok: mit lelkendezik ez itt? Húú, legalább a fórumot felpörgetném, már azért megéri.
Hajrá!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#180) Senkijj válasza mackoapo11 (#179) üzenetére


Senkijj
csendes tag

Én se használom a kamerát, úgyhogy ez nem tart vissza, de még átgondolom a frissítést, és köszi a bemásolt cuccot, sokat segítettél. Egy utolsó kérdés: neked bejött a dolog?(mármint nem tudom, neked milyen hibái voltak, de azok jórészét kipusztította?)

(#181) mackoapo11 válasza Senkijj (#180) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

A frisitésre ne nagyon várj,mert ezt már máshol is kitárgyalták bőven!Olyan,hogy "magyar" ICS nem lesz(azért gondoljunk bele,Magyarország egy kis pont az alcatelnek,nem fognak külön romot gyártani nekünk),Amit Franciaországban kiadtak hivatalosan, amit sokan tévesen félkésznek titulálnak és "francia ICS"-nek,az a hivatalos ICS.Azt kellene a szolgáltatóknak szolgáltatóssá tenni,de nekik nem annyira fontos.Ezért,amikor a függetlenre lejött hivatalosan,egy lelkes tag csinált recovery-ből egy mentést és megosztotta.Na ezt rakják fel sokan a szolgáltatós telefonjukra(ezekből van több,érthető okokból)

(#182) mackoapo11 válasza Senkijj (#180) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Ja igen és a kérdésedre a válasz.Idáig nekem nagyon BE JÖTT.Bár az ICS-vel se voltak gondjaim,de ezzel még jobban hasít :DD .Idáig nem nagyon találtam bug-ot és a kamera se annyira vészes, a leírtak alapján sokkal rosszabbra számítottam!!!Egyenlőre nem is érzem a kényszert,hogy visszamenjek az ICS-re,de még nem rég raktam fel én is.Ha kicsit rutinosabb androidos vagy,max 10-perc.DE AMI FONTOS!MINDENFÉLEKÉPPEN CSINÁLJ MENTÉST A MOSTANI RENDSZEREDRŐL!!!Ha valami beüt,akkor legyen visszaút(de ha nem is csinálsz,már vannak megosztva mentések,de biztos ami biztos!!!)Természetesen recowery-ből!!!

[ Szerkesztve ]

(#183) Senkijj válasza mackoapo11 (#182) üzenetére


Senkijj
csendes tag

Értem, köszi mindent, kipróbálom, max ha nem jön be, visszarakom a régit. Nincs mit veszíteni(remélem :D )

(#184) asusxmax


asusxmax
újonc

Üdv !
Nekem egy olyan problémám van a Telenor OT-995-el nem tudom, hogy te tapasztaltad e, hogy a videót veszek fel nagyon de nagyon halk a videó hangja.
Ez most beállítási probléma vagy Kerner (természetesen minden gyári rajta) vagy vigyem vissza a szolgáltatóhoz ezzel a problémával. Ja ha videót felteszem a gépre akkor is nagyon halk a hang rajta.

(#185) mackoapo11 válasza asusxmax (#184) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Beállítási probléma.Milyen rendszer van a telodon?

(#186) asusxmax válasza mackoapo11 (#185) üzenetére


asusxmax
újonc

A gyári rendszer
Frimware: 2.3.6
alapsáv változat: m8255a-abbqmazm-4.1.40t
kernel: 2.6.35.11-perf+
épitési szám: gingerbread
ám ha felteszem a francia 4.0 a garancia elveszik róla?

(#187) mackoapo11 válasza asusxmax (#186) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Biztonsági mentést kell csinálni a jelenlegi rendszeredről és így bármikor visszarakhatod az eredeti állapotot.Én is mielőtt kipróbálok egy új romot,előtte visszarakom a 2.3.6-ot és onnan indulok tovább.A Francia ICS-t nemérdemes felrakni,annál van sokkal jobb.A H1N1 romot próbáld ki.Ha elsőre csinálod,kicsit bonyolultnak tűnik,főként a V2 kernelt feltenni.Én is azzal szívtam,mert OTU-s ICS volt fent.Itt minden pontosan le van írva,hogy mit-hogyan csinálj:http://mobilarena.hu/tema/alcatel_one_touch_995_melyviz/hsz_1-50.html

(#188) asusxmax válasza mackoapo11 (#187) üzenetére


asusxmax
újonc

Köszi szépen akkor hagyom inkább a 2.3.6 on. De akkor segítenél a kamera hang beállításánál mert írtad h beállítási probléma de ezt hol tudom állítani?

(#189) mackoapo11 válasza asusxmax (#188) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Csak,hogy ne keljen root-olni és belemászni mélyebben a rendszerbe,először próbáld meg az LGCAMERA alkalmazást letölteni a marketröl és azon belül beállítani a hangot.Ha így se megy,akkor root-olunk és a rendszeren belül próbálunk hangot adni neki pluszban.Lépésről-lépésre leírok mindent,ha nemsikerül az lgcamera-val hangosítani!!!Több mint valószínű,hogy a második hangszó túlságosan érzékeny és túlszűri a hangot.

(#190) asusxmax válasza mackoapo11 (#189) üzenetére


asusxmax
újonc

köszi ezzel tökéletes köszi a tippet isten vagy

(#191) V.T.CS. válasza mackoapo11 (#189) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

hali.
jól ketyeg rajta a jb?

(#192) mackoapo11 válasza V.T.CS. (#191) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Heló.
A CM10 kicsit lemaradt a fejlesztéssel,de CM10 alapokon a paranoidandroid csapat már a 2.51-nél jár és már mindennapos használatra alkalmas.

Stabil,meglepően gyorsabb,mint az OTU-s ICS!!!
3. napja van fent,még idáig egyszer sem volt se fagyás,se újraindulás.Két hibája van még a Rom-nak.
USB-kábelen nem kommunikál a számítógéppel,videó felvételt még nem tud készíteni(ezek pont nemlényegesek számomra).De hetente jönnek ki újabb verzióval,ha így haladnak max 2-hét és tökéletesen működik :K .

[ Szerkesztve ]

(#193) mackoapo11 válasza asusxmax (#190) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Nagyon szívesen!!!Azért vagyunk,hogy egymásnak segítsünk :).

(#194) berlac


berlac
újonc

hali. vkinek nincs baja a gps-sel. feltettem az igo-t, és semmi. több verziónál is ezt írja:GPS vevő automatikus keresése. (helyzet és biztonság: gps műholdak használata bekapcsolva)

(#195) mackoapo11 válasza berlac (#194) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Sajnos ez az IGO miatt van.Én is vagy 20-at kipróbáltam, mire rátaláltam egy tökéletesen működőre :K

(#196) berlac válasza mackoapo11 (#195) üzenetére


berlac
újonc

Melyik volt a jó verzió?

(#197) karzol32


karzol32
csendes tag

Sziasztok!
Egy két tapasztalat a készülékről, 5 napja használom (telenoros) :
Külsőleg semmi recsegés ropogás
Kijelző nagyon szép, éles, élénkek a színek
Nem fagyott még le, nem indult újra, raktam már rá 1-2 alkalmazást , semmi gond
Főképernyő nem akad, igaz nincs is telezsúfolva
Ha kikapcsológombbal szakítom meg a hívást a hálózatot nem dobja el
Térerő is teljesen rendben volt eddig
1.4 ghz proc elég jó , az 512 ram talán kevés lesz, sok alkalmazást nem érdemes egyszerre futtatni
Aksi az sajnos hamar lemerül, ha órákat "nyúzod" naponta töltheted
Összességében én csak ajánlani tudom. Ár - Érték arányban a legjobb telefon most a piacon. Kezdő Android használónak tökéletes. (én is az vagyok) Nokiáról váltottam, ég és föld a különbség.

(#198) karzol32 válasza berlac (#196) üzenetére


karzol32
csendes tag

Ajánlom neked helyette a sygic aura-t. Nekem az fut rajta működik. A régi nokiámon is sygic volt. Én szerettem.

(#199) berlac válasza karzol32 (#198) üzenetére


berlac
újonc

a 7 napos próbaverzió kifogástalanul fut. de a full program kellene.

(#200) ozzi1


ozzi1
újonc

Sziasztok !

Segítsen már valaki nekem aki ért is hozzá, és főleg van tapasztalata is mert ilyen telefonja van! Vennék egy Telenor One Touch S telefont,de még a boltban is le akarnak beszélni,hogy nem jó mert 10 telefonból 8-at visszavisznek mert nem jó a szoftvere, és vegyek inkább ZTE Blade III-at vagy Huawei Ascend G300-at. Reméltem ,hogy ezt a cikket végigolvasva már decemberre megoldodik ez a szoftver probléma vagy mégsem !? Várom a tapasztalatokat ! :))

(#201) ozzi1


ozzi1
újonc

Érdekes módon Debrecenbe fekete színben 2-3 hete lehetetlen megvásárolni mert nincs készleten. :Y

(#202) s.niki94


s.niki94
csendes tag

Helo!
Nekem Telenor One Touch S telefonom van,és nem tudom hogy kell beállítani NEM GYÁRI csengőhangot.Tudna valaki segíteni?

(#203) Samus válasza s.niki94 (#202) üzenetére


Samus
addikt

Lekapod Play-ről a Tone Picker nevű programot, és máris be tudsz állítani bármit csengőhangnak. Ez egyébként nem Alcatel probléma, hanem droid megkötés...A Tone Picker programmal is tudsz hangot berakni, de a beállítások között, ha a csengőhangra böksz, akkor lehetőségeket kapsz, Az Android rendszer a gyári hangok, a Tone Picker pedig a telefonon lévő egyéb hangok közül enged választani.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#204) karzol32


karzol32
csendes tag

Sziasztok!

Egy-két további tapasztalat: (1 hónapja használom a telót, gyári fw van rajta)
Az alap probléma a kevés memória (512-ből kb 300k-t enged használni.) Ha megterheled 3-4 programmal egyszerre rögtön jönnek a "röccenések".
Tehát váltsuk át "simára" a 3d-s launcert (gyorsindítót) alap 50-60k memórából rögtön lesz 130-150k !
Ha komolyabb játékot akarsz futtatni előtte használd a Task killert. Kilősz vele mindent, rögtön lesz 170-200k memóriád. (alap angry birds- nek is kell vagy 100k)
Ha nagyon kevés a memóriád érdemes egy újraindítást is csinálnod.
Nagyon jó telefon, én ezek után is csak ajánlani tudom mindenkinek.

(#205) cseriii


cseriii
újonc

sziasztok. az a kérdésem lenne, hogy hogyan tudnék a memória kártyára menteni cuccokat. mert az okés hogy az alkalmazások kezelésénél rámegyek vmelyik alkalmazásra azt át helyezem az sd kártyára de a telefonon ugyan úgy ott marad. és így elég hamar megtellik a telefon memóriája míg az sd-n van 1.5 GB helyem. tehát ha letőltök valamit vagy csak át szeretném tenni képeket videókat alkalmazásokat micro sd-re hogy tehetném meg hogy NE a telefon memóriáját foglalja. köszönöm előre is a segítséget

(#206) imi750


imi750
újonc

Sziasztok!
Most készülök venni egy ilyen telefont. Tesztekben csak jót olvastam és tetszik is. Egy dolgot nem találok róla még,hogy tud -e flash playert? A mostani (zte atlas) telóm nem tudja sajnos és sok bosszúságot okoz. Nem tudom megnyit vele a kedvenc oldalamon a videókat,csak a skyfire-rel. Nem tudok belépni OTP és Unicredit oldalakra sem emiatt. Vajon a Telenor S tudja ezt? Jó lenne tudnom,különben nem is cserélek telefont,mert az Atlas elég stabil,fél éve hiba nélkül működik.
Köszi

(#207) Atos23


Atos23
senior tag

Vajon a hibak fenyeben realisan nagyjabol mennyit er most egy ilyen keszulek karcmentesen?

(#208) bohatacs


bohatacs
újonc

Sziasztok! Nekem az lenne a problémám hogy rámentem az automatikus fényerő szabályzóra és azóta nem reagál semmire a telefon csak az alsó gombok világitanak. Próbáltam kivenni az aksit és semmi.
Történt-e már valakivel ilyesmi?

(#209) Esztebán


Esztebán
csendes tag

Sziaztok!Novemberben vásároltam a készüléket,eddig teljesen megvoltam vele elégedve,DE most amikor valaki hív,én se,és ő sem hall.Esetleg tudnátok segíteni?Válaszotokat előre is köszönöm!:D

(#211) samu.vanessz


samu.vanessz
újonc

Hogyan lehet frissíteni a telefont.Nem tudok mit csinálni vele.November óta van meg ez a telefon .Az elején még nem volt vele semmi bajom,de pár hónapja nem jó a netje,semmit nem lehet vele csinálni nem tőlt be.Nem tudom mit csináljak.:/:/

(#212) k1ll3rIMi


k1ll3rIMi
csendes tag

(#213) nagycsaba13


nagycsaba13
újonc

Sziasztok egy kis segítség kéne!!
Valakinek nincs véletlen egy Telenor one touc s ice cream sandwich 4.0.4 rom (azaz gyári romra lenne szükségem) előre is köszönöm a választ!!! :R :R :R :R :R :R :R

(#214) Dhöniel


Dhöniel
újonc

Üdv mindenkinek.

Olyan kérdésem lenne, hogy volt-e már valakinek olyan problémája Teleor One Touch S-el, hogy nem csatlakozott a wifi-hez, és a mobilnet sem megy. Coctail Pac JB 4.1.2 v19.0.0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.