Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szasanyi


szasanyi
félisten

Jól néz ki, ez kétségtelen.

(#2) atike


atike
nagyúr

Nagyon komoly! Meg sem próbálom futtatni... :DDD

(#3) myckey


myckey
veterán

Lássuk a medvét. :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#4) szasanyi válasza myckey (#3) üzenetére


szasanyi
félisten

Te meg mit néztél? :DDD

(#5) dergander


dergander
addikt

Nem indul el, Crashel a betöltésnél, havernak szintúgy.

(#6) myckey válasza szasanyi (#4) üzenetére


myckey
veterán

Bassa meg a jegesmedve!
Akkor ez nem az . :DDD

(#5) dergander

Mindjárt lenn van az első 3Gb-os csomag, lehet nekem se lesz semmi.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#7) szasanyi válasza dergander (#5) üzenetére


szasanyi
félisten

Melyik és hogyan? Csak mert van vagy 6 letöltési link...

(#8) szasanyi válasza dergander (#5) üzenetére


szasanyi
félisten

Nálam hibátlan, és baromi jól néz ki: 1080p, Fanatic grafon (Win10 Pro x64, konfg az adatlapomon). Mi a fenéért nem ilyenek még többségében a játékok? :U

(#9) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

(#10) myckey válasza szasanyi (#8) üzenetére


myckey
veterán

Szintén zenész.

1440P-Fantastic

Tényleg nagyon szép.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#11) #51736960


#51736960
törölt tag

Én vagyok az egyetlen, aki többet várt? :)

(#12) szasanyi válasza #51736960 (#11) üzenetére


szasanyi
félisten

Többet? :Y Összetehetnénk a két mellső lábunkat, ha a grafika és a futásteljesítmény ilyen lenne PC játékok többségénél.

myckie2: vmi szoftveres probléma, bár akéár az AMD kártya / driver is okozhatja, mer' az szeret hasonlókat (mikroalg pölö) előadni. :U

[ Szerkesztve ]

(#13) myckie2


myckie2
őstag

Az mitől lehet, hogy nálam minden jelenet váltás előtt megakad egy picit? Lassú hdd, kevés ram, gyenge processzor?

[ Szerkesztve ]

(#14) #51736960 válasza szasanyi (#12) üzenetére


#51736960
törölt tag

Igen, igazad van, de mégsem :)
Amikor elkezdtem az első gépem megépíteni a 486-os korszak végén, akkor 1-2 évente olyan minőségbeli ugrások voltak, hogy szó szerint a székben kellett megkapaszkodnom, amikor például az első 3dfx kártyát a gépbe raktam.
Ezt a techdemót nézve pedig egyáltalán nem esett le az állam, pár éve már láttuk ugyanezt a szintet játékokban, csak kicsit kevesebb poligonnal meg DOF effekt nélkül...
(Aztán lehet, hogy csak vennem kéne egy szemüveget) :DDD

szerk: oké, a ruha szépen van animálva, de a fű például botrány, a far cry 1-ben jobban nézett ki.

[ Szerkesztve ]

(#15) szasanyi válasza #51736960 (#14) üzenetére


szasanyi
félisten

Egyrészt ez nem egy végleges verzió, másrészt nem az volt a cél - szerencsére, lásd anno Crysis -, hogy hiperszuper diavetítés legyen a végeredmény.

(#16) Cifu


Cifu
nagyúr

Őőő.... Ez itt meg egy CryEngine realtime fanfilm (Warhammer 40K - Lord Inquisitor / Prologe).

Szóval az, hogy ezek techdemónak tök jók, szép és jó. Az meg egy másik dolog, hogy aztán mennyire lehet használni őket játékengine-nek... Mert e téren meg a Unity-nek vannak hiányosságai... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Besz@rás a demó, simán megy, 5 év múlva már ilyenek lesznek a játékok. :D

(#18) ->Raizen<- válasza #51736960 (#14) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Vegyél egy hemüveget, legalább 50 dioptriásat. ;]

(#19) szasanyi válasza ->Raizen<- (#18) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez egy egészen finom célzás volt. :DDD

(#20) Chapel válasza szasanyi (#15) üzenetére


Chapel
addikt

Csúcs játékhoz, csúcs gép kellett, nincs ez másképp ma sem, sőt!
Ne keverjük össze, a nem futott rendesen ezért sz@r-t, a simán sz@r-ral.
Ha Nálad ment szépen maxon és ennek ellenére nagy csalódás volt, az más természetesen ;)

Btw C1 mai napig körbe röhög sok konzol/pc játékot látványban, így 10 év után is; arról meg nem beszélve, hogy az a motor pont olyan fizikát tud mint amilyen max látványt, csak éppen egy fejlesztő sem használja.
Ami igen szomorú, de ez van, ma már ha egy falat a 100-ból kicsit meg lehet rongálni, az már extra fizikának van eladva :(

No, jöhet a földalatti óceán és más finomságok ;]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#21) ->Raizen<- válasza szasanyi (#19) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Pont az olyan gyerekek miatt mint ő nem jelenik meg a half life 3. :D A kákán is csomót keresnek. Basszus elkezdtem kitolni megint a hl2-t és olyan fizika a mai játékokban nem nagyon van, no meg a hangulat, pályatervezés sztori trió sem nagyon.

(#22) szasanyi válasza ->Raizen<- (#21) üzenetére


szasanyi
félisten

Bizonyos tekintetben még grafikailag is megállja a helyét, hiszen csináltak jó pár játékot azóta amiket minden (!) tekintetben leiskoláz.

(#23) ->Raizen<- válasza szasanyi (#22) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Remélem megérem azt, hogy a 3. részt kiadják. Ha már a duke nukem forever is megjelent, azt hiszem nincs lehetetlen.

(#24) Cifu válasza Chapel (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az ugye megvan, hogy a CryEngine motortól azért fél minden fejlesztő, mert egy összehányt bughalom?

Erről kérdezd meg a fejlesztőket. A Piranha Games anno megvette a CryEngine motort a Mechwarrior: Online-hoz. Aztán kiderült, hogy az online kódja egy nagy hulladék, az eredetileg beígért 12 vs 12 játékost sem tudták lagmentessé tenni, sőt, még 8 vs 8-nál is folyamatosak voltak a problémák - tehát írhattak saját netkódot. Nemrég valamelyik indie fejlesztő írt róla, hogy a CryEngine VR modulját szerette volna felhasználni, erre kiderült, hogy a nézet lekövetését (ami VR-ben elég alap dolog) kvázi úgy modellezte le a motor, hogy keybindigként vette az (érzékelt) fejmozgást. Ami így ebben a formában használhatatlan. Szóval gyakorlatilag írhatott egy saját VR modult...

És a többi és a többi.

Szóval valahogy nem csoda, hogy a fejlesztők fáznak a CryEngine-től és a moduljaitól...

Szerk.: Hozzáteszem az alapján, amit például a Kerbal Space Program fejlesztői lenyilatkoztak néha (többszálas programfuttatás hiánya, a 32 bites lebegőpontos korlátozás miatt korlátozott kvázi játéktér, stb.), a Unity is minden, csak nem a fejlesztők vágyálma...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) szasanyi válasza ->Raizen<- (#23) üzenetére


szasanyi
félisten

Ebben én is, és szerintem jó páran reménykedünk. :K Itt ez a UNITY aminek a színvonala tökéletes lenne egy olyan remek játékmegvalósításához, és aki ennél többet vár - legalább ilyen futási teljesítmény mellett - asszem az még sokat fog csalódni.

(#26) Sipike19 válasza Cifu (#24) üzenetére


Sipike19
tag

Egy ingyenes engine-től ne várjunk csodákat.

Sipi

(#27) ->Raizen<- válasza szasanyi (#25) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én a black mesát várom nagyon hogy befejezzék a xen pályákat. Akkor végre végig tolhatom a HL1-et , az eredeti game számomra túl elavult.

(#28) Cifu válasza Sipike19 (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Unity esetében a Personal verzió ingyenes, hogy egészen pontosak legyünk...

Az Unreal Engine 4 is ingyenes (3000 dollár feletti bevételnél kell 5% royalty-t fizetni csak), ahogy az Amazon Lumberyard, illetve a CryEngine most tavasszal elindított üzleti modellje is effektíve majdnem ingyenesnek tekinthető.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) bozont


bozont
veterán

Nincs valami másik letöltési link? Nekem azt mondja elérte a letöltési limitet.

(#30) szasanyi válasza bozont (#29) üzenetére


szasanyi
félisten

Nekem is többszöri nekifutásra töltötte le, nem tudok másik linket. Mondjuk amikor töltött akkor ~25MB/sec körül jött.

(#31) dergander


dergander
addikt

Nem tudom hogy vagytok vele,de nekem a The Forest nevű játék nagyon bejön,mind fizika mind grafika közt nagyon jó. Valamint most itt van a Syndrome nevű horror game ami szintén nagyon állat. Tehát jó ez a Unity engine bárhogy is nézzük,és ahogy nézem könnyű vele fejleszteni/programozni/játékot írni.
Kár hogy nálam nem indul el a techdemo,csak tudnám mi a baja. :U

[ Szerkesztve ]

(#32) Németh Péter válasza bozont (#29) üzenetére

Lehet csinálni egy másolatot a saját Google Drive-odba, ha van olyanod és akkor onnan már engedi letölteni. Ha van GMail.es accod, akkor csak be kell jelentkezni és ennyi.

(#33) Németh Péter válasza dergander (#5) üzenetére

Nekem is crashelt és az a gondja, hogy olyan helyre kell rakni, ahol az elérési útban nincs ékezetes karakter. Tehát ha alapból a C:\Documents and Settings\User\userneved\Download helyre került és ott is bontottad ki, akkor ha a user neved tartalmaz ékezetes karaktert, akkor nem lesz jó. Ha a C:\Test vagy valami hasonló helyre rakod, akkor elindul.

(#34) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Elég durván néz ki - még pre-render animációnak se lenne utolsó, nem hogy realtime-nak. :Y Akinek van gépe hozzá szedje (viszonyítás képpen: RX 470-nek meg sem kottyan Full HD-ban, maxon).

[ Szerkesztve ]

(#35) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

R9 290-en szinte végig 30fps-el ment max-on, párszor esett csak le a képkocka.

(#36) Manbal


Manbal
senior tag

R9 390-el végig fix 30 fps. Eléggé memoria igényes a cucc, task Manager szerint 6700 MB-ot eszik meg, szóval akinek csak 8GB memóriája van, ott lehet emiatt laggolás, hiába bírná a kártyája.

(#37) bozont válasza Manbal (#36) üzenetére


bozont
veterán

Nálam 13-at evett meg a 16GB-ból, szóval van étvágya. Vram-ról nem tudok nyilatkozni, a 2GB-ot még 1080p Good-on is teletölti.
A konfigomon az 1080p/good beállításon indoor 20fps körül mozog, outdoor viszont stabil 30. Legalább a vsync-et ki lehetne kapcsolni. Az 1440p/fantastic meg stabil 10fps környéke. :D

(#38) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

60 FPS-t vajon valaki ki tud erőszakolni belőle? Vagy 30 a max?

Live-Die-Respawn

(#39) myckey válasza oriic (#38) üzenetére


myckey
veterán

Nálam 1440P -ben-Fantastic graf. beállításokon 26-50 FPS között mozgott, a Demo feléig, utána meguntam . ( párszor már végig néztem ) ;]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#40) szasanyi válasza oriic (#38) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem fix 30FPS mert nálam 1080p-ben mind2 grafikai beállítással annyi.

(#41) Chapel válasza Cifu (#24) üzenetére


Chapel
addikt

Nem vagyok fejlesztő, de elhiszem amit mondasz, bár a VR-os rész érdekes, lévén pont hogy azok jönnek már csak manapság CE-el.
A hegymászós, meg a dinós is CE és VR, az eddigiek alapján elég durvák is...vagy keverem valamivel?

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#42) myckey válasza szasanyi (#40) üzenetére


myckey
veterán

Itt nem az volt. :)

Mikor kimentek az erőd elé, ott végig 50 körül mozgott.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#43) szasanyi válasza myckey (#42) üzenetére


szasanyi
félisten

Mivel nézted az FPS értékét?

(#44) Cifu válasza Chapel (#41) üzenetére


Cifu
nagyúr

A fejlesztő, aki írt a VR problémáról pont azt írta, hogy kénytelen volt a gyári modul helyett sajátot írni. Én nem azt mondtam, hogy nem lehet jól megcsinálni, hanem azt, hogy korántsem az van, hogy akkor fogod, leakasztod a VR modult, berakod, és hurrá, működni fog tökéletesen...

Feltehetően ahol CryEngine-t használnak, ott a modult vagy átírták, vagy újat csináltak helyette. Pont úgy, ahogy például a netkódnál...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45) myckey válasza szasanyi (#43) üzenetére


myckey
veterán

Fraps.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46) szasanyi


szasanyi
félisten

Érdekes... :U Nálam AB van fent, és mind2 grafikai módban 30FPS korlát van. Ami még érdekesebb, hogy a GPU kihasználtságát 45-64% között jelzi az AB.

(#47) myckey válasza szasanyi (#46) üzenetére


myckey
veterán

Nekem is volt fenn AB, de töröltem a rivatunerrel karöltve, mert crashelt pár játék .
Mindegy.

Most Fraps ,a hogy írtam, 25-50 fps között mozgott.

1440p-fantastic graf.

De odáig néztem, hogy kimentek az erődítmény elé, aztán meguntam. Párszor lement már.

Egyébként ugyan ez van, ha bekapcsolom a monitoromon a Game mode-ot.
Freesync a kijelző, az pedig ilyenkor mutatja a sarokban a frekvenciát, ami megegyezik az FPS el.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48) szasanyi válasza myckey (#47) üzenetére


szasanyi
félisten

Az én konfigom sem rossz, és ha nincs FPS korlát akkor nálam miért nem megy fel (még GOOD beállításon sem) 30FPS fölé? Nem értem... ugyanazt a demo-t töltöttük mi le? :DDD

(#49) myckey válasza szasanyi (#48) üzenetére


myckey
veterán

Meg nem mondom ;]

Egyébként, az elsőt kaptam le, a legnagyobbat. 3Gb volt.

Az, hogy neked mér nem megy 30 fps fölé, ne kérdezd , bár az ofisöl oldalon ott van, hogy v-szinkronnal 30 fps, várhatóan. :D

Nekem frí szinkronom van, meg ájemdí kártya. :Y

De viccen kívül, amúgy nem nagyon toszom le, hogy mennyi efpéessel fut le. :B

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50) szasanyi válasza myckey (#49) üzenetére


szasanyi
félisten

Én is... Xakta. No, egye meg a fene de le nem futtatom még egyszer. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.