Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Hiányoznak mar azok a régi idők, amikor minden gyártó valamiben (tudásban) eltért a másiktól. Érdekesek voltak a tesztek. Ma meg, minden ugyanaz. Ha esetleg egy Firefox (RIP), Ubuntu (hol vagy?) BB (es te?) telefon tesztje jön ki, örömmel állok neki olvasni.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#2) Wesder


Wesder
félisten

Hát ez nem győzött meg nagyon.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) szupermacs válasza alkatraz3000 (#1) üzenetére


szupermacs
veterán

Egyetértek. Semmi kiemelkedő nincs már a telefonokban amik miatt érdemes lenne elolvasni a tesztet. Most is csak rákattintottam és görgettem. Aztán vége lett. Semmi.

(#4) batai15


batai15
félisten

Az ikon pakk cmből lett nyúlva

(#5) dreta


dreta
tag

"A hátlap kellemes tehát anyagú és fogású,"

(#6) chakram6706


chakram6706
csendes tag

Ez tulajdonképpen egy kisgyerek első mobilja lehetne, de mint mindig most is az ára van elszabva. Ez a mobil nem ér 25 ezret sem.

Bivaly akku a király! WP19

(#7) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi a tesztet.

(#8) Wesder válasza chakram6706 (#6) üzenetére


Wesder
félisten

Azèrt vedd ki a kezed a biliből kèrlek...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9) konczy3


konczy3
senior tag

Szerintem 40000 körül elég jó ajánlat USB Type-C csatlakozóval, infraporttal és ujjlenyomat-olvasóval + LTE is van és még Dual Sim is, na meg 2 GB RAM ami már alap lenne azért minden készülékben, sok embernek akik nem játszani használják, meg nem egyaszerre 20 appot futtatnak, fontosabb mint egy modernebb SoC, szval sztem ennyiért nagyon jó vétel.

[ Szerkesztve ]

Never Settle

(#10) zdanee válasza alkatraz3000 (#1) üzenetére


zdanee
őstag

2005-ben meg azon sírtunk, hogy miért nem lehet egyszerre a telefonban WLAN, 3G és vakus kamera? Most meg van és az a baj? :)
Amúgy megvannak a különbségek. A Samsung az AMOLED-el, a Sony a vízállósággal, a Nokia a jó kamerákkal, a Xiaomi a MIUI-val és az "olcsón jót" filozófiájával, az antitézise meg mostanában a HTC a "drágán hitványat" mentalitással.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#11) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Mondjuk nemertem mire fel , hogy ennyire nagyon kivan emelve mar rogton a cimben , hogy denehez , mikozben majdnem pont akkora , mint a note4-em es pontosan 9(kilenc) grammal nehezebb. Cim alapjan azthittem minimum negyed kilo...

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#12) alkatraz3000 válasza zdanee (#10) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

De ugyanaz a rendszer fut alattuk, es alapvetően mind tudja ugyanazt a dolgot. Néha beesik egy ujjlenyomatolvaso. A Sony annyira emelkedik ki a kamerájával, hogy elég sok telefon elveri, de alapvetően mindegyik mar kifejezetten jo fotókat lő. Az amoled kijelző miatt sem fogok elolvasni egy tesztet, kb tudható egy teszt cimebol, mi van benne es kész. Nem a Mobilarena munkásságát szolom le, mert néha nekem is hasznos, ha valakinek valamilyen telefont kell nézzek, csak most mar elmondható az összes androidot telefonról minden 2 mondatban, csak egy kategóriát határozzon meg az illető.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#13) zdanee válasza alkatraz3000 (#12) üzenetére


zdanee
őstag

De azon mennyire háborodnál fel, ha valamelyikből kimaradna mondjuk a WLAN? Már rég volt ilyen, de azon is mindig hiszti volt, ha a legalsó kategóriában lemaradt a vaku a kamera mellől. Amikor FirefoxOS-es telefon volt, megállapítottuk, hogy ez még próbálkozásnak is kevés. A Tizen végül az okosórákba költözött, már a Samsung sem erőlteti. A BB évek óta arra alapoz, hogy majd az Android alkalmazások támogatásával éli túl önmagát. Jelenleg senkinek nincs akkora kapacitása, hogy az Android elhagyásával egymillió appot biztosítson a saját új, izgalmas platformjának. Még a microsoft is ezzel szenved, pedig mióta is van WP? Mostanra lényegesen jobb a helyzet, de mindenkinek az van a fejében, hogy csempés Nokia, nulla appal és az Angry Birds legújabb verziója mindig fél évvel később jön csak rá (holott ez már rég nem igaz). Tényleg izgalmas volt a hőskorszak a Palmokkal meg a WinCE telefonokkal, a Symbian különböző iterációival, láttunk mindent, microHDD-s telefontól kezdve a kör alakún keresztül a kétféle módon kinyitható kagylóig, de a végére értünk. Ez egy fejlődési folyamat volt, evolúció bespeedezve, és kb 15-20 év alatt elértünk a végleges formához. Innen nincs min variálni, azért ilyen, mert előtte minden mást kipróbáltunk, és ez maradt életben.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#14) Kovax12 válasza -Skylake- (#11) üzenetére


Kovax12
tag

Xiaomi Redmi Note és Note 4G párosról nem is beszélve, a maguk szerény 199 grammos tömegével. :)

[ Szerkesztve ]

Nem írom alá!!! :D

(#15) szaszyka


szaszyka
senior tag

Ne már, azt az üvegfólia szót miért kellett beleerőltetni?!

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#16) alkatraz3000 válasza zdanee (#13) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Persze érthető, hogy elmúlt az a világ. De ahogy leírtad azt a sok érdekes dolgot/variációt, azzal ellentétben ma mar ilyen nincs. Ez hiányzik!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#17) Csapoati


Csapoati
nagyúr

+10-ért magyar garanciás m2 note - szerintem. Minden szempontból agyonveri ezt a telefont (na jó, akksiban épphogy nem).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#18) moma válasza alkatraz3000 (#1) üzenetére


moma
őstag

Aki vásárlás előtt áll annak jók ezek a tesztek. Aki csak úgy a tech világ érdekességeiről, akar olvasni annak kevésbé.

we all deserve a bit of luck.

(#19) kovjoe válasza alkatraz3000 (#12) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Igen, de szerintem annak is meg van az előnye, hogy ugyanaz a rendszer, hiszen nem kell minden egyes telefonodat újratanulni (régen, ha lecserélted a siemens-t, pl alcatelre váltottál, két napig csak néztél, hogy mi, hol meddig). Arról nem is beszélve, ha valamit át kellett rakni egyikről a másikra. Szóval ezt én nem sírom vissza. Az hogy egyik másolja a másikat, illetve a másik az egyiket, tény, de ma annyira felpörgött a piac, hogy nincs idő egyedi külsőre, ha valaki csinál egyet, ami befut a felhasználóknál, mindenki rácuppan a formára és azt tolja. Én pl. a szögletes telefonokat szeretem, de azt a vonalat csak kevesen képviselik jelenleg.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#20) Xaels válasza zdanee (#10) üzenetére


Xaels
félisten

Hát az AMOLED-nek van még hova fejlődnie, ma voltam bent Telenorban(Astoria) és a vezetéknélküli töltőhöz kirakott EDGE valami katasztrófálisan be volt égve. Nem csak az óra, hanem gyakorlatilag a fél kijelző olyan ha nem több. A Sony vízállósága amire már semmilyen garanciát nem vállal sem igazán nevezhető ezek után egyedinek. Szegény Nokiát már elfelejthetjük. A többit meg nem kommentálom, azért szeretné a világ ha a HTC lenne a leghitványabb gyártó...

(#1) alkatraz3000 igazad van részben. Mondjuk engem nem a rendszer az ami zavar, hanem gyakorlatilag egyre több a sokadrangú kínai/indiai hulladék amiket átcímkéznek és ezekből van egy rahedli teszt. Semmi igazán érdekes nincs bennük, az SW is tákolmány a hardverrel együtt még ha a specifikáció jól is néz ki. Az idei Veletech-en is azt néztem, hogy fogynak az igazi "A" brand kiállítók. Ez kell nekünk?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#21) Sebestyen01 válasza Xaels (#20) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Nem ez kellene, de ahogy a normalis aruhazak is megszuntek es minden sarokra jut egy kinai ugy a mobilpiac is felhigul, nem mondom vannak ott is elvonalbeli gyertok, amik minoseget tesznek le az asztalra, de a legtobb tucat, egydesignre epulo, semmitmondo azonos mediteket felvonultato tucatmobil... egy heten egyszer erdemes lenne osszeszedni a heti 4-5 ilyen vackot es egybe lenyomni, nem minden napra ugyan azt beszuszakolni.... :(

(#22) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Na ez a telefon is olyan, hogy a kínai weboldalon jól néz ki, szépek a renderképek, a specifikáció is bíztató. Aztán amikor kézhez veszi az ember, akkor már nem olyan fényes a helyzet.

130-150$-os ársávba nem nagyon lesznek izgalmas készülékek, nem tudom ez miért meglepő. Mindenki kb ugyanazon alkatrészekből legozza össze, szerintem sokszor a gyártósor is ugyanaz. Igazából már a neves gyártók csúcskészülékei is gyakran elég unalmasak, ritka az igazi innováció.

Laci

(#23) moma válasza Sebestyen01 (#21) üzenetére


moma
őstag

az miért felhígulás, ha ugyanazért a pénzért többet adnak? itt az a durva, hogy ezek nem szemetek. annyi történik, hogy nagyon megnőtt a kínálat. van egy csomó kis márka sacc versenyképes telókkal. és ezért érdekesek ezek a tesztek, mert így derülnek ki a különbségek. és ezek a különbségek nem arról szólnak, hogy milyen hiper extra feature, hanem arról, hogy a sok paraméter, hogyan áll össze. és teszt nélkül tökre nem tudná a vevő, hogy pl a kamera nem jó, de a többi rész nagyon mint itt valamelyik a dooge-nál. mert a specifikációból nem derül ki egy csomó minden.

we all deserve a bit of luck.

(#24) Sebestyen01 válasza moma (#23) üzenetére


Sebestyen01
őstag

:U Ez a telefon max 60-70 ezret er meg sem kozeliti azt az arat amiert adjak, ami dob rajta az az ujlenyomatolvaso, de inkabb hagytak volna ki, es akkor nem kellene egy majd also ketagorias HW-ert kifizetni egy kozepkategorias arat... Es igen is felhigulas, mert kb az osszes ilyen telefon egykaptafara van, es kameraban sem olyan a kulombseg egyiknel se mint egy dslr, es egy teszkos kompakt kozott... mind ugyan azt tudja... ezert lehetne mondjuk pentekenkent egy inai telefoncsokor, es annyi, megusznank a mindennapos dolgokat, es lehetne akar massal is kitolteni az idot, az iro, teszter uraknak is.... :K

(#25) zdanee válasza Sebestyen01 (#24) üzenetére


zdanee
őstag

Na most visszaolvastam, mert azt hittem én nem olvastam elég figyelmesen: a cikk alanya függetlenül Kínából 38000 (+ÁFA), EU-s raktárról Br 45000 HUF. Bár ha ennyiből kéne mobilt vennem, én sem ezt választanám.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#26) davidsone


davidsone
addikt

enyhe ájfon copy de azért a hátlapnál elszállt a fantáziájuk Chiang Pejéknek ;] :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#27) dlaj


dlaj
őstag

Ezen a telefonon USB Type-C csatlakozó nem sokat ér a 2.0-ás adatátviteli sebsebéggel.

Mondhatni egyetlen előnye, hogy 180 fokkal elfordítva is csatlakoztatható. Viszont vihetjük magunkkal a kábelt mindenhova, mert egyelőre szinte sehol sem tudjuk tölteni a telefont. Na jó, elég egy adaptert venni hozzá, ami jobb esetben elfér a pénztárcában. Pl. ez:

(#28) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Hello! Van valami dátum hogy meddig lehet még magyarul olvasni ezt az oldalt? Csak mert kínaiból még nem állok valami jól, de igyekszem!

(#29) zdanee válasza Rodi 4.80 (#28) üzenetére


zdanee
őstag

Ne felejts el orosz leckéket is venni!

Amúgy régen is voltak kínai mobilok, és senki nem tanult vadul finnül :)

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#30) Rodi 4.80 válasza zdanee (#29) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Tanultam oroszul 5 évig.

(#31) blueMerle válasza Rodi 4.80 (#28) üzenetére


blueMerle
veterán

Mit szeretnél látni? Tán Szittya-betyár telefont, Turul jelképekkel, 7 vezéres csengőhannggal? :F Az elég magyar? Ne félj, az is bérgyártásban készülne ám kínában :P

Nehéz haladni a korral, ezt megértem, de ez kizárólag a te hibád, nem a feltörekvő gyártóké :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Sebestyen01 válasza blueMerle (#31) üzenetére


Sebestyen01
őstag

:DDD :DDD :DDD Made of day!

(#33) tixem


tixem
addikt

"de egy komolyabb lapkával nagyobb sikert arathatott volna"

Arra ott az Umi Iron és az Iron Pro, nagyobb méretben meg a Rome. Ez egy alsóközép kategóriás cucc, a kinti árnak megfelelő a tudása. Egy Iron pro tesztet szívesen látnék a közeljövőben, mert piszkálja a fantáziám az eszköz.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#34) Yag


Yag
tag

Örülök, hogy végre rendesen le lett tesztelve ez a telefon is, mert már lassan kezdtem unni magam hogy senki még csak kézbe se veszi ezt a készüléket. Annak is örülök, hogy messzemenő következtetéseket nem vontatok le a készülék használata nélkül. Én megtehetem nálam van egy ;]
Lassan harmadik hete használom ezt a telefont és nem sok gondom van vele. Vannak gyenge pontjai, de ettől még szerintem ez egy jó telefon. Pro és kontra fel lehetne sorolni mi jó és mi az ami nem sikerült benne. A tesztet végig olvasva egy-két tulajdonsága nem került elő eddigi használatom alatt. PL . értesítő led. Nem tudok róla hogy olyan típust is kiadtak volna, amiben van értesítő led. Mert abban amit használok biztos nincs. Sem menüben sem a telefonon nem találkoztam vele.

Írtatok egyediségről meg speciális képességekről.
A sok kommersz telefon közt valóban nehéz kiigazodni, és valóban nem mindíg különböznek sokban egymástól. Talán a UMI Hammer S nem tartozik közéjük. Talán. Ha külsőre nem is de beltaltalomra talán.

Amikor felmerült bennem, hogy ha tovább lépnék a típusról mit is választanék elég nehéz dolgom kezdett lenni. Egyrészt mert a benne lévő tulajdonságokat szívesen megtartottam volna, másrészt árban se sok olyan telefon van amit ezen tulajdonsággokkal létezne.
Ugyan akkor tényleg kár, hogy a OUKITEL K6000 megjelenése szinte ikertesójává avanzsálja. A C-típusú töltő és a scenner nélkül. Igaz a K6000 még nem volt a kezemben de a képek tanulsága szerint eléggé hasonlítanak. Ettől eltekintve a telefont kifejezetten kellemes kézbe fogni.

Vegyük sorra.
Ujlenyomat olvasó és infraport.
Akár lehetne a felsorolás vége is mivel kutatásom és keresésem a kínai telefon piacon ezzel be is zárult. Több órás keresgélés után kijelenthetem, hogy nem sok olyan telefon van a piacon amiben ez a kettő "szolgáltatás" egyszerre benne lenne egy telefonban és még rendesen is működne. Van amiben infra van, van amiben ujlenyomatscenner. De együtt a kettő egyelőre ebben az egyben.

Persze lehet kompromisszumot kötni, megtettem. Ha váltok, az infra marad a fintgerpinter mehet. Akkora szükségem úgy se volt rá lévén, hogy nem mozgok olyan közegben ahol nagyon titkolnom vagy féltenem kellene a telefonomon lévő adatokat. Persze ez csak egy szempont. Valóban gyorsan scennel és valóban kényelmessé teszi a használatát. Ha csak ki nem kapcsolja az ember és megelégszik a síma söprés feloldással. :P Az infra viszont remekül használható TV távírányítónak.

Súly, anyaghasználat, összeszerelés.
Pro: A súlya rendben van, tényleg nem tégla és nem nehezebb mint más hasonló kaliberű telefon. Sőt. Nekem pont a "benne van az anyag" hatással bír. A fém ház és keret masszívvá ugyan akkor elegánssá teszi a telefont. Nekem fehér színben van így szerintem ez még plusz elegánsnak számíthat ha valaki szereti ezt a dizájnt.
Kontra: Az alu keret masszívsága mellett vicces, hogy pont annyi rés van a szépen kerekített képernyő széle és az alu keret közt mi pont arra elég, hogy időnként a fülször beleakadjon :C Elsőre meglepődtem utána rájöttem ha kell epilálni is megteszi :) Minden más mennyiségben persze zavaró lehet ...

Akksi. 3200mAh. A tesztben írták a 4 óra képernyő időt?
Nekem egyszer se sikerült elérnem. 3-3:15 perc a max amit ki tudtam hozni belőle. Lehet rosszul töltöm. Vagy túl sokat használom, nyomkodom. Vagy az akksi nem a legacélosabb. Apropó akksi. Kimérni még nem tudtam, de tételezzük fel tud 3000-et.
Lehet nem a legerősebb pontja. Töltésnél hálózatról nem mindíg sikerül 100% ra töltenie. Megáll 87és 92% közt. Lehet a hírekkel ellentétben ennek is vacak lett az akksi része ? Ellenben ha töltés után közvetlen számítógépre teszem, akkor pár perc alatt 100% -ra tölti vagy legalább is 100%-ra módosul a töltöttsége. Utána nem merül gyorsabban, tartja magat rendesen, fokozatosan merül.

A kamerája átlagosnak mondható. Lehet vele éles képeket készíteni vagy életleneket. Attól függ mennyit szöszöl vele az ember fényképezés elött. A dupla led elég jó fényt ad, zseblánpának tökéletes. Viszont kevésné jól van jól szinronizálva sötétben nem a legjobb kontraszt aránnyal fényképez. Ez vagy ROM-al vagy kamera app-al lehet hogy javítható. Ha ...

Ami furcsa :
Van pár app amit egy korábbi 5.1 Lopipopp alatt is működött már. Ide viszont nem tudtam feltelepíteni, arra való hivatkozással, hogy nem kompatibilis az eszközzel. Hm. Csak android hiba nem lehet, mivel 5.1 alatt már használtam. Hardveresen nem tudom hogy hiányossága lenne a telónak így nem tudom mire gondoljak.

Összességében a tapasztalataim szerint egy használható telefonnal van dolgom, ami nem sokban marad el az egyébként hasonló kategóriájú jó képességű telefonoktól amiket otthon még masszírozni kell, hogy kényelmes legyen a használata.
PL. Lenovo K3 Note: Rom csere után lehet kényelmesen és hatékonyan használni.
LeTV x600. Csak Rom cserével válik használhatóvá és még sorolhatnám. Ennyi erővel más telefonoknak is van ennyi nyűgje mint a Hammer S-nek. Pedig drágább telefonok mint ez.
Szerencsére a gyárilag ROMolt telefonra már éppen három működő megoldás van. Lassan ki kell próbálni melyik mennyivel tud többet a gyárinál : )
Azt tapasztaltam, hogy a UMI némiképpen törődik a felhasználóival és fórumot, frissítéseket és egyéb támogatást próbál nyújtani a híveknek. Persze nem viszi túlzásba de kezdeményezésnek mindenképpen jó pontok járnak érte. Az is látszik, hogy próbál egyre jobb telefont gyártani. Ez vagy sikerül vagy nem. Ettől függetlenül a UMI Hammer S teló szerintem méltatlanul került a kispadra, azt reméltem többen fognak érdeklődni utána. Eléggé elszámoltam magam :)

Így hírtelen ennyi jutott eszembe.
Valószínű a kételyek így se múlnak el nyomtalanul de hátha árnyaltabbá vált ennek a típusnak a megítélése és a rásütött bélyeg szépen lemálik majd róla ...

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#35) zdanee válasza Yag (#34) üzenetére


zdanee
őstag

Azért a nem túl acélos procival, és moderált méretű kijelzővel egy ekkora akksival ezek a 3.5-4-4.5 óra kijelzőidők nagyon karcsúnak tűnnek. Nekem a Mi4-em a 801-essel a 3000-es akkuval 6-7 órákat megy, normál módon. Oké, nem minecraftozás közben, csak zene, ebook, internetezés, messenger. Amire gyanakodnék, az a folyamatosan bekapcsolt eszközök: az ujjlenyomat olvasó és az érintőpanel (a kétkoppos ébresztéssel). Esetleg egy próbát megérne ezek letiltása és megnézni, nem javul-e a fogyasztás, mert szerintem ennek egy ilyen akku a másfélszeresét minimum kéne hozza, akár többet is.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#36) dlaj válasza Yag (#34) üzenetére


dlaj
őstag

Azokat az alkalmazásokat, amik nem kompatibilisek az eszközöddel, töltsd le apk formában, és úgy telepítsd. Vagy egyszerűen keresd ki a neten az apk-t.

(#37) aelod


aelod
veterán

A Tizen végül az okosórákba költözött, már a Samsung sem erőlteti.

Tévedés. A "3. ország" régióiban taroltak a Tizenes samu telefonok.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#38) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Mostanában sokadszorra olvasom itt, hogy nem tudják a tesztelők kipróbálni a type C csati otg képességeit megfelelő kábel hiányában. Igazán megdobhatna titeket egy szponzor eggyel.

(#39) TTTotya


TTTotya
senior tag

Csak 1 fokkal kellett volna bele erősebb hardver ugyanezért az árért, és akkor a gyerekbetegségek is megbocsájthatóbbak lennének.

(#40) Gyula196906 válasza Yag (#34) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Van benne értesítő led
Hangszóró rács alatt de nagyon halovány és pici piros pötty
Talán vmelyik htcnél láttam hasonlót

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.