Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZperX75


MZperX75
addikt

üvegszál!plusz egy kis "metil-eton-keton peroxid Dibutil-ftalát"
az az mügyanta,mi mindenre jó,csak a "zőldek" nehogy megtalálják! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) Daywalker válasza MZperX75 (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Hasonló képen gondolkodtam eddig, de nem akartam elviccelni az egyébként komoly elképzelést:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#3) David75


David75
őstag

Valaki linkelje már be legyen szives az ultrabook-ság követelményeit mert csak rész információim vannak.

Jó lenne az üvegszál ha szép elegáns kinézettel dobják ki i3 vagy i5-el és ha lenne egy kb 700grammos 11"-os borzasztó vékony ultrabook akkor rohannék érte a boltba:D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#4) MZperX75 válasza David75 (#3) üzenetére


MZperX75
addikt

(#5) David75 válasza MZperX75 (#4) üzenetére


David75
őstag

kösz így már kikristályosodott jöjjön minél több!:)

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#6) Daywalker válasza MZperX75 (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez nem az összes és még csak nem is pontos.

pl. :
≤21.0 mm for ≥14.0” systems
≤18.0mm for < 14.0” systems
Úgy tudom, hogy az SSD sincs konkrétan megadva.

Vagy itt van még: AwakenS4 to KBD:<7 sec és Intel Anti-Theftand Intel Identity Protection Technology services.

stbstb, nekem sincs meg az összes, csak egy része, de van pár kitétel ezeken felül.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) MZperX75 válasza Daywalker (#6) üzenetére


MZperX75
addikt

SRY! :R

Én csak ezt találtam ......

(#8) Boxi88


Boxi88
őstag

Érdekes elképzelés... érdekes, hogy eddig még nem rukkoltak vele elő!

(#9) .mf


.mf
veterán

Az últrabúktól eleve agyrémet kapok (inkább legyen hosszabb üzemidős, strapabíróbb és erősebb, mintsem öt milliméterrel vékonyabb), de attól, hogy "15"-es ultrabookot", na ez végleg kicsapja a biztosítékot... Minek ekkora tepsit ilyen vékonyra? Nem az lenne a lényege az egésznek, hogy kicsi és könnyű, nem pedig ekkora batár nagy? Ááá agyam eldobom.

Biztos, hogy nem használtak már eddig is üvegszálat? Jobb, ellenállóbb, mint a sima abs fröccsöntött műanyag, amiből a legtöbb noti készül; igaz annál kevésbé rugalmas is, ami néhol azért erény is tud lenni, valamint drágább és nehezebb gyártani, de még mindig olcsóbb és könnyebb, mint az alu-magnézium ötvözet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Azét az alumínium vezeti a hőt, míg az üvegszál+műgyanta hőszigetelő, tehát csak a légmozgás tudja kivinni a hőt a gépből->hangosabb lesz :U

Szilikózist is lehet tőle kapni, ha elkezd porladni vagy elreped. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) schawo


schawo
titán

valamivel gyengébb ??? :Y

Konkrétan egy szar ilyen felhasználásra. Semmi merevsége, semmi tartása, ezek megőrültek? :F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12) Daywalker válasza #16939776 (#10) üzenetére


Daywalker
addikt

Jesszusom, csak nem Abu vagy másik nickkel? :Y Ugyanezt hozta fel érvként. Az ABS sem volt éppen az a túl jó hővezető tulajdonságú, az üvegszál sem az. Mellesleg az alu mellett ez felesleges érv, mert a gyártók pont azt akarják elkerülni, hogy az aluház melegedjen.

.mf: az ABS vs. üvegszál téma nagyon vitatott dolog. Mindegyiknek megvan a maga felhasználási területe, de az ABS rugalmasabb, mint az üvegszál, ezért jobban szeretik. Persze sok minden függ attól, hogy van megcsinálva.

MZperX75: No problem, de sajnos nekem sincs meg az összes követelmény, de most már elkérem valamelyik gyártótól. Sajnos nem nagyon találtam olyan forrást, ahol jól össze lenne foglalva, bár régóta nem kerestem már rá.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#13) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

Elsőre azt hittem, üvegből lesznek ezek, eztán elolvastam újra a címet... :)) Pedig hogy beindult a fantáziám :)

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#14) #16939776 válasza Daywalker (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

Jelentem nem :) nézd meg az ip-t.

Akkor vagy hangosabb lesz, vagy melegebb (a belseje). Nekem egyik sem szimpatikus, főleg hogy 20 usd a különbség a két megoldás között :)

/többet fog fogyasztani így a hűtés(rövidebb akku idő)
/nehezebb lesz valamivel a belseje, törékenyebb a külseje(nagyobb az esélye hogy megsérül, ha pl.:leesik)

ezek csak ellenérvek :)

[ Szerkesztve ]

(#15) sutszi


sutszi
veterán

Ez érdekes...a különböző berendezésekben a NYÁK is üvegszálas anyagból van, nem?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#16) pilóta válasza schawo (#11) üzenetére


pilóta
nagyúr

valamivel gyengébb ???

Sokkal erősebb...
Nem véletlen fejlődtek a vitorlázó repülőgépek is és a vitorláshajók is így: fa-fém-üvegszál-szénszál

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17) schawo válasza pilóta (#16) üzenetére


schawo
titán

Ott a tömeget csökkentették így. Egy szelvény alakú üvegszálas termék már elég merev tud lenni, de egy lemez alakú nem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) JColee válasza schawo (#11) üzenetére


JColee
őstag

Azért a nyákok is valahogy megvannak a gépedben. :)

(#19) JoeYi


JoeYi
őstag

sztem hibrid lesz az. Fém keret és a nagy felületek meg üvegszálból. Azt is eltudom képzelni hogy a melegedő alkatrészek felett is fémlapok lesznek

(#20) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én még mindig a bambuszra szavazok!

(#21) D.Orion válasza #16939776 (#14) üzenetére


D.Orion
veterán

főleg hogy 20 usd a különbség a két megoldás között Azért arra kíváncsi lennék, hogy az a 20USD a végfelhasználói árból van számolva vagy a gyártónál, mert nem mindegy. ;] Sejtésem szerinte az utóbbinál és ebből semmi nem fog meglátszódni az árakban.

(#22) Iomega


Iomega
őstag

Jó lenne, ha az árakban érezhető lenne a változás emiatt.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#23) schawo válasza JColee (#18) üzenetére


schawo
titán

Már bocs, de a nyákok merevségére nem lehet notebookot építeni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) Solten


Solten
addikt

Nagyon is van benne racio, ha a sulyra es penztarcara gyakorolt kedvezo hatassal szemleljuk...

Saor Alba

(#25) JColee válasza schawo (#23) üzenetére


JColee
őstag

Nálad annyira flexibilis egy nyák? :Y

(#26) Daywalker válasza D.Orion (#21) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez nem is arra szolgál, hanem arra, hogy a saját margójuk növekedjen, mert ugye ez a legnagyobb baja a gyártóknak az ultrabookkal...hogy nekik kevés haszon marad.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27) MZperX75 válasza sutszi (#15) üzenetére


MZperX75
addikt

Üvegszál erősítésü epoxigyanta! legalább is 1990-94-ig a suliban ezt a fajtát használtuk
vagy bakelit alpu,mint a réggebbi tv-k nyákja barnás színü.

(#29) azbest válasza schawo (#23) üzenetére


azbest
félisten

pedig sok olcsó notebookban az alaplap a fő tartóelem: abba kapaszkodnak a gyenge műanyag burkolati elemek, hogy ne essenek szét azonnal.

(#30) wdtv


wdtv
tag

a szenszalas meg elmenne de az uvegszal eleg gagyi, ez megint csak arra megy ki hog lehet jobban lehuzni a usereket, ha konnyut akarnak csianaljak magneziumbol, leszarom a 20$-t sot 50-el tobbet fizetek, de akkor sem kell fuckin uvegszal

(#31) schawo válasza azbest (#29) üzenetére


schawo
titán

vö: cikkben szereplő 1000 dolláros notebook

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32) #06658560 válasza schawo (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hát, szerintem fuss neki a szálerősítésű műanyagoknak, kompozitoknak még egyszer. Szövet formában baromi erős tud lenni az üvegszál is, illetve, ha nem szövetként alkalmazzák, de a terhelés irányába rendezik a szálakat, hogy húzottak legyenek, akkor megint.

(#33) Pete55555 válasza #16939776 (#10) üzenetére


Pete55555
addikt

Egyből erre gondoltam én is. Pörögni fog az üvegszálas gépekbe a venti rendesen az biztos...

Szerk: Most olvastam leljebb:(#12) Daywalker
Az ABS sem volt éppen az a túl jó hővezető tulajdonságú, az üvegszál sem az.
És épp ezért, inkább az alut preferálják az ultrabookokban. Legalábbis amikről én olvastam, azok nagy része alu volt. BTW az üvegszálas anyag jobb hőszigetelő mint a sima ABS műanyag.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#34) sutszi válasza MZperX75 (#27) üzenetére


sutszi
veterán

Értem....csak biztosra akartam menni, mert nekem van nyers (azaz soha nem futtattak rá réz vagy bármilyen réteget. Ez konkrétan sárga színű) "nyák"-ból készült tolltartóm és asztali lámpám is.(eltérő vastagságú lapokból) Masszív, és erős anyag. Ha hasonló karakterisztikája lesz annak amiből csinálni akarják nem lesz rossz. Viszont a melegedés kicsit aggasztó

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#35) Devid_81


Devid_81
nagyúr

"...Amennyiben az üvegszál szakértő módon van elkészítve..."

Ezen van a hangsúly az egészben.
Ellehet készíteni igen szarul, olyan lesz mint az omlós keksz.
De ellehet készíteni igen erősre is, akkor verekedni lehet majd az új book-okkal, akkor sem lesz baja.
Ha jelenleg 20$-on megy a spórolás akkor mindenki döntse el maga, hogy mi lesz ebből...

...

(#36) Daywalker válasza Pete55555 (#33) üzenetére


Daywalker
addikt

Igen, de mint mondtam, a gyártók inkább arra próbálnak rámenni, hogy a ház ne legyen meleg, vagy legalább csak egy szintig melegedjen át. Hogy miért? Mert a user nem szereti, ha égeti a kezét a csuklótámasz, vagy a combját az alsó fedél. Elég sok ilyen notebookkal volt már dolgom és rosszul vagyok tőlük. Ráadásul az egyikkel, ami szintén magnézium házban volt, azzal 3 évig dolgoztam és nagyon hangos volt a venti így is, plusz forró a burkolat, hiába volt benne ULV proci.
Megjegyzem, a MacBook Air is Alu, mégsem igazán melegszik és még csak nem is hangos. Meg lehet ezt oldani normálisan anélkül, hogy a burkolatot használnák hőleadó felületnek.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#37) chapo


chapo
tag

Arra a 15-ös Acerre kíváncsi leszek jövőre...

(#38) Dyingsoul válasza Daywalker (#36) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A gond szerintem ott kezdődik, hogy nem fektetnek elég nagy hangsúlyt a hűtésre. Ha egy alu burkolat melegszik, ugyanazzal a hűtéssel egy műanyag burkolatban a beltérben sokkal nagyobb hő ragad meg, ez pedig a belső alkatrészeknek mint tudjuk, nem tesz valami jót. Szerintem itt elsősorban az alkatrészek melegedésével kellene valamit kezdeni, vagy valami forradalmi mobil hűtést kitalálni, ami olyan vékony masinák esetében is alkalmazható, mint az ultrabook.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#39) ColoradoKid válasza MZperX75 (#1) üzenetére


ColoradoKid
csendes tag

:D:D

----LEGO-t veszek, ömlesztve, dobozosat, hiányosat is, Star Wars, Kalóz témájú előnyben, de igazából jöhet bármi ami System vagy Technic írd meg hogy mid van, azonnal fizetek készpénzben! ----

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.