Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszönjük az érdekes tesztet! A 4870 tapad a 280-ra rendesen :)

(#2) Begi


Begi
senior tag

Nagyon jó kis teszt. Köszönjük!
Egyetértek, tényleg kéne már valami látványos grafikai ugrás.

Rainbow Six Vegas-nál a felbontások jók a táblázatban? Mert a szöveg szerint 1280*1024, de a táblázatban 1280*960. (Nagyobbnál is baj van)

[ Szerkesztve ]

(#3) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Köszi már régóta vártam ezt a tesztet! Nagyon jó lett!

Csak hogy ne legyetek annyira büszkék magatokra ;] , annyi sztem még belefért volna, hogy megnézitek, hogy egy X3 mit tud és azért a Cyrsis-nak, mint vga gyilkos game-nak mindenképp szerepelnie kellett volna!

THX!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4) p0pc0rnp!4y4


p0pc0rnp!4y4
csendes tag

akkor ezek szerint az E7200 nem fogja kihajtani a 4850-et rendesen? :F

Kinek a foga fáj, tartsa nyelvét rajta.

(#5) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

"3 GHz-en"(core2duo) "már más a képlet, ezen az órajelen gyakorlatilag elég mindenre, még a GTX 280-at is meghajtja." :C
:R Remélem ezen már nem fog több vita menni hogy 3ghz nem elég. Bár sokan pont a 8-as szériát emlegették hogy az feltétlen kell (amivel nem értettem egyet).
Ez ugye részben igaz a teszt alapján, részben nem: "Az Intel processzorokkal kapcsolatban az volt az egyik nagy kérdés, hogy a nagyméretű gyorsítótár tényleg olyan komoly előny-e, mint azt sokan hiszik. Ezt is játéka válogatja, volt ahol számított, volt ahol nem."

Nem láttuk ugye a conroe-t. De ha a p-dualcore és a penryn közé számoljuk akkor elméletileg nem olyan hatalmas a kül. azoknál se ahol számit.

[ Szerkesztve ]

(#6) MZsoltee válasza p0pc0rnp!4y4 (#4) üzenetére


MZsoltee
veterán

Fog fps-t hozni ha 3Ghz-re húzod, de tovább nem nagyon érdemes.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#7) ez_meg_emaz válasza p0pc0rnp!4y4 (#4) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

A teszt szerint alapon nem, 3ghz-en meg mindenhez elég. Azt meg tudja.

MZsoltee: Most olvastam... Crysis max érdekességképp szerepelhetett volna. Sok jelentösége nincs mert szarul megy mindenen a többi gamehez képest.

[ Szerkesztve ]

(#8) Male


Male
nagyúr

A második oldalon a táblázatban a 3870... gondolon nem 575MHz-en ment :U

(#9) proci985 válasza MZsoltee (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Crysis nem vga gyilkos. egyszerűen úgy könnyű alacsony fpseket hozni, hogy 1280x1024 ultra 0AA mellett hol a GPU, hol a CPU henyél (3870OC+q6600@3.0), gyakran egyszerre is. gyakorlatilag nincs optimalizálva. érdekességnek jó, de gyakorlatilag semmi értelme tesztre használni emiatt.

remek teszt, gratula a készítőnek. pontosabban az elvárt PH minőség, ahogy szeressük;> ezt vehetitek dícséretnek, nagynak :R

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10) MZsoltee válasza ez_meg_emaz (#7) üzenetére


MZsoltee
veterán

Én se azért mondtam mert olyan fontos lenne, csak kellett valami amibe le tudok kötni ;] , és azér' az a gamma elhíresült a hadverigényéről, szal sztem ha csak érdekességként is, de lett volna létjogosultsága a teszteben. Azóta eszembe jutt még egy: COD 4

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#11) .mf válasza p0pc0rnp!4y4 (#4) üzenetére


.mf
veterán

Ajánlom figyelmedbe a teszteredmények és az utolsó oldal áttekintését :P :U
Miért nem hajtaná ki? Tuningolva mihez kevés, amikor a 3GHz-es C2D elég a GTX280-hoz is? Főleg, hogy az 1MB cache-es P DC is játszható fps-t produkál, és nem sokkal marad le a 6MB cache-ű Penryntől.

Kösz a tesztet Fless! :R

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

Érdekes cikk, és mindíg elolvasom az ilyen "párosítós" cikkeket...
Köszönjük...

Mellesleg sok értelmét nem látom. Ha majd jön egy játék, ahol azért nem lesz stabil 30 fölötti fps-em, mert lassú lesz a 6000+ X2, akkor lecserélem. Addig meg elég a videokártyacserélgetés. Ha az ember komoly kártyát vesz, általában azért teszi, mert a maximumot szeretné látni grafika szinten. Ott meg inkább a VGA limitál. Hameg mégis a proci, akkor úristen, nem halunk bele hogy nem 60fps az átlag, hanem 50...
(sokan örülnének annak a Crysis-ban)

Aki belehal, az vagy versenyszerűen játszik, vagy hótidióta...

Naszóval én azért nyugodt szívvel berakom majd a 280GTX-et a ratyi 6000-esem mellé, és eljátszok még pár évig... ha azt veszem, hogy már nyolc magon gondolkodnak, aztán még azért is imádkozni kell, hogy egy játék legalább kettőt használjon, akkor van még időm...

No offense, a cikk tényleg jó, és aki most rak össze gépet annak nagyon hasznos :R

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#13) Ste


Ste
addikt

köszönjük a cikket :R

nekem az jött le, hogy egy 3gigás X2-vel is játszhatóak a játékok még a Hd4850 mellett is

az utolsó bekezdésért pedig minden tiszteletem, hogy ezt így ebben a formában leírtad :R

(#14) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Jó lett az Írás! :C
Gratula!

Crysis teszt tényleg beleférhetett volna.

(#15) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nagyon jó ez a cikk!
Anno én is érdeklődtem, hogy mire elég egy C2D 3ghz-en és többen már a 3870hez is kevésnek tartották, a 8800gt-hez meg főleg.
A teszt szerint viszont még a 4870-hez is simán elég. :)

Nem mintha terveztem volna mostanában lecserélni akár a 3870-et, akár a jó kis E6550-emet. :D

A minap játszottam végig újra a COD4-et minden maxon (szűrők, tényleg minden) felbontás 1280x1024 és szinte sosem ment 30fps alá. Van ezekben még tartalék pár évre. :)

(#16) west


west
őstag

most ez azt jelenti hogy 3.2es amd vagy 4.0ghzes intel hajtja ki rendessen a next gen vgakat?
a jatekoknal egyre megy ez a 2orajel?
mert regebben(anno 7950gx2)2.6os amd vagy 3.2es core2 ajanlottal hogy ezek az orajelek megeggyezok a jatekoknal..

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#17) Larry303


Larry303
addikt

kössz a tesztet....
ha vmikor rengeteg időd van :DDD teszteld a tf2 őt...ennyire cpu limites játékot még nem láttál...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#18) Jim74


Jim74
nagyúr

Köszönöm én is a tesztet :R
Akkor a 3,25 GHz-re húzott 6550-es C2D-vel még el leszek egy darabig. A mostani HD3850-emet kihajtja, upgrade meg úgyis max HD4850-re lesz, de az is csak év vége felé :))

(#19) X Factor


X Factor
addikt

Bebizonyosodott h. 1920*1200 mellé nem éri meg erősebb procit vennem. Köszönöm :R

Make things work

(#20) ez_meg_emaz válasza BaLee (#15) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Ezekre az okos emberkékre gondoltam. Tele van velük a forum és sok hülyeséget mondanak a tanácstalan érdeklödöknek. Természetesen ök vannak felháborodva ha aztmondod nekik hogy egyáltalán nem ugy van ahogy gondolják.
Nem kell velük foglalkozni. Csak azokat sajnálom akik ezekmiatt nem vesznek meg vmit(ált uj vga-t) mert ugyse tudja kihajtani a mostani e6xxx-ossal. Az még a jobbik eset ha ezek miatt megvesz egy batár erös procit is, mert max anniyval késöbb váltja le a procit.

(#21) szab.tam


szab.tam
nagyúr

az a baj, hogy annyira összetett lett a vga kérdés, hgoy egy ilyen tesztel csak bele lehet szeletelni, teljeség nélkül. egyszerűen gyakorlati képteleg lenne mindent összevetni.

de sok tanulságot le lehet vonni ebből is, való... :R :C

nagyon megörültem amikor megláttam a teszt címet. csak sajna pont az én kérdésemet nem dönti el: :(

9800gx2 vs. gtx280.... ez az igazán nehéz kérdés. összességében 2 mag vs. erős, de 1 mag, 58k, 80k.... túl összetett, és csak a használat során derülne ki, melyikkel járnék jobban.

van egy fő problémám: simbin játékokban, race07, gtr2, általános teljes beállítások fölötti grafikai szűrőknél, főként az árnyék effektek csutákra húzásakor, magas fps-ok mellett is, háttérváltozásokkor, (pl. kanyarban), ugrál a kép. ez egy sokak által ismert probléma, valószínű a játék hibája. de ahogy egyre erősebb vga-kat rakok be, csökken a jelenség. most 8800gt-m van. és nemtom, hogy a "nagyobb bruttó erejű", és olcsóbb, de 2 magos 9800gx2-vel szűnne jobban a jelenség, vagy az egymagos, "egyben 240 streamprocis", de drágább 280-assal.

mert félek a sli-tól, hiába a karin belül van. mivel a 2*8800gt sli-ban jobban ugrált, mint most 1 vga-val, de ez a lapom hibája is lehetett, mivel sli -> csak 2*8pcie.....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22) Gyusz


Gyusz
őstag

Alacsony órajelen is egész jó teljesítményre képesek a Phenomok, valamivel rosszabbra számítottam. A fogyasztáson kéne még javítani, akkor nekem jó lenne 1440*900-as felbontásban a 9600GT-m mellé. Meglátjuk mire lesz képes a Deneb, akkor talán újra AMD-m lesz.

(#23) Abu85 válasza szab.tam (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Írni kell a Simbim-nek, hogy legyenek szívesek javítani. Ez már elég régi jelenség, az nV-t szapulják is egy kicsit emiatt a tulajok, pedig nem ők tehetnek róla.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) szab.tam válasza Abu85 (#23) üzenetére


szab.tam
nagyúr

anno ati 1600pro, 1950gt, 1950xt-nél ugyanezt csinálta, csak ahogy erősödött a vga, úgy csökkent a jelenség. platformfüggetlen.
a vertsynk segít, de az pedig valamiért nagyon leterheli a karit. és gtr2 nél, ha nincs 60fps fölött, (pl eső + este), akkor vertsynk alatt 30-ra esik le, és ott megint nagyokat ugrik. nem egyszerű. sajna a hiba miatt erős vga kell. csak hát még mindig nemtom, hogy a gx2 vagy 280 küszöböli ki jobban? :F
döbbenet, hogy egy régi játék, és képes kifektetni a gépet....

igaz, ez más, mint a dirt. annál, amikor megjelent, és a cpu-k mindkét magja kiakadt, optimalizálatlanságot kiáltottunk. holott csak gyengék voltak a gépek. most már nem akadnak ki. az is igaz, hogy cpu kihasználás szempontjából a grid-et kicsit jobban belőtték, hiába ugyanaz a motorja.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25) rocket válasza Abu85 (#23) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem foglalkoznak a problemaval, tesznek ra magasrol.
Nagyon zavaro jatek kozben, raadasul ez pont egy szimulator, ahol minden kis mozdulat szamit.
Az a vicc igazabol a tortenetben, hogy mar sokadik bort huzzak le a jatekrol, elavult grafikai enginet hasznalnak, es meg ezt is keptelenek voltak optimalizalni, pedig idejuk lett volna ra mar boven.

A program prioritasat maximumra teve csokkennek az akadozasok, de sajnos ez se oldja meg teljesen a problemat, egyertelmuen befolyasolja a jatekelmenyt, es ezert van pofajuk penzt kerni.. (persze nem ok az elsok a tortenelemben akik keptelenek normalisan elvezhetove tenni egy jatekot).

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#26) Abu85 válasza szab.tam (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezért kell igénybe venni a Simbim support-ját. Felveszik a hibát és egy későbbi patchben javítják, vagy adnak valami pontos leírást a probléma orvoslására. Máshol (asszem az nzone fórumon) is olvasta ezt a jelenséget biztos van rá gyógymód.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) Levin01


Levin01
őstag

Hát nem véletlenül érzem én, hogy az AMD X2 4850e procim a gyári 2,5GHz-n nem teljesen hajtja kis a 3870-esemet. :U

(#28) Integra


Integra
titán

és mi van a q6600 és q6800-zal 4850 és 4870 alá?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29) szab.tam


szab.tam
nagyúr

más:

nekem volt szerencsém 8800gt, 1680x1050 mellett, nagyon hasonló kategóriájú lapban amd x2: 6000+@3300mhz, 6400+@3345mhz vs. E8400@3.0-4.05ghz, E8500@3,16-4.0ghz használni a dirt-öt.

az x2-knél, csapatversenyben, (kamion, szöcske, fülkenézet), kemény procilimitbe ütköztem. esetenként 25fps tájékára leesett. már alapórajelen, c2d-knél a minimum fps a 35. ráadásul nem is a kisebb 1280* felbontásról beszélünk, hanem a nagyobb, 1680*-ról, ahol még inkább nem kéne procilimitnek lenni.

de az amdk-nél volt cpu limit. játék alatt nézve osd-n az amd-knél végig 100%-on jártak a magok, az intelnél kb 70-90%on.

lehet, hogy a tesztből más jön ki, de egy 9800gt mellé szerintem egy x2 már kevés.

viszont egy c2d 9800gt mellett alapon megy, vagy 4 gigán, majdnem mindegy 1680*nál. (dirt, grid) - krizisnél lehet, hogy más a helyzet, nem tom....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30) Abu85 válasza Integra (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Semmi ... a tesztelt programok nem használnak 4 magot. Nyugodtan össze lehet vetni az eredményeket a kétmagos procikkal hasonló órajelen.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) #92888064


#92888064
törölt tag

grat a cikkhez!
az ilyen jellegű írások sokat segítenek a júzereknek. én egy e2140est hajtok 3-3,2ghz-en egy 4850es társaságában, és megnyugodtam h nem kell újítanom mostanában ;]
thx :R

(#32) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Nekem nagyon tetszett a munkátok, az értékelés is, gratulálok hozzá, tudom hogy sok időt lehet eltölteni egy ilyen kisebb teszttel is, szóval le a kalappal :R :R :R

Az eredmény pedig... megnyugtató volt.

Egy dolgot hiányoltam csak, hogy a játék verzióját nem tüntettétek fel, pedig elég fontos tud lenni, pl. a WIC-nél tapasztaltam, hogy a legújabb 1.07 (vagy 1.08 nem emlékszem :( ) sokat javít a kezdetihez képest.

Az AC teszt módszere külön elismerést igényel :K

Na egy szó, mint... szép munka! :R

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#34) rhen


rhen
senior tag

Ezekszerint felesleges 4850-es Radeont vennem a 8650-es X3-as Phenomomhoz?

(alapórajele 2,3 de 2,9ig tudnám emelni. (kipróbáltam))

vagy vegyek inkább 3870-et? (1680x1050-ben játsznék)

[ Szerkesztve ]

(#35) simonzé


simonzé
addikt

Mennyi meló van a tesztek mögött... nem semmi, köszi Nektek!

Ez a mondat mennyire ütősre sikerült: "Az NVIDIA az utóbbi egy-két évben sikerrel fogta vissza a játékfejlesztőket annak érdekében, hogy a számolásigényes feladatok háttérbe szoruljanak (hiszen az inkább az AMD architektúrájának kedvezett volna). Ennek az lett a következménye, hogy napjaink játékai fejlettségi szintjüket tekintve alig modernebbek, mint az egy-két évvel ezelőttiek. Szebb a grafika, mint egy-két évvel ezelőtt? Élethűbbek lettek a játékok? Nem úgy tűnik."

Végre valaki kimondta. :R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R

I don't fit in. I fit out.

(#36) nepszter1


nepszter1
addikt

áhhh nagyon köszönöm nagyon jó teszt :) és érdekes :C :C

(#37) Rayyy


Rayyy
senior tag

Nekem is tökéletes a 6850-es cpu alapon 3 gigával és a 4850-es húzás nélkül minden játékhoz 1680x1050-ben. (még krízishez is, bizonyos kompromisszumokkal)

Amúgy fura, hogy keveseknél látok 6850-est, miért lehet ez? Pedig láttam én már olyat 5 gigahertzen is :)

Minden a legnagyobb render!

(#38) TomBoy1986 válasza rhen (#34) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nem, épp az a lényeg, hogy nyugodtan megveheted hozzá, mert elegendő mellé.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#39) Elmör


Elmör
senior tag

Köszi a tesztet, már vártam ilyesmit nagyon, hogy beigazlódik vagy sem, amit én is tapasztaltam:
Én is úgy voltam vele, hogy az E8400 elég lesz majd alapon is a 8800GTS mellé (nem sokkal több, mint egy 8800GT), de végül csak jobb lett, hogy felhúztam 3,6-ra. Kipróbáltam egy délután, hogy felhúzom 3,2-re és 200Mhz-enként megyek fel egészen 4GHz-ig. Aztán a végén kiderült, hogy semmi értelme 4GHz-en járatni, egyszerűen VGA limit van ezzel is sok játékban 1680X1050-ben. Persze 3,6-on még van gyorsulás, addig érdemes húzni, de felette nem nagyon, max Crysisban. Viszont így az élettartama talán hosszabb lesz, mint 4GHz-en. :))

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#40) poli27


poli27
veterán

Köszi a tesztet jó lett.Bár én azért beletettem volna egy quadot is összehasonlitásként,hogy a gameknél értelme van e a 4-magnak.

(#41) csatahajós


csatahajós
senior tag

Jó a teszt nagyon, egy apró kis pontatlanság.

"A Penryn magos Core 2 Duót 2,33, 3 illetve 4 GHz-re túlhajtva teszteltük, erre valószínűleg a legtöbb Penryn-alapú Core 2 képes egy jobb hűtéssel."

Ez Wolfdale akart lenni nem?

(#42) TomBoy1986 válasza Elmör (#39) üzenetére


TomBoy1986
veterán

A Crysis éppen arról szól, hogy sokkal kisebb CPU is elég neki, mert mindenhol VGA limites szinte. És nem kitalálom, itt van a bizonyíték rá: [link]

8800 Ultra mellett 1280*1024-től már egy 2.2-es Phenom is elég neki.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#43) rhen válasza poli27 (#40) üzenetére


rhen
senior tag

a Phenomoknál megnézheted, h van-e értelme a 4 magnak.
De a cikkben írja is, h a grid használja ki leginkább a több magot a tesztelt game-k közül.

(#44) Peter13 válasza simonzé (#35) üzenetére


Peter13
senior tag

Ez tényleg mekkora! Elsőre valahogy átsiklottam felette...azóta meg nézek mint a vetmalac. :)
Nálam 7200-es wolfy teljesít szolgálatot egy 3850 társaságában, procilimitbe (értelemszerűen) nem ütköztem. Viszont akkor ezek szerint ha fejleszteni akarok, akkor nincs más dolgom, mint felrúgni a procit 2,5-ről 3 gigára (elsírnám magam ha nem menne) meg beletolni egy 4850-est....hmm.
Jó tudni.
Köszönet a tesztért! :R
A konklúzió egyszerű, de gondolom baromi sok meló lehetett vele, és Flessné is biztos morgott már a végén... :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#45) CséZé


CséZé
őstag

Kösz a tesztet, nagyon hasznos volt :R

(#46) Integra válasza Abu85 (#30) üzenetére


Integra
titán

köszönöm szépen:)
vagyis jelen esetben az azonos órajelú 2 magos tök egyenlő a 4 magossal

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47) marcias


marcias
őstag

Faja teszt lett! Megvallom őszintén, az AMD-től, főleg a Phenomtól kevesebbet vártam, de 2,9GHz-en sok játékban hozta a C2D fps-értékeit, de szinte mindenhol megközelítette azt. Úgy vélem, a Deneb jelenti majd az igazi áttörést, hiszen lazán elérhető lesz a 3, sőt 3,2 GHz, ami, mint láthatjuk, bőven elég mindenhez. A másik dolog, ami számít a cache, és Denebnél az is több lesz. Szerintetek is van esély rá, hogy a Deneb egy ilyesmi tesztben hozza a Perynn szintjét clock-to-clock?

Steam: marcias88

(#48) Abu85 válasza marcias (#47) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Átlagosan úgy kb. 5-20%-al fog a Deneb jobban teljesíteni a jelenlegi K10-től azonos órajelen.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) bossvico


bossvico
senior tag

Nagyon jó teszt köszi.

Teljesen megnyugtató, hogy a 2140-em 3GHZ-en még kihajt egy 4850-et, nem kell venni új procit.

Én is így gondoltam,de most bizonyításra találtam.ű

Gratula. :R

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#50) rocket válasza simonzé (#35) üzenetére


rocket
nagyúr

Ennek a tortenetnek van egy masik oldala is, a jatekok nagy resze konzol port (altalaban az xbox360 a fejlesztesi platform) ami novemberben unnepli a megjelenesenek 3. evfordulojat, a PC-k elhaladtak a konzolok mellett teljesitmenyben, de nem nagyon van aki vallalkozna ra nehany szazezer darabos eladasert cserebe, hogy megmutassa mekora lett az ur, inkabb valasztjak a 2millio+ eladott peldanyt konzolokon.
Persze lehetne forditva is, a hyper-szuper PC jatekokat portalnak konzolokra, de az rengeteg plusz ido es penz lenne ami a konzolokhoz kepest manapsag alacsonynak szamito eladasok miatt nem erne mar meg a kiadoknak, es jatekfejlesztoknek.

Altalaban ha kesobb jon a PC verzioja valamelyik jateknak mindig igernek fut-fat a fejlesztok, de a gyakorlatban ezeknek az igergeteseknek nagyobb a fustje mint a langja, pl. Lost Planet, vagy a Gears of War, es a GTA4 se lesz ez alol kivetel, ezek inkabb ilyen hab a tortan kiadasok, mert mar nehany 1000 darabos eladas (amit biztosan produkalnak), behozza azt a keves penzt amit raforditottak a PC verzio optimalizalasara.

A jatekfejlesztok szeretik a warezra fogni a a helyzet kialakulasat, pedig a felhasznalok egy reszenek csak szimplan elege lett a beta allapotban kiadott jatekokbol, amire elkoltottek egy csomo penzt, es elvezhetetlen volt a sok hibatol (amit neha javitottak hetekkel,honapokkal kesobb, de elofdult nem egyszer, hogy nem foglalkoztak a nagyobb problemakkal se), vagy irrealisan magas volt a hardver igenye, sajnos az, hogy kiadjak felkesz allapotban mar nehany multiplatform konzol jatekra is elmondhato, amiket a kesobbiekben updatekkel probaltak/probalnak elviselhetobbe tenni, ott se lehet egy gombnyomassal optimalizalni egy jatekot a kulonoboz platformok kozott, es ott is igaz aki lemaradt az elejen az van a rosszabb helyzetben ezeknel a torteneseknel.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.