Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nigér


Nigér
őstag

Nah, vajon mi lehet ez...?
:F
1 hét múlva megtudjuk.

[ Szerkesztve ]

(#2) MAKKERMANN


MAKKERMANN
csendes tag

Nem kötöszködésből, de Wp alá minek 4 mag?

(#3) sad_Vamp válasza MAKKERMANN (#2) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nem kötözködésből...

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4) BiP válasza MAKKERMANN (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

Hogy a fanyalgók is elkussoljanak :)

Amúgy örülök a lépésnek, (inkább a fullHD résznek-no nem mintha a HD nem lenne elég, 4mag nálam sem szempont), bár talán annyi előnye lehet, hogy amikor épp nincs játékkal agyaonhajtva, akkor az alapfeladatokat alacsonyabb órajelen, alacsonyabb fogyasztás mellett tudja majd ugyanazt az élményt produkálni, mint egy 2magos.

Az extra teljesítmény meg jól jöhet még durvább játékokhoz (már akinek ez szempont egy telefonnál), még jobb képjavító eljárások alkalmazásához.

[ Szerkesztve ]

(#5) sz.balazs.95 válasza MAKKERMANN (#2) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

igazából még androidnál sincs feltétlen sok értelme (legalábbis qHD és 720p esetében.)
szerintem a FullHD ahhoz kell, hogy minden ugyanúgy menjen FHD-n is, mint WVGA vagy HD mellett.

amíg van/lesz 720p-s, 4,5" körüli telefon, normális áron, megfelelő szoftverkínálattal addig engem nem zavar, hogy ilyenek is lesznek.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#6) Kasya


Kasya
nagyúr

...es elsosorban nem a WP-nek fog kelleni :)

(#7) Plazmacucci válasza MAKKERMANN (#2) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mert úgy jobban eladható.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) anulu válasza MAKKERMANN (#2) üzenetére


anulu
félisten

8 nem, de a 8.1 támogatni fogja (ahogy az fHD-t is).

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) zoo8800 válasza MAKKERMANN (#2) üzenetére


zoo8800
veterán

még az "Androiddal jobb lenne"-t írja be valaki, és zárható a topik ;]

rip and tear, until it is done

(#10) danikollar válasza MAKKERMANN (#2) üzenetére


danikollar
őstag

Csak hogy ne mondják azt, hogy hardverileg le van maradva.

(#11) meszike91 válasza MAKKERMANN (#2) üzenetére


meszike91
senior tag

Hogy megkapja a nép amit akar ;]

du, du hast, du hast mich

(#12) ViZion válasza zoo8800 (#9) üzenetére


ViZion
félisten

Symbiannal kéne... :DDD
Zárható. :P

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) sz.balazs.95 válasza ViZion (#12) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

szerintem meg Maemo/MeeGo... :P

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14) tjb007 válasza Nigér (#1) üzenetére


tjb007
nagyúr

;]

[ Szerkesztve ]

(#15) Rage47 válasza tjb007 (#14) üzenetére


Rage47
veterán

:D:D:D

(#16) Воланд válasza anulu (#8) üzenetére


Воланд
titán

gdr3

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17) Kasya válasza tjb007 (#14) üzenetére


Kasya
nagyúr

Aztan a kijelzo nagyobb-e mint 5 col? :P

(#18) sz.balazs.95 válasza tjb007 (#14) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a zongorát lehetne billentyűzetnek használni! :))
(vicces lenne úgy SMS-t írni... a régi időket idézni kicsit...)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#19) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Ez lesz szerintem bemutatva, jó kis cucc lenne, így a pletykák alapján.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#20) Paul119 válasza zoo8800 (#9) üzenetére


Paul119
addikt

androiddal jobb lenne ;] :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#21) margithid válasza Paul119 (#20) üzenetére


margithid
veterán

:C

(#22) Nigér válasza tjb007 (#14) üzenetére


Nigér
őstag

És kive fogják promózni?
MC Hawer és a Tekknő?
;]

(#23) Pirosász


Pirosász
aktív tag

Egy Lumia 830,930 még korai volna így nyár végén szerintem.A GDR3 sincs még sehol sem.Táblagép féleség valószínűbb.Persze az is lehet,mindenki dob egy hátast.Bejelentik a Nokia Nexus 5-öt. :D

(#24) azopi74 válasza Wa2x_ (#19) üzenetére


azopi74
addikt

Csak hogy egy paper launch-al beelőzzék egy héttel a Note 3-at? Mert kapható biztos nem lesz szerintem november előtt, miután ennek is GDR3 kell, mint a többi, a Nokia World-ön bemutatkozó új Lumiának.

(#25) sz.balazs.95 válasza Pirosász (#23) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ez jó eséllyel a Lumia 825 lesz, a 820 tepsi-változata.
amúgy a 768p 5" mellett 298 PPI-t, 5,5" mellett 270 PPI-t, 6" esetében pedig 248 PPI eredményezne.
(ezek közül szvsz az 5,5" lenne a legjobb választás...)

Tehát teljesen felesleges az FHD, még egy „phablet” esetében is.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#26) margithid válasza sz.balazs.95 (#25) üzenetére


margithid
veterán

+1
De majd mindjárt jönnek a sasszeműek és megmondják, hogy ők 250 ppi felett is látják a pikszeleket :U

(#27) azopi74 válasza sz.balazs.95 (#25) üzenetére


azopi74
addikt

Lumia 825-nek is kell a GDR3, hiába "budget" kategória.
Nem a felbontás miatt, hanem a 4 magos Snapdragon 400 miatt...Szóvel szerintem ez is csak a Nokia World-ön jön.

"Tehát teljesen felesleges az FHD, még egy „phablet” esetében is." Szerintem meg a csúcskategóriába kell. Nem azért mért létszükséglet, de különben mivel lehetne eladni a Galaxy Mega-k és Lumia 825-ök mellett a csúcskategóriás Note 3-at és Bandit-et?

(#28) sz.balazs.95 válasza azopi74 (#27) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

az, hogy a samu egy termékkategóriát 8 készülékkel akar lefedni, az még nem indokolja az FHD-t...
A 4 magot meg mi használja ki?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#29) azopi74 válasza margithid (#26) üzenetére


azopi74
addikt

Én igenis látom ,bár az igaz, hogy jóval az átlagos fellett van a szemem érzékenysége, :-) Egy telefon kijelzőjét amúgy sem karnyújtásnyi távolságból nézi az ember, hanem max 20 cm-re a szemtől, ahol már igenis kijönnek a pixelek 400 PPI alatt...

Lumia 920 egyébként 332 PPI, az alá nem nagyon kéne menni csúcskategóriában, így ma már borítékolható a Full HD a felső kategóriás vasakon, a 720p/768p jó lesz az alsó-közép és közép kategóriában.

(#30) Pirosász válasza sz.balazs.95 (#25) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Persze,csak azt mondom hogy a 92X utódját tuti FHD-vel,és négy magos procival dobják ki.(különben minek a GDR3 ezen fejlesztése)Azt bemutatni meg még korai lenne.Max kapunk egy titokzatos videót,amin lehet pletykálni még egy-két hónapig.Amúgy nem tartozik ide,de ennyit arról,hogy a HTC kiszáll.Az elemzők megint nem jól elemeztek úgy néz ki. :D [link]

(#31) sz.balazs.95 válasza azopi74 (#29) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ha te 400 PPI alatt látod a különbséget, akkor az egyik fórumtárs korábbi hsz-ét idézve cirkuszban kéne fellépned vele! :C
(amúgy irigyellek, ha tényleg látod a különbséget. én a One S-emnél kb. 5-10 cm-ről nézve látok pixelesedést.)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#32) azopi74 válasza sz.balazs.95 (#28) üzenetére


azopi74
addikt

A 4 magot meg mi használja ki?

Nem az a lényeg, nem értesz a marketinghez :)

Egyébként meg attól, mert most még egy Snapdragon 800 erejét semmi nem használja ki, lehet, hogy egy év múlva ki fogja, és nem mindenki váltogatja évente a telefonját.

(És mag - mag között azért van nem kis különbség, nem csak Krait, meg Cortex A15 van a világon, 4 db Cortex A7 magot pl elég könnyen meg lehet fektetni ma is - főleg droidon, ott még az S3-ban ketyegő 4 magos Cortex A9 is lagzik néha, még hétköznapi használat mellett is - tudom, a tw tehet róla, nem az android...)

(#33) Pete55555 válasza azopi74 (#29) üzenetére


Pete55555
addikt

Hát, ha te 20 cm-ről nézed a telefont, akkor pont, hogy nemjó a szemed ;]
Én most néztem, inkább olyan 30-35 cm, ahogy én tartom, persze nyilván ez változó személyenként, a 20 cm nekem nagyon közel lenne. Bár ott már elhiszem, hogy látod a pixeleket.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#34) dejaris


dejaris
addikt

Szerintem valami dolby matricas asha lesz bemutatva. Biztos hogy nem oroszorszagban mutatnak be valami felsokategorias ketyeret.

(#35) sz.balazs.95 válasza azopi74 (#32) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

szvsz egy erősebb gpu kell, és meg van oldva.

mondjuk én csak amiatt aggódok, hogy ha pár év múlva a felsőkategóriánál az FHD, 4 mag és társai lesz a megszokott, a One S-szintű hw pedig a közép(alsó)kategória, akkor a szoftveres támogatás lehet, hogy gyengébb lesz az uóbbinál illetve a játékokat is valószínüleg előbbire fogják elkészíteni.

persze ha a tepsik a mostani felsőközép-kategóriát „békénhagyják”, akkor jöhetnek, bár ettől még nem sok értelmük lesz.

(#33): én is kb. olyan távolságból nézem és a 4,3"-as qHD teljesen jó számomra, még pentile matrix-szal is.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#36) Pete55555 válasza dejaris (#34) üzenetére


Pete55555
addikt

Miért ne oroszországban :F

Pont előnyös lenne, ott hideg van, kapná a proci a hűtést ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#37) HUNgaroczel válasza azopi74 (#29) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Én a Sony Xperia E-men nem látom 5cm-ről a pixeleket, nem azért mert vak vagyok, hanem mert olyan karcos a kijelző :D El is ugrok szabadalmaztatom, még mielőtt az Apple megteszi ;]

(#38) Ádám16


Ádám16
addikt

hagy jojjon csak, nyomja lefele a 920 arat. :))

(#39) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát jó lenne, ha rágyúrnának a zenére is, mert finoman szólva is szarok e téren.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#40) Ádám16 válasza Cyberpunk (#39) üzenetére


Ádám16
addikt

egy all in 1 telefon ott lenne, de kizartnak tartom, hogy ez az 1020 fenykep keszitesi technologiajat megkapja.

(#41) azopi74 válasza sz.balazs.95 (#31) üzenetére


azopi74
addikt

5-6 éve többször azt hitték szemvizsgálatokon, hogy elromlott a műszerük, annyira mérhetetlen volt a dioptria, ami állítólag kb 100.000-ből egyszer fordul elő, lehet, hogy lövésznek kellett volna mennem :) .
Azóta öregedtem, valami minimális távollátást már ki tudtak mutatni, ezzel elértem 35 éves koromra egy átlagos 10 éves akkomodációját. A rövidlátás továbbra is kimutathatlan. :)
Pedig roncsoltam rendesen a szemem, gyerekkoromban a C64-re kötött junoszty tévé előtt ültem napi 8 órában , hol volt akkor még LCD, de még LR/NI sem, sugárzott minden TV, mint csernobil :) Persze ezt apámtól örökölhettem, 70 éves korában sincs semmi dioptriája, valami gyenge olvasószemüveg kell csak neki, enyhe távollátás miatt.

De témához visszatérve, nem, pixeleket természetesen nem látok 400 PPI esetén, de nem csak a szabad szemmel látható pixelesedésről szól a dolog. Hasonlítsd össze egy 50-55" TV képét HD Ready-ben és Full HD-ben, kb 3 méter távolságról, ég és föld a képminőség, attól függetlenül, hogy magukat a pixeleket nem fogod szabad szemmel látni.

(#42) azopi74 válasza Pete55555 (#33) üzenetére


azopi74
addikt

Nekem is közel van a 20 cm, 40-50 cm lenne az optimális, de marha hülyén néznék ki kívülről, ha kinyújtott kézzel tartanám a telefont :)

(#43) sz.balazs.95 válasza azopi74 (#41) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a minőségbeli eltérés nem feltétlen a PPI eredménye. pl. eltérő kijelzőtechnológia.

egyébként korábban elég sokat játszottam gépen, egy ha jól emlékszem HP-s CRT-n, és az égvilágon semmit nem romlott a szemem 1 év alatt. onnan tudom, mert szemüveges vagyok, és évente megyek vizsgálatra, hogy változott-e a látásom.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44) azopi74


azopi74
addikt

Egyébként nem áll meg a fejlesztés: LG Quad HD 538 PPI 5,5 inches panelen.
Persze még ez sem elég az UHD-hoz, csak 2560x1440hoz, szóval látni fogunk még 600 PPI-s telefonokat is hamarosan, ne aggódjatok. :D

(#45) HawerKing


HawerKing
őstag

Kivancsi leszek ra

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#46) sz.balazs.95 válasza azopi74 (#44) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#47) Wa2x_ válasza sz.balazs.95 (#46) üzenetére


Wa2x_
veterán

:DDD ;]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#48) tjb007


tjb007
nagyúr

Mire kell a négy mag ?
Arra, hogy ezentúl ne lessen felhozni ellenérvként, hogy hardveresen elavultak a Windows Phone-os készülékek. Ha csak egy 8960T kerülne beléjük akkor is tökéletesen elég lenne, csak ugye két magnak már semmilyen PR értéke nincs a nyolc meg tizenhat maggal szemben.

(#49) El Gringo


El Gringo
senior tag

miért ne lenne jó a FHD, legalább több csempe férne el :) a mostani elég batár :K

Meg legalább a FHD mániákusok egy része is bedobná magát a WP8-ba, ami a fejlesztéseket is meglódíthatja, ergo mindenki láthatná belőle hasznot. + lenne árcsökkenés a kisebb kütyükben.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#50) BiP válasza Ádám16 (#38) üzenetére


BiP
nagyúr

Végülis lenne ilyen hozadéka, hogy nyomja lejjebb a korábbi telók árát.
De erre a 925-nek is alkalmasnak kéne lennie, hiszen az egy ráncfelvarrott 920, és azonos áron a 920-nak esélye sincs.

megj: hadd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.