Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) keIdor


keIdor
titán

"Az AMD már korábban támadta a PhysX motort, a többmagos processzorok gyenge kihasználásának vádjával, de az NVIDIA elmondta, hogy a 3DMark Vantage esetében 12 feldolgozási szál engedélyezett."

Ha polip lennék (8x10 ujjal) se tudnám már megszámolni kezeimen, hogy hányszor szakadtam a röhögéstől az ilyenek miatt. :DD Ez ám a válasz, grat. envidia.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2) kovsol válasza keIdor (#1) üzenetére


kovsol
titán

jó, de a 3dmárk az a legjobb game nem tudtad? :N

azért nem gyenge mit művel az nvidia :(((

May the Force be with you!

(#3) Kr/\toS


Kr/\toS
senior tag

Nemtudom ki is a nagyobb patkány a téren. Az Nv aki kényszeredetten kell hogy járjon egy ilyen utat, vagy az Intel aki nem ad el x86 licenszt.

[ Szerkesztve ]

(#4) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Én csak annyiból sajnálom az nV-t, hogy ha kiszáll innen akkor a pénztárcánk meg fogja ezt érezni

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#5) Abu85 válasza Kr/\toS (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Logikailag átgondolva az Intel miatt járják ezt az utat, tehát elméletben ők a hunyók. Mellesleg nem hiszem, hogy már annyira érdeklő őket az x86 licensz. Elégedettek ők az ARM-mal, mert arra a zsíros mobil piacra x86-tal úgy sem a legjobb nevezni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) Nikk


Nikk
senior tag

Igaz, hogy az nVidia bizonyos szempontból elég szemét módon viselkedik, viszont példának okáért soha senki sem beszél a professzionális felhasználásról. Nekem mint grafikusnak példának okáért, úgy hiányzik az AMD termékeiből a CUDA és a PhysX, mint egy falat kenyér. Már hónapok óta csak kecsegteti az embereket az AMD az OpenCL-el, meghogy teljesen támogatja majd, ehhez képest az nVidia támogatja teljes mértékben a CUDA-t is és ami nagyobb szó, az OpenCL-t, ami nyíltsága ellenére mégiscsak az ATI-nak a húzó technológiája lenne a Stream lévén.

ERGO: az AMD nagyon ráállt a játékosokra és jelenleg magas ívben tesz a Stream-re illetve az OpenCL normális fejlesztésére, ehhez képest az nVidia ezeket is igyekszik minden pillanatban a csúcson járatni, hogy ki tudják használni azok az emberek is a kártyákban lévő szolgáltatásokat, akik számára ez nélkülözhetetlen.

A két gyártó abban különbözik, hogy az AMD a játékosokon kívül xarik bele mindenbe az nVidia-val ellentétben. Hiába gyorsabbak az AMD kártyái, ha a támogatásoknak csak egy tört részét tudja. (még1x mondanám, még a saját Stream-en illetve OpenCL-en belül is)

DIGIC

(#7) cudar07


cudar07
senior tag

CF lapot kell venni!
bőven elég egy 16 + 4 szálas PCI-E (alaplapra)
és szépen beledobni egy ATI + Nvidia!

nem vagyok nagy PCguru, de még én is megcsináltam
Ati HD 4670 + Nvidia 8600gt
:K

(#8) dy_nmq válasza Nikk (#6) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

én pont ezert vagyok potenciális nvidia vásárló ma már. Cuda+physx . az opencl-re meg még semmi érdemi dolog nincs grafikai(3d) berkekben.

mod: hát kivel nem futok itt össze szeva Pi3c3 :)

[ Szerkesztve ]

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#9) Abu85 válasza Nikk (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az OpenCL-re jobban rá van állva az AMD. Ez már a heterogén támogatáson és a kiterjesztéseken is látszik. A gond itt nem a támogatás, hanem a programok hiánya. Persze az ATI Stream SDK 2.x alapvetően a HD 5000-hez készült és a HD 4000 csak korlátozottan alkalmas. Ez sem segíti elő a programok érkezését.

Amúgy igen. Lényegében jól látod, hogy az AMD tisztán az átlagfelhasználókra koncentrál. Ennek viszont főleg az az oka, hogy ők vannak magasan a legtöbben. Ergo, ha ők meg vannak győzve, akkor az helyből a teljes GPU piac nagyon nagy része ... kb.: ~90%. Persze itt ugye ott van az IGP is. Csak a diszkrét részre leosztva ez 60%-ra apadhat, de az IGP a nyereség szempontjából a legzsírosabb terület.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) #95904256


#95904256
törölt tag

Szvsz. teljesen normális, hogy az nvidia nem akarja a PhysX-et kiengedni a markából. Az övé, pénzt öl bele, pénzt akar látni belőle...

(#11) lenox


lenox
veterán

A fizika szimulacio egy resze nem tul jol parhuzamosithato, igy sokkal egyszerubb ugy megirni, hogy cpu-n gyorsabban fusson. Csak akkor mi ertelme lenne a physx-nek... Ugyhogy nyilvan mindenfele dolgot bevetnek, hogy gpu-n legyen megis gyorsabb.

(#12) Abu85 válasza #95904256 (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tiszta sor, csak a pénz az eladásokból jön, és ott nagyon kritikus a helyzet. Teljesen irreális egy 500+ mm^2-es, új chippel a 290-390 dolláros árszint. Ilyenre még soha nem volt példa, nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) Nikk válasza Abu85 (#9) üzenetére


Nikk
senior tag

Nem teljesen értek ebben veled egyet, pont amiatt, mert jelenleg az AMD az aki nem képes azokat a kiterjesztéseket végre hozzáadni a kártyáihoz, amiket az OpenCL alapú renderelők ki tudnának használni. Ezzel ellenben az nVidia kártyái már támogatják ezeket és működnak is rajtuk.

DIGIC

(#14) FRENK1988 válasza Nikk (#6) üzenetére


FRENK1988
veterán

"A két gyártó abban különbözik, hogy az AMD a játékosokon kívül xarik bele mindenbe az nVidia-val ellentétben." Miért az nV is ezt csinálja csak forditva, és az, hogy dobott 3 VGA-t az nem jelent semmit tiltani a fullból mindenki tud.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#15) Angel1981 válasza Kr/\toS (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

Szerintem nem csak arról van itt szó, hogy "nem ad".
Akkora az előnye és a tapasztalata fejlesztés terén, ami szinte behozhatatlan - szerintem ezért sem erőlteti annyira az NV ezt az irányt, mármint nem vágyik annyira licenszre.

(#16) Abu85 válasza Nikk (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De ezek a kiterjesztések nem számottevőek a consumer piacon. Az AMD-nél első a Radeon, így a támogatás beépítésének is prioritása van. Ami hasznos az átlagfelhasználóknak (nyilván a későbbi programokon keresztül), akkor azok a kiterjesztések kerülnek beépítésre.

Itt van amúgy egy friss roadmap, hogy mi várható idén.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Nikk válasza FRENK1988 (#14) üzenetére


Nikk
senior tag

Nem tudom... Azért nVidia nem hiszem, hogy annyira tenne a játékosokra... Tudod: "The way it's meant to be played"

Nem is tudom, hogy hány játék mellett látni az nVidia logo-ját. Egy biztos. Többnél mint az ATI AMD-jét...

DIGIC

(#18) Nikk válasza Abu85 (#16) üzenetére


Nikk
senior tag

Adja isten, hogy így legyen. Számunkra (3D-sek számára) a harmadik negyedévi oszlopból az 5. és a 8. pont lenne nagyon fontos... Ha tényleg elkészítik, ahogy azt írják is ott, akkor végre lesz valami előrelépés az ATI kártyákon is RT renderelés szempontjából...

DIGIC

(#19) SzlobiG válasza keIdor (#1) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát te nem szoktál a trémárkal játszani? ;] :D

Amúgy jó dolog ez a fiziksz nekem batmanbe nagyon tetszett szal megéri egy társkártyát belőni.:)

(#20) FRENK1988 válasza Nikk (#17) üzenetére


FRENK1988
veterán

Hmm nem tudom mi jelent meg hamarabb a Tesla kártya (GF100 alias teljes értékű Fermi) vagy a GTX4xx (GF100 alias butitott fermi mert nem fért el a 300W kategóriába)
Meg lehet venni a fejlesztőket ;) Hála a jó égnek már több helyes látom az ATi logóját mint a nVidia logóját

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#21) Csabahun válasza Nikk (#18) üzenetére


Csabahun
senior tag

Szia Nikk,csak nem te vagy akivel anno éjjel-nappal FEAR-eztem??

(#22) FRENK1988 válasza FRENK1988 (#20) üzenetére


FRENK1988
veterán

Modidő leját.
Na meg látom 3D-s munkában mozogsz így egyértelmű, hogy neked nem a HD sorozat és nem is a GTX sorozat kell hanem mindkét gyártónak van e professzionális felhasználásra VGA-i ami mindkettő ugyanolyan jó (csak az ATi olcsóbb :DDD)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#23) Nikk válasza Csabahun (#21) üzenetére


Nikk
senior tag

Dehogynem... :D

DIGIC

(#24) CptMisi válasza SzlobiG (#19) üzenetére


CptMisi
őstag

De például a Havok Engine lemossa.....társkártya szinten megéri, mondjuk egy GT220 elég olcsó, és elég PhysX-re :K

FRENK1988: mondjuk ilyen térre a FireGL meg a Quadro való, nem? ezekre gondoltál? ebben a témában annyira nem vagyok jártas :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#25) Nikk válasza FRENK1988 (#22) üzenetére


Nikk
senior tag

Egyértelmű, hogyha lenne rá pénz és kreret akkor a Quadro-k és a Tesla-k vinnék a prímet nálam, csak egyenlőre nem ez a helyzet... :)

Jah és egyébként az ATI nem olyan jó, mint a Quadro kártyák. Sajnos ez tény, nem is véletlenül olcsóbbak. A 3D-ben a szolgáltatásokon van a hangsúly. Jah és hogy mennyire erősek ezek a kártyák? Pontosan annyira, amilyen sebesség mellett már szinte teljesen lényegtelen, hogy nVidia vagy ATI. Illetve nem mind1, a támogatás miatt...

DIGIC

(#26) FRENK1988 válasza CptMisi (#24) üzenetére


FRENK1988
veterán

Igen igen erre gondoltam, csak nem jutott eszembe a nevük :DDD mert én gémer vagyok:D
Nikk: Jó persze senki sem ellensége a saját pénztárcájak

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#27) Nikk válasza FRENK1988 (#26) üzenetére


Nikk
senior tag

Hát nem is... :D

Gyors persze a Quadro meg a Tesla... Node nem annyira mint két GTX485 párbakötve... (vagy 4?) és akkor még mindíg marhára alatta vagyok a Tesla és Quadro árának.

Renderre meg mindkettő bőségesen megfelelő... :)

DIGIC

(#28) Abu85 válasza Nikk (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szóval nem te nyerted meg a lottót ötöst. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) zuchy válasza Abu85 (#28) üzenetére


zuchy
őstag

Nem, ez a trükk. ;]

PC-STYLE.hu

(#30) Nikk válasza zuchy (#29) üzenetére


Nikk
senior tag

:B

Jó is lenne...

DIGIC

(#31) Johnny Cage válasza Nikk (#17) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"Nem is tudom, hogy hány játék mellett látni az nVidia logo-ját. Egy biztos. Többnél mint az ATI AMD-jét..."

de tudod, hogy ez másról szól. hogy lefizetik a fejlesztőket, az nálam nem egyenértékű azzal, hogy a gyártó "törődik" a játékosokkal, mert az ellenkezőjét teszi (az nV arra játszik, hogy a konkurens kártya tulajdonosai hátrányt szenvedjenek, pl. elágazásokkal akadályozzák meg az elsimítás használatát Radeonnal. kb. ennyit jelent, ha meglátod az "it's meant to be played" logót..).

[ Szerkesztve ]

(#32) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Az Intelnek, és az AMD-nak jobban kellett volna tolnia a Hawok szekerét. Nem pedig sírni a Fiziksz gyengeségein.

(#33) TESCO-Zsömle válasza Nikk (#17) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A játékosok támogatása =/= a konkurenciát választó játékosok szivatásával. :(

tzsolesz: Itt jön a képbe, hogy az Intel pont annyira akarja a GPU-gyorsított Havokot, mint nV a CPU gyorította PhysX-et...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#34) Nikk válasza Johnny Cage (#31) üzenetére


Nikk
senior tag

Elképzelhető, hogy ez megy a háttérben, de azért nem vennék rá mérget...

Amúgy egyébként visszatérve az OpenCL-es balhéra. AMD negyed éves lemaradásban van kb. az nVidiaval szemben.

[link]

Az AMD még csak most készíti a saját kátyáira az opencl 1.1-et. nVidia meg már támogatja... nekem csak ez a bajom... :(

DIGIC

(#35) lenox válasza Nikk (#34) üzenetére


lenox
veterán

Ha csak negyed ev, akkor nagyon kiraly csavok. De szerintem tobb, es meg igy is kiraly csavok egyebkent.

(#36) D1Rect válasza Nikk (#34) üzenetére


D1Rect
félisten

Az a baj, hogy nem a háttérben megy.
Teljesen nyíltan szúrnak ki azokkal akik nem nVidia megoldást választanak.
Persze ez a hozzáállás meghozza a "gyümölcsét."
Szerencsére egyre kevesebb AAA+ cím jelenik meg nVidia "It's ment to be paid" logóval.

(#37) hajbel


hajbel
addikt

Sokan ráharapnak a "csúnya, gonosz nVidia" szövegre, de az az igazság, hogy bármelyik cég, amely létrehozna egy PhysX márkanevet, minden tőle telhetőt megtenne azért, hogy megvédje. Én akkor nézném hülyének az nVidia-t ha lemondana róla. Egyébként meg a 21. században egyik cég sem nézi a vásárlók érdekeit, minden a profitról szól.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#38) CptMisi válasza D1Rect (#36) üzenetére


CptMisi
őstag

:DDD ezt még nem hallottam, de tetszik :C

amúgy igazad van :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#39) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

A főoldalon kin van ez az Nvidia GeForce hirdetés, tudja valaki mi lesz ha lejár a számláló?
[link]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#40) Abu85 válasza -=MrLF=- (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

GeForce GTX 460

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41) Nikk válasza lenox (#35) üzenetére


Nikk
senior tag

Eleinte csak teljesítményt néztem a kártyáknál és nem a szolgáltatást... Azóta picit bánom, hogy így tettem, mert sajnos pont ezért is van többek közt az, hogy a kártyák ára is radikálisan csökkent az ATI-nál, ergo már nagyon kevés pénzért tudnám csak eladni a mostanimat. Az nVidia kariknál meg pont ellenkezője. Még most sem olcsók, legyen szó akár a régebbi kártyáikról is...

DIGIC

(#42) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az nvidiának egyértelműen szüksége van a gamer/consumer pc-s piacra is. Korábban több gyártó próbált már csak egy piaci szegmensre koncentrálni, de azok már eltűntek. Nagyon fura, hogy ilyen rossz pénzügyi negyedévek után, ilyen gyenge és negatív kritikákat kapó termékskálával továbbra is magasan tartja az árait. Persze egy esetleges árharchoz az atinak manapság sokkal több muníciója van, de ez kb. kapitulációnak felel meg. A hírek szerint az új GTX 460 ára is a HD 5830 és 5850 közé lesz belőve, vagyis a várakozók többsége megint nem kap a középkategóriába DX11-es nvidia kártyát.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43) -=MrLF=- válasza Abu85 (#40) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Köszi

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#44) Tigerclaw válasza Tigerclaw (#42) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Persze minket még a gyenge forintárfolyam is erősen érint.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#45) D1Rect válasza -=MrLF=- (#39) üzenetére


D1Rect
félisten

Vazz, tényleg.
Eddig fel sem tűnt. Jajj, ilyet nem írunk, mert elmennek a hirdetők.

De most, hogy van nVidia hirdetés Abu-ra is rá lehet fogni, hogy nem pártatlan. Megvette az envidia. ;]

(#41) Nikk: A használtpiaci árakat én teljesen másra vezetném vissza.

[ Szerkesztve ]

(#46) Bogyó bá' válasza -=MrLF=- (#39) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csődöt jelentenek? ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#47) Sárpac válasza Abu85 (#40) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A dupla chippes verzsön mikor érkezik van már valami infómorzsa róla?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#48) Abu85 válasza Sárpac (#47) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ősszel jöhet egy GF104-re épülő, de az sem lesz gyorsabb a HD 5970-nél. A Galaxy dolgozik egy Dual GTX 470-en, de csak pár darabos limitált példányszámban lesz.
Erre a GF104-es GPU-ra még épülni fog pár kártya. A kiadással azért várnak, mert még van raktáron GeForce GTX 465 és 470. Nyilván a 384 SP-s verzió a GTX 470-et váltja le, kb. azonos (talán picit lassabb) teljesítménnyel. A dupla GF104 lesz a GTX 480 leváltója. Arról nem tudni, hogy mik lesznek a nevek, de sanszos, hogy a GTX 470 és 480 marad, csak a belső változik. Amolyan GTX 260 féle 192/216 SP-s váltásra lehet számítani.

(#49) Sárpac: Kicsi az esélye, hogy megközelítse a HD 5970 teljesítményét. Annál idén még az AMD sem fog gyorsabbat alkotni. A dual GF104 a GTX 480-at előzheti meg, de továbbra is ott a 300 wattos limit, amit nem tudnak átlépni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) Sárpac válasza Abu85 (#48) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Elég lesz ha ugyan azt tudja hasonló fogyi mellett!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#50) Nikk válasza D1Rect (#45) üzenetére


Nikk
senior tag

Mondjuk persze nem biztos, hogy csak ez az egy dolog játszik közre abban, hogy ilyen stabilan tartják az árukat... Bár most így könyökből nem tudnék többet mondani...

DIGIC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.