Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Integra


Integra
titán

úgy tűnik el lehet temetni, hogy klasszikus fekete-fehér ebook olvasó panelek lesznek benne, mindegyik megy az ips színes felé:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2) Morden24


Morden24
nagyúr

Még mindig remekül néz ki.

Az összecsukható megoldás egyszerűen nagyszerű, az úgy kialakult méret már bőven benne van a kényelmesen, problémamentesen hordozható megoldások kategóriájában, ráadásul védi a kijelzőt, ami egy ilyen eszköznél kvázi létfontosságú, ha a mobilitás a fő szempont, nem pedig a szobán belüli bohóckodás.

Egy ütős handwrite megoldással pedig igazi mindenes lehet belőle; nem csak e-book olvasó vagy netezős tábla, hanem digi jegyzetfüzet, ami tényleg kiválthatja a papír társait. Persze mindehhez érdekes, hogy milyen akksiidő társul (tehát pl. wifi, hang és minden egyéb nélkül, képernyő only [olvasás], illetve képernyő + handwrite [jegyzetelés] módban).

Kérdés, hogy lesz-e tényleges és jó termék is belőle. Én remélem, igazán tetszik a koncepció.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

Ebben benne vannak azok a cuccok amit az iPad-ból hiányoltak páran?

Asszem moonman írt egy szép, hosszú listát, hogy mi kellett volna bele.

Thanos was right.

(#4) ntomka válasza Morden24 (#2) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ebben már én is több fantáziát látok, mint az iPadban.

ツ Headphones on - World off

(#5) oO7


oO7
őstag

"Habár a Microsoft egy számára eddig nem túl jól ismert, más cégek által már évek óta uralt területre merészkedne be egy Courier-féle tablet piacra dobásával"
Hát azért ez végülis annyiban új, hogy egy tapogatásra kihegyezett user interface... amiben egyrészről kutatásokat-tanulmányokat már nagyon rég óta csinál az MS másrészről pedig ottvan a Surface ami meg már létezik is ugye... Lehet hogy a konkrét tabletpc/ebookreader/nevezzükakárhogy piacra ezzel lépnének be, de technológiailag nem hogy nincsenek lemaradva, de jó eséllyel az élen járnak.

(#6) dajkopali válasza oO7 (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

persze, igazad van, talán félreérthető a megfogalmazás, itt nem technológiai lemaradásra gondoltam, inkább üzletire, az amazon már évek óta gyűri az ipart az e-könyveknél, ott azért van bőven tapasztalat
ugyanakkor egy jól kitalált többfunkciós eszközzel a Microsoft a saját képére szabhatja ezt a területet
nem dőlt még el semmi

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) oO7


oO7
őstag

amúgy szerintem hamár ilyen 2 oldalas ez a cucc legalább érne teljesen egybe a két panel... és akkor használhatnád mint könyvet vagy mint egy notebookot vagy teljesen kihajtva lenne egy relative nagy monitorod / multitouchos rajzfelületed...

hasonló módon mint az az összecsavart noti csak ebben csak két lap lenne összecsukva vagy szétnyitva

[ Szerkesztve ]

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az animáció elég tetszetős, de sajna nagyon erőltetett. Látszik rajta, hogy nem az életszerű használatot mutatták be hanem amolyan demo jellegű. Ezer tabletuserből talán ha 1 fogja így használni. Hordozhatóság szempontjából jó a szétnyitható megoldás, használni viszony sokkal jobban lehet az ipad féle 1 oldalast.

Talán majd a HP féle slate lesz az igazi megoldás, ha nem lesz elárazva. Az ipad kb. ok, csak kellene rá egy usb csati, rendes oprendszer és 720p-s szélesvásznú kijelző.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) huszar90 válasza oO7 (#7) üzenetére


huszar90
aktív tag

ja szerintem is kár hogy a panel meg van felezve, netezésnél biztos zavaró hogy csak az egyik feln van az oldal. :(

(#10) azbest


azbest
félisten

Ezek szerint kb 5 colos egy oldalának az átlója... együttesen a kettő pedig 8 colos körüli.
Ha megfelelő felbontású lesz, akkor egész kellemes lehet... mondjuk félig összecsukva, egyik kijelzőt képernyő-billentyűzetnek használva olyan is lehetne, mint egy zseblaptop (böngészés). Ha megcsinálják, akkor gondolom a kínaiak is gyorsan összeütnek egy ilyet mondjuk androiddal (most is 4.3 - 5" paneles 800x480 felbontású panelekkel szórják a 100$ pmp-ket)

(#11) oO7 válasza azbest (#10) üzenetére


oO7
őstag

hát szerintem legalább lesz oldalanként 10"... úgy naggyából az egy könyvoldalnak a mérete... 5" az akkora mint egy nagyobb PDA kijelzője

(#12) azbest válasza oO7 (#11) üzenetére


azbest
félisten

igazad van figyelmetlenül olvastam:
"Egy kicsi, könnyű hordozható eszközről van szó: két centiméternél vékonyabb, súlya nem éri el a fél kilót, összecsukható megoldásban, két, körülbelül 12 x 16 cm felületű olvasóra lehet számítani. "

7.8" így egy kijelző. (7"-ban is csinálnak 800x480 kijelzőket a kínai pmp-khez :D)
Így még jobb mini laptop lehetne :) Böngészés, egyszerűbb szüvegszerkesztés így egész jól menne rajta.

Nekem ez jutott róla eszembe először:

[ Szerkesztve ]

(#13) Integra válasza azbest (#12) üzenetére


Integra
titán

omfg... egy gyereket raknak ez elé, aki 10 ujjal gépel???
pfffff, vadbarmok.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14) ntomka válasza azbest (#12) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ilyen megoldásban bombasiker lenne szerintem.

ツ Headphones on - World off

(#15) Jaffafa válasza Integra (#13) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

Szerintem a koncepció tök jó és egyáltalán nem zavaró, hogy "két oldalas". Szerintem a legfontosabb dolog a sebesség/kezelhetöség/userapps 3-asban kersendö majd, persze megfelelö akkuidö esetén. Tervezem én is majd idövel egy e-book reader beszerzését, de a jelenlegi körülményeket figyelembevéve az USA kivételével ez még csak pénzkidobás. Majd akkor lesz igazán népszerü, ha a napi újságot is azon keresztül olvashatod, persze megfelelö ellenszolgáltatás/havidíj fejében. Addig ez csak csicsa, mint az apple fospad.

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#16) azbest válasza ntomka (#14) üzenetére


azbest
félisten

Ha a hardver megvan (és ezek szerint kész), akkor már csak szoftver kérdése... ez pedig a videó alapján mindenfélét tud, ami szükséges: netezik vele, ide-oda rak dolgokat, szerkesztget ezt-azt.

(#13) Integra : gondolom felismerted, hogy az olpc xo2 dizájnterve látható két képen, amin az lenne meglepő, ha nem gyerekekkel demóznák. (Van aki 50évesen is 2 újjal gépel, van aki gyerekként már többel, szal ez egyéni képesség kérdése)

Végül is a technika fejlődésével (és az ilyen kütyük elterjedésével) megvalósulni látszik egy ilyen eszköz... csak nem olpc és nem 100$ :U

[ Szerkesztve ]

(#17) oO7 válasza azbest (#12) üzenetére


oO7
őstag

hát most itt végeztem magamnak egy kis villámszámolást.... és kb két 10" -os panelből összetolva lenne egy ~13" -os 16:10 -es "nagy" kijelző... Ez ha tegra2 -re épül akkor nagyon sokáig lehet vele ellenni úgy hogy HD filmeket nézel és az öledben tartva ekkora panelt már valszeg ki is jön a HD szépsége

de ez csak tippelgetés... csak reménykedni merek benne hogy teljesen kihajtva egy nagy monitorként is használható lesz...
fektetve 2 oldalasan - 2 oldalas jegyzetfüzet
fektetve 1 oldal (2 összevonva) - szokásos 16:10 -es kijelző filmnézésre-netezésre-stb
állítva 2 oldalasan - érintőbillentyűzetes netbook
állítva 1 oldal (2 összevonva) - kb egy A4 -es méretű lap... rajzolásra, jegyzetelésre, stb

(#18) azbest válasza oO7 (#17) üzenetére


azbest
félisten

térben látva nem úgy tűnik, hogy összeérnének a panelek, középen egy vastag fekete keret van:

[ Szerkesztve ]

(#19) Bikerider


Bikerider
aktív tag

Ebben a kétoldalasban a legjobban a másolás tetszik. Elég könnyű így ide-oda másolgatni,kivágni,rakni a cuccokat.

Egyképernyősökön ez nem lenne ilyen egyszerű.

És az is jó ötlet, hogy mint egy laptopnál, elfordítva egyik képernyő billentyű a másik meg a "rendes" képernyő lehetne és akkor a netezés is könyebb lenne sokkal. Bár "sima" helyzetben gondolom akár 2 weboldal is kint lehet majd egyszerre és az is tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#20) azbest válasza Bikerider (#19) üzenetére


azbest
félisten

Ha belegondolsz egy képernyősön is megoldható az ilyen, ha van multitaszk.. jobb esetben rendszer szinten is lehet támogatni az osztott képernyős módot. De igazad van abban, hogy mobil eszközöknél nem nagyon látni eddig ilyet. Pl. iPad esetében simán megoldhatnák szoftverből az osztott módot, így mint ezen.

[ Szerkesztve ]

(#21) oO7 válasza azbest (#18) üzenetére


oO7
őstag

Ez csak egy renderkép... nincs még konkrét infó róla, hogy pontosan hogy is fog kinézni... Ezek a képek-videók csak a koncepciót mutatják, nem a konkrét terméket... a koncepció pedig nem csorbulna, ha a panelek összeérnének

(#19) Bikerider: a másolás funkció, ha jobban belegondolsz csak annyi, hogy ilyen vizuálisan van "megszemélyesítve" a clipboard

(#22) Integra válasza Jaffafa (#15) üzenetére


Integra
titán

félreértettél:)
nekem is sokkal jobban tetszik az ms ötlete mint az ipad.
csak a reklámon akadtam ki, hogy már semmi se szent, egy gyerek 10 ujjal gépel vakon, érted..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23) pzstm


pzstm
titán

szurkolok nekik, hogy megvalósuljon. Ha ez így működőképes lenne még aprbb hibákkal is simán kenterbe verné az összes jelenlegi "olvasót". :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#24) julius666


julius666
addikt

A koncepciót nem érzem erősebbnek mint az iPad-ét (szvsz használhatóság szempontjából 1 nagyobb képernyő jobb lenne), de ez nem azt jelenti hogy nem lehetne kézreálló jó felülettel.

Persze nem mintha ez számítana a sikeresség szempontjából: a fő szempont úgyis az akkuidő és az ár lesz. Ha valóban olcsón adja az ms, bizony robbanthat a piacon.

Úgy még én is megfontolnám egy ilyen készülék beszerzését. :))

(#25) orbano


orbano
félisten

ez a videó... végignézem, aztán magam elé veszem a OneNote 2007-et és szétröhögöm magam... hol lesz nekik ilyen év végére?

A vér nem válik VAZZE!™

(#26) moma válasza Morden24 (#2) üzenetére


moma
őstag

szerintem ebook olvasónak alkalmatlan a kijelző típusa miatt, ahogy az ipad is. szerintem addig ezek a dolgok nem igazán fognak elterjedni, amíg venni kell hozzá egy ibook olvasót is, ha olvasni akarsz.

we all deserve a bit of luck.

(#27) daninet válasza moma (#26) üzenetére


daninet
veterán

osztom a véleményt:
tabletnek jó, de olvasson rajta az, akinek Béla az anyja. Mondjuk aki az iPad-ot is megveszi azért, hogy olvashasson, úgysem fogja megérteni, hogy hülyeséget csinált, még ha a szeme is folyik ki miatta.
Fejlesszék ki a színes e-inket, gyors válaszidővel, aztán majd lehet nyomatni a techdemot az engadgeten, addig viszont csak a kamu szöveg benyalására hajlamos embereket fogják meg vele. Megnéztem volna, egy 4-5 óra olvasás után Steve bácsi milyen kocsonyás szemekkel nézett volna fel az iPad mögül a sajtótájékoztatón..

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#28) Integra válasza moma (#26) üzenetére


Integra
titán

persze, hogy nem ebook olvasók ezek, de az átlagember úgyis ezen fog olvasni ezek után.
az ebook meg mivel absz célszerszám megmarad kiváltságos drágább darabnak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29) Integra válasza julius666 (#24) üzenetére


Integra
titán

amúgy annyira nem új ez az egész, a nintendo ds már régóta két képernyős és függőlegesen tartva könyvként olvasható. mondjuk elég primitív cucc, de már van ilyen a piacon.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30) oO7 válasza orbano (#25) üzenetére


oO7
őstag

akkor vedd magad elé a OneNote 2010 -et és akkor majd lefagy az arcodról a vigyor...

(#31) Gordiann


Gordiann
őstag

Ez tetszik!

Habár nem tudom mennyire lesz olyan gördülékenyen működő, mint a videón...

(#32) edward2


edward2
addikt

"komoly versenytársat kaphat az Apple iPadje"

Lesz neki elég... ez azért nem annyira átütő ütlet mint annó az iphone. egyetlen téren erős apple többiekhez képest az az alma hype faktor.

(#33) Bling95 válasza Integra (#22) üzenetére


Bling95
őstag

ráadásul mégcsak nem is rendes gombokon teszi :D

De hogy On legyek.: eléggé apple fan vagyok , de ebbe mégis több fantáziát látok mint az ipadban, bár én örülnék ha a panelok összeérnének

[ Szerkesztve ]

(#34) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Az iPad óta miért lettek hirtelen ilyen fontosak a tabletek? Ennyi pénzért inkább netbookot veszek, ami ugyanezt tudja, csak sokkal kényelmesebb használni :U

Elnézést attól aki ilyet szeretne venni, de én egyszerűen nem látom értelmét.

(#35) FTeR válasza oO7 (#5) üzenetére


FTeR
addikt

a szoftveres része meg az effekteket leszámítva tiszta OneNote...

#34
az ügye világos, h a koncepcót már évekkel korábban bemutatták és talán nem mondok nagy marhaságot, ha arra tippelek, h nem az ipad bemutatója után ültek neki foglakozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#36) #06658560


#06658560
törölt tag

Ha egyik fele e-ink, a másik hagyományos panel, plusz a szövegbevitelt lehet a tollal intézni, s van valami minőségi jegyzetelő app rá, amiben nyilazni, sínezni, kiemelni lehet könnyen, gyorsan, s szövegformázni is akár, akkor marha nagy siekre lesz szerintem. Én megjelenés napján veszek egyet, ha a vesém el kell adni akkor is. A fentebbi dolgok bármelyiknek hiánya esetén maximum várakozással, alapos vizsgálódással, később, ha már kiforrta magát.

(#37) BloodyEddie válasza #06658560 (#36) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Így már én is vennék :)

(#38) orbano válasza BloodyEddie (#34) üzenetére


orbano
félisten

egyszerűbb használni egy netbookot mint egy tabletet? ezt magyarázd be pl. a barátnőmnek, aki azóta a tabletemet kuncsorogja el és használja a netbookja helyett, amióta egyszer kipróbálta :D pedig ez egy böszme nagy cucc egy ilyen kis tablethez képest...

A vér nem válik VAZZE!™

(#39) Prof01 válasza Integra (#1) üzenetére


Prof01
veterán

Én nem sajnálom, mert legalább több funkciót el tud látni. Csak elérhető áron legyenek és minden OK. :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#40) JanR válasza ntomka (#4) üzenetére


JanR
addikt

Na ezzel nem vagy egyedul. Bar meg az ara kerdeses, de abban valahogy biztos vagyok, hogy olcsobb lesz az Apple termeknel :)

(#41) orbano válasza oO7 (#30) üzenetére


orbano
félisten

hat megneztem, pont ugyanolyan szar.

A vér nem válik VAZZE!™

(#42) moonman válasza orbano (#41) üzenetére


moonman
titán

nézd, én sosem használtam rendszeresen, mert nincs rá szükségem, de aki a 2010-es OneNote-ot (de akár a 2007-est) elintézi egy szimpla "szar" jelzővel, az szerintem nincs teljesen képben.

(#43) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jól néz ki! Egyébként én nagyon is sajnálnám, ha eltűnnének a rendes könyvek, újságok.

(#44) orbano válasza moonman (#42) üzenetére


orbano
félisten

nyilván csakis a user a hibás, a M$ tökéletes, az emberek pedig azért vannak, hogy megszokják a programjait... Neked amúgy vannak M$ részvényeid?

A vér nem válik VAZZE!™

(#45) dajkopali válasza WonderCSabo (#43) üzenetére


dajkopali
addikt

nem fognak, csak átalakul a szerepük
hogy hogyan, azt még sztem kevesen látják, de a tömeges információterjesztés nem papíralapú már ma sem

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#46) Narxis


Narxis
nagyúr

Gyűjtöttem egy kis infot róla, az alapján tetszik. :)

Thanos was right.

(#47) orbano válasza daninet (#27) üzenetére


orbano
félisten

aszony 2-3 napja a tabletemen tanul pdfekből... rettenetesen fáj a szeme és a feje... erről ennyit.

A vér nem válik VAZZE!™

(#48) azbest válasza orbano (#47) üzenetére


azbest
félisten

én már rutinos vagyok, sokéves crt-s múlttal egy tft előtt is nagyon jól elvagyok... gondolom az e-paper még jobb lenne..

egyébként valsz túl erősre van véve a fényerő/kontraszt... szinte mindenkinél ezt látom... olyan beállítással 10 perc után kifolyik az én szemem is és megfájdul a fejem. 50% környékén használom a crt-imet is. A munkahelyi tft-t most nézem, ez 60% kontraszt és 80% fényerőn volt.. de most ezt is lejjebb vettem 50-60% körülire.

(#49) #20678144 válasza julius666 (#24) üzenetére


#20678144
törölt tag

Egyértelmű, hogy az ára már-már pofátlanul alacsony lesz, de a megjelenéskor már bőséges online szolgáltatáskészlet lesz mögötte. Épp ezért fogják kajálni a népek. A lényeg pedig a termék második sorozata lesz.
Jut eszembe: "a Microsoft egy számára eddig nem túl jól ismert, más cégek által már évek óta uralt területre merészkedne be"
Gondoljunk az XBox első szériájára: a MS ott is azt a módszert követte, hogy bőven áron alul adott egy jó céleszközt (durva selejtaránnyal, he-he). Az árral lenyomta a többi versenyzőt, felfuttatta a brandet, majd az XBox360-nal lenyomta a PS3-at, de úgy, hogy hardverben gyengébb is nála. Most pedig már egy szolíd nyeresége is van a projektből.
Lehet irígykedni.

[ Szerkesztve ]

(#50) Bikerider válasza azbest (#20) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Nem azt mondtam hogy nem megoldható, hanem azt hogy sokkal gyorsabb és kényelmesebb így.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.