Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Csak Android... Nagy hiba! :(

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2) Enigmagate


Enigmagate
csendes tag

Na végre!!
Várom már az Új kütyüket:)

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Újabb semmire se jó fantázianév. Fogadják már el, hogy mini hangszórók zörgős műanyagdobozban nem fognak hifi minőségben szólni, akármilyen nevet is találnak ki, vagy akármilyen nagynevű hifis cég adja a nevét hozzá, nem kevés pénzért.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) deadlift


deadlift
csendes tag

Na erre vártam már,hogy minél hamarabb piacra kerüljön és akkor január-február körül már talán barátságos áruk is lesz

(#5) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Innováció, egyedi formák és hardveres gombok..
Na ezekre biztos nem kell számítani.

Kapunk megint egy tucat egyforma készüléket, az új csoadszóval (beats) megfűszerezve, belül meg megint minden egyforma.

Amoledet a népnek! (nem arról volt szó, hogy most már a samsung másnak is fog tudni szállítani???)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6) Maxentius


Maxentius
addikt

Ez már zsinórban a harmadik HTC-bejelentés lesz sacc egy hónapon belül... gyorsan tolják a cuccokat a fiúk ott Tajvanon. :D És még mindig várom a Runnymede/Bass/Sensation XL/sokadikhátécé készüléket (de leginkább a romját). ;]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#7) Pantal válasza Oppenheimer (#1) üzenetére


Pantal
senior tag

Nem gondolkozok Androidban, de ha gondolkoznék, csak HTC, esetleg Samsung. Ha ígéretet tennének Android ICS-re való frissítésre, vagy már alapból azzal érkezne, lehet elgondolkodnék rajta.

(#8) BotaN


BotaN
senior tag

Nem szeretem ezt az új (beats) trendet, fura B betű, piros vonalak, és vezeték = +20k minimum. Csak én látom így vagy tényleg többet tudnak ezek a készülékek zene téren mint a többi egy értelmes fülessel.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#9) tjb007 válasza BotaN (#8) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha a Sensation XE -ből indulok ki -aminél mint kiderült ez a Beats dolog abból áll, hogy pirosba öltöztették a telefont, adtak mellé egy kereskedelmi forgalomban nem kapható fülest és szoftveresen felturbózták a hangzást és még a hangszórója is ugyanaz maradt mint a simának- akkor nagyon sok mindenre nem kell számítani.
Amúgy az eddigi "tesztek" szerint jól szól ezzel a Beats szoftverrel.

(#10) RazorGTR1

Vigyázz, hogy miket írsz a Beats cuccokról mert jönnek és megmondják a frankót ;]

[ Szerkesztve ]

(#10) r4z válasza BotaN (#8) üzenetére


r4z
nagyúr

Valami olyasmi program van mélyen a szoftverükben, mint PC-n az SRS WOWHD, csak nem programozható, hanem fix beállítása van. Ennyivel több a Sensation XE a simánál, plusz ugye a fülhallgató, amit sejtésem szerint egy 10.000 Ft-os Xears IEM a sárba aláz.

tjb007 megelőzött

Tigerclaw: Hadd mondjak egy ellenpéldát: Motorola E398. Ugyan nem HiFi minőség, de az már bőven a használható kategória hangszóró szempontjából.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#11) Ricardo válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Ricardo
félisten

Így van. Jöhetnének már a fa mobilok. A fadoboz hozza csak ki rendesen a hangot :DDD

(#12) Tigerclaw válasza Ricardo (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem, ne jöjjenek, csak ne bolondítsák az embereket mindenféle fantázianevekkel. Az U30JC-s Asus notimon Altec Lansing SRS Premium sound logo van, de tippem szerint 3000-4000Hz alatt semmilyen hangot nem képes megszólaltatni és hangerőben is messze lekörözi egy 25 évvel ezelőtti mono kisrádió, ami egy ceruzaelemről ment. Mondjuk az Altec Lansing hihetetlen mélységekben le tud süllyedni, ha akar.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) Arthuro_Adam válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Szerintem ez ilyen irányú fejlesztés még mindig jobb, mint a processzorok magjának és órajelének, és a kijelzők felbontásának folyamatos növelése optimalizálás és az akkuk fejlesztése nélkül.

(#14) keIdor


keIdor
titán

Nem adtak ki elég fajta készüléket idén, még tovább növelik a számot.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15) Zirowe válasza keIdor (#14) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én ezt inkább így egészíteném ki:
Nem adtak ki elég fajta maradandó/kiemelkedő készüléket idén, még tovább növelik a számot.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#16) tDr1v3r válasza r4z (#10) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az, az SRS helyére került... hát mit ne mondjak, nem a legjobb szerintem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17) Ricardo válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


Ricardo
félisten

A bolondító reklám dumák mindig mentek. Aki bedől ennek és elhiszi, annak úgy kell.
Ugyanez igaz másra is. Van még olyan aki komolyan veszi hogy a mosószer reklámokban teljesen új zoknit lehet kivenni a mosógépből? Esetleg a ránctalanító krémek reklámaiban szereplő tizenéveseken valaha volt ránc? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) Cyberpunk válasza Zirowe (#5) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mert például a Samsung Androidos okostelefonok nem "tucatphone"-ok :W Ja és legalább nen iPhone koppintások.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19) rootkiller


rootkiller
őstag

Nekem az a véleményem az ilyen SRS meg miegyéb hasonló hangzási rendszerekről, hogy parasztvakítás. Ez olyan, mint az autón a jó nagy alufelni, a sötétítés, az ültetés (főleg keményebb lengéscsillapítók nélkül), a leherélt hangú "Remus" kipuff és miegyéb. Vagy olyan, mintha az elrontott ételt azzal próbálná valaki feljavítani hogy agyonborsozza meg sózza, hogy valami íze legyen.
Miután egy hónapja megvettem a DynaudioAcoustics BM5A közeltéri stúdió monitor hangfalaimat, egész más megközelítésben hallgatok zenét, és azóta nem is szeretek semmiféle más módon zenét hallgatni (füles, kocsi, stb), mert szarul szól. Itt nincs csicsa, nincs V EQ, itt tisztességes fadoboz van tisztességes aktív hangváltóval és erősítőkkel, nincs idióta cicergés, nincs veseleverő, de mosott mély vagy brutál középemelés. Itt egyenletes, kerek, részletgazdag hangzás van kiemelkedő stereo térrel, amit elősegít a hangszórók megfelelő elhelyezése (mind magasságilag, mind pedig szögben).

A Beatsnak van ez a csodálatos marketingszövege: "Az ember nem hallja az egész zenét. Az előadók és producerek keményed dolgoznak a studiókban zenéjük hangjának, hangzásának tökéletesítésén. De ezt az emberek a normális fejhallgatókkal nem hallják meg. A legtöbb fejhallgató nem tudja kezelni a mélyhangokat, nem elég részletes és dinamikus. A mélyebb voulatokat nem is érzik.

A Beats-szel az emberek azt fogják hallani, amit a művészek és úgy fogjk hallgatni a zenét ahogyan kellene - ahogy én!" - Dr. Dre

Nos, üzenem Dre bácsinak, hogyha ez lenne a cél, hogy az emberek úgy hallják a zenét ahogy azt megalkották, akkor reklámozza a DynaudioAcoustics BM15A-t vagy a Genelec 1032a-t, ezek valamelyike ugyanis minden valamire való stúdióban jelen van. Ja és a tisztességes D/A konverterről sem feledkezzen meg...

Artengo TR 990 Pro

(#20) amanoba


amanoba
őstag

engem kíváncsivá tesz a dolog, az érintős telefonok elterjedése óta kevés olyan zenelejátszós modell jelent meg, ami igazán elnyerte volna úgy összességében a tetszésemet..

az pedig, hogy fellép a rendezvényen martin solveig, már magában is örvendetes :K

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#21) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Nokia 3250-em biztos hogy alázni fogja mindet kihangosítva. :C

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#22) Oppenheimer válasza rootkiller (#19) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Így van, egy rendes erősítőn 2 kezelőszerv van: ki-be kapcsoló és hangerőszabályzó. Minden más torzítja a rendes zenei élményt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#23) Xaels válasza Oppenheimer (#1) üzenetére


Xaels
félisten

A WP7-es telefonjaikat már bemutatták. RADAR és TITAN. Személy véleményem szerint nem is kell több az alá a rendszer alá.

(#5) Edenyke: kicsit pangás van az egész mobil szegmensben, senki nem mutat fel semmi újat. A HTC legalább próbálkozik, ha nem is hardveres innovációval, de próbál olyan szolgáltatásokat nyújtani amit másik gyártó nem. Itt a Beats, igaz lehet nem a legjobb, de sok gyártó gyári megoldásainál azért jobb. A Flyer-nél ott a Stylus és USA-ban a teljes Onlive integráció. Külsővel meg nem tudom mi a gond, azért 1 HTC-t még mindig messziről felismerni. Ha fizikai gombok kellenek akkor ott a T-Mobil MyTouch 4G Slide, emlékeim szerint lesz abból külön EU verzió is a HTC nevével fémjelezve. Az AMOLED meg nem biztos, hogy olyan jó mint amennyire a Marketing beállítja. Egy jó IPS panel vagy az LG féle NOVA kijelző nekem szimpatikusabb.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#24) r4z válasza Xaels (#23) üzenetére


r4z
nagyúr

Az AMOLED meg nem biztos, hogy olyan jó mint amennyire a Marketing beállítja. Egy jó IPS panel vagy az LG féle NOVA kijelző nekem szimpatikusabb.

Ezzel a felvetéssel csak egy probléma van: mindegyik jobb a HTC által használt SLCD-nél. :U Már ha AMOLED címén SAMOLED-re vagy SAMOLED+-ra gondoltál.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#25) rootkiller válasza Xaels (#23) üzenetére


rootkiller
őstag

Ha épp pangás van technológiai téren, mert elértünk egy lépcsőt és a következő hardveres fejlesztéseknek idő kell még, akkor mindig elő lehet venni a jól bevált marketing trükköket. Ilyen a Beats Audio.

Én például azért nem venném meg, mert Beats.

Artengo TR 990 Pro

(#26) Xaels válasza r4z (#24) üzenetére


Xaels
félisten

A teljes AMOLED szériára gondoltam. Persze jobb az SLCD-nél, de ha már lehet válogatni akkor jobban örülnék ha az általam említett két technológia valamelyike kerülne a jövő HTC-ibe.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#27) r4z válasza Xaels (#26) üzenetére


r4z
nagyúr

Én egy SAMOLED+-nak jobban örülnék, mint a NOVA-nak vagy az IPS-nek.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#28) Xaels válasza r4z (#27) üzenetére


Xaels
félisten

Én nem. Kicsit felfújt lufi. Világos színek esetén fogyasztásban nem túl acélos(márpedig böngészés közben több a világos szín). Egy jó IPS panel sokkal kevesebbet fogyaszt konkrét használat közben.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#29) jubilleum


jubilleum
senior tag

A telefon hangszórója nem zene hallgatásra való, szerintem nem is lehet arra alkalmassá tenni. Viszont a gyári HTC fülesek mindig is pocsékak voltak (csak úgy mint más gyártóknál). Szóval én jó ötletnek tartom, hogy a füles ne csak egy kötelező tartozék legyen, ha nem minőségben passzoljon a telefon minőségéhez, és persze az árához. Kérdés hogy a fülesre csak egy B betűt véstek, vagy mögötte történt valami fejlesztés is.

Vajon a sennheiser cx550-met ki tudja ez majd váltani?

(#30) tDr1v3r válasza jubilleum (#29) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szinte biztos hogy a füles ugyanaz lesz mint az iBeats.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#31) jubilleum válasza tDr1v3r (#30) üzenetére


jubilleum
senior tag

akkor ez most igen vagy nem? :D

(#32) NTonee válasza jubilleum (#29) üzenetére


NTonee
veterán

RazorGTR1 már leírta korábban, de lehet jó hangszórót is építeni telefonba: Motorola E398. Valami eszméletlen hangja volt annak a telónak. Nem értem miért nem lehet manapság is ilyet alkotni.
A Sennheiser-t ki lehet váltani vele? Nem valószínű. :N A 6éves sennheiser fülhallgatómat semmire nem cserélném el. De szeretnék meglepődni, mert a htc saját cincogói valóban elég... khmm, azok! :) A Desire S-hez kapott bigyókat csak kibontottam, azóta is a polc végébe van bedobva. Már ránézésre is kiábrándító volt.

[ Szerkesztve ]

(#33) nicu71 válasza NTonee (#32) üzenetére


nicu71
addikt

mindenesetre én a nagy marketing után nagyon kiváncsi vagyok,mi sül ki ebből!persze a kis dobozkátol én sem várnék csodát,de lehet hogy a fülessel orgazmikus hangzást produkál?lehetetlen?hm..vsz..de ha az átlag androidos telókat nézzük akkor van mit javítani bőven!

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#34) mepet válasza rootkiller (#19) üzenetére


mepet
addikt

Akinek nincs Monster Beats fülese, annak fogalma sincs miről beszél. Én még nem hallottam egy driver-es fülhallgatót így szólni, pedig nem 1-2-vel volt dolgom. (És itt nem a 10ezres tucat Sennheiserekre és hasonlókra gondoltam...)
Egy ilyen füles önmagában 45ezerbe fáj kishazánkban (mármintn a tour változat, nekem is olyan van), szóval, ha tényleg kevesebb, mint +50e lesz ez a teló a hasonló nem Beats típusokhoz képest, akkor nagyon-nagyon megéri!
No meg, ha tényleg megközelíti majd a cumó egy iPod hangzásvilágát, akkor nehezen lesz überelhető külön fejhallgató (/fülhallgató) erősítő nélkül az esetünkben "gyári" fülessel hallgatva!

(#35) rootkiller válasza mepet (#34) üzenetére


rootkiller
őstag

Lehet, hogy baromi jo ez a Beats cucc, de mindennel, ami valahogyan be van zarva a fuleddel egy kozos terbe, vannak fenntartasaim (es ezt komoly szakmai arcok is mondtak).
Igazabol nem tudom megerteni, hogy valaki egy olyan cuccra amit utcan meg kozlekedes kozben hasznal zomeben, ekkora nagysagrendu penzt adjon (egy telefonra se adnek 150 ezret, hogyha az nekem valami dologi hasznot nem hoz). Ennek a kabele megtorik, megszakad, megrantod, es lehet sirni. Egy Genelec 1031a 15 eve referencianak szamit, 15 ev mulva is az lesz es nem kopik el az utcan, mint a Beats fules...

Artengo TR 990 Pro

(#36) tDr1v3r válasza mepet (#34) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"Én még nem hallottam egy driver-es fülhallgatót így szólni, pedig nem 1-2-vel volt dolgom."

Aha, én meg hallottam, pedig még audiophile se vagyok. (Például az Xears TD III Pro, ami kb a Tour külföldi árának negyedébe kerül.)

Alapvetőleg az összes Beats (eszméletlenül elszállt árcédulával ellátott) divattermék, kb mint a Skullcandy - ja, mégsem, utóbbi olcsóbb.

(#35) rootkiller: A kábele aligha fog megtörni...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.