Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71) QwErTy42 válasza kcsa (#69) üzenetére


QwErTy42
addikt

A flottások jelentős része nem jogosult a szolgáltatás igénybevételére, hanem a jó magyar uram-bátyám rendszer szerint használja. Így bizony csal és ügyeskedik.
Azok kevesek akik valóban szabályosan használják, azok használják is.

Nekem a mentalitás fáj. Az hogy ebben az országban és a keleti tömbben az a becsülendő magatartás, ha valaki ügyeskedik. Sajnos az elmúlt 60 évnek ez is egy hozadéka.
Ugyanezt nem csinálja meg egy német vagy angol állampolgár. A svédeknél egyenesen le is köpnék azokat akik így jutnak előnyhöz vagy akik adót csalnak.

Nem tudom, hogy miből gondolod, hogy nekem nincsen céges-flottás vagy más kedvezményem valamelyik szolgáltatónál, hogy irigykednem kelljen.

(#70) Somatom

Nagyon rosszul közelíted meg a szitut! Nincs semmilyen csalás, lopás, vagy egyéb jogsértés. Ha az egyik közértben 100Ft ugyanaz a kenyér, ami a másikban 200, akkor szted elcsalom a 100Ft különbözet haszonkulcsát és járulékos költségeit azzal, hogy az olcsóbb megoldást választom?

Ezt kérlek fejtsd ki!
Mert a flottás nem flottás kérdés nem hasonlítható a kenyér árához.
Ha maradni akarok a kenyeres példádon. Olvastam korábban, hogy egyes településeken a kenyeret jegy ellenében kedvezményesen kaphatják a rászorulók. Na mármost, ha valaki nem jogosult a támogatott kenyérre, akkor csalást követ el azzal, ha a ő "okosítva" beszerzi a szükséges jegyet és így vásárol.

A baj a fejekben van. Engem ez bánt. No meg az, hogy élből ketten esnek a torkomnak és magyaráznom kell nekik azt, amit kultúrkörökben tőlünk nyugatabbra/ északabbra nem kell.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.