Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Lassan már "semmi" kedvezmény nem jár azért, ha valaki - meggondolatlanul - előfizetést választ, 2 év rablánccal. Ennyi pénzért - boltban - függetlenül is meg lehet venni a készülékeket... :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2) Crytek


Crytek
veterán

Inkább az legyen új hogy netezésre lehessen venni simet 1GB/1000FT-ért havi szinten (túllépés esetén visszalassítós formában) , akkor elismerem őket vagy bármelyik szolgáltatót.

Next PC Upgrade: 2022

(#3) Azharel


Azharel
aktív tag

Az új beharangozott Mytariff egy vicc lett.

(#4) ArGab válasza Azharel (#3) üzenetére


ArGab
őstag

A világot nem váltja meg, de azért lehet jó csomagokat is összerakni. 80 perc + 200MB + 0 SMS és mellé korlátlan böngészés 4290 hűség nélkül. Ez így pl egyáltalán nem rossz és eddig hasonló nem nagyon volt.

(#5) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Nálam mondjuk az verte ki a biztosítékot, amikor megtudtam, hogy a Lumia 920 ára mennyi.
Miután levették volna a kínálatból a Lumia 925-t, az ára 60-65 ezer magyar pénzbe került az aktuális legolcsóbb tarifával (start).Most a Lumia 930 nem tudom, hogy de 106.990-be kerül, pedig tegnap előtt 91.990 forint volt. A 920 ára meg 89.990 ugyanezzel a csomaggal. Amilyen koros a hardver mondjuk egy 930-hoz képest, szerintem egyáltalán nem reális ár érte. A 930-nak meg ahhoz a szép +15k-s emeléséhez csak külön gratulálni tudok.

Ami mondjuk külön vicces, hogy 12 (!) év hűség után kaphatok 3000 ft kedvezményt bármely készülék árából ,az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezt csak meghatározott tarifacsomagokkal vehetem igénybe. Úgy voltam vele, hogyha tudnak adni valami nagyon jó ajánlatot,akkor veszek náluk egy WP-s készüléket, mert hát valamin ki kell próbálni a saját appjaim, mielőtt feldobom store-ba...Így nem lesz :D.

Na nem mintha bánnám, mert ettől a rakás sz@r szolgáltatótól minél előbb szabadulni kell.
sebaj,áprilisba lejár a rablánc ;]

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#6) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Számomra voltak meglepetések pl. az LG G3 + G Watch R 155000 Ftért nem is rossz ajánlat. Meg a Z1 compact is 98 000 Ft volt most lett 105000 Ft.

(#7) janeszgol


janeszgol
félisten

Vannak jó árak. Pl Ace 4 és Lumia 535 kártyásan kurva jó áron vannak. Csak átpörgettem, még biztos akadna valami.

(#8) big-J válasza ArGab (#4) üzenetére


big-J
őstag

A 200mb-ban mi a korlátlan böngészés?

(#9) khron78


khron78
őstag

[link]

Lumia 930

Az árak, mintha nem ezek lennének...

(#10) Stalki válasza ArGab (#4) üzenetére


Stalki
csendes tag

Azért nem világmegváltó..pl:Voda 2690Ft 100perc vagy SMS 150/500MB

(#11) szemy94 válasza ArGab (#4) üzenetére


szemy94
senior tag

Nekem Smart Tarifa 2 van, kb 80 perc, 250MB, ha elfogy lassítják, de nem 0-ra...

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#12) kcsa válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


kcsa
veterán

Lassan? Évek óta ez megy. Ráadásul a havidíjak emelkednek ha készüléket veszel. Általában egy ezressel, szóval a készülékek árához simán hozzáadhatsz még 24ezret.

(#13) psziroot


psziroot
csendes tag

Mivel árverseny nincs, ezért a fogyasztók az alapján váltanak, hogy ki nem verte még át őket. Ez a menüs modell arra jó, hogy húzza az embereket a magasabb költés felé, de szerintem hosszabb távon sok panaszhoz fog vezetni, mert nem mindenki látja át. Azt most ne vizsgáljuk, hogy nem tudja, vagy nem akarja megérteni. Volt rövid ideig alacsony áron is elérhető csomagja a Telenornak, ami korlátlan e-mail, böngészés, FB, navigációt biztosított. Azt gyorsan ki is vették, hiszen pont az igazán fizetőképes (30+) ügyfeleknek tökéletesen elég volt. Sokkal jövedelmezőbb, ha a 30 alattiak előfizetnek Deezer-re, MyTV-re és mellette az aranyáron mért adatforgalmat is kifizettetik. De ezt a legtöbben csak akkor fogják fel, amikor a mindenhol reklámozott 4G készüléküket megvették és 2 nap után jön az sms, hogy az adatforgalmat túllépte, ezért elégedjen meg a GPRS sebességgel, vagy fizessen újra.

Mivel nekem a fent említett csomagom van, ezért remélem még hosszú ideig nem mondja fel a Telenor egyoldalúan a szerződésem. A tavaly indult Netroaming hetijegy pedig tényleg hasznos volt.

Addig nem lesz lényegi változás, amíg nem lesz nyitott az EU-s telekom piac.

"Catus repentinus repentinum capillum habet." - D-S.R.

(#14) ferero


ferero
tag

érdemes bekerülni valami flottába. pl cserkész flotta,stb. nekem dolgozói előfizuba sikerült tenyerelni, itt valóban vannak kedvezmények. 1800 havidíj, telenor rendszerén belül 16Ft/perc. rendszeren kívül 24Ft. telefonra is komolyabb kedvezmények vannak. " majdnem elfelejtettem, ingyen beszélek kb 4000 emberrel" ;]

[ Szerkesztve ]

"Taurus"

(#15) foxymaci


foxymaci
senior tag

Y300 30ért korrekt....

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#16) Wildpath válasza ferero (#14) üzenetére


Wildpath
tag

"ingyen beszélek kb 4000 emberrel" ;]"

tedd hozzá hogy még havidíjat sem kell fizetned etc :D

[ Szerkesztve ]

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#17) joey04 válasza big-J (#8) üzenetére


joey04
titán

[link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) ArGab válasza big-J (#8) üzenetére


ArGab
őstag

200MB valóban nem korlátlan. De ezen felül van a korlátlan böngészés opció. Szóval a 200MB csak arra számolódik ami nem böngészés/email (hogy mi alapján azt ne kérdezd, arról még nem találtam infót :) ):
80 perc + 200MB + 0 SMS - 3190
80 perc + 200MB + 0 SMS + korlátlan böngészés - 4290

(#10) Stalki: Igen, 2 év hűséggel 2690 a Go, de hűség nélkül ahogy a Telenorost számoltam már ez is 3490. Az 500MB meg csak 26 év alatt jár. Ami tényleg tetszik benne az a közös telefon/SMS keret. Eddig szolgáltatóváltáson gondolkodtam pont a Go-ra, de a SmartTariff azért elbizonytalanított.

(#11) szemy94: igen, most nekem is Smarttarifa2 van, de a 250MB kb 2 hét után elfogy. Valóban általában használható lassítva is, de azért érezhetően lomhább. Tegnap voltam bent érdeklődni, személyesen azt mondták a 0/0 ugyanúgy csak lehetőséget ad nekik az akár teljes blokkolásra, mint a többinél a 32/32-es korlát (ami gyakorlatban szintén használhatatlan lenne). De ezeket sem 32/32-re korlátozzák már jó ideje, hanem 128/128-ra. Hogy igaz-e hogy nem lesz teljes blokkolás vagy csak ügyfélfogó kamuduma azt nem tudom.

(#19) Béééla


Béééla
őstag

Egyre inkább érzem, hogy szolgáltatófüggetlen dualSIM telók fognak terjedni az év vége körül, véletlenül valamelyik szomszédos ország kedves szolgáltatójának mobilnetjével a 2. foglalatban, mert ez így még mindig kegyetlen arcpirító.
Nem akarják felfogni, hogy van egy mértetes réteg, aki NEM telefonál, de esetleg netezne a mobiljáról és nem ártana, ha elérnék (de ebben ki is merül).

Most már dafke kivárom a roaming eltörlését. Egyszer anno kötöttem magam a családi csomag miatt 2 év előfizetéshez, menet közben "véletlen" változtak a feltételek. SOHA többet hűség! Amíg csak engem korlátoznak a feltételek, addig köszönöm szépen, a szélrózsa minden irányába el lehet tűnni.

Bélabá

(#20) anrab válasza ArGab (#4) üzenetére


anrab
addikt

nekem még a megszűnt okostarifa 90 van amit nem túl rég emeltek 3000 ft-ró 3200 ft-ra.
45 perc hálózaton belül és 45 perc hálózaton kívüli lebeszélhetőség.
korlátlan e-mail és böngészés.
90 mb média amit utána belassítanak.
részemre nincs más opció mint maradni.

egyébként mikor meghallottam hogy lesz ez a fajta csomag rendelés azt hittem kilehet majd jönni olcsóbban is de ezek szerint drágult. részemről lehúzás az összes szolgáltató árazása.

(#21) Armahun


Armahun
addikt

Ennek az új tarifának egyetlen egy előnye van, az hogy nincs külön választva a hálózaton kívüli és belüli percek.
Smart 2 tarifám van, de a hálózaton kívüli percek 90 százaléka minden hónapban megmarad, a belüli meg elfogy 2 hét alatt.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#22) anrab válasza Armahun (#21) üzenetére


anrab
addikt

alig van egy két hívásom havonta.

(#23) Terentius válasza Béééla (#19) üzenetére


Terentius
őstag

Én már két éve kínai két simes telót használok.Az egyik slotban van a régi voda kártyám, de tavaly június óta nem töltöttem fel, így azon csak elérnek.A másikba 3 havonta veszek egy telenor simet, aktiválom a klikket ami 100 mb net, utána lassítás, de még így is jó és van egy Browsercalls accountom. Ha wifi van a közelben akkor arról telefonálok bármely mobil hálózatba 7 forintért,vezetékest 1 forintért.Ha nincs wifi akkor a mobilnetet használom és többségében lassított nettel is simán megy a hívás.Tavaly június óta 6800 Ft-ot költöttem a telefonra és több száz órát beszéltem, ha nem ezret! A legjobb az volt, amikor görögben voltam és naponta 1 órát beszéltem az itthoniakkal,igaz akkor a mobilhívás díja még 2 ft volt. :))

Poco F5 12/256 Gb

(#24) #79335424 válasza Béééla (#19) üzenetére


#79335424
törölt tag

Maximálisan egyetértek. Ha net van, akkor minden van. De sztem pont a Telenornál lehet net nélkül is a legjobb percdíjakat összehozni. Ott az ingyenes, vezetékes hívó szolgáltatás. 7Ft/perc + 5Ft kapcs díj. Ezzel felhívom a Dellmont Voip accountom, budapesti számát, megadom a hívandó mobilszámot és csókolom. A Dellmont még rádob kb. 4Ft/perc VOIP hívásdíjat és az EU bármelyik mobilját hívhatom így. Akkor mennyi az annyi? Mindezt praktikum csomagban, havidíj és hűség nélkül. Köszi Telenor, hogy összeállíthatom a saját tarifacsomagomat!

(#25) margithid válasza Béééla (#19) üzenetére


margithid
veterán

Én vodánál vagyok, ott nem panaszkodom most jelenleg az árakra. Prémium net és perc tarifában 5 hónapon keresztül feltöltöm havi 3000 Ft-tal, igy kapok havi 500 mb netet. Az év maradék 7 hónapjában meg a 15000 Ft-ból rendelek havi 2000 Ft-ért 500 mb netet. Kicsivel több mint 1000 Ft a havi telefonköltségem! Szeritnem ez korrekt, 500 mb net meg nekem bőven elég.

(#26) Béééla válasza margithid (#25) üzenetére


Béééla
őstag

Nekem az "okosteló" (még mindig kiráz a hideg, világéletemben PDA-m volt mert kiszolgált és okos volt mert segítette az életem) arra kell hogy havonta 3 hívást lebonyolítsak, és HA éppen meg kell nézni valamit neten, akkor meg kell nézni (menetrendtervező, rákeresni valamire) és alig pár tíz MB amit megeszik forgalomban.
Most akarok mobiltárcát, 1-1 kB adatforgalmat generál. Na most EMIATT nem fogok 3-4 ezer Ft-os előfizetést kötni, még havi fix ezreset sem, inkább ők kössenek, magukat fel.
Nem szeretek Kolbászkerítésisztáni híreket modnani mert éppen nem annyira olyanok a dolgok ott sem, de éppen az ember kaphat hanghívás mellé 3> Ft/MB áron minden előfizetés nélkül forgalomarányos netet. Ha egy ilyet itthon is bevezetne BÁRKI, akkor rám biztos számíthat. (bónusz hogy ugyanúgy lehet nagy adatcsomagot kérni SMS-ben, ha épp kell)

Szóval értem, hogy én marginális profitot generálok, de ha így folytatják, ennyit se fogok adni.

Bélabá

(#27) atike válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


atike
nagyúr

Sajnos de nagyon nagy +1.... Ez kész.

Persze ilyenkor jönnek, hogy de te a szolgáltatásért (is) fizetsz... Na de akkor is... Hihetetlen milyen árakon adják az előfizetéses készülékeket... :(

(#28) #79335424 válasza Béééla (#26) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet, hogy félreértelek, de sztem ilyen van a Telenornál. Vmi net start, vagy mi a neve és alapértelmezetten aktivált. Én akkor szembesültem vele, amikor lefogyasztottam vele az egyenlegemet. Szerencsére a Telenor elismerte, hogy ez az ő hibájának a következményeként történt és jóváírta az összeget. Így legalább a tanulópénzt visszakaptam és persze azonnal deaktiváltattam a szolgáltatást.

(#29) Armahun válasza #79335424 (#28) üzenetére


Armahun
addikt

Igen, horror áron.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#30) Bkrisz9 válasza Armahun (#21) üzenetére


Bkrisz9
őstag

én szeptember végén kötöttem (azt hiszem..vagy október eleje.. m1 is..) smart 2-est és mondta az ügyintéző ,hogy lehet kérni a kötéskor h felosztatlan legyen azaz a 90 percet bármerre telefonálhatom :)

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#31) Armahun válasza Bkrisz9 (#30) üzenetére


Armahun
addikt

És ezzel hogy módosul a perc ill. a havidíj?
Valamelyik tuti emelkedik.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#32) lndvljs


lndvljs
csendes tag

És arról mélyen hallgatnak hogy márciustól minden megkezdett hívás után 3 Ft-ot kell majd fizetni!!!!!!

(#33) Game-over válasza Béééla (#26) üzenetére


Game-over
aktív tag

Mobiltárca egyenlőre nem csak a T-nél van?
A másik meg hogy azt egy sima feltöltőshöz is lehet kérni tudtommal.

(#34) Rusi válasza lndvljs (#32) üzenetére


Rusi
senior tag

Bizony hallgatnak ám, mert ilyen csak a te képzelgéseidben létezik. Ha a kapcsolási díjra gondolsz (ami már régóta van), akkor elárulom, hogy az csak akkor számlázódik, ha a másik oldalon felveszik (vagy a hangposta bejelentkezik), azaz létrejön a kapcsolat, amúgy nem.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#35) Bkrisz9 válasza Armahun (#31) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Semmit se emelkedett. Amikor kiválasztottam a telefont megvolt a telefon részlet és a havidíj eddig az összes számlámon ennek megfelelő összeg volt. Az előző telefont is ilyen csomagban vettem ott nem volt ilyen ott ketté volt osztva és ugyan ennyit fizettem.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#36) Béééla válasza #79335424 (#28) üzenetére


Béééla
őstag

Igen, ez a start net volt mindhárom bűnbandánál, az egyenleged lefogyasztása meg azért sikerült mert amúgy röpke 1300 Ft / MB (NEM elírás) volt az ára - 10kB-ra írták a számlázási egységet hogy ne tűnjön fel elsőre, hogy mennyire ordító arcpirító gennyes banda. Persze ezért büntit nem kaptak. (ennek a 2.1 előtti Androidos telefonoknál volt slágere, mert akkor még nem lehetett a mobil adatforgalmat letiltani - hivatalosan volt kapcsoló, gyakorlatilag akkor se fejezte be a forgalmazást amikor megtiltottad, az APN elrontásával lehetett a dolgot egyedül megakadályozni)

@Game-over
Igen, azt nem mondtam hogy dual SIM teló figyel nálam :B Úgy nem nehéz T és Telenor SIM-et tartani.
Viszont egyszerű forgalomalapú netet NEM lehet aktiválni hanghívásoshoz. Tudom, anno csak fél évig könyörögtem Telenor bácsinak, hogy ugyan már csak majdnem tíz éve vagyok ügyfél, mi a búbánatért nem lehet aktiválni, djuice-nak volt olyan netje, ami 5Ft/MB alapon volt feltöltőkártyás, ehhez csak egy k. hanghívást szeretnék és örökre ott maradok, nem akarták. Ehelyett végre az 5Ft/perc (nem vicc) netről átváltott a Hipernet Praktikum a bizonyos 5Ft/MB-ra, de akkor meg ugrik a magán+munkahelyi szám dolog, és azért váltottam dual SIM-re, hogy ne kelljen két telóval rohangálni.
Szóval csak majdnem van jó megoldás. Értem, hogy így egyszerűbb többletköltségbe verni a fogyasztót, de akkor ne sírjanak ha az ember elhúz tőlük.

Bélabá

(#37) #79335424 válasza Béééla (#36) üzenetére


#79335424
törölt tag

Dehogy húzok el! Addig szívom a vérüket a VOIP -pal és a vezetékes hívóval, ameddig csak tudom. Most vettem 80 -ért egy 2x LTE -s, dual SIM -es telót. Ennek az árát még meg kell spóroljam rajtuk a percdíjkülönbözeten. Remélem, legalább idén ez még elketyeg így, aztán jöhet vmi jó, külföldi adatkártya. Pl. egy Spanyol Digis.

[ Szerkesztve ]

(#38) D1Rect


D1Rect
félisten

Hát ez k*rvajó. Addig szöszöltem, hogy G3 vagy Alpha, amíg felemelik az árát.

(#39) F34R


F34R
nagyúr

Ezek nagyon nem megnyero arak es sajnos mas szolgaltatasuk sem lett olcsobb.

(#40) big-J válasza joey04 (#17) üzenetére


big-J
őstag

Nahát ilyet még nem láttam. Mondjuk az értelmesebb lenne ha alapból korlátlan lenne a böngészés és a nem-web tartalmak számítanának csak bele az adatkeretbe.
Remélem a vodánál is lesz hasonló.

(#41) khron78 válasza D1Rect (#38) üzenetére


khron78
őstag

A Lumia 930-at is felemelték egy 10eFt-al. Ha weben rendelném, akkor már arra sincs akció így 15eFt a plusz.
Ennyiért nem veszek.

(#42) Elementh


Elementh
aktív tag

Mondjuk annyiban jó, hogy lehet változtatni a dolgokat, nem egy adott lehetőség van. Pl nálam az 500 mb elmegy max egy hét alatt. Most így tudok olyat, hogy kevesebb beszéd, több adat, 5 giga már csak elég lesz :D

(#43) Prstin1 válasza Terentius (#23) üzenetére


Prstin1
aktív tag

Ez ám a fillérb@szás.

(#44) #79335424 válasza Prstin1 (#43) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miért is?

(#45) janeszgol válasza Prstin1 (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet hogy fillérb*szó, de érti a témát. Legális dolgokat sorolt fel.

(#46) D1Rect válasza Prstin1 (#43) üzenetére


D1Rect
félisten

Annak aki viszonylag keveset telefonál és egy flottás előfizetés sem éri meg, egy jó alternatíva.
Én is 2 kártyás készüléket néztem sokáig, mert mocsok drága a net, ha nem csak adatkártyában szeretnéd.

(#47) margithid válasza Prstin1 (#43) üzenetére


margithid
veterán

Ez miért fillérbaszás? Szerintem tök logikus és gazdaságos. Én is ezt a havi 1000 Ftot amit nem sajnálok a mobilnetre, telefonálni egyáltalán nem telefonálok. Nekem amúgy az 500 mb is elég, opera minivel, meg ugye ahol lehet wifizek.

(#48) janeszgol válasza margithid (#47) üzenetére


janeszgol
félisten

E meg a másik. Ráadásul nem is többszázezres telefonja van. Tehát nem burzsuj. Én sokkal jobban lenézem azokat, akik a 150-200 ezres szaraikkal kérnek meg, hogy osszam meg egy pillanatra a mobilnetemet, meg állandóan a hülye wifit hajkurásszák. Még sose osztottam meg, nem is fogom.
Ha telik felsőkategóriás telefonra, teljen netre is. (A másik kedvencem, iPhone kell, de sajnálja a 300 forintokat néhány alkalmazásra.)

A neten dögivel kapható telenoros sim, maihez jár a 3 hónapos ingyen net. Miért ne használná ki? Legalább nem mástól kuncsorog. OLX-en pl kartonra vehető simkártya. Szinte már darabonkénti ciki árért. Hülye lenne az, aki nem használná ki.

(#49) tomi5244


tomi5244
őstag

Jól értelmezem, hogy ezeknél a tarifáknál 4G/LTE-t adnak? ("a legmagasabb kínált sávszélesség le/feltöltési irányban 150/20 Mbit/sec.") Mert ha tényleg így van, akkor ez így egész korrekt. - Jó tudom, hogy a lefedettség ezt még nem igazolja de akkor is jobb mint a 3G.

Az én szokásaimhoz 4 890.- re jött ki a havidíj, szemben a mostani több mint 6 ezres tarifámhoz aminél csak 10/2-es netet adnak 3G-n.

(#50) Rusi válasza tomi5244 (#49) üzenetére


Rusi
senior tag

Igen, a MyTariff csomagoknál minden esetben 150/20 Mbit-es 4G/LTE hozzáférést kapsz (persze 4G telefon és 4G-képes SIM se árt hozzá).

Mobilaréna (2010-2017)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.