Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) paprobert


paprobert
senior tag

A Facebooktól akkor se kellene hardver, ha ingyen adnák.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#2) tamasas0913 válasza paprobert (#1) üzenetére


tamasas0913
tag

Valami hasonló fogalmazódott meg bennem is.

[ Szerkesztve ]

Mate 10 Pro

(#3) Qkac79


Qkac79
tag

Mit jelent az, hogy "hat szabadságfokú"?

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#4) smc válasza Qkac79 (#3) üzenetére


smc
addikt

"Egy tagnak a másikhoz képest, ha nincs kényszerítve, hat szabadságfoka van, vagyis hatféle elemi mozgást képes végezni. Ezek: három egymásra merőleges irányba történő elmozdulás és három egymásra merőleges tengely körüli elfordulás."

Lényegében itt azt jelenti, hogy ha mozogsz benne előre hátra jobbra balra illetve leguggolsz, azt mind érzékeli, ellentétben azokkal amik csak az elfordulást nézik a saját tengelyükön.

Azt hiszem. :B

Van három tengely, ami mentén elfordul és el is mozdul. Ez összesen hat. :D

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5) Astroboy


Astroboy
őstag

-és mi jót néztél/játszottál tegnap este az új Oculusodon?
-várj egy percet, megkérdezem a Zuckerberget. ;]

(#6) Raymond válasza Qkac79 (#3) üzenetére


Raymond
félisten

Telefonos VR, GearVR, Oculus Go = 3DOF = "harom szabadságfokú" -csak a fejed forgatod es nem tudsz elmozdulni.

Rift, Vive, WMR eszkozok = 6DOF = "hat szabadságfokú" - a forgas mellett a poziciot is koveti, tudsz elore/hatra/jobbra/balra/fel/le mozogni, hajolni, stb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) Landro válasza Astroboy (#5) üzenetére


Landro
tag

A Steam, Xbox, PS stb ugyanúgy rögzíti, hogy mivel játszol

(#8) pulutodurumo válasza Landro (#7) üzenetére


pulutodurumo
őstag

De a Facebook mindent is követ, és tárol. Lásd PC-n ha van élő session cookie akkor az összes like gombos oldalt felírják ahol jársz. Szóval kell az a két lépés távolság.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#9) Qkac79


Qkac79
tag

Degrees of Freedom. X, Y, Z tengely, így már értem, köszönöm az infókat srácok!

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#10) cinemazealot válasza pulutodurumo (#8) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem kell ahhoz élő session cookie (értsd: nem kell hogy éppen aktuálisan be legyél lépve), hogy a Facebook kövessen Téged. :N

(#11) tamasas0913 válasza cinemazealot (#10) üzenetére


tamasas0913
tag

De nem ám.
Csak annyi, hogy fent van a facebook app és máris az életed Cukkermanóé.
Unokaöcsémmel meg a családjával kint ültünk a kertben, medencékről beszélgettünk meg tévékről. Gyerekek telefonja ott volt az asztalon. Kis idő múlva bevonultak a gyerekek a házba, vitték a telefont is. Nekiálltak facebookozni és jönnek ki, hogy nézd anya, a facebook tele van kerti medence meg tv hirdetésekkel.
Agyam eldobtam. És tényleg.

[ Szerkesztve ]

Mate 10 Pro

(#12) cinemazealot válasza tamasas0913 (#11) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az okostelefonos alkalmazás tényleg rosszabb, de én most PC-re gondoltam. Nem vagy belépve, és követ. Ha pedig böngészés előtt vagy után mégis belépsz, összekapcsolja az addigi "útvonalat" a profiloddal, és meg is vagy.

[ Szerkesztve ]

(#13) BiP válasza tamasas0913 (#11) üzenetére


BiP
nagyúr

"Csak annyi, hogy fent van a facebook app és máris az életed Cukkermanóé."
Én hiába uninstalláltam a telefonról, egy ideig rendszeresen nyomta az értesítést a telefon, hogy: a facebook app fut a háttérben és zabálja az akksit.

ON: "Az új szerkezet átmenet a Rift és a Go között – a kijelzők például az utóbbiból származnak, így 1600x1440 pixeles felbontást kapunk oldalanként. "
A Go-s cikkben meg az van, hogy "[a Riftnél] nagyobb felbontású, 2560x1440 képpontos megjelenítőket kap változatlan FOV mellett."
Most akkor mennyi is az annyi?

Biztosan jobb, és többet tud, mint a Go, kérdés, hogy megéri-e ugyanazt a 400dolláros árat, mint a Rift.

[ Szerkesztve ]

(#14) BadrHari válasza paprobert (#1) üzenetére


BadrHari
csendes tag

XD kb

(#15) kbhuinfo válasza BiP (#13) üzenetére


kbhuinfo
tag

Szemenként...

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#16) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Milyen hardver lehet benne, azt tudja valaki?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) Raymond válasza BiP (#13) üzenetére


Raymond
félisten

Rift = 2 display = 1080 x 1200 per display = 2160 x 1200 total

Go = 1 display = 2560 x 1440 = 2560 x 1440 total

Quest = 2 display = 1600 x 1440 per display = 3200 x 1440 total

(#16) tibaimp

Snapdragon 835 es 64GB flash. A RAM-rol nincs info, de gondolom 4GB: [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18) BiP válasza Raymond (#17) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi a pontos számokat. Ezt a változatot amúgy kisakkoztam én is, leginkább a cikk emiatti pontatlan megfogalmazására akartam rávilágítani.
"Az új szerkezet átmenet a Rift és a Go között – a kijelzők például az utóbbiból származnak, így 1600x1440 pixeles felbontást kapunk oldalanként. "
De a számok alapján a Go kijelző =/= Quest kijelző.

Viszont így akkor hardver szempontból is erősebb a Go-nál, ha abban meg Snapdragon 821 van, érthetőbb a vaskosabb árcédula.

[ Szerkesztve ]

(#19) Picco válasza BiP (#18) üzenetére


Picco
addikt

a ket 6DOF controller miatt es az inside out tracking miatt dragabb, de szerintem meg igy is meglepoen barati aron jon, foleg kezdesnek.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#20) Raymond válasza BiP (#18) üzenetére


Raymond
félisten

"a kijelzők például az utóbbiból származnak"

Ezt az infot sokal lehoztak igy, azt hiszem Oculus-nal valaki elturt valamit es ez belekerult valami press/media info csomagba.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21) kbhuinfo válasza Picco (#19) üzenetére


kbhuinfo
tag

Kerdes a grafikus teljesitmeny es az uzemido. Illetve, hogy mit kezdenek az adatainkkal :)

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#22) tibaimp válasza Raymond (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem, köszi. Viszont akkor ezen nem a "klasszikus" PC gamek fognak futni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) kakuk.tamas válasza cinemazealot (#10) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

És ez igaz minden oldalra...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#24) Tidus


Tidus
addikt

Ez a gyerek mondhat akár mit, és lehet akármennyi pénze, de aki ebben gondolkodik az HTC-t vegyen. De ha teheti akkor a Pro-t.
Semmilyen hátsó gondolatból, csak azért mert jobb.

(#25) Sinesol


Sinesol
veterán

Ez kb. semmiben nem különbözik egy telós Vr-től, eléggé felejtős..

(#26) Raymond válasza Sinesol (#25) üzenetére


Raymond
félisten

Hahahaha :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27) mad1 válasza Sinesol (#25) üzenetére


mad1
veterán

huhh

Ne szemetelj ! = Steam

(#28) Sinesol


Sinesol
veterán

Kicsit mondjuk nagyobb felbontás, ami nem is feltétlenül jobb, tekintve, hogy ugyanúgy egy gyenge mobil soc hajtja az egészet, plusz még cipeli az ember a fején az akksit és egyebeket is, szép súlya lesz ennek ha értelmes üzemidőt is akarnak. Habár lehet nem is kell nagy üzemidő, mivel hamarabb elfárad az emberek nyaka...

[ Szerkesztve ]

(#29) Vesa


Vesa
veterán

Túl késő...ráadásul a VR láz lecsengőben, messze nem hozta azt, amit vártak tőle...

A tudomány a valóság költészete!

(#30) kiskuplung válasza Vesa (#29) üzenetére


kiskuplung
őstag

Szerencsére ez nem igaz, egyre jobb anyagok jelennek meg. Én már hónapok óta nem érem utól magam, sűrűbben jelennek meg az anyagok, mint ahogy végig tudom nyomni.
Egyetlen szívfájdalmam az volt, hogy kb. 60 ismerősöm közül, akiket elvarázsoltam, nem sok ruházott volna be egy Rift-re, miután megtudták, hogy milyen PC kell hozzá.
Még nagyobb szerencse, hogy a Quest bejelentésével ez a probléma megszűnik, úgyhogy tavasszal elég sokan fognak beruházni egyre.

(#31) Vesa válasza kiskuplung (#30) üzenetére


Vesa
veterán

Egy cikket olvastam, ami az elmúlt év eladási adatait elemezte. Illetve rengetegen cikkeznek/kommentelnek a rosszullétekről, ami persze természetes jelenség, mivel a szem elmozdulást érzékel, a fülben a folyadék meg nem küld ezzel összefüggésben jelet, vagyis az agy könnyen összezavarodhat. A szédülés/rosszullét mértéke számos tényezőtől függ, programonként is erős szórást mutat, de ahhoz túl sok esetben van jelen, hogy az élményt "mérgezze", ezáltal a VR hype-ot visszavegye. Nem véletlenül folynak komoly fejlesztések ezen a téren, bár nem tudom elképzelni, hogyan oldható meg a probléma.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#32) kiskuplung válasza Vesa (#31) üzenetére


kiskuplung
őstag

Igen, pont ezért kellene kipróbálni Neked is, mert a belső fül egyensúlyérzékeléséből kifolyólag csak akkor leszel rosszul, ha olyat látsz, ami nem áll szinkronban a füled "gyorsulásérzékelőjével".
Tipikusan ez olyan játékokat jelent, mint egy autó vagy repülőgépszimulátor. Mint amikor olvasni próbálsz egy autóban, mert az ellentmondásos érzékelések a "szenzoraidból" mérgezésre utalnak, és erre a hányás a reakció, ezért leszel rosszul.

De ha olyan applikációt próbálsz, amikben egy helyben állsz és csak nézelődni kell, tárgyakat manipulálni, stb, SOHA SENKI nem lett még rosszul. A fenti effekt is gyakorlással teljesen megszűntethető.

Az a "rengeteg kommentelő" jórészt más kommentelők tévedéseiből von le hibás következtetéseket, másrészt hasonló tapasztalatokra épít: bedobták egy rendezvényen egy Assetto Corsa-ba, amitől természetesen azonnal rosszul lett, utána meg hangosan veri a tamtamot, hogy mekkora hülyeség ez a VR.

Én rendszeresen VR-oztatok embereket, ismerősöket és idegeneket is, és biztosan állíthatom, hogy ez a rosszullét dolog senkinél sem jön elő, ha rendesen előkészíted (beállítod a headsetet a fejére, és "könnyű" alkalmazásokkal kezdesz).

A csökkenő eladásokat illetően van igazság ezekben a cikkekben, mert aki rá van izgulva a VR-ra, és elég pénzt is szán erre, az már bevásárolt, jórész PC-s highend megoldásokat. Általában ezek az emberek követelik leghangosabban a Rift 2.0-t, meg hasonlókat.

De a tömeges elterjedéshez ilyen megoldások kellenek, mint ez az Oculus Quest, amihez nagyon nagy reményeket fűzünk. Nekem legalábbis olyan visszajelzéseim vannak, hogy erre szívesen áldoznának 400$ (+VÁM+ÁFA)-t, ha nem kell hozzá egy fél milliós gép pluszban.

Ha érdekel a téma, akkor javaslom, gyere át a VR topicba, ahol valódi tapasztalattal rendelkező emberek szívesen oszlatják a ködöt, amit a clickbait cikkek, és rosszindulatú/tudatlan kommentelők terjesztenek.

(#33) Sinesol válasza kiskuplung (#32) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem a tömeges elterjedéshez ez kevés, mivel ez továbbra is csak a már meglévő mobilos VR szint környéke, vagy valamivel több, de csodát azért nem kell várni egy Snapdragontól. Akinek az erős, drága gép jelenti a problémát, annak ez sem lesz megoldás, nem az a szint. Szerintem a VR nagyobb elterjedését a next gen konzolos VR hozhatja el, nem az ilyen bohóckodások. A csökkenő eladások szerintem annak is köszönhetőek, hogy nincs igazán rendes tartalom még, ami bevonzaná a tömegeket, ami persze annak is köszönhető, hogy kiforratlan még ez az egész. Próbáltam többféle VR-t is, de egyszerűen semmi késztetés nincs bennem, hogy költsek rá, jelenlegi formájában gyenge az egész, max pár percre szórakoztató az újdonság jellege miatt. Rosszullét nálam nem fordult elő soha, bár az is igaz, hogy soha életemben nem voltam még rosszul sehol, se repülőn, se autóban, se hajón, se hullámvasúton. Mindig is valahogy furcsán néztem az emberekre, hogy ettől, vagy attól rosszul vannak, persze elfogadom hogy van ilyesmi. :D

(#34) kiskuplung válasza Sinesol (#33) üzenetére


kiskuplung
őstag

Meglátjuk, hogy a Quest elég lesz-e a kritikus tömeg elérésehez.

Én nagyon bizakodó vagyok, de elismerem, hogy itt csak a saját tapasztalaimra hagyatkozom. Én vagyok az "early bird" a környezetemben, és eddig mindenki, akinek mutattam (11 - 60 éves korosztályban :D), nagyon elégedett volt vele, és szívesen be is szállnának, csak aztán megtudják, hogy milyen gépem van az asztal alatt, és ezzel vége is a történetnek.

Ez a Quest viszont 1-2 év alatt a "VR konzoljává" válhat, ami elérhetővé teszi, hogy bárki bekapcsolódhasson.Jövő ilyenkorra többet fogunk tudni.

A tartalommal kapcsolatban viszont egyáltalán nem értek egyet!

Kicsit én is féltem, mikor megvettem a Riftet (1,5 éve), hogy majd elmúlik az újdonság varázsa, meg kifogyok majd a címekből. De fentebb is írtam, hogy abban a tempóban, amit én rá tudok szánni szórakozásra (átlag napi 1 óra/nap), egyszerűen több, minőségi anyag jön ki, mint amit be tudok szerezni.

Teljesség igénye nélkül, itt van két reklám az Oculustól:
Step into Rift
Change the game

Ezeken felül is töménytelen mennyiségű, teljes értékű játék van, legyen az akció, mint a Robo recall, vagy a Metro világában játszódó Arktika.1, esetleg kalandjáték/RPG, mint a A Mage's Tale, és a Wilson's Heart.

Van még itt 3rd person shooter, Edge of Nowhere, Dark-soul like játék, mint a Chronos.

Vagy az utólag VR-osított játékokat is mondhatnám, legyenek azok akár hivatalosak, mint pl a Skyrim vagy Fallout VR, vagy utólag hozzáadottak, mint a Hellblade esetleg community által patkolt, mint az Alien Isolation.

Plusz ugye ott a VR természetes közege, a szimulátorok, ahol egyre több és több alkalmazás kap VR támogatást: Elite Dangerous, War thunder, Project Cars.1-2, Assetto Corsa

Ne felejtkezzünk el a létező legjobb VR játékról se, a Lone echo-ról, amitől még nem láttam embert, aki csinált volna a gatyájába, hogy ez még az ő életében lehetségessé vált :P

És ha a játékokon túl nézünk, nekem grafikus ismerőseim a Quill és Medium appokat könnyezték meg, mint a modellezés jövőjét. Ez utóbbi a rapid prototipizálást fogja forradalmasítani, főleg ha a 3D nyomtatás is jobban elterjed.

Ez most csak egy gyors lista volt, ami eszembe jutott, a valós értéke ennek százszorosa, aminek persze jó része szemét, de ez a Steam-en is így van :P

Amit mondani akartam ezzel, hogy ha Téged nehezen is vonz be, én nehezen tudom elképzelni, hogy ne találnál magadnak megfelelő tartalmat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.