Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Azert kemeny, hogy ezzel ki is nyirtak a Pro valtozatot. :U

Don't Tread On Me

(#2) snecy20 válasza MPowerPH (#1) üzenetére


snecy20
veterán

Amúgy ja... nem is értem az elgondolást.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) M107


M107
addikt

:R

Áfásan 130000 Forint kb az 1TB ezt már csak tényleg az veszi aki elvakult vagy pénzt is csinál belőle.
( Cégbe, vagy nem amatőr módon foglakozik a videóvágással )

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4) Graphics válasza M107 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem még mindig úgy érdemes gondolkozni, hogy ebből egy kisebb variáns, és tárhelyként duplázva 1+1TB olcsóbban.

Esetleg ha valaki tényleg nagyon biztosra megy, akkor egy egyszerűbb NAS, és HDD-kre biztonsági mentés.

De én az 1TB-os 970 EVO-ot biztos nem venném meg.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) poci76 válasza MPowerPH (#1) üzenetére


poci76
aktív tag

A pro MLC-s, ez TLC-s.

(#6) Patice


Patice
nagyúr

És meddig bírják ezek az SSD-k ezt a folyamatos írást/olvasást? Mennyi adat után kezdenek el visszavenni a tempóból, amikor már forráspontig hevültek? Ja, és mennyit fogyasztanak 100-on? ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7) Graphics válasza Graphics (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

1TB-ost értem pl. valami olcsóbb SATA-s TLC-s SSD-re, vagy mondjuk WD RED-re.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) Vikthor válasza poci76 (#5) üzenetére


Vikthor
nagyúr

"Memóriachipek: 96 rétegű 3D MLC V-NAND" nem értelek.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#9) MPowerPH válasza poci76 (#5) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tudom. Cikkben egyebkent elirtak, MLC -snek van feltuntetve.

Don't Tread On Me

(#10) Gave


Gave
addikt

Remélhetőleg lassan inspirációt nyernek a web tárhely szolgáltatók is, hogy 1-2GB helyett mondjuk 2-3x ennyit tegyenek egy starter csomagba. Mondjuk nálunk főleg mail miatt fogy el. :D

(#11) awexco


awexco
őstag

Kiváncsi vagyok menyi idő kell majd mire kijönnek a pcie4 et támogató m2 -es ssdék . Zen2 es széria már elvileg támogatni fogja a vele érkező alaplappal .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#12) M107


M107
addikt

:R

[link]

TLC nand-ok

Samsung 970 EVO Plus specifikációk
Kapacitás 250 GB 500 GB 1 TB 2 TB
Form Factor M.2 2280 egyoldalas
Vezérlő Samsung Phoenix
LPDDR4 DRAM 512 MB 1 GB 2 GB
NAND Flash Samsung 96 rétegű 3D TLC
SLC gyorsítótár min 4GB 4GB 6 GB TBD
Max 13 GB 22 GB 42 GB TBD
Szekvenciális olvasás 3500 MB / s TBD
Szekvenciális írás (SLC) 2300 MB / s 3200 MB / s 3300 MB / s TBD
Szekvenciális írás (TLC) 400 MB / s 900 MB / s 1700 MB / s 1750 MB / s
4KB Véletlen olvasás QD1 17k IOPS 19k IOPS TBD
QD128 250k IOPS 480k IOPS 600k IOPS 620k IOPS
4KB véletlenszerű írás QD1 60k IOPS TBD
QD128 (SLC) 550k IOPS 560k IOPS
QD128 (TLC) 100k IOPS 200k IOPS 400k IOPS 420k IOPS
Erő Olvas 5,0 W 5,5 W 5,5 W TBD
Ír 4,2 W 5,8 W 6,0 W TBD
Tétlen 30 mW TBD
L1.2 Idle 5 mW TBD
Encryption AES 256, TCG Opal 2.0, IEEE 1667
szavatosság 5 év
Írjon tartósságot 150 TB
0,3 DWPD 300 TB
0,3 DWPD 600 TB
0,3 DWPD 1200 TB
0,3 DWPD

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13) Robert07 válasza MPowerPH (#1) üzenetére


Robert07
aktív tag

A PRO szeria meg mindig ketszer annyira terheheto, legalabbis papiron. A valosagban tobbet varnek tole, mert az MLC es TLC kozott nagyobb a kulonbseg. Persze ez ott, ahova szanjak teljesen mindegy, adatkozpontokba meg van direkt oda szant SSD tobb over provisioning-el es ezaltal meg nagyobb terhelhetoseggel (papiron is), tehat igy elegge retegtermek lett a PRO sorozat.

(#14) #16939776


#16939776
törölt tag

A 2x akkora fedélzeti ram engedi meg a nagyobb írás/olvasást, amíg nem szalad tele adattal, vagy tényleg nagyobb sávszélt tud a NAND area a vezérlő felé?

[ Szerkesztve ]

(#15) kleinguru válasza Robert07 (#13) üzenetére


kleinguru
addikt

Azért ez a sebesség nem csak a hőtermeléstől “fogy” el nem:F Ha eltekintünk a hőmérséklettől, akkor is vissza fog esni a szekvenciális tempó, amint megtelt, vagy kifogyott a cache. Pro sorozat cache mérete nagyobb, ott ez később következik be.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#16) h_143570 válasza Vikthor (#8) üzenetére


h_143570
addikt

Az MLC az multibit-et jelent, a gyakorlatban az MLC-t 2 bites-re szoktak hasznalni, helyesen DLC-nek kellene hivni.
Visszont a Samsung marketingje ezt ki is hasznalja. Hivatalosan "Samsung V-NAND 3-bit MLC" azaz TLC.
[link]

(#17) tibaimp válasza #16939776 (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez a jó kérdés!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) sb válasza #16939776 (#14) üzenetére


sb
veterán

Én a spec alapján ugyanannyi DDR4 cache-t látok rajta, mint a sima 970-en. Ami amúgy sok mindenre nem elég ilyen másolási teszteknél mivel 0.5-2GB és kifújt.

A normál teszteknél az SLC cache dolgozik érdemben, abban is volt némi növekedés, de nem dupla.

A szokásos felállás: 256-oson viszonylag kicsi, 512-nél már bőven jó, 1TB és felette meg brutál szerintem: 40-80GB. Utána esik vissza ugye a TLC szintjére, de 1TB-nél már ez is jóval magasabb a 256/512-höz képest mivel ugye több a párhuzamos írás több nand-ra.

Lényeg: lehet keresgélni mennyire esik vissza, de értelmes kommersz használatban még az 512-es TLC írása és 20GB cache-e is elég jól bírja. SQL szervernél már lehet, hogy megrogyna de Pistike ritkán futtat olyat otthon. :) Ill. lehet, hogy még SQL alatt is bírná, mert ott sem folyamatos a terhelés szvsz ilyen adatmennyiséggel, tehát a cache tud ürülni ott is...

(#19) awexco válasza sb (#18) üzenetére


awexco
őstag

SQL ha nem túl nagy de elképzelhetetlen gyors sebesség kell pl: tőzsde akkor Radeon™ Instinct™ MI60 .
vagy a ssd-s változata .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#20) Areturus


Areturus
tag

Itt nekem a német Amazonon a 2 TB-os változat már előrendelhető, s elérhetőségre 06.02-t írnak. [link]

(#21) worxland


worxland
addikt

3300 kontra 2500 ~ 53%-os növekedés.
Ennyire nem tudtok számolni?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#22) Robert07 válasza kleinguru (#15) üzenetére


Robert07
aktív tag

Terhelhetoseg alatt nem egeszen arra gondoltam, hanem az elettartam alatt irt adatmennyisegre. A hivatalos TBW-re. Ez ugye az MLC NAND miatt magasabb.

Azt nem tudom, hogy az SLC cache merete mekkora, es mennyi ideig tudja tartani a maximalis sebesseget, de az biztos, hogy az MLC az megint kevesbe esik vissza sebessegben, ha megtelik a cache.

(#23) Cs1csó válasza Patice (#6) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jah ugyan ezeken gondolkodtam én is, igazi kis kazán lesz.

(#24) Plexicushio válasza Patice (#6) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Tetszik!! :))

Pl. az 500 gigásnál 4/22 GB az SLC cache, utána pedig 900 MB/s írásra képes. Korrekt. A nagyobb modelleknél ez utóbbi csaknem duplája már, több SLC mellett. A melegedésre lennék nagyon kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#25) westlake válasza MPowerPH (#1) üzenetére


westlake
félisten

Én meg azt nem értem, hogy hol a 980-as széria, amikor itt van a nyakukon a Seagate és a WD is teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#26) #72042496 válasza westlake (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tavasszal szerintem azok is jönnek. :)

(#27) MPowerPH válasza westlake (#25) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jogos.

Don't Tread On Me

(#28) Zso27


Zso27
csendes tag

Ha valakit érdekel, egy pár nagyobb külföldi oldal már tesztelte:
[link]
[link]

(#29) westlake válasza Zso27 (#28) üzenetére


westlake
félisten

Teljesen logikus, hogy a 970 PRO nincs benne a tesztben. :D

Play nice!

(#30) Zso27 válasza westlake (#29) üzenetére


Zso27
csendes tag

Ezt én se értettem. Érdekelt volna engem is mivel jelenleg egy 512-es 970 Pro-m van.
De lecserélni nem fogom ennyiért :))

(#31) westlake válasza Zso27 (#30) üzenetére


westlake
félisten

Ennyiért? Én még bruttó 98k-ért vettem a 970 PRO 512-est. A Plus 500-as nettó 33k-ért van belistázva nagykerben. Egyértelmű, hogy jobb vétel, mint a 970 PRO még a jelenlegi árazásával is. Január végére mondják.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#32) Zso27 válasza westlake (#31) üzenetére


Zso27
csendes tag

160€-ért tudtam decemberben megvenni amazonon. a 970 evo plus most 134€-ért rendelhető Feb 6-ra. :)
(Helyzeti előny hogy nem Magyarhonban élek) :))

(#33) #72042496 válasza Zso27 (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

"160€-ért"

Átszámova Magyarországon is kb. ennyibe kerül most az 512-es 970 PRO. Forintban kifejezve 55 ezer körül mozog. (De az Amazonról is meg lehet rendelni, 6 EUR a szállítás.)

[ Szerkesztve ]

(#34) Zso27 válasza #72042496 (#33) üzenetére


Zso27
csendes tag

Cool, a lényeg hogy csökkenjen még a $/GB áruk. :)

(#35) westlake


westlake
félisten

Elméletileg a hónap végén a WD SN750 is érkezik normális áron. Mondjuk ebből a terabájtos az igazán fürge.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#36) Zso27 válasza westlake (#35) üzenetére


Zso27
csendes tag

Én a Corsair MP510 960GB-ossal szemezek, mint másodlagos meghajtó. :D

(#37) snecy20


snecy20
veterán

Valahol ebben az egészben a legjobb dolog, hogy ma már egy gyors 1TB-os m.2 SSD is megfizethető. 3 éve még álmodni sem mertem erről.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#38) MPowerPH válasza snecy20 (#37) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem a 100k 1Tb -ert messze van a mefizetheto kategoriatol. :DDD De egy normal sata -s ssd is boven megteszi, hova tovabb, mar tarolasra is azt hasznalom a hdd helyett.

Don't Tread On Me

(#39) snecy20 válasza MPowerPH (#38) üzenetére


snecy20
veterán

80.000ft alatt van már a 970 EvO 1TB. Nem kevés, de ez 3x-os áron futott még egy pár éve.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#40) M107 válasza MPowerPH (#38) üzenetére


M107
addikt

:R

Ideiglenes tárolásra igen, hosszútávúra nekem még mindig vagy egy 3.5" belső vagy egy usb3-as megbízható külső inkább.

Viszont a gyorsaságban az SSD a nyerő és a halkságban is.

UI:

Tárolásra nekem egy 6 TB WD-RED HDD, 1 WD Elemets 1 TB külső HDD + jó pár Panasonic BD-R 25 GB és Verbatim DVD+R UAE( arab emírségek) lemez szolgál.
Ide kerülnek a nagyon fontos adatok, bőven elférek rajtuk.

Ebből a 6TB nincs egy éves a többi + lemezek több évesek már és hetente ellenőrizve !

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#41) Cs1csó válasza MPowerPH (#38) üzenetére


Cs1csó
félisten

Még mindig drága de: Kingston A400 2.5 960GB SATA3 38 280 Ft-tól

Jelenleg szerintem elértünk a "senki földjére"

RENDSZERNEK már elég egy 120-240 GB-os vagy pár játéknak egy-két combos programnak 480GB-os DE E felett - speciális igényeket most hagyjuk az partial így is - tehát ADATTÁROLÁSRA még alkalmatlan.

Hiszen arra kellene 2-4 TB legalább az pedig még egy 22 ezer Ft-os 3TB-os HDD-hez képes HORROR.

[ Szerkesztve ]

(#42) sb válasza Cs1csó (#41) üzenetére


sb
veterán

Nem beszélve arról, hogy adattárolásra nem is tudod kihasználni a sebességét.
Adat: zene, film, stb... tartalom. Ennek a fogyasztására 10MB/s nagyságrend elég.

Nagyobb adat másolgatásánál vagy backup/resotre-nál nyilván megőszül az ember 100-200MB/s-es HDD sebességek mellett is de ez meg nem a normál használat része. Még DB szerveren sem ami már szintén nem kommersz felhasználás. Egyedül a videóvágás talán ami sok adat és nagy sebességet kíván, de ez sem hétköznapi használat.

(#43) Cs1csó válasza sb (#42) üzenetére


Cs1csó
félisten

Konkrétan erre gondoltam : videóvágás mikor nagyobb méret miatt a az "anyagnak" is érdemes gyorsabb táron lennie, de a géphasználók elhanyagolható százaléka vág videót napi rendszerességgel. (azért hangsúlyoztam ki ezt is, mert hébe-hóba egy két videót összevágni házilag arra elég a HDD hiszen nem az idő lesz a lényeg)

A vicc, hogy most még ugye drága kb. 1TB SSD 40-50 ezer forint (ÁFA-val stb.) de ha HDD-k méretnövekedése elég nyögvenyelősen halad tehát, hogy tartani tudják a 2,5"-3,5"-t jelenleg kb. 8-10TB-nál járnak és ezt ebben a méretben simán le fogják hagyni az SSD-k pár éven belül, ha jól tudom már le is hagyták csak még forgalomban kevéssé elérhető.

Tehát egy tenyérnyi - 2,5" - háttértáron 20-30-50TB az már elég jó lenne, persze mindenképp pár ezer forintos áron mert akkor megint adtunk a xarnak egy pofont hogy 10 ezer forint / TB áron lesz kapható.

(#44) Graphics válasza Cs1csó (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Videóvágásnál rohadt erős proci(k)ra van szükség..

Emiatt igazából nem sokat nyom latba az SSD. Max ha renderfarmra dolgozik valaki.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) kleinguru válasza Graphics (#44) üzenetére


kleinguru
addikt

Mondjuk 3 kamera képét 4K 150MBit/s mivel, hogyan vágod szinkronban, hogy ha vissza kell tekerni is, akkor normális sebességgel menjen?

Sajnos az én gépemet 2 fullhd + 4K megfeketette pedig raid0 hdd setupról ment...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#46) Graphics válasza kleinguru (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Profi szinten aláírom, hogy SSD kell :)

Gondolom rohaadt erős géppel vágod szinkronban :) De a renderelés sebessége gyorsabb mint a HDD?

Nem jól fogalmaztam, rendszernek mindenképp SSD, de a vágott anyag renderelése szerintem nagyobb sebességű HDD-re mehet. De majd tesztelek

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) kleinguru válasza Graphics (#46) üzenetére


kleinguru
addikt

Azért ez nem profi szint. Csak mondjuk 3 kamerával rögzítjük az eseményt.

Magát a vágási munkát kellene gyorsítani az ssd által és nem csak úgy, hogy az OS és a premier az ssd-re van telepítve, hanem pl.: a premier ideiglenes file-jai és maguk a források is SSD-n vannak.

Nyáron építek egy ilyen gépet, akkor ki fogom próbálni:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#48) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Gyerekek én itt kérek elnézést mindenkitől, hogy felhoztam a témát! :C

(#49) sb válasza Graphics (#46) üzenetére


sb
veterán

Ilyenkor jön - az otthoni használatra abszolút szükséges - tömörítetlen anyag használata és máris megoldva a probléma. :D

(#50) Blaise


Blaise
veterán

Itthon mikortól lesz kapható?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.