Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akula


Akula
őstag

Ez ugye FF? Mert ez nem derült ki a hírből.
Ezt a Nikon melyik vázához pozicionálják?

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#2) fi:zi'k válasza Akula (#1) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Természetesen az. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3) deja vu válasza Akula (#1) üzenetére


deja vu
addikt

Nikon D820 lesz az ellenfele.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#4) Akula


Akula
őstag

Ohh :Y akkor egy misi körül jön? :F

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#5) vlevi válasza Akula (#1) üzenetére


vlevi
nagyúr

"30,4MP full frame CMOS képérzékelő"

(#6) fi:zi'k válasza vlevi (#5) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Utólag tettem bele, hogy full frame. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) MrChris


MrChris
nagyúr

Hozták a kötelezőt.
Fotó rész elég kiforrott, biztosan jó lesz.
Videóban kérdéses ez a 4k felbontás. Eléri e a már piacon lévőkét, meg telefonokét és hogy ekkor milyen a fókuszsebessége.

(#8) rottenbull


rottenbull
senior tag

Az 5Ds R szamomra sokkal erdekesebb opcionak tunik. Persze ez a MK4 sem lehet kaka.

(#9) ROBOTER válasza rottenbull (#8) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az a baj, hogy az idővonalon az 5Ds és a 80D/1Dx Mark II között van szenzor generáció váltás. Utóbbiak alapelve más, képminőségük látványosan jobb. Műtermi vagy ideális kültéri körülmények között az 5Ds lehet a befutó, de általánosságban én egy új szenzorra szavaznék a kisebb felbontás ellenére is.

(#10) rottenbull válasza ROBOTER (#9) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ebben van valami. Azert kiprobalnam picit hogy van e gondja. Mert az az 50 az csabito.

(#11) vlevi válasza fi:zi'k (#6) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt nem láttam.
Amikor rn olvastam már benne volt.
:R

(#12) p_adam válasza MrChris (#7) üzenetére


p_adam
addikt

Majdnem biztos hogy ugyanolyan mint az 1DX II, az alapján meg azt lehet mondani rá, hogy jelenleg nincs ennél jobb AF rendszer videóra (bár a Sony-é is kezd elég jó lenni).

[link]

Ugyanakkor az elavult MJPEG kodek miatt iszonyatosan magas bitráta és ennek ellenére csak 8-bit 4:2:2 és C-Log profil is kitiltva. Meg vannak nyírbálva rendesen a képességek (720p 120fps, wtf), de még így sem lesz gyenge.

Ez a (sima) CF/SD 'kettős' meg szimpla szivatás azoknak, akik munkára használják.

[ Szerkesztve ]

(#13) Xero válasza p_adam (#12) üzenetére


Xero
nagyúr

Én a fix kijelzőt sem értem igazán. Ok úgy kevésbé robust a cucc, de simán hasznos feature.

(#14) Dare2Live válasza p_adam (#12) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

egész hihetetlen, hogy ilyen ár és ennyi év után még mindig komoly kompromisszumokat kell kötni... :(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) p_adam válasza Dare2Live (#14) üzenetére


p_adam
addikt

Ez egy olyan üzletmodell, ahol meg van szabva, hogy mi mire 'tervezett' és ennek megfelelően mit tudhat.

De úgy tűnik, hogy működik mert a III is népszerű volt és ez is az lesz.
Munkára (újabb) 4 évre megtérülő befektetés, az elavult (de ennek ellenére még ma is megfelelő) szenzoron kívül annak se volt sok problémája.

(#16) MrChris válasza p_adam (#12) üzenetére


MrChris
nagyúr

SD CF-be adapterezve, profi megoldás :D sebességéről fogalmam sincs.
4k tiszta hdmi kimenet segíthet a tömörítési problémán, bár úgy marha drágává, körülményessé válik a használata.

(#17) p_adam válasza MrChris (#16) üzenetére


p_adam
addikt

Na ezt pl. biztosan nem fogja tudni :) 1080p only

(#18) MrChris válasza p_adam (#17) üzenetére


MrChris
nagyúr

Lefelejtettem a feltételes módot :)

(#19) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Hátha ezen egyel jobb lesz a gumi borítás és nem fog elengedni a ragasztó és lenyúlni róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.