Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Hurrá...megint az alma... :W

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#2) kcsa


kcsa
veterán

Ahogy nézem pont semmi értelme, ha a fiók majdnem akkora mint a korábbi... Minek kellett megint váltani, ha nincs előny belőle látszólag?

(#3) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Mondjuk ezt azért lehetett tudni. Ha valami biztos volt az új iPhone specifikációjában, az a nano-sim... A többiek is követik, ez is biztos.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hmmm… nagy ügy ollót a kézbe… :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#5) nord_ válasza kcsa (#2) üzenetére


nord_
veterán

Jól mondod. Látszólag. ;)

(#6) Nordic válasza kcsa (#2) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Azért mert apple, mellesleg tényleg semmi értelme. Amúgy kerül valamibe ez a sim váltás, ha mondjuk csak kártyát akarsz cserélni, de számot nem?

(#7) zabcs80 válasza Nordic (#6) üzenetére


zabcs80
tag

A Telenornál 2 év után ingyen cserélik a sim-et. Amúgy fizetős.

(#8) plus44


plus44
veterán

T-mobilban dolgozó ismerős mondta múltkor, hogy már előre örülnek a tömegnek. Mire véget ért a kényszeres microsim-csere, jön a következő roham. :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#9) Arthuro_Adam válasza nord_ (#5) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Várom a cikkeket, hogy milyen remek dolgokat tudnak megvalósítani a gyártók a felszabaduló hely kihasználásával.

(#10) #56573440


#56573440
törölt tag

komolyan nem értem miért kell ezen kiakadni... ez is olyan mint az f1 minden apró hely számít, már a 4s belseje se táncparkett, minden össze van benne nyomva. vagy ekkora helyen aztán tényleg nem számít hogy 40%-ot spórolhatnak a simen?

vagy valakinek fáj 1-2k lecsengetni egy 150 fölött kezdő készülék mellé a kisebb simre? aha...

(#11) KillHates


KillHates
nagyúr

Még egy okkal több, hogy nem lesz iPhone-om :( (sajnos)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Na megint lesz fúrás faragás a simmel :D :W

halahala

(#13) domperke válasza #56573440 (#10) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Nem a sim kifizetése a gond hanem hogy más készülékkel nem lesz kompatibilis...Ha netán váltasz másra venni kell átalakítót stb nincs meg az egységes dolog ami bennünket felhasználókat segít. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#14) Alexa09099 válasza domperke (#13) üzenetére


Alexa09099
csendes tag

ja te iphone5ről váltanál majd? :D azt hittem pont fordítva. én is ezt tervezek venni,de nem váltani :D

(#15) domperke válasza Alexa09099 (#14) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Mivel 2 havonta más más telóm van előfordul hogy visszafelé is váltok mert nemcsak a tudása alapján választom a telefonjaimat. :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#16) kcsa válasza #56573440 (#10) üzenetére


kcsa
veterán

Vodánál pl. nem 1-2k a csere. Én leizzadtam amikor elmondták az árát...

(#17) GALARDO


GALARDO
addikt

Biztos jó okuk van a cserére. Nekem nem lesz sok gobdom vele. Megveszem a szifont, ingyen kicserélik a kártyámat, és az eladás napjáig, a telefonban marad.:D

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#18) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Fejlődés:

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#19) Ribi válasza #56573440 (#10) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha tényleg 40%al nelle kisebb, nem lenne gond, de az ábrán is látszik, hogy hosszra pont ugyanakkora a 2 slot. Ha annyira kellene a hely, rövidebb is lenne nem csak kb 10%al keskenyebb.

(#20) bagkri01 válasza Arthuro_Adam (#9) üzenetére


bagkri01
őstag

Én is várom már, az apple nyilatkozatát, hogy miért csinálják így, biztos megint az aksira fogják, hogy csak így fér el benne a 8000mAh-ás akku :DDD
A sokadik generációs iphone-ban már biztos atto-sim lesz, amit már nem is fogunk látni.
Na viccet félretéve azért nem vennék mérget arra, hogy ilyen lesz benne, remélem nemsoká megtudjuk.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#21) zooole válasza Gadgetfan_ (#3) üzenetére


zooole
senior tag

Dehogy fogják. Szarnak bele. Még a micro-SIM-et sem használják, csak páran, pedig annak még van is értelme.

(#22) aAron_


aAron_
őstag

Szerintem ezzel sokkal többet vesztünk mint nyerünk. Már így is átalakítóra volt szükség a micro sim miatt (aminek még volt értelme), de még ez is... Ezzel mégis hány köb mm lehet nyerni? :DDD na nehogy már ezen múljon bármi is

hey apple, knife! :W

(#24) roxan Úgyszintén :)

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#23) domperke válasza pusszycat (#18) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Kihagytad a teljes simet amit nem kellett kitörni még.Nekem volt olyan nokiám.talán a nokia 1610 es. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#24) roxan válasza Alexa09099 (#14) üzenetére


roxan
senior tag

Én ájfonról váltottam androidra.
Megérte.

(#23) domperke
Jaja, nekem is az volt az első telóm. Bankkártya méretű volt a sim benne.

[ Szerkesztve ]

(#25) Löncsi


Löncsi
őstag

Ez nagyon kellett...

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#26) Alexa09099 válasza domperke (#15) üzenetére


Alexa09099
csendes tag

2havonta váltasz telot? te sem vagy 100as az tuti :D

(#27) nbg válasza pusszycat (#18) üzenetére


nbg
senior tag

A legelejerol lemaradt a hitelkartya formatumu sim, amibol ki lehetetett torni a 15x25-mm-est... ;)

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#28) Digital válasza domperke (#13) üzenetére


Digital
addikt

Langyos!
Ezt az új kártyát csak iphone-ban tudod majd használni, kétszer is meggondolod veszel-e más márkától telefont!
Ez egy kis visszatartó erő, próbálnak magukhoz láncolni még jobban!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#29) Alexa09099 válasza roxan (#24) üzenetére


Alexa09099
csendes tag

ez szubjektív kinek mi éri meg...nemigaz?

(#30) pusszycat válasza domperke (#23) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy ez nem ugyanaz csak a végén már pucéran és ha igen akkor minek kell kicserélni? :U

nbg: csak ezt a képet találtam. :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#31) Zsolti23


Zsolti23
csendes tag

Jaj istenem mekkora egy baromság.
Nem igaz, hogy nincs annyi hely hogy nem lehet sima sim.

(#32) zsoma92


zsoma92
csendes tag

ezt a marhaságot...

(#33) aAron_ válasza Alexa09099 (#26) üzenetére


aAron_
őstag

De az pl bárkivel előfordulhat majd h lerobban az ájfóóónja és akkor megszívta :C
nem hiszem h olyan sokan fognak venni átalakítót

What is your ikigai?

(#34) domperke válasza Digital (#28) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Pont ez fogalmazódott meg bennem... :R

#26 Alexa09099 Lehet benne igazad... :)

(#30) pusszycat Mert van aki nem szabdal ollóval stb... :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#35) Bambalazs válasza domperke (#23) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Üdvözlet :D

(#36) #56573440 válasza Ribi (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

gondolom a sim foglalat helye nem igazán változik, azért. de maga a modul a lapon kisebb, amivel lehet helyet spórolni, könnyebb a vezetékek kialakítása, esetleg spórolhatnak a nyákon pár réteget, stb. a gyártás szempontjából teljesen érthető lépés kb. az meg hogy mivel lesz utána kompatibilis az persze kérdéses, de ahogy eddig is mentek a gyártók az alma után, úgy ezután is fognak hamarosan szerintem ;)

(#37) #16820480 válasza Digital (#28) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem ezeknél a váltásoknál is töbek közt arra próbálják terelni a cégek a dolgot, hogy az ő szabványukat verjék át, amiért utána lehet pereskedni. itt most amennyire emlékszem nem sikerült teljesen, mert a Nokia és Motorola is beleszólt a nano-SIM kialakításába, de majdnem áthúzták azért a sajátot.
igazából amúgy az Apple már ebben a "fordulóban" is azt akarta elérni, hogy egyáltalán ne legyen kártya, ami érdekes dolo volna, mivel nem lehetne cserélgetni olyan könnyen a készüléket, egy szám egy telefon és kész.

(#38) Jeanne d'Arc

Megbolondultak ezek? Hát hányfelé vágjam a sim-et? Áhh.... :W

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#39) nord_ válasza Zsolti23 (#31) üzenetére


nord_
veterán

Hát igen... Otthon a fotelből kurva könnyen lehet okoskodni, gondolom a tudás is egyenlő a fejlesztőmérnökökével. :D

(#40) Knight666


Knight666
aktív tag

A T-nél 4ezer a csere, kivéve ha elromlott a régi, mert akkor ingyen van. A többit a fantáziátokra bízom. (Amikor én vittem be, hogy nem működik, akkor le sem ellenőrizték.)

(#41) hemaka


hemaka
nagyúr

Úgy is csak egyszer kell betenni, szóval felőlem lehetne integrált chip is...

(#42) freeknight


freeknight
őstag

Oszt minek? :D
De tényleg nem értem, az apple-nek mi haszna van ebből. A microSIM-et még értettem, mert ezzel akarták anno elérni, hogy a kisebb amcsi szolgáltatóknál ne lehessen kapni a telefonjaikat. De erre most mi szükség van? Ennyire elterjedt volna a micro? Őszintén én csak az iphone-ról tudok, ami kezeli, meg még mintha hallottam volna egy-két Sonyt, vagy HTC-t? Nem is vagyok biztos benne. Akkor meg minek ennyire sietni a generációváltással?

[ Szerkesztve ]

(#43) NivoSzaki


NivoSzaki
tag

Nagyon helyes fizessenek csak az apple fanok ;]

(#44) joey04 válasza GALARDO (#17) üzenetére


joey04
titán

kb. :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) edward2 válasza domperke (#13) üzenetére


edward2
addikt

Bakker! Eddig mindig törtem a fejem mi a halál értelme, hogy az apple variál a simekkel mert jelentős tömeget nem spórolsz helyet se.

Végre. Köszönöm a segítséget. Ez egy újabb korlátozás, hogy az életkedved is elmenjen új simet kéregetni ha netán más telefonra akarnál váltani így inkább nem váltasz. :C

(#46) littlelion21


littlelion21
addikt

Rászokhatnának már a beágyazott - programozható - SIM-ek használatára.
Ez így jelenleg fingreszelés.

(#47) sz.gabor11


sz.gabor11
tag

Alma megint kihúzta a gyufát

(#48) saelin


saelin
veterán

Erm... valaki megmondaná hogy a kisebb méreten kívül mi pluszt nyújt ez a fajta sim? o_O

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#49) fordfairlane válasza sz.gabor11 (#47) üzenetére


fordfairlane
veterán

Jah, szegény felhasználók, micsoda sokkot kénytelenek átélni. Pedig láthatóan nem is akarnak iPhone-t venni, de már így is teljesen kikészíti őket a hír.

x gon' give it to ya

(#50) Wusaki


Wusaki
csendes tag

van itt egy kis probléma mi akadájozza meg hogy fordítva tegyed bele a sim-et vagy az iDiot döglik be vagy a sim

Aki nem hibázik az nem is csinál semmit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.