Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) negyedes


negyedes
addikt

Ha az Ipad-el is meglepik a 16:9-es keparanyt akkor gondolom a kovetkezo mbp imac frissitesnel is ilyen keparany fognak alkalmazni. :(

Gondolom a tobbi gyarto meg majd megy utannuk es szep kis taviranyitokkal jarkalunk majd. :O

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ne! Csak ezt ne. :((( az iPad-ben eddig pont a használt képarányt szerettem a legjobban, a "szélesvásznú" vackokból már Dunát lehetne rekeszteni. De szerencsére azért vannak még, akik nem így gondolják.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3) kezdő


kezdő
senior tag

Jómagam hatalmas 16:9 fan vagyok, de a saját bőrömön kellett megtapasztalnom, hogy táblagépre valóban előnyösebb lehet a 4:3.
Egy Asus TF300-at használok és a filmeket illetve játékokat leszámítva igencsak jó lenne ha 4:3-as lenne. (direkt ezt vettem, mondván a 4:3 szar, fekete csíkosak lennének a videók)

Nálam még egy 10 colos eszköz is kicsi a videózáshoz, ezért netezésre és az ehhez kapcsolódó dolgokra van használva. Ilyenkor viszont fölöslegesen széles a kép elfektetve, állítva meg még jól jönne pár cm szélesség....

(#4) kriszpontaz válasza negyedes (#1) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ez miért kell most? Van már egy pálcikás jégkrém alakú iPhone, most meg ugyanaz csak nagyban? Teljesen nyomorék kinézete van. Engem eddig sem zavart a csík a 4:3-as kijelzőn, ez a csík kinézetű monitor és táblagép trend meg kimondottan zavaró.
Bocs, nem válaszként akartam.

[ Szerkesztve ]

(#5) Remus389 válasza kezdő (#3) üzenetére


Remus389
veterán

de miért kell sírni, ott az "új ipad" vagy a ipad3

azt kell venni, retina display és 4:3, szinte tökéletes

most miért baj ha az attól újabbak már 16:9-esek?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#6) kezdő válasza Remus389 (#5) üzenetére


kezdő
senior tag

Nem mondtam, hogy baj.
Igazából az lenne a tökéletes megoldás, hogy minden aktuális modellből készítenek 16:9 és 4:3-as verziókat is. Kicsit macera lenne az appokat 2 féle képarányra legyártani, de azért az esetek túlnyomó többségében szerintem meg tudnák oldani.

(#7) Cyberpunk válasza Remus389 (#5) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hogy miért baj? Mert valaki mindig megszívja ezzel. S ha van új, akkor a többség már inkább azt venné, mert az szebb, gyorsabb stb.. ez lényegtelen. Tudom nem lehet minden igényt kielégíteni, de én eddig szerettem az iPad-ot, de most megy a levesbe az is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) FragMaster válasza negyedes (#1) üzenetére


FragMaster
addikt

Fordítva. Jelenleg ezzel mennének a többi gyártó után.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#9) negyedes válasza FragMaster (#8) üzenetére


negyedes
addikt

En a mobil keszulekekre ertettem, nem a pc-re. :B amugy is hulyesegnek tartam a 16:9 kijelzoket feleg eft 13-12" notinal....

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#10) gabe8719


gabe8719
senior tag

Na szép..Mostanság akartam beszerezni egy iTouch 4-et, mondván még egy ideig biztosan lesz rá minden, de ha ez a 16:9-es marhaság lesz az új trend, szépen úgy fog járni az is, mint mostanra a 3G, hogy lényegében 'butatelefon' lett belőle, mert semmilyen használható alkalmazás nincs már iOS 4.0 alatt..(amivel persze már használhatatlanul lassú maga a rendszer is, nemhogy alkalmazásokat futtatni..)

Tényleg erre megy ki minden, hiába nyomja híresen sokáig a supportot az alma, mikor lejár a támogatás a hardverre, szőrén-szálán megszűnnek az appok is, aztán kuka az egész.

Szép lesz, ha rövidesen kikopnak a 4:3-ra optimalizált új alkalmazások, 1-2 év múlva meg talán az egész támogatás odalesz..:(

(#11) Jorus válasza negyedes (#9) üzenetére


Jorus
nagyúr

13-as notinál még csak-csak, de hogy tabletnél minek erőltetni a 16:9-et, az kérdéses.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12) NGA


NGA
addikt

Jé, tiszta samsung :-)

(#13) Cyberpunk válasza NGA (#12) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Majd jól be is perlik miatta, azt meg betiltják. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14) Misály válasza Cyberpunk (#7) üzenetére


Misály
addikt

Arrol elfeledkezel hogy az appfejleszto ket keparanyra dolgozhat.

(#15) daniel909


daniel909
addikt

ez csak feltételezés, de nem azért van erre szülkség, hogy amikor az OSX és az iOS egybe olvad (2-3 év) akkor minden kompatibilis legyen visszafelé is? elég logikusnak tűnik...
másrészt szvsz az iPad mostani képaránya tökéletes.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#16) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Wow... lehet, hogy itt rögtön két sorral több ikon fog a kijelzőre férni :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#17) max-pain


max-pain
senior tag

Ez az idiota 16:9 mania a szamitastechnikaban, csesszek meg. :(((

Egyebkent megis hogy lenne 16:9-es az ipad? Mert ugy nehezen jonne ossze mint az iphone 5 eseteben (ahol ugye az egyik oldal minden szempontbol valtozatlan maradt), hiszen akkor 11.9 inch-esnek kene lennie az ipad-nek.

(#18) kriszpontaz válasza max-pain (#17) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Lesz belőle colosdeszka. :(((

(#19) Gordiann


Gordiann
őstag

Ki írta ezt a cikket?!!?
Jézusom... :((( :(((

Az iPad-nél kijelentették, hogy azért ez a képarány, mert ez a legjobb eloszlás, könyv-szerű,...stb.

Nembaj, kell ide Apple ellen felbujtás, úgysincs elég mocskolódás, meg félrebeszélés a PH!-n...

[ Szerkesztve ]

(#20) arn


arn
félisten

ezzel a keparannyal meg nehezebb lesz tartani... szamomra eddig is a 7 colos volt az idealis meret. tamasztek nelkul az ipad is vagy nehez, vagy kifordul az ember kezebol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) FragMaster válasza negyedes (#9) üzenetére


FragMaster
addikt

A mobilok meg tabletek nagy része jelenleg is 16:9 ill. 16:10 (meg újabban 15:9) képarányú. Vagy félreértek valamit? :DDD

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#22) Misály válasza Gordiann (#19) üzenetére


Misály
addikt

Nem ez lenne az elso, amikor az apple segget csinal a szajabol:)

(#23) Tomy Yayo válasza Gordiann (#19) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Ööö.. mintha ezt mondták volna az iphone-ra is, hogy ez a legjobb méret, és legjobb képarány... aztán jött az 5... más méret, más képarány :U

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#24) Cyberpunk válasza Misály (#14) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hét az nem a felhasználó problémája...

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#25) Gordiann válasza Tomy Yayo (#23) üzenetére


Gordiann
őstag

Ebben igazad van!
Csak már elegem lett a PH!-s Apple hozzáállásból.. :B (pedig kerülöm is az ilyen cikkeket itt, de mondjuk ez simán bárhol megjelenhetett volna ha jobban belegondolok) (általánosításért elnézést)

(#26) Misser


Misser
tag

sajnalnam, ha valtozna a keparany. bizom benne, hogy ezt nem lepik meg. de szerintem nem eleg indok a kenyelmes filmnezes.

(#27) BDave


BDave
őstag

Jövőre jönne csak, kihagyva a nagy karácsonyi marketinget? :Y

(#28) Gábor17


Gábor17
csendes tag

Én rosszul vagyok ettől az aránytól...filmenkívül nem praktikus.Mirroringot meg lehetne oldani h olyankor az ipadon lenne alul felül fekete csik.Ha a tv- nézzük még zavaró sem lenne.

(#29) Angel1981 válasza FragMaster (#8) üzenetére


Angel1981
veterán

Jaja - ki is követ kit? ;]
Ennek egyébként mi lesz a neve?
"The Newest iPad?" ;]

TROLL OFF

(#30) Picco válasza Gordiann (#25) üzenetére


Picco
addikt

milyen hozzaallasrol beszelsz?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#31) Beri78


Beri78
őstag

filmet tv-n....

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#32) Иван válasza Angel1981 (#29) üzenetére


Иван
őstag

The most newest iPadest.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#33) Gordiann válasza Picco (#30) üzenetére


Gordiann
őstag

Van aki azt hajtogatja, hogy hülyének néznek minket, mer blablabla kocka szöveg, neki nem kell semmilyen Apple termék (nem baj, hogy jó használni, ő leszarja). A másik tipus meg aki védi őket, és közben nagyban hangoztatja, hogy de ő nem ám imádja őket (közben meg dehogynem). Egyik sem ismeri el a másikat, fárasztóak, fölösleges b*szakodás... :U

Én csak simán használom ami nekem jó és ennyi. Ha valaki kérdezi hogy jó-e, én mondom, hogy jaja (és esetleg leírom a véleményem, meg hogy mi a hibája).

(#34) Picco válasza Gordiann (#33) üzenetére


Picco
addikt

es szerinted a cikkben melyik allaspont veheto eszre? mert megmondom oszinten en egyiket sem lattam. (a hozzaszolasod ertelmenek kibogaraszasahoz meg kellett 1-2 perc)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#35) helixP válasza daniel909 (#15) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez az összeolvadós elmélet tetszik, látok benne realitást.

(#36) =WiNTeR= válasza Gordiann (#19) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

iPhone-nál meg kijelentették, hogy a 3,5" az optimális kijelzőméret, egy miliméterrel sem több, erre meg itt a 4"-es iPhone. De biztos az emberek keze nőtt meg néhány év alatt...

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#37) erdoke válasza =WiNTeR= (#36) üzenetére


erdoke
titán

Mindig azok mondják meg a tutit, akik max. TV-ben láttak valakit, aki hallott már róla... Egyszer fogd a kezedbe az iPhone 5-öt, a lentebb húzott kijelző és a vékonyabb kialakítás miatt csak milliméterekkel kell messzebbre nyúlni használatakor.

Ez a "hír" pedig, amikor egy piaci elemző kitalál valamit. :F TV-re most is ki lehet rakni 16:9-es tartalmat (vagy akár mást, ami támogat ilyet, pl. játékot) teljes képernyősen, emiatt nem kell elcseszni magát a tabletet.

A legjobb aláírás a héten

(#38) G-Guts válasza =WiNTeR= (#36) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Engem már csak az lep meg, hogy ezt nem úgy kommunikálta le az Apple, hogy "A forradalmian új készülékünkkel (iPhone 5) alkalmazkodtunk az emberi tenyér evolúciós fejlődéséhez." :)

A új iPad 16:9-es képarányt csak egy piaci elemző említette, nem kell tehát feltétlenül ezt készpénznek venni. Az egy dolog, hogy mobiltelefonban ez a képarány vállalható, de táblagépen a 4:3-as képarány az igazi. Ezen tehát nem kellene változtatniuk, feltételezem, hogy ezt az iPad felhasználók is elleneznék.
Bár úgy veszem észre, hogy marketing bullshit-el általában meg lehet győzni az iFanokat...

(#39) =WiNTeR= válasza erdoke (#37) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Itt sosem az volt a téma, hogy nagyobb lett a kijelző, hanem az, hogy hogyan kommunikálták / indokolták meg a kijelző méret növelését. Ennyire lehet stabilnak venni az Apple amúgy is röhejes "amazing" meg hasonló kijelentéseit.

Ámbár a 16:9-es iPad érdekes lenne, de ismét csak beigazolódna, hogy az 'oly nagyra tartott Almáscég is már csak annyit csinál, hogy követi a többieket (akármennyire is ő maga alkotta meg magát a trendet).

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#40) erdoke válasza =WiNTeR= (#39) üzenetére


erdoke
titán

Van aki foglakozik az ilyen Amazing és a Best thing marketing szlogenekkel? Ahogy én látom, a számháborúnak sokkal nagyobb hatása van, ezért is kellett 4"-re felnyomni a kijelzőt. A 3:2-es képarány megtartása mellett ez az átló kétkezes telefont eredményezett volna, úgyhogy maradt a 16:9. Szvsz nagyjából ennyi a történet.
Azt még a legbirkább ember is felfogja, hogy a 9,7" és a 10" között nincs lényeges különbség.

A legjobb aláírás a héten

(#41) Иван válasza erdoke (#40) üzenetére


Иван
őstag

"Van aki foglakozik az ilyen Amazing és a Best thing marketing szlogenekkel? "

Nyilván. Különben nem sütnék el tízszer minden prezentáción és nem tolnák a szemedbe minden plakáton.

Az apple marketingesei ahogy elnézem nem tegnap jöttek a falvédőről.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#42) Kinder


Kinder
senior tag

Hatalmas ötlet!
16:9!!!
Még senki nem alkalmazta ezt eddig, de mi most elhozzuk Nektek!

Igazából nem a 16:9 a baj, hanem hogy így fogják bejelenteni...

(#43) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én nagyon csodálkoznék rajta, ha tabletben váltanának 16:9-re. Sokkal jobb a jelenlegi képarány. Telefonnál kénytelenek voltak meglépni, mert nagyobb kijelzőt akart a nép és azt elegánsabb, könnyebb volt wide screen-el megoldani (egyébként kicsit hülyén is néz ki az iPhone 5 szerintem)

Mondjuk ha váltanak az se zavar, iPad 3 lesz mép jövőre is, szóval lesz választási lehetőség.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) Angel1981 válasza Иван (#32) üzenetére


Angel1981
veterán

Az majd ennek az utódja lesz! ;]

#42 Kinder: és ezzel újraalkotjuk a tábla PC fogalmát - ismét, érted?!?! ISMÉT!!! :D

[ Szerkesztve ]

(#45) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Miért kell ilyen ostoba pletykákat hírként kezelni? :Y
Szinte teljesen kizárt, hogy ezt meglépjék, a lényegét, egyediségét és nem utolsó sorban a használhatóságát veszítené el ezzel az iPad, az áruházak polcain beleolvadna a 16:9-es kínai tabletek tömegébe és egy tucattermékké degradálódna vele szerintem. Az iPad egyik fő jellemzője a mostani képarány, amivel ránézésre is kitűnik a többitől, messziről látszik, hogy az egy iPad mikor valakinek a kezében látod. Ezt az óriási marketing előnyt nem akarnák elveszíteni, ha csak egy csöpp eszük is van.
Ha esetleg mégis megbolondultak az Apple-nél és tényleg kihoznak egy 16:9-es iPad-et akkor én biztos nem fogok újítani rá, mint ahogy az iPhone5-re sem fogok.

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#46) kiiso válasza negyedes (#1) üzenetére


kiiso
tag

iMac már rég 16:9-es. ;)

(#47) gergo0007 válasza Gadgetfan_ (#45) üzenetére


gergo0007
tag

"Az iPad egyik fő jellemzője a mostani képarány, amivel ránézésre is kitűnik a többitől,"

Várjunk, eddig azt hazudta az apple, hogy a samsung lemásolta a termékeit, emiatt könnyen összetéveszthetőek. Most mégsem ez a helyzet?

(#48) Picco válasza gergo0007 (#47) üzenetére


Picco
addikt

szerintem ebbe nem kene belemenni, meg amugy is tok folosleges :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#49) Иван válasza Picco (#48) üzenetére


Иван
őstag

De jó a kérdése.

Ja, samsung lemásolta a 4:3-mas képarányt. Ez lesz a magyarázat, én csacsi. ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#50) butyek


butyek
senior tag

Gondolom azért nem ennyi lesz benne az újdonság.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.