Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) prolad


prolad
őstag

Múltkor szembejött velem egy ilyen kialakítású egér, nagyon kényelmes volt. Nsgyon remélem, hogy a logitech előbb utóbb bővíti az mx master sorozatot egy ilyen kialakítású darabbal (és a szokásos jó szenzorukkal, az oldalsó görgővel meg type c csatlakozóval). Persze ez se rossz, csak a spiret egyáltalán nem ismerem.

(#2) -Faceless- válasza prolad (#1) üzenetére


-Faceless-
őstag

Engem a Microsoft sculpt lepett meg régebben. Az ehhez hasonló ergonomikus egerekkel az a bajom, hogy kényelmesek, de sokuknál nem lehet fogást váltani ami egy idő után kellemetlen. A sculpt pedig egész jó középút. Csak lenne rajta egy szép logi felirat, és gondolkodás nélkül megvettem volna.

(#3) atike


atike
nagyúr

Gyógyegér... :) Ez jó. És tényleg az... :DDD

(#4) SunMount3r válasza prolad (#1) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Melyik lenne szerinted a Logi-nak az a "szokásos, jó szenzora"?

És a Type-C csatlakozóra miért lenne szükséged?

:F

(#5) RozogA87


RozogA87
tag

Gyógyegér ide, gyógyegér oda. Just one question: Hogy néz ez ki?!

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#6) prolad válasza SunMount3r (#4) üzenetére


prolad
őstag

Arra gondoltam, amit az my masterbe is tett. Nem dpi király, de cserébe nagyon pontos. Azért krll a type c, mert már szinte miden mobil eszközöm type c-s égy idegbajt kapok, amikor havi egyszer tölteni kéne az egeret és pont akkor nem tslálom az egyetlen micro usb kábelt a házban :D

(#7) SunMount3r válasza prolad (#6) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jah, valami lézeres "darkfiled" szenzor... Netezésre biztos "jó", meg, ha üveglapon akarod tologatni... De, ha neked jó, akkor jó, nem vitatkozom... :D :U

[ Szerkesztve ]

(#8) prolad válasza SunMount3r (#7) üzenetére


prolad
őstag

Teljesen jó az a szenzor,előtte egy func ms3at használtam, annál jobbnak érzem. Még játékra is teljesen korrekt, nyilván nem erre való, meg a hasonló árú gamer egerek megeszik, szép is lenne, ha nem.

(#9) SunMount3r válasza prolad (#8) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Anno (réges-rég) volt MX Revo-m, akkor azt hittem a "világ legjobb egere", játékra is hű de kafa, nem is kell ennél jobb, stb... Hiába volt érezhető az input lag-ja és hülyült meg néha a szenzor/hagyott ki a kapcsolat a játékok leghevesebb pillanataiban. Ma már viszont semmi pénzért nem váltanék vissza rá a G400s-ről, még net-ezésre, Office-ozásra sem... Szenzor, forma, súly és ne legyen ronda... Ma már ezek alapján választanék csak. A Revo max kényelmes volt, a többiben mínusz (a görgője meg "érdekes" játékszer, de meguntam a lötyögését). Az MX Master kapcsán is kb. ez az érzetem most.

Ahogy írod, a Logi-nak is vannak ennél sokkal jobb egerei (és nem csak játékra). :K

(#10) Dilikutya válasza RozogA87 (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Teljesen lényegtelen. Sokkal jobban amúgy, mint a sok cafrangos RGB ledes "gémer" csoda.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) pengwin válasza prolad (#1) üzenetére


pengwin
addikt

&& (#2) -Faceless-

Miért feltétel a Logitech mint gyártó?
Főleg, hogy pl. a Microsoft és a Spire is azért jó minőségű perifériákat gyárt, szóval még azt se lehet mondani, hogy Speedlink-szerű matricázóüzemekhez hasonlítjuk.
Nekem úgy tűnik, hogy "kicsit" túl van sztárolva, főleg, hogy egyáltalán nem hibátlanok a termékeik, nem garancia a nevük a minőségre. Sokkal inkább a túlárazást garantálja a nevük...

Céges Logitech egeremről(M175) fél év alatt lekopott a festés és elég durván elkezdett fényesedni. Mivel egyébként trackball-t használok, így inkább lecseréltem egy olyanra, de nem Logitechre, mert az M570 hajlamos tönkremenni, mert gagyi kapcsolók vannak benne, emellett majd' kétszer annyiba (18-20 ezer forint...) kerül, mint egy ugyanilyen tudású Elecom, ami minőségben hasonló vagy jobb szintet képvisel, mint a Logi.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#12) prolad válasza SunMount3r (#9) üzenetére


prolad
őstag

Szenzorban nincs nagy tapasztalatom, de formában és súlyban telitalálat (talán még egy picit lehetne szélesebb meg nehezebb), ott vannak a görgők (freespin a végtelen görgetéshez, az oldalsó a hangerőhöz), az alsó nyomás+valamilyen irányba húzom az egeret gomb (másolás-beillesztés-törlés megoldva), elmegy egy hónapot vezeték nélkül, kapcsolat meg stabil, nyilván nem a szoba másik végébe kell tenni a vevőegységet.

Az általad említett g400s már a formánál bukna így képek alapján, nameg ott a kábel, amiből nekem egyelőre elég volt. De ez már nyilván egyéni ízlés kérdése.

pengwin

Azért a logitech, mert olyanom van, bevált, szeretem, vannak hasznos funkciói. Lehet jónak számít a spire, de egyáltalán nem ismerem és ez az egér se tűnik semmi extrának a kialakításon túl. Egyéni hiányosságom, de így látatlanban pont az említett speedlink szintjére tenném. De jó tudni, ha nem így van.

(#13) PizzaProgram


PizzaProgram
csendes tag

Nagyon örülök, hogy végre kezd elterjedni ez a forma.
Amióta ilyenre váltottam, már nem görcsöl a vállam és a csuklóm napi 8-12 órányi egerezéstől.
Ha valaki olcsó, fix-USB kábeles megoldást keres, nekem a Delux M618 -as noname állóegér baromira jól bevált ezért az összegért.
Már 3 éve nonstop nyúzom.
Banggood-on vettem, de most látom, hogy jól felvitték 9100 forintra az árát. Az Amazonon most épp kétharmadannyiért lehet rendelni.

(#14) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Kellett nekik vagy 5-6 év lemásolni a Microsoftot. :D

(#15) Dr. Akula válasza SunMount3r (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A Type C a jövő. Már a telefonok is azt használják. És sokkal kényelmesebb hogy bármilyen irányból rá tudod dugni, nem fél perc "faszé nem megy már bele" után jössz rá hogy fordítva kéne. :)

(#16) Piftuka válasza PizzaProgram (#13) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi a tippet! :K

Én is éppen a napokban gondoltam rá, hogy vásárolok egy ilyen kialakítású egeret magamnak. A Microsoft persze mindig élen járt az ilyen megoldások kifejlesztésében, viszont azok nagyon drágák voltak. (Mondjuk manapság a "gamer" egerek és billentyűzetek, az ő termékeik árának sokszorosába kerülnek. Nagyot változott a világ...)

Még egy ehhez passzoló billentyűzetet kell vásárolnom, és remélhetőleg jelentkezni fog a jótékony hatásuk!

"Aquila non captat muscas."

(#17) Engineer086


Engineer086
Modder

Néhány nappal ezelőtt a munkahelyemen tesztüzemben van egy hasonló Spire egér. Nagyon kényelmesnek találom, egyedül a kisujj megtámasztás nem megoldott, de örömmel látom, hogy ennél az egérnél erre is gondoltak.:)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#18) NandoXXL válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


NandoXXL
senior tag

A 'gyógyegér' fizikia megoldás, ha neked "faszé nem megy már bele" egy kábel, akkor valami mentális megoldás kell :D

[ Szerkesztve ]

(#19) NandoXXL válasza PizzaProgram (#13) üzenetére


NandoXXL
senior tag

(#13) PizzaProgram

Mennyire pontos, gyors? Könnyű az átállás?

(#20) [Newman]


[Newman]
tag

Én már rendelném is ezt az egeret. Hanyattegérben is gondolkodtam már, melóba kellene.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#21) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Evek ota ehhez hasonlo egeret ("vertical mouse", van kismillio fele belole eBay-en meg Amazon-on) hasznalok, illetve az enyem egy kicsit meg "fuggolegesebb", tokeletes munkara es jatekra is. Azota nincsenek inhuvely-fajdalmaim.

(#22) Fred23 válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


Fred23
nagyúr

Gondoltam előtte is, hogy jó lesz, de mióta használom, azt nem értem, eddig hogy bírtam ki nélküle, illetve hogy ki volt az a hülye, aki utat nyitott a microusb-nek! A Type C egy valódi áldás.

(#23) Dr. Akula válasza NandoXXL (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A Type C-nek mi köze a gyógyegérhez?

(#24) pengwin válasza [Newman] (#20) üzenetére


pengwin
addikt

Én hanyattegeret használok asztalnál és munkahelyi laptophoz is. Nagyon kényelmes, és főleg az utóbbihoz sokkal praktikusabb is, mint a hagyományos vagy függőleges egerek: bárhol használható, akár a térdedre vagy egy karfára is rakhatod, és lehet vele dolgozni... így sokkal produktívabb pl. a Szabolcsba vonatozás... :D
Ajánlanám, hogy vásárlás előtt próbáld ki, mert meg kell szokni és sok különböző fajta van belőle.
Itthon elég szegényes a hanyattegér-választék, vezeték nélküliből 20 ezer alatt kb. 3 fajta kapható... nyugodtan lehet külföldről is rendelni, az enyémek (Elecom XT3URBK és XT3DRBK) is onnan vannak. Kintről még ÁFA-fizetéssel is jóval olcsóbban megúszhatod, mintha itthon vennéd.

Üdv, pengwin

(#25) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

50€ környékén!? félelmetesen hasonlít erre az egérre.... az árát láthatjátok magatok. Amúgy elég gagyi összerakású, rendes tenyeres fogásra kicsi, és még lassú is (az ami a linken van, ezt a spire-t nem ismerem, de vaga u.a. vagy koppintotta egyik a másikat)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#26) #31600896 válasza pengwin (#24) üzenetére


#31600896
törölt tag

+ jól néz ki.

(#27) TBMC válasza prolad (#1) üzenetére


TBMC
addikt

+1 :K

markbellus.hu 

(#28) core i7


core i7
addikt

Biztosan kényelmes de én nem abban a korban nőttem fel ,hogy ezt megtudnám szokni

(#29) Piftuka válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


Piftuka
veterán

És leginkább... mi az a Type-C? :)

"Aquila non captat muscas."

(#30) [Newman] válasza pengwin (#24) üzenetére


[Newman]
tag

Köszi a tippet. A hanyattegér az amit egyszer próbáltam, de hetekre lelassítana a munkában, mert azt megszokni nem egyszerű. Volt olyan kollégám aki rajztáblán dolgozott, de nem grafikus stb volt, hanem szervereket üzemeltetett egy multinál.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#31) pengwin válasza [Newman] (#30) üzenetére


pengwin
addikt

Én először magángépen váltottam hanyattegérre egy éve, most meg a munkahelyin is.
Így nem okozott fennakadást munkában (pont ellenkezőleg), és nem is kellett volna egy évet várni, csak sajnáltam a pénzt a váltásra.
Ha megszokod akkor nagyon precízen lehet trackballal dolgozni.

Üdv, pengwin

(#32) TBMC válasza Piftuka (#29) üzenetére


TBMC
addikt

csatolófelület - usb 3.1

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#33) Piftuka válasza TBMC (#32) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi!

És mi az előnye a fent említett Micro USB csatlakozóhoz képest? Nem egyértelmű számomra...

"Aquila non captat muscas."

(#34) TBMC válasza Piftuka (#33) üzenetére


TBMC
addikt

az átviteli sebesség (bár nemtudom ennél az egérnék mi a haszna) illetve a korszerűség, a jövő. :K
pl macbookokon már csak usb c csatoló felülettel lévő thunderbolt3 portok vannak.
egyre több laptopot is usb c (usb 3.1) csatlakozókkal is szerelnek

markbellus.hu 

(#35) Piftuka válasza TBMC (#34) üzenetére


Piftuka
veterán

Értem.

A nagy kérdés, hogy vajon stabilabb fizikai csatlakozást biztosít-e ez az újabb csatlakozó!? A micro USB csatlakozókkal nekem mindig az volt a bajom, hogy bármilyen eszközzel használva is nagyon gyorsan "lötyögős" lett az aljzat.

Én az USB csatlakozót abba az irányba fejleszteném tovább, hogy maga a dugó rész "mélyebb", hosszabb legyen, és oldalirányú mozgás nélkül, stabilan illeszkedjen a foglalatába.

"Aquila non captat muscas."

(#36) pengwin válasza Piftuka (#35) üzenetére


pengwin
addikt

"Én az USB csatlakozót abba az irányba fejleszteném tovább, hogy maga a dugó rész "mélyebb", hosszabb legyen, és oldalirányú mozgás nélkül, stabilan illeszkedjen a foglalatába."
Elég nagy baj lenne, ha ezt tennéd.
Kell a csatlakozókba egy kis rugalmasság, holtjáték, különben minden apróbb behatástól sérülne már a fogalalat, vagy a beledugott eszköz.

Üdv, pengwin

(#37) TBMC válasza Piftuka (#35) üzenetére


TBMC
addikt

az usb c biztos, hogy nem lesz "lötyögős" :K
maximum a nyákról szakad le :D

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#38) Piftuka válasza pengwin (#36) üzenetére


Piftuka
veterán

A "holtjáték" nem egyenlő azzal, amikor a telefon már nem tölt, mert egyszerűen nem áll meg az USB csatlakozó a foglalatában.

Kár ezt védeni... az a pici, keskeny, rövid csatlakozó mechanikailag egy pocsék rossz megoldás. Ennél sokkal stabilabb csatlakozás szükséges a hosszú távú használathoz. (Hja, hogy akkor nem tudnák eladni a gyártók minden évben az újabb modelleket...)

"Aquila non captat muscas."

(#39) Dr. Akula válasza Piftuka (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szerintem a mai "tervezetten avultatott" cuccokon nem az usb csatlakozó lesz a leggyengébb láncszem.

(#40) Piftuka válasza Dr. Akula (#39) üzenetére


Piftuka
veterán

Jogos. Sajnos ebben is nagy igazság van!

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.