Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoltn


Zoltn
senior tag

Kéne - az ára! :U

"Music is your only friend. Until the end!"

(#2) orbano


orbano
félisten

Ez így kezdésnek elég tré, amennyiben nem csak a sznobokat célozzák meg vele...

A vér nem válik VAZZE!™

(#3) TayRol válasza orbano (#2) üzenetére


TayRol
veterán

de, csak őket.

(#4) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

pirospöttyel minden vackot el lehet adni már :U

f3,5-5,6 - 1000+ $ biccs pliz. :(((

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) Duree


Duree
veterán

Most sem csalódtam a Leica árazásán,nem megfizethetö.Ja és piszkosan rondák a gépeik.

duree54

(#6) emzeperix


emzeperix
tag

Akik eddig fikázták a Samsung NX2000 "gombtalanságát", az nehogy most elájuljon, hogy ez údetuti, meg tulajdonképpen minek is az a sok gomb... :U

(#7) flexxx2 válasza emzeperix (#6) üzenetére


flexxx2
őstag

Aki ezt megveszi annak nem kell gomb, csak az érzés, hogy egy luxus gépet tart a kezében, mint egy svájci luxus óránál. Azt meg szerintem adni fogja, meg a képminőséggel se lesz baj.

(#8) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Na ez is státusszimbólum, mint pl az almásmobil. Drága és van megfizethető alternatívája.

Üdv.: KamuMazsola

(#9) Mr.Csizmás válasza KamuMazsola (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem, ez inkább a vertu telók megfelelője.

(almásmobilra ott a nikon vs canon párharc :DDD)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) KamuMazsola válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Igen, lehet a Vertu jobb példa, forintban veri a milliót az új modell.

Üdv.: KamuMazsola

(#11) madgie válasza Mr.Csizmás (#4) üzenetére


madgie
titán

Pirospötty? Ez tészisztem :DDD

Szerk: ezt mondom :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Mr.Csizmás válasza KamuMazsola (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ugyanolyan buta, 0 extrás, de legalább az árcímkét rajta lehet hagyni sznoboskodni.

Mazsi ez magenta, nem piros :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) orbano válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


orbano
félisten

ezt a canon vs. nikon párhuzamot nem nagyon értem apple kontextusban :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#14) Mr.Csizmás válasza orbano (#13) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

canon vs nikon - apple vs android - csak példa, nem összemérése a dolgoknak

kb. hasonló szokott menni mind a négy oldalon.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) polika


polika
senior tag

Ezzel a mentalitással a Leica a saját sírját ássa. Az még elmegy hogy exkluzív minőségű (fényerő, bokeh) lencséket átlag elektronikus belsővel, de luxus kivitelű vázzal adtak, mert ezt a fotós sznobok a lencse és a váz miatt megvették. Viszont az átlag fényerős kitobjektív (luxus áron), átlag elektrónikával, luxus vázzal luxus áron már tényleg csak a fotózáshoz nem értő sznobok bepalizására lenne jó. Viszont ha a fotós sznobok leszólják akkor az őket majmoló hozzánemértők sem fogják venni.

(#16) orbano válasza Mr.Csizmás (#14) üzenetére


orbano
félisten

ahhaaa világos. mondjuk az apple és az andorid között tényleg sok a különsbég, a nikon és a canon között ténylegesen viszont nem sok :)

polika: nem baj, helyet csinálnak a Sigmának, akik hamarosan letarolják a piacot :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#17) Ijk


Ijk
nagyúr

Nem versenyképes. Leica az árazásával csak különlegeset tud eladni, márpedig ez nem az. Nem sokban különbözik az átcímkézett pana szinttől.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18) blaca83


blaca83
őstag

Tudásához képest véleményem szerint is "enyhén túlárazott"... Ebben az árfekvésben lehet komolyabb tudással rendelkező gépet venni, ráadásul szebb design-nal. :B :DDD

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#19) Dotahpakeb


Dotahpakeb
csendes tag

Nem jobban járt volna a Leica ha kiad e helyett egy újabb FF vázat? Az a 23/1.2 nem mondom, h nem vágyható, de 2k dodóért? Mert Leica? Nagyszerű. Ez a samsung ellentéte, mert azt a neve miatt nem ez meg a neve miatt igen. Van lóvé a világban bőven, ha érdemes ezt gyártani. Ráadásul, tudom izlések és pofonok, a letisztultság nem jó kifejezés a kinézetre. Puritán. Kezdő CNC programozók feladatsorának egyik példája a váz alakja. Az meg igaz, h a nex 3n érzékelője van benne? Mert ha ez igaz, akkor nem választottak rosszul, de nem lehet nem azt érezni így, h egy rohadt drága nexet tart az ember a kezében.

[ Szerkesztve ]

(#20) orbano válasza Dotahpakeb (#19) üzenetére


orbano
félisten

mondjuk ennél a designnál szerintem nem is kell több, nekem bejönnek az ilyen kamerák. de ennyiért változó fényerejű zoomot adni... remélem legalább ütés-, víz- és porálló minden.

A vér nem válik VAZZE!™

(#21) ROBOTER válasza Dotahpakeb (#19) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az nem 23/1.2 hanem 23/1:2 (azaz f/2)

(#22) M@trixfan válasza KamuMazsola (#8) üzenetére


M@trixfan
addikt

Dehogy státuszcimbalom! Pont az a jó, hogy legalább a fele ismerősömnek az van, értelmesen lehet használni az integrált appokat. Pl. tök jó látni, hogy mennyi embernek iMessage-ben megy az üzenet, FaceTime Audio hívást lehet kezdeményezni, stb... Az Apple nem státuszszimbólum, hanem pusztán egy olyan high-end gyártó aki elérhető árszintre hozza az ehhez társított a minőséget.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#23) Ijk válasza M@trixfan (#22) üzenetére


Ijk
nagyúr

Végülis 220k-s telefon elérhetősége csak nézőpont kérdése. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#24) ROBOTER válasza Ijk (#23) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egy 170k-s és egy 200k-s telefon között nem a társadalmi rétegződés fog dönteni.

Az 50k-s és a 200k-s között talán.

(#25) M@trixfan válasza Ijk (#23) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nézd, ezt onnan érdemes közelíteni amit ROBOTER is mond, hogy megnézed a 150-200k ársávot és ha tudsz és szeretnél ebből a sávból választani fogyasztóként akkor a csúcs Samsung, Sony, HTC, Apple, stb készülékek lesznek a fókuszodban. Van olyan ismerősöm is aki megtehetné, de egyszerűen nem érdekli a telefon, jól elvan valami olcsó hagyományos mosóporral. Mondjuk azt nem tudom mitől olyan jó függetlenül venni ilyen szintű telefont alap esetben, amikor úgyis kell hozzá egy normális csomag, hogy ki tudd használni a tudását. Na meg nem kell mindig feltétlenül megvenni a legújabbat, bár ha családon belül ciklizálnak az iPhone-ok akkor bizony az éri meg a legjobban. Az alul kieső modellt még mindig el lehet adni normálisan, még függetlennek sem kell lennie. 50-60k máris jön le az új árából, amit persze csomagban vesz az ember. Apple-nél ez működik, Samsungnál nem tudom mi a helyzet, ott kéthavonta hoznak ki valamit.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#26) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Valaki hozzáértő elmagyarázná, hogy mi a jó? (jobb) ebben a "fényképező-rendszerben" többi már létező rendszerhez képest? (akár csak a Leica rendszereihez képest)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) orbano válasza Tigerclaw (#26) üzenetére


orbano
félisten

ha nem kapsz osztalékot a Leica nyereségéből, akkor semmi

A vér nem válik VAZZE!™

(#28) Dotahpakeb válasza ROBOTER (#21) üzenetére


Dotahpakeb
csendes tag

Az f2 benéztem. :B Nem a nagy különbség miatt, de ilyenkor meg beugrik a fuji 23/1.4 erre föl. Szóval lehet a drágább árfekvésű rendszerekhez-fgépekhez elméleteket gyártani, de a gyakorlaton mit se változtat.

(#29) fairi


fairi
addikt

Ez a szett simán a leica név megcsúfolása.
Obik kinézete oylan semmilyen lett,Leica M obik szépsége nincs meg bennük, nyugodtan utazhattak volna a retro-ra.Tisztán olyan érzést ad ez a rendszer mint ha névre utaznak.
Persze még érhet minket kellemes meglepetés, és obik minősége kiváló lesz,és tökéletes képminőséget adnak majd,de kiderül.

(#30) MC Pite válasza polika (#15) üzenetére


MC Pite
veterán

+1

Első teszt: [link]

Hmm... Lehet valami a (jéghideg) vázban, a fényerőtlen obik (a fix 2.0-ája sem egy hűde) viszont nem sokak szemében lesz bocsánatos bűn szerintem... Nem baj, a Leicának úgyis megvan a mai utódja már ;] Plusz ha már töb gyártó is kezdi a rekeszgyűrűt, egyé kezelőszerveket, egy piros pöttyös gépnél is számítottam volna ilyenre...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#31) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#30) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak semmi fanboykodás, de a leica jobban járt volna, ha fuji x dolgokat ad ki átcímkézve ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) tecsu


tecsu
addikt

Két dolog:
1. A német szakmunka még jó, hogy többe kerül, mint a kínai! Igazából minden hazsnálati tárgyunknak hasonló (vagyis magas) ára kellene, hogy legyen, ha helyi ipart szeretnénk. Persze más szemlélettel történne az egész, pl. hosszabb távra gyártanánk stb. utópia, na.
2. Ez a gép, a reklámozott paraméterek alapján egy gyenge próbálkozás.
A Leica márka eddig másról szólt. Merész volt, aki ezt kiengedte a piacra!

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#33) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Mindenki úgy tesz, mintha ez lenne az első Leica névhez méltatlan termék.

2002..2003 környékéről származnak az első átcimkézett Panasonic kompaktok pics@füst szenzorral, amelyek akkoriban 400eFt felett kerültek a boltokba, és egy év múlva fele annyiért sem tudták eladni.

(#34) Ijk


Ijk
nagyúr

Kíváncsi vagyok minden egyes darabot így munkálnak-e meg: [link]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35) Mr.Csizmás válasza tecsu (#32) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

imho ez már csak német név, egy igazi német leica az M sorozat... :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36) Mathiask


Mathiask
senior tag

Bár sokan mondtátok hogy bukás lesz ez a gép, szerintem sikeres lesz(mondjuk leica léptékkel).

Ehhez kb elég, hogy a cikkek azt írják, hogy ez a gép a fényképezőgépek iphone-ja.

(#37) xtech2 válasza Ijk (#17) üzenetére


xtech2
tag

kicsit más a koncepció, nem is akar versenyképes lenni, mert nem kell annak lennie. Panaval azért ne hasonlítsuk, van az a pár leica kompakt, aminek van pana megfelelője valóban szinte ugyanolyan technikával feleannyiértse. A T-ből viszont nem lesz szerintem pana modell.

(#38) scarabaeus válasza xtech2 (#37) üzenetére


scarabaeus
őstag

Azoknál a kompaktoknál nem a Leicának van Pana megfelelője, hanem fordítva. Ugyanúgy a Pana által kitalált és gyártott kompaktok, csak a Leica által finomhangolt képfeldolgozással.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39) xtech2 válasza scarabaeus (#38) üzenetére


xtech2
tag

igen, elnézést rosszul írtam. Amúgy az FF dolgot nem teljesen értem, mármint hogy miért nem vállalta be a Leica, vagy talán az M sorozatot veszélyeztette volna a gép. Ára így is durva, a gép a 18-56-os obival jelképes 935eFt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.