Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bazsi83vp

    senior tag

    Szerintem mindenkinek megvannak a mélypontjai, te most értél épp egy gödörbe.
    A helyzeteddel azt hiszem nagyjából tisztában vagyok, én is (elvileg) oxigénhiánnyal születtem, emiatt engem is érint 2 apróság. Egyfelől szintén a mozgás az érintett... nem véletlen voltan némi időt a Pető Intézetben, majd hurcolásztak konduktorhoz. Ennek hála már csak max néha megbotlok a saját lábamban és gyorsabban kopik a cipőtalp, ez van. :D

    Másrészt a hallásközpontom sérült, vagyis: nem hallom pl a cs és az s hang között a különbséget és mégis, sosem írtam csiga helyett sigát.... pedig kb úgy ejtem ki.

    De itt jön az, hogy legyen az ember reális, ne akarjak hitszónok lenni ilyen kiejtéssel... mondjuk az ateizmusom sem segít ebben. :DD

    Úgy gondolom, ha az az elkötelezettséged, hogy a hazádat akarod szolgálni (gondolom ez a lényeg), akkor vannak más utak is (NBSZ pl.), nem kell az embernek mindig ahhoz az egy célhoz betűről betűre ragaszkodnia.

    Végezetül pedig... nem nyomik, fogyatékkal élők vagyunk. Olykor több az akadály, szar úgy tanulni általánosban, szakközépben, technikumban, hogy úgy kezelnek, ahogy téged is, egyszer én is feladtam (Én ellenben veled hülyeséget csináltam jó sok évvel ezelőtt és nem rajtam múlt, hogy itt írhatok), de utána az ember segítséggel /vagy anélkül/ talpra áll és tudod mit.... örülök, hogy az a hülyeség nem jött össze, boldog vagyok a párommal, felépítettem a baráti körömet és kurvára (már elnézést) nem érdekel, hogy az izomagyú raktári munkás/biztonsági őr stb. mit gondol a hülye fejében...
    Neki lehet nyomi vagyok, ha meghallja a kiejtésem, de most szerinted azok az emberek, akikkel együtt élem az életem (munka, kikapcsolódás), vagy épp a párom hol nem fogják leszarni az olyan, a társadalom perifériájáról mutogató barmokat? Nos... én is így teszek.

    Ahogy észrevettem: sosem az mutogat rám (vagy épp más fogyatékkal élőre), aki nap mint nap letesz valami nagyobb szellemi munkát igénylőt, vagy épp igényes szakmunkát az asztalra, hanem a maradék. Fel a fejjel, gondold át mi a realitás, ki a jó barát stb. és lassan jó lesz minden. :)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés