Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) varga911


varga911
senior tag

Chaintechről mióta nem lehetett hallani... és visszatért, nem is akárhogy ezek szerint. :) Kérdéses hogy a keresztező bordát 4 modul esetén is lehet használni, vagy csak 2xXGB kitekben gondolkodnak?

(#2) Oliverda


Oliverda
félisten

CL 9-9-9-24 késleltetési értékeit és magas órajelét 2,05–2,15 volt üzemfeszültségen éri el.

Uff +35-40% feszültség....

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3) Male válasza varga911 (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Úgylátom az a felső borda nem fix, hanem mozgatható, valószínüleg 4 modult is rá lehet erősíteni.

(#4) orbano válasza Oliverda (#2) üzenetére


orbano
félisten

még jó hogy a ddr3 húdenagy előnye az alacsonyabb feszültség :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#5) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Durva ez a borda. Biztos olcsón mérik, mint a többi DDR3-ast. :D

(#6) Pyton


Pyton
aktív tag

Hehe, tisztára, mint egy venti nélküli slot1 cerkóf hűtő :) Azok a régi szép idők...

Pár év múlva már az optikai meghajtókon is hűtőborda lesz, a gép meg úgy fog kinézni mint egy sün.

[ Szerkesztve ]

(#7) Bundás22


Bundás22
őstag

DDR 480 (2,5-3-3-8) az enyém
ez DDR3 2000 (9-9-9-24)
elhiszem hogy ez a ddr3 memó gyorsabb de mennyivel?
több mint 4X annyi megahertz viszont több mint 3X nagyobb késleltetés
szal akkor biztos nem 4X gyorsabb vagy igen? ez hogy van? :F
mennyivel gyorsabb az én ramjaimnál?

hiszen halhattuk/olvashattuk hogy sem a ddr1 vs ddr2 tesztek,
sem a ddr2 vs ddr3 tesztek nem ég és föld különbséget mutatnak(talán a ddr1 vs DDR3 ;) )
szal míg minden más nagyot fejlődik(GPU, CPU, megjelenítés, ....stb), a memóriák alig lépnek előre?

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#8) Achill3uS


Achill3uS
veterán

már sokkal nagyobb nevű gyártók is tudnának kihozni 2000mhz fölötti ramokat, látszik, hogy melyik gyártó használ parasztvakítás marketinget, de mind1, az X38 and future chipsets only matrica lemaradt... P35-ben ezt nem fogja senki ennyin használni beton stabilan az biztos... aki meg CL9-ben akarja járatni meg is érdemli...

DDR3-mas teszt volt már a PH!-n is, más kérdés, hogy a "használhatatlan" 1066/1333-mas kategória volt csak benne, 1600/1800-ast meg annyian vesznek itthon, hogy attól félek, nagyobb lesz rá a kereslet holnaptól mint a kilós kenyérre... mindenesetre külföldi tesztek vannak, csak használni kéne a google-t :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Cool it smart :W hát ez is csak 3DMarkhoz lesz jó :W

All Black...

(#10) Ste válasza orbano (#4) üzenetére


Ste
addikt

na ja :)

(#11) edipqe


edipqe
senior tag

Akkor ezeknek az élettartalma rövidebb tekintve, hogy jóval több áramot esznek?

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#12) Chaser


Chaser
titán

Ez kell a népnek! :C ...vagy nem? :F ...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) KrAt


KrAt
veterán

Az A-Data szép :)

(#14) Bundás22 válasza edipqe (#11) üzenetére


Bundás22
őstag

[OFF]nem tetszik az aláírásod :((
mindegy jót röhögtem de sztem változtasd meg :DD
én sem személyeskedem,

Sok Bundás 22 disznót győz! Sok az idióta, de kevés a moderátor!was ist das!!! :W [/OFF]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#15) keIdor válasza Stalker-2572 (#9) üzenetére


keIdor
titán

Hehh... pont hogy azon nem. A 3DMark pontokba alig szolnak bele a ramok...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16) Stalker-2572 válasza keIdor (#15) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Nem erre értettem :W Hanem arra, hogy 2 giga mellé nem fér be már több és ennyi Vista alatt semmire nem elég. De igazad van, ez a RAM SEMMIRE nem jó :C

All Black...

(#17) varga911 válasza edipqe (#11) üzenetére


varga911
senior tag

De. 20 év helyett csak 10 évig fognak menni. Valóban kár értük. :)

(#18) Achill3uS válasza keIdor (#15) üzenetére


Achill3uS
veterán

hát épp ezaz, hogy beleszólnak, nem is kicsit... főleg 01/05-ben...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#19) Achill3uS válasza Stalker-2572 (#16) üzenetére


Achill3uS
veterán

az ilyen hsz-eken mindig jót mosolygok... Vista alatt Crysis 2GB és 4GB rammal is szaggat mint a p*csa... miért? istentudja, megeszi a konfigod, mind1 mit raksz alá... egyébként mihez nem elég neked, ahol érzed ha beteszel még? ok, virtualpc, meg studiomax, de 32-essel amugyis max 3-mat látsz, 3gb-t meg nem tul sokan használnak... szóval jelenleg egy gyors 2gb kit bőven elég mindenre szvsz... egyébként meg ha nem lenne ilyen drága a DDR3 hidd el örülnél ennek a ramnak, és rohannál venni :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#20) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

DDR3 2,1 V környékén. Nevetséges.
Nem baj, vérpistikéknek és műmájereknek úgyis lesz, hogy legyen mire verni nekik.

(#21) X@b3e válasza Bundás22 (#7) üzenetére


X@b3e
addikt

Hidd el jóval gyorsabb, sokkal nagyobb a sávszél is. Nemcsak DDR1-DDR3 közt van különbség, hanem a te ramod és egy 1000-1200MHz-s DDR2 is ég és föld

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#22) klambi


klambi
addikt

Srácok van olyan lap ami ezt lekezeli? mert akkor az mennyi +ez +quad és nyert..lotto5-ért 1 gépet! :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#23) Stalker-2572 válasza Achill3uS (#19) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Mosolyogj csak :P Próbáltad a STALKER-t példának okáért 2GB-al Vista alatt = :(
Több RAM > gyors RAM ;)

ps.: árat nem is néztem, ez egy eleve elcseszett megoldás szvsz, ami csak márkokhoz jó.

All Black...

(#24) FehérHolló válasza Stalker-2572 (#23) üzenetére


FehérHolló
veterán

STALKER 1280x1024, minden maxon, Vista alatt adataimnál leírt konfiggal, semmi gond nincs. (40 FPS felett van)
Vista meglepő dolgokat tud produkálni. Ha kevés a memória, kernelnek elég az általános 550MB helyett 200MB is.
Notimban meg "csak" 1GB RAM van, az is bőven elég Vistához.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#25) Muton válasza Pyton (#6) üzenetére


Muton
addikt

pár éve számos odd-ben volt hátul 40x40-es szellőztető venti ;)

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#26) fLeSs válasza Achill3uS (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"használhatatlan", de ez a kettő fog először elterjedni. ;)
A DDR3-nak majd a Nehalemnél és a K10-nél lesz értelme. Amíg azok nincsenek, addig max villogásra jó.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) fLeSs válasza Achill3uS (#19) üzenetére


fLeSs
nagyúr

talán ki kéne kapcsolni a prefetchet meg az indexelést. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) Stalker-2572 válasza fLeSs (#27) üzenetére


Stalker-2572
addikt

kizárt dolog :P

All Black...

(#29) Stalker-2572 válasza FehérHolló (#24) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Nálam 2GB full tele volt azonnal és akadozott is rendesen, igaz nálam volt fenn pár ütősebb mod is. 3GB-nál ezek a problémák elszálltak.
@Achill3uS: ha a Crysis szaggat 3GB feletti memóriával akkor már nem abban van a gond...

All Black...

(#30) Achill3uS válasza Stalker-2572 (#23) üzenetére


Achill3uS
veterán

ok.
8800GTS, 4GHz-es Wolfdale, 2GB rammal Vista alatt néha mikor fordult a csóka, vagy sok enemy volt néha fél másodperces swapokat bevágott... fogtam belevágtam még 2-t, jééé ugyanugy csinálja... nem kezdtem el állítgatni, formatc, XP-n már 2-vel se volt semmi gond ugyanazokon a beállításokon... engem a Vista nem érdekel amig lassabb rajta minden, ha nagyon akar az ember dx10-et XP-n is lehet csinálni élő példa a Crysis. de nem akarok ebben a témában offolni, csak azt akartam kihozni az egészből, hogy 4GB fölös, 2 meg nem kevés :D nálam pedig igy áll a mérce: gyors RAM > több RAM :)

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#31) Stalker-2572 válasza Achill3uS (#30) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Crysist én is XP alatt próbáltam, de nem a RAM miatt, hanem mert a GTX-et is megfingatta a sz*r optimalizáltsága miatt. Élő példa, hogy a STALKER jobban fut Vista alatt és amúgy sincs kedvem állandóan váltogatni.

All Black...

(#32) tlac válasza Achill3uS (#30) üzenetére


tlac
nagyúr

ki kellett volna kapcsolni a swap-ot ;)

(#33) Achill3uS válasza Stalker-2572 (#31) üzenetére


Achill3uS
veterán

oké, akkor én voltam a balfasz, de mind1, nem rakom vissz a azt a szemetet egyhamar az biztos...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#34) Achill3uS válasza fLeSs (#26) üzenetére


Achill3uS
veterán

erre hadd ne irjak semmit...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#35) Stalker-2572 válasza Achill3uS (#33) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Ok, azért ne sértődj meg :D
:R

[ Szerkesztve ]

All Black...

(#36) Achill3uS válasza Stalker-2572 (#35) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem sértődtem mert ugy néz ki én voltam a lama :)

visszatérve a fő témához, akik a 2.0v fölötti feszeken röhögnek, megtanulhatnának olvasni...
"Ez esetben is Micron chipeket ültetnek a nyomtatott áramkörre"
és mivel a DDR2-es D9-es ic-k egy új típusa van ezeken a ramokon is (valszeg GTR), semmi meglepő nincs abban, hogy ezek is szeretik a jedec szabványnál jóval magasabb feszeket...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#37) keIdor válasza Achill3uS (#18) üzenetére


keIdor
titán

01/05-öt régóta nem futattam már... viszont a 06-nál alig van különbség pl. 800CL5 és 1250CL5 között...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#38) Achill3uS válasza keIdor (#37) üzenetére


Achill3uS
veterán

no igen, de a maximalisták szerint ott is számit xD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#39) Stalker-2572 válasza Achill3uS (#38) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Mérési hibán belül. Ez olyan mint, amikor Rover rábeszélt, hogy nézzem meg hány ponttal kapok többet 3 memória helyett 2-vel.
Eredmény 3, azaz HÁROM kemény pont :C DC4life :DDD

Ennél már az is többet számít, hogy gyárlag kinek mennyivel feszel fölé a lapja :)

[ Szerkesztve ]

All Black...

(#40) adm válasza Achill3uS (#19) üzenetére


adm
őstag

32bites server2003 standardtól és a vista is kezel 4gb rendszermemóriát.

16core - 32thread - 64gb

(#41) Achill3uS válasza adm (#40) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem lehet leszállni rólam ma látom :D
igen ezzel énis tisztában vagyok, de server 2k3-mat elég kevesen használnak otthon, a 64-es vista meg sztem még instabilabb mint a 32-es...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#42) Achill3uS válasza Stalker-2572 (#39) üzenetére


Achill3uS
veterán

érdekes :)
régebbi markok jobban érzékenyek a ramokra...
de ez a 3 pont :U :D

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#43) adm válasza Achill3uS (#41) üzenetére


adm
őstag

semmi ilyesmi...
mivel a 32/64bites vistának van némi köze a server2003 memóriakezeléséhez, így az elvben összes 32/64 vista változat képes rá.

16core - 32thread - 64gb

(#44) orbano válasza Achill3uS (#36) üzenetére


orbano
félisten

az éehet hogy technikailag nem meglepő, csak éppen szánalmas, hogy ezt akarják eladni mint forradalmian új technológia... pont olyan paraméterekkel, amikben nem jobb, mint a ddr2... szánalom.

A vér nem válik VAZZE!™

(#45) Achill3uS válasza orbano (#44) üzenetére


Achill3uS
veterán

hát pedig jobb... gyorsabb, kevesebb feszültség kell neki, jóval kisebb hőtermelés...
azért mert a régi D9 továbbfejlesztése már nem is uj technologia?
de mind1, szidjuk együtt, fujj fujj fejlődjünk vissza, DDR1 ROXX :DDD

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#46) Chaser válasza Stalker-2572 (#39) üzenetére


Chaser
titán

3 pontért sokan ölnének:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) orbano válasza Achill3uS (#45) üzenetére


orbano
félisten

kevesebb feszültség kell neki. Mennyi is a DDR2 névleges feszültsége? :U Ezeknek a sz@roknak pedig mennyi is kell, hogy értelmes sebességet érjenek el? :U

Egyébként szerintem a DDR1 a jelenlegi gyártástechnológiákkal jobb lenne :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#48) Oliverda válasza orbano (#47) üzenetére


Oliverda
félisten

DDR2: 1.8V , DDR3: 1.5V

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) Rover623 válasza Stalker-2572 (#39) üzenetére


Rover623
félisten

Szerintem meg balfasz voltál...tutira a párban levő memók közül vettél ki egyet, nehogy működjön a DC...:P

primus inter pares

(#50) Stalker-2572 válasza Rover623 (#49) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Kikérem magamnak :((

All Black...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.