Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wolverine


Wolverine
félisten

Mondjuk, hogy a mai magyar (online és offline) gamer újságírókból össze lehetne rakni kb. 2 megfelelő minőségű teamet... és a többieket el kellene zavarni valahová nagyon, nagyon messze.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#2) LÁZ


LÁZ
addikt

"Aha. Ha épp nem a budin ülnék, a bokámat is lefosom." :DDD :C

egyébiránt teljes mértékben egyetértek a cikkel, mára már nagyon híg lett az a leves :(((

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#3) davep válasza LÁZ (#2) üzenetére


davep
tag

Ha ez tényleg így van akkor nagy gáz van. Én anno talán 2002-ben vettem utoljára újságot és már akkor elég tré volt a helyzet.

Machete don't text

(#4) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Hát, annak idején a konfliskészítő manufaktúrák is nyilván erősen tiltakoztak az első autógyártók ellen... A papír alapú újságírásnak szerintem 1-2 évtizede lehet még maximum.

"Aha. Ha épp nem a budin ülnék, a bokámat is lefosom." :D -agreed.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#5) mistixx


mistixx
tag

Annó mikor 2000 környékén megszűnt az 576Kbyte én is kiszálltam vele együtt a a PC-s játékokkal foglalkozó nyomtatott sajtótermék vásárlásból. Hmm... régi szép idők, mikor még vártam, hogy megjelenjen a legfrissebb szám, de rég is volt.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#6) Lars


Lars
őstag

Talán jó 6-7 éve már annak, amikor közösen egy kollégával előfizettünk 1 évre valamelyik újságra. Aztán azon kaptuk magunkat, hogy elég hamar gazdát cserél az újság, mert semmi érdemleges dolog nincs benne.
Csak hogy legyen egy pozitív ktritika is, igaz nem játékokkal foglalkozó írott sajtó, neves nemzetközi cég ( ez alapján már tippelhet bárki ). Kifejezetten jó cikkeket írt, igaz nem játékok, hanem hardver, szoftver, miegymás. A pontozás meg hát igen, nem is nagyon emlékszem olyanra, már régebben sem, hogy valami 80-alatt eljesített volna. Pontosabban ami az alatt teljesített, azt mindet újrajátszotta a rosszpcjátékos csóka :D

(#7) kovsol


kovsol
titán

nekem tucatszámra van itthon a PC Guru, Gamer, Gamestar, PC format, meg pár darab egyéb újságokból is, szerintem mindet kiolvastam már, mert nagyjából mind 8-10 éves, és a WC ben vannak egy újság tartón és találomra kihúzok egyet és abban az 5 percben olvasom :DDD

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8) madstunt


madstunt
addikt

amióta a "nagy öregek" nagyrészt visszavonultak (értsd pl mocsy,brazil,lily) azóta számomra valahogy nem tudtak olyat mutatni az offline kiadványok amiért én a megvételükre adtam volna a fejem, játékos ujságoknál.
a szakmai is egyre hátrébb szorult, főleg az egyre blikkesedéssel, felhígulással.

Véleményem, hogy az egykori, 2002-2003 körüli és aztán 2006ban utoljára lesújtó eseménysorozatok menthetetlen károkat okoztak a magyar offline info-s újságírásnak, amiből ugyanarra a szintre sose jutott vissza, ahol 2001-2002ben tanyázott.
itt most a minőségibb feléről beszélek, a gagyibb oldal mindig hozta ugyanazt a szintet....

(#9) Inv1sus válasza kovsol (#7) üzenetére


Inv1sus
addikt

Aztán meg felhasználod. Gondolom :U :DDD

Nekem az ágyneműtartóban "porosodnak", egyszer majd jó lesz visszanézni, hogy milyen gagyi én meg majd mondhatom, hogy már akkor is az volt.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10) #43960832


#43960832
törölt tag

Cikked hatására előszedtem a fiókomból azt a 2010/6-os PcGuru magazint, ami azóta, hogy megvan (kaptam) egy betűt sem olvastam belőle. Mondjuk nem vagyok egy nagy játékos, de ha kell valami inkább neten nézem meg. Tény, hogy van az újságoknak / köyveknek egy hangulatuk, amit a net nem fog tudni soha visszaadni, de inkább a szépirodalmi részlegen tartható fenn jobban ez a fizikális, kézzelfogható forma.

(#11) orbano


orbano
félisten

szerintem aki a Magyarországot kis m-mel le képes írni egy cikkben, az ne kezdjen el újságírókat kritizálni... :U
...függetlenül attól, hogy igaza van-e, vagy nincs.

A vér nem válik VAZZE!™

(#12) Silenzio


Silenzio
addikt

WiFi - pontosan, Magyarország - kis M-mel. Gratulálok. :D (első oldal)

A tartalmat illetően: 28-35 évesek? A fene tudja. Mi átlag 28 vagyunk a baráti körömben, de 3 ember kivételével mindenki abbahagyta már a gémelést.

Amúgy a gomba módra szaporodó blogok, rajongói oldalak és gémer oldal-kezdeményekhez képest a nyomtatott magazinok itthon még mindig jobbak. Ám ezek netes megnyilvánulásai általában csapnivalók, és a kommentelők túlnyomó többsége sincs a kimutatások által adott korosztályban. Értsd: röpködnek a 12-15 évesek "zsengéi". Nem is hiszem, hogy az itteni piackutatás mást hozna. Azért debilek a cikkek, mert a kiadó szerint a törzsközönség ennyire intelligens/ennyi idős. Persze mindegyik nagyobb lapban vannak régi ismerősök, akik egyszerűen képtelenek kilépni a saját stílusukból. Az meg akkor olyan, mintha egy másfajta, érettebbeknek szánt újságot olvasnál.

Amúgy lehet 30-as a játékosok zöme, szerintem igénye az offline sajtóra, vagy egyáltalán, elemzésekre keveseknek van. Kipróbálják a Westendben, ajánlja a haver vagy letöltik, oszt' ha bejön, akkor mennek megvenni. A '30-asokból az az igazi HARDCORE infó éhség már kiveszett. 18 évesen én is sokkal nyitottabb voltam. :)

És hogy mi kéne nekik? Egyetemi diploma, igényesség, önkritika, hozzáértő lapkiadó és szerkesztőség, valamint a felelős tájékoztatásra vonatkozó hajlam - lásd megint oktatás. Ebben a rohadék kapitalista világban így akarják növelni az eladásokat. Ha minden várós cím kap egy 6 oldalas, ajnározó fókuszcikket, mindenki elégedett. Az olvasók zöme úgysem ad egy fillért sem a termékért, viszont jó érzés keríti hatalmába a hype láttán. :)

Részemről visszasírom GYZ-t az ő körmönfont, nyelvében is kultúrsznob, cirádás megoldásaival, intelligens humorával, kérlelhetetlen éleslátásával. Talán majd egyszer megint értelmes emberek alkotják a sajtónak nevezett népes kompániát Magyarországon. És akkor jó lesz.

madstunt: viszont pl. Dauby-t nemrégiben felleltem egy magyar portálon. :)

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#13) gabor85


gabor85
őstag

Itt most nem ér szidni a konkurens off/online "újságokat" ugye? :P

(#14) orbano válasza orbano (#11) üzenetére


orbano
félisten

egyébként annál többre számítottam, mint ami a cikk valójában: duzzogás egy darab magazin minősége fölött. ennek aztán sok köze van a nyomtatott (magyarul inkább így híják, nem offline-nak) versus internetes sajtó témaköréhez. ugyanennyi erővel írhatnék egy cikket az online sajtó haláláról, és példának felhozhatnám a kritikán aluli minőségű gamepod cikkeket.

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

"Ha épp nem a budin ülnék, a bokámat is lefosom."-Achievement unlocked.

(#16) Wolverine válasza orbano (#14) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem véletlenül zavarnám világgá a legtöbb magyar gamer site íróit is :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#17) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Korrekt cikk, csípem, ahogy néha írni tudsz. PC/konzol világban teljes mértékben egyetértek, bár ez igény-függő is. Azonban nem megy ez minden fronton. SportAuto szintű online médiával nem találkoztam, ezért veszem, ezért fogok előfizetni rá(ami már 10 éve nem sikerül :DDD ), tehát nem feltétlen kell általánosítani. Habár a folyamat tényleg látszik, ez tagadhatatlan.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18) Necro_Ramone


Necro_Ramone
tag

Volt régen romantikája az játékújságújság-olvasásnak, a gametrailers idejében semmilyen létjogosultságuk nincs.
hírek --> bármelyik gamingsite azonnal, nem egy hónap késéssel
tesztek --> gametrailers, írott online sajtó ízlés szerint
random infó egy játékról --> youtube keresőbe "játékcím gameplay"
végigjátszás --> gamefaqs
videóvégigjátszás --> youtube
cheatek, achievementek --> bármelyik szakosodott oldal, youtube

2011-ben nem pálya az egészoldalas AXE reklám, a másfél hónapos lejárt szavatosságú hírek, a százszor látott trailerek/demók/driverek a DVD mellékleten, a bundaszagú hardvertesztek stb.

(#19) Tim82 válasza orbano (#14) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ott a pont. Egyébként néha az alany-állítmány egyeztetéssel is vannak komoly gondok a cikkben. Az online újságírásra és különösen a Gamepod-ra ráférne egy korrektor.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

"Szerintetek mi kellene ahhoz, hogy újra fellendülhessen az offline média?"
Rohadt drága egy internetes újsághoz képest.

Az meg hogy mindenhol van már WiFi elérhetőség Mo.-on, az azért durva kijelentés. Ha Mo.-on a vendéglátó helyeken és más olyan helyeken ahol sok ember fordul meg, lenne WiFi elérhetőség, akkor már örülnék, de sajnos nem így van, de hála az égnek van szolgáltatók által forgalmazott internet, de akkor meg megint ugyan ott vagyunk, hogy drága. :C :W

[ Szerkesztve ]

PS4

(#21) Zsoccc válasza Wolverine (#16) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Ebben az az érdekes, hogy amikor az ember benne van, szintén követ el hibákat, szintén zsörtölődik, hogy az olvasók nem is foglalkoznak az írásaival, és nincs közönsége, de amint kikerül belőle egyből megvilágosodik, és mindent jobban tud. :U

(#22) orbano válasza Tim82 (#19) üzenetére


orbano
félisten

ennyire nem akartam már lovagolni szegényen. de sajnos több gampodos, vagy éppen prohardveres cikk/hír is olyan, hogy kín szenvedés végigolvasni, még akkor is, ha nyelvtanilag épp hibátlan. nem véletlenül találták ki a kommunikáció szakot...

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) Dave-11


Dave-11
tag

Bevallom szomorú vagyok. Én nem vagyok ugyan öreg, magam 15 életévével, de nem szeretném hogy megszűnjön a nyomtatott újság. Régebben nem nagyon olvasgattam, de mostanában nagyon szívesen olvasok Kelet-Magyarországot, ha valamilyen informatikai rovatra vagy újságra találok azt is átbújom. Már alapból ez az elgépiesedés nem tetszik, hogy a számítógép kiszorítja azt, ami nagyon sok embernek valamikor sokat jelentett.. nagyon sokat.

:D Semmi :D

(#24) Tim82 válasza Zsoccc (#21) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudod, mi trollok a szenzációhajhász(nak ható) cikkcímekre utazunk. Engem pl. nem érdekel a most megjelenő játékok 90%-a, most - ezen a cikken kívül - az Alice-trailert néztem meg és kész.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Szeretem az olyan cikkeket, amelyek kérdéssel végződnek. Ez offline újságíróknak egy jó eszköz, hogy elgondolkodtassák az olvasót. Itt, az "online térben" kitűnő módszer arra, hogy mindenki írhasson amit akar a témával kapcsolatban, legtöbbször gondolkodás nélkül - természetesen az anonimitás felelőtlenségét élvezve. Pl.: amiket most írok.

Ez is egy olyan különbség, ami miatt a Gutenberg-galaxis igényes újságírásának még van helye a világban.

Persze az egyre kisebb mobil kütyük ezt szép lassan megszüntetik.
Tegnapelőtt a WC-n olvastam a laptopról, mert érdekes volt az e-könyv és nem vettem elő egy másik könyvet a polcról arra a pár percre, hanem vittem a notebookot.

Természetesen mindig lesznek, akik "nem tudnak" hozzászokni a képernyőhöz, csak ma lustáknak esetleg kevésbé nyitottaknak hívjuk őket, ez lassan megfordul és pár tíz év múlva a sznobok és különcködők fognak papírt kézbe venni. Legalább nem kell akkora példányszám és lehet drágábban adni az újságot ;]

A hazai - pláne játék - újságírásról pedig annyit, hogy az lenne a feladata ennek a szakágnak, hogy jó elemző/összefoglaló munkát végezzen kicsit holisztikusan bemutatva a játékok világát.

Összefüggéseket találni és érthetően leírni azokat az olvasónak.

(#26) Phvhun


Phvhun
őstag

Van egy halom ilyen ujságom, ócón eladó, ha nem viszi el senki kidobom..

A legfrissebb kb másfél éves lehet, menetközben nekem is elmentek ezektől a kedvem.

[ Szerkesztve ]

(#27) Zsoccc válasza Tim82 (#24) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Örülök, hogy van olyan tartalom ami a számodra is érdekes lehet valami oknál fogva.

(#28) HaaS válasza ng0ofy (#25) üzenetére


HaaS
addikt

Holisztikusan? Tépelődöm kicsit...:D!

Én nem hiszem, hogy nagy gond lenne... felteszem azok vesznek meg egy adott újságot, akiket érdekel a belbecs, a külcsín. Online cikknél sincs ez másként. Azok olvassák, akiket valamilyen szempontból érdekel.

Az online cikkekre kevesebb idő jut, és azonnal lehet fikázni... ez mindig meg is történik, menetrendszerűen. Kivétel persze, ha senkinek lövése sincs az egészhez... vagy olyan defenzív módon íródik a cikk, hogy már attól unalmas.

Csak ismételni tudom magam, én nem látom a problémát. A bíráló zseni csinálja jobban, és szeretni fogjuk érte. Amíg meg olvas, röhög, bírál, addig én nem tudom komolyan venni a negatív kritikát... elégedetlen lehet, az meg privát joga.

Az online cikkíró legfontosabb tulajdonsága a kötélidegzet. Én nem irigylem őket, minden cikk egy feladat a népnek, ami ízekre akar szedni a sok gyorstüzelő zsebzseni. Kalappal a melóhoz, kemény fa.

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#29) Tim82 válasza Zsoccc (#27) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mindig van, csak mivel kevés játék és játékműfaj érdekel (CRPG, stratégia), ezért pl. a Crysis 2 kimarad az életemből. :)

De egyébként komolyan, ha már elmélyülést igénylő (vagy legalábbis olyan témájúnak tűnő) cikkeket közöltök, jó lenne, ha egy korrektor átnézné. Nyilván a híreknél senkit sem fog érdekelni, hogy mi a helyzet a nyelvtannal.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30) Zsoccc válasza Tim82 (#29) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Stratégia, ne is mondd. Shogun 2-t akarok, most!

[ Szerkesztve ]

(#31) madstunt válasza Silenzio (#12) üzenetére


madstunt
addikt

holholhol?

(#32) orbano válasza HaaS (#28) üzenetére


orbano
félisten

értem. tehát ha bemész egy étterembe, rendelsz valamit, és azt csúnyán elrontják, akkor nem szólsz egy mukkot sem, mert nem tudsz főzni?
A prohardveres, vagy mobilarénás srácokat sem értem milyen alapon tesztelnek és kritizálnak videokártyákat, mobiltelefonokat, hiszen egyikük sem tud jobbat gyártani...

A vér nem válik VAZZE!™

(#33) wolfman


wolfman
veterán

Nem tudom ki hogy van, de én a cikk olvasása közben arra jutottam, hogy majdnem tökéletesen egyet kell értsek a cikk írójával. Megy bizony le a színvonal az újságokban elég erősen.
Persze az is döngöli a földbe az újságokat, hogy az interneten naponta új hír jelenik meg, az újság pedig havonta dob ki egy marékkal, amit ugye időközben a neten már elolvastunk.

Én régebben nagy 576Kbyte rajongó voltam, egy halom újságom van, aztán egyszer csak megszűnt(utolsó szám címlapján Hitman2). Most úgy hallottam megint van, de már senki a régi bandábólés borzalmasak a tesztek. És itt jegyezném meg, hogy az én szememet is szúrja, hogy egy köztudottan horribilisen sz@r játékot is 80% fölött értékelnek. Ez így mi a fene?
Igen, ha megjelenik egy új CoD agyonmásolva az elődöket, tele BUGokkal, akkor az bizony kapjon 40-50%-ot vagy még lejjebb, de nem kell itt a fejlesztőktől félni, hogy ha leértékeljük akkor kikapunk, mert ezt érzem! Na meg ez a dolog, hogy fiatal, sötét, ostoba emberek tesztelnek, akiknek a cikk végén nins arca, hanem valami idióta avatart betesznek valami hülye névvel(szerintem az offline újságokban legyen meg az a komolyság, hogy a saját arcukat teszik be, ha nem is a saját nevükkel, de valami értelmes nick névvel). Kedvem nincs végigolvasni sokszor a teszteket.

A kérdésre válaszolva, szerintem úgy lehet feldobni egy újságot, hogy nem a befojás által tesztelnek, hanem ha egy játék sz@r azt igenis lepontozni, hiába nagy név, a hiba az hiba.
Na és persze normális kiállású, férfias(vagy nőies) embereket betenni a rendezői székbe, mert mikor meglátom ki tesztel, elszomorodom, hogy hogy néznek már ki.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#34) orbano válasza Tim82 (#29) üzenetére


orbano
félisten

helyesírás? le van sz*rva, amíg az iromány nyelvezete választékos, fordulatos és tisztességesen mondatokba van tagolva. ennyi erővel az az egy korrektor kéne hogy írja az összes cikket :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35) HaaS válasza orbano (#32) üzenetére


HaaS
addikt

Nem, elégedetlen vagyok, akár szóvá is teszem, aztán nem megyek oda többet enni.

Máshova megyek.

szerk: szép ferdítés:K!

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#36) orbano válasza wolfman (#33) üzenetére


orbano
félisten

Most mé', Bog és Bocha sem egy adonisz ( ;] ), mégis baromi élvezetes cikkeket írnak, van stílusuk.

A vér nem válik VAZZE!™

(#37) Tim82 válasza orbano (#34) üzenetére


Tim82
nagyúr

A korrektor a stilisztikai hibákra is gyógyír általában...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38) orbano válasza HaaS (#35) üzenetére


orbano
félisten

na, én is ezt teszem, szóvá a bajomat. ahogy Tim82 is írta, csak a feltűnösködő cikkekbe olvasok bele, de még ha érdekel is egy-két játék, az első pár mondat után feladom és google-n rákeresek valami értelmes reviewra.
ferdítés alatt nem tudom mit értesz, Te magad állítottad, hogy kritikával csak akkor illethetünk valamit, ha tudunk jobbat alkotni. arra, hogy ez baromság, tökéletes példákat hoztam fel.

A vér nem válik VAZZE!™

(#39) Wolverine válasza Zsoccc (#21) üzenetére


Wolverine
félisten

Ki mondta, hogy kikerültem ebből? :DDD A Gamepodra nem írok (nem is látom értelmét), de máshová igen. Zsörtölődtem, mert hiábavalónak éreztem a munkát, és a hibáimból igyekeztem tanulni; de sosem vállaltam el olyasmit, amiről úgy gondoltam, hogy nem tudnám megfelelően teljesíteni.
Nem vagyok róla meggyőződve, hogy minden mai hírező hasonlóan gondolkodik a Gamepodon.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#40) orbano válasza Tim82 (#37) üzenetére


orbano
félisten

erre vonatkozott az utolsó mondatom :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#41) Tim82 válasza orbano (#40) üzenetére


Tim82
nagyúr

A mondatod félreérthető, mert a korrektor nem fog érdemben hozzányúlni a cikkben közölt gondolatokhoz, mondanivalóhoz, legfeljebb árnyalja a stilisztikai javításokkal.

Zsocc: btw, én is "benne vagyok" egy kicsit az írásban, bár nem a média-részen, hanem nyomtatott és alkalmazott könyvkiadásba dolgozom bele egy kicsit. (Nem főállásban; a nyomtatott könyvkiadás halódik Magyarországon, pár nagy kiadó kivételével.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42) Zsoccc válasza Wolverine (#39) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Ki mondta, hogy rád gondolok? :)

(#43) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hehh, voltam a Media Konferencián nemrég. Bulváros laptulajok (3 fukszos újgazdag) rinyáltak, hogy jaj mert mindenki interneten olvas, azért meg nem fizetnek.

Bocs. Most amit megkapok naprakészen, ingyé', azért nem fogok fizetni (ráadásul ugye a papír újság meg fa alapú), hogy egy hónappal később elolvashatom.

Nem csak a gamer újságoknak nincs jövője, hanem egyáltalán a papír alapúúnak, még 10-20 éve van.

Neten ugyanígy a fizetős tartalmak... Minek? Valszeg ugyanazt lehozzák az ingyenesek is. Majd elolvasom ott, ahol ingyé' van. Ez maximum nagyonnagyon undorítóan üzleti köröknek működne, vagy még azoknak sem.

Jaj az arcok legnagyobb érve az volt, hogy az online újságot, az e-bookot nem fogod a karosszékben, az ágyban, stb. olvasni.
Van egy rossz hírem : évek óta PDA-n olvasok könyveket, újságot meg szintén évek óta nem vettem papíron.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) JColee válasza HaaS (#28) üzenetére


JColee
őstag

A bíráló zseni csinálja jobban, és szeretni fogjuk érte. Amíg meg olvas, röhög, bírál, addig én nem tudom komolyan venni a negatív kritikát.

Ez ordas hülyeség.

(#45) D1Rect


D1Rect
félisten

"Szerencsém" volt offline újságot olvasni.
2009/04 Gamestar (UT3 és GoW volt az ajándék vettem gyorsan kettőt akkor)
2009/09 PC Guru (véradáson adták ingyen 2010 végén, King's Bounty teljes játék)

A Gamestar egy katasztrófa, minden szempontból. Nincs olyan része, amibe ne tudnék belekötni. szerkesztés, korrektúra, fogalmazás, stb. mind szörnyű (persze nem egyszerre és minden cikkben).
Lassan 2 éve a WC-n van, igen alaposan átnéztem azóta.
(2 évig röhögtem a hardveres dolgaikon, ezt objektíven is lehet mérlegelni)

A Guru frissebb, még nem tanulmányoztam olyan alaposan, de kevésbé tűnik gáznak.
(jó =/= kevésbé gáz)
A hardveres része kifejezetten jó.

Online gémer újságírás: Magyarországon kb. az nem online gémer újságíró aki nem akar az lenni. A minőség is olyan.

(#46) Tim82 válasza Tim82 (#41) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sorry, + egy c. :) Nem fog ma elég jól a billentyűzet. :B

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47) Wolverine válasza Zsoccc (#42) üzenetére


Wolverine
félisten

A hozzászólókat elnézve én vagyok köztük az egyetlen ex-Gamepod hírező :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48) HaaS válasza orbano (#38) üzenetére


HaaS
addikt

Akkor ugyanarról beszélünk:)!

Ferdítés alatt azt értem, hogy bele lehet magyarázni, amit mondasz, pontosan ettől szép a cikkírók élete is:)! Az unatkozó emberekkel bíbelődni, akik árgus szemekkel keresik a gyenge pontokat.
Ha olvasol, röhögsz, bírálsz... bizonyára feltűnt:)!
Szóval Te sem jársz vissza egy rossz étterembe, hogy kiélhesd a perverz ambícióid, rendelj, aztán kiröhögd az ételt, majd újfent megvillantsd isteni véleményedet, miszerint ismét szart kaptál.

Nem hiszem, hogy eltérne a véleményünk... lehetne jobb, jáh. Visszajelzés van? Van. Várjuk a változást... és léteznek egyéb lehetőségek.
Biztos érted.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#49) hcl válasza Silenzio (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akiket én ismerek játékosokat (főleg munkahelyről), azok életükben enm olvastak el játékleírást, elemzést, max. bemutató + trailer. Változatos korosztályokból, változatos műveltségekkel.
És nagy részét nem zavarja a nem high beállítású grafika, vagy hogy a max. FPS nincs az egekben.

Na jó, kivéve az a pár ember baráti társaságból :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) Zsoccc válasza Wolverine (#47) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Miből gondolod, hogy én Gamepod hírezőkre gondoltam, és nem általánosságban írtam amit írtam? :P

Tim82: Ugye-ugye, az a fránya billentyűzet! :) Azért a nagyok mellett egy-két kisebb kiadó is meg tud élni, amíg ügyesen, célzottan adnak ki könyveket, és jól lövik be a célcsoportjukat. Van is ilyenre példa, bár tény, hogy halódik a könyvkiadás is. A nagyok meg ki is használják, és vállalhatatlan összegeket kínálnak az egyszeri íróknak, akinek ha nincs kellő tőkéje a magánkiadáshoz, és persze kellő mersze, kénytelen belemenni. Persze ez egy ördögi kör, és a kiadók szemszögéből is lehet vizsgálni a dolgot, és nyilván az ellenkezőjét is meg lehet magyarázni. De, hogy hogy jutottunk el ehhez a témához meg ne kérdezze valaki. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.