Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) Geller72 válasza Traxx (#24) üzenetére


Geller72
veterán

Ha sokat utazol a melóhelyedre, akkor is hallgathatsz. Én így tanultam meg. Persze az a tudás is csak szerintem volt tudás, mert abban a pillanatban, amikor élesben kellet először használnom, nagyon csúnyán beégtem magam előtt. Mindenképpen kell, hogy tudd, nyelv nélkül senki vagy. Ezt hidd el nekem, öt éve dolgozom ennél a cégnél kint, külföldön. Eddig 19 országban jártam. Nincs szarabb érzés, mint amikor tagja vagy egy csoportnak, akik röhögcsélnek, POÉNKODNAK, vicceket mesélnek, neked meg halvány lila fingod nincs az egészről, nem hogy be tudj kapcsolódni. Ennél jobb ösztönzés nem kell, hidd el. Ha ezt tudtam volna, amit most tudok, 30 évvel előbb elkezdem, sokkal de sokkal makacsabbul. De így sem adom fel, célom nekem is van. Angol/Német/Spanyol/Francia/Orosz. Eddig nagyjából három az, amihez van valami közöm. Tavaly szinte egész évben franciában voltunk, csak év elején kellett Hollandiában hét hetet angolul tolmácskodnom.

Hidd el, hogy neked itthon nem lesz elég motivációd, hacsak fele olyan lusta vagy mint én, akkor sem..:D. Azt a semmihez sem hasonlítható érzést csak kint tudod érezni. Amikor rájössz, hogy például kereshetnél 2x/3x többet, mint a többiek, akik nem tudnak beszélni azon a nyelven, ami éppen kell. Csak megsúgom, hogy nálunk a francia tolmács srác nettó 2k jurót kap havi szinten, szállással, kiutaztatással. És semmi dolga nincs, csak a melóhelyen lefordítani, amit a francia akar. Semmilyen munkát nem kell végeznie. És csak annyit tud, hogy jól beszél franciául. Én általában 2-4 euróval kapok többet (óránként az alapórabér felett) úgy, hogy tudok angolul azoktól, akik nem. Ugyanúgy melózok, csak fordítok is ha kell, azaz "elviszek" egy csoportot. Nem tűnik soknak, de ha havi 240-270 órával azt a kis 4 ercsit beszorzod, nem olyan rossz az. És ez csak az, amennyivel többet kapok a többieknél.
Norvégiában, ha az olajiparban dolgozol (simán el tudsz helyezkedni magyarként is) mondjuk hegesztő, vagy csőszerelő, lakatos, etc vagy, alapból euróban számolva 6-8k eurót kereshetsz. Nettó. A darusunk 8200-al kezdett. 23 éves srác volt. De ott egy bolti eladó is 5k körül keres. Mondjuk az árak is mások, de meg lehet oldani. sok helyen kapsz szállást is, teljes ellátással. Legutóbb így voltam ott kint. Egy fillért nem költöttem, nettó 22 eurós órabér mellett. Szóval lehet sóhajtozgatni, hogy talán majd legközelebb, vagy esetleg mégis összekapod magad és egy év alatt megváltod a világo(d)t. Nem lesz egyszerű, ezt senki sem mondta. Valószínűleg 180 fokot fordul az életed. de ha meglátod a lehetőségeket, látni fogod hogy megérte..;). (Amikor nem úgy veszel autót, hogy mennyi pénzed van rá, hanem úgy hogy milyen kocsi tetszik..:P...pl)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.