Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Péter48


Péter48
csendes tag

Már tíz napja használjuk, eddig tökéletes, tölteni sem kellett, pedig sokat használom Live. A jelzés hangossága is elegendőnek tűnik egy kutyafül számára 10 cm-ről. Más kérdés, hogy eddig nem tudtam összepárosítani a hangjelzést a szóban történő behívással, de ez nem a szerkezet hibája, a kutya gyakran csak veszi a jelzést ha kiabálok, látszik rajta, hogy feljegyezte a teendők közé, de csak akkor jön vissza, ha befejezte az aktuális szaglászást, vagy más kutyákkal történő bandázást. Lehet, hogy keményebben kéne bánnom vele, de én minden családtagommal szelíden bánok, még anyósommal is.

(#52) fatty


fatty
aktív tag

Én még mindig levelezgetek a "Customer Happiness Manager"-el, most sem tökéletes. Kezdem unni, úgyhogy részemről a happiness elmarad.
Már minden volt, reset (10 másodpercig gomb folyamatosan nyomva tart), config download (gombot tízszer gyorsan megnyom), plusz új fw-t is küldtek. Legújabb, hogy későn talál GPS jelet, meg nem jelez virtuális kerítés elhagyásakor.

(#53) fatty válasza Péter48 (#51) üzenetére


fatty
aktív tag

Hogy sikerült 10 napot összehozni, csak sétakor van bekapcsolva?
Lakásban GPS jelet megtartja? Nálam még ablakba kirakva sem talál. :F

(#54) urban racer


urban racer
senior tag

Sziasztok! Kutyámra szinte biztos, hogy rendelek egyet, de a hajóra is jó lenne. Kérdés, ha előfizetek mondjuk 1 évre, akkor fel tudom függeszteni szezonon kívül, majd újra aktiválni?

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#55) fatty válasza urban racer (#54) üzenetére


fatty
aktív tag

Előfizetéskor nem volt felfüggesztés opció, csak 1, 2, 3 év normál, vagy prémium tagság. Járműre biztos van használhatóbb követés, ezt "állatra fejlesztették"

(#56) urban racer válasza fatty (#55) üzenetére


urban racer
senior tag

Nagyon állat hajóm van :DDD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#57) fatty válasza urban racer (#56) üzenetére


fatty
aktív tag

Akkor jó lesz :)
Most néztem, van havi konstrukció is.
https://tractive.com/en/c/plans

[ Szerkesztve ]

(#58) kutyassanya


kutyassanya
újonc

Sziasztok,

Ha a kutya, illetve a macska elszökik a kertedből és útvonalát végig követed GPS -el nem oldottad meg a problémát. Ha elszökik baj érheti, lehet megtalálod az út mentén, de mit érsz egy kereső nyakörvvel, ha kedvenced rosszul jár. Inkább azon fáradozzunk, hogy ne menjen el. Fizikai kerítés, villanypásztor, vagy a nyakörves láthatatlan kutyakerítés. Utóbbira pedig itt a jó példa: https://www.dogwatch.hu/

(#59) faki_


faki_
senior tag

Köszönet a tesztért! Ez miatt választottam és így pár hónap távlatából nem bánom, hogy ez lett, remekül működik.

Normál állapotban elég ritkán rögzít és van, hogy később kezdi, mint a séta eleje (én csak ekkora rakom fel). Nem rovom fel hibának, mert ha ránézek az alkalmazásra szinte azonnal mutatja a helyszínt és igazából ez a cél. A live mód részletes, pontos útvonalat ad, nekem nem állt le a maximumra beállított 1 óra után se, de ezt csak kétszer próbáltam, nincs értelme állandóan használni. Be lehet állítani az otthoni 2,4GHz-es wifit energiatakarékos zónának, ha valaki nem akarja ki-be kapcsolgatni, így ott ritkábban "néz rá". Pontos időket nem jegyzem, de napi 1-2 óra használattal 2 hetet biztosan bírt. Nem találtam konkrétumot róla az előfizetés előtt, ezért leírom, hogy a Tractive Care havi plusz 500 Ft ezen felül.

A gyártótól rendeltem olcsóbban, mint az itthoni ára, 4 munkanap alatt itt volt. A fehéret, mert ez biztosan 4G-s. Most is akciós: https://tractive.com/en/pd/gps-tracker-dog?edition=white.

Ha később talál ide valaki, van egy 20% kedvezményt biztosító kuponom év végégig, de meghívásra is adnak 15%-ot (a teljes árból).

#58kutyassanya
Régebben akartam ilyet, de egy hozzáértő tanácsára elálltam tőle. Az elektromos impulzus idegi ("mentális") károsodást okozhat. Ha jól tudom pl. Angliában már be is tiltották az ilyenek használatát. Vettem ugyan egy elektromos nyakörvet kiképzési céllal (vadűzésről leszoktatás) a rezgő funkció miatt, de nem vált be. Ez valószínűleg kevés inger egy hosszabb szőrű kutyánál vagy túl hamar feladtam. A hang és az impulzus részt nem próbáltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.