Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Wesder válasza twollah1976 (#1) üzenetére


Wesder
félisten

+1

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) arn válasza twollah1976 (#1) üzenetére


arn
félisten

okostelefonoknal is ez lesz, a jobban sikerult ket-harom eves modellek is eleg jol hasznalhatoak mai szinten.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) McPie


McPie
tag

Egyre inkább megéri hosszútávon prémium telefont/tabletet vásárolni, hiszen évekig használhatóak és használják is az emberek őket. Nem rohannak minden karácsonykor újat venni.

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#5) flexxx2 válasza McPie (#4) üzenetére


flexxx2
őstag

A prémium valószínűbb is, hogy kibírja 3+ évig (akku, anyagminőség).

(#7) strogov válasza McPie (#4) üzenetére


strogov
senior tag

Látszik is, hogy sokan váltanak iphone-ra.
Xperia SP-m 2 éves, a modell lassan 3 lesz és nincs ok cserére. Xiaomi redmi 2 (sima) szintén kiszolgál. Ha az ember egy normális üzemidejű telefont vett, és nem akar méretet váltani, akkor simán kiszolgál most már 3-4 évet egy android-os telefon is.
Viszont az android-os termék támogatás nagyon gyatra. Ha cserélek és nem kell 2 kártyás telefon akkor újra iphone-t veszek (i4 volt sp előtt) ... ha mégis akkor meg xiaomi a folyamatos frissítés miatt.

(#8) hroberto


hroberto
veterán

Arra kíváncsi lennék, hogy mekkora a Windows részesedése a tabletek piacán.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#9) tothmaxy182 válasza strogov (#7) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Igazad van, az Androidosok frissítése gyatra. De ha belegondolsz, akkor a nagy átlagnak igazából baromi mindegy, hogy a telefonján 6.0, vagy 4.2 fut... Szerintem az emberek 90%-ának fogalma sincs arról, hogy milyen verziójú Android fut a telefonján. Használja és kész...

Minden szavam magánvélemény!

(#10) twollah1976 válasza tothmaxy182 (#9) üzenetére


twollah1976
őstag

A frissítésről csak annyit, hogy a "szaksajtó" állandóan azt hangoztatja ha egy telefonon a Kitkat (Android 4.4.2-4.4.4) van, hogy az "bizony elavult", "jaj már mekkora gáz, hogy Kitkat amikor már rég a Lollipop a menő".
Közben ha nem is nyíltan, de be lett ismerve, hogy a Lollipop minden csak nem jól sikerült android verzió (P.: memória szivárgás).

Arról nem is beszélve, hogy a telefongyártók előszeretettel barmolják össze a vegytiszta droidot a saját launcherükkel és a millióny az életben ha egyszer használt bloatware programjaikkal amit kiirthatatlanok a rendszerből (a rootolást most ne vegyük ide, Egységsugarú Józsiról és Zsuzsiról szól a mese) és rendesen visszafogják az amúgy elég erős hardvert.
Több, kevesebb sikerrel próbálják menteni a helyzetet a frissítésekkel, ettől függetlenül az már olyan, mint múmiának a pacemaker.

Az Applet se kell agyondicsőíteni, nem nagy kunszt egy minimális hardver palettára szarrá optimalizálni valamit.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) vicze válasza hroberto (#8) üzenetére


vicze
félisten

10% alatt, úgy 5-8 között.

(#12) tjb007 válasza twollah1976 (#1) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez csak egy ok a sok közül (már akinél ez ok). Kapásból ott van az, hogy az újabb modellek a korábbi(ak)nál rosszabb tulajdonságokkal bírnak (pl. ASUS, Samsung), gyengébbre sikerülnek. Ki az, aki így le szeretné cserélni a régit, ami még lehet, hogy jobb is? Aztán ott van még az is, hogy semmi olyan újat nem tudnak/tudtak (eddig) felmutatni a gyártók, ami vásárlás- és/vagy csereösztönző lenne. Az, hogy 1GB-tal megnöveljük a RAM-ot meg berakunk egy kicsivel erősebb AP-t nem biztos, hogy cserére fog késztetni, főleg nem egy olyan embert, akinek csak arra kell a tablet, hogy a buszon megnézze rajta egy filmet és trónolás közben el tudja olvasni az Indexet.
Majd amikor jönnek a hajlítható kijelzők, az új akkumulátortechnológiák és egyéb megoldások, akkor majd felfelé fog mozdulni az a görbe, addig viszont marad a stagnálás és csökkenés.

(#4) McPie

Mert ami nem "prémium" az nem is használható évekig és minden évben cserélni kell? :) :U

(#13) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Sziasztok.
Mit lehet tenni ha a fiam elfelejtette a számkódot amivel lezárta a tabletet?

(#14) Lord Sidious válasza mr.tamasbiro (#13) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Milyen OS van a tableten?

(#15) bostone


bostone
addikt

Talán közrejátszik a phabletek térnyerése is. Miért vegyen még nagyobb "telefont" a felhasználó, ha már a meglévő is kiválóan ellátja a feladatát?

Egyébként sincs átgondolva a koncepció a legtöbb gyártó esetében. Addig faragják a gerendát, amíg fogpiszkáló nem lesz belőle.

Arról nem is beszélve, hogy csúcstablet árából korrekt notit/pc-t lehet vásárolni, ami funkcióban gazdagabb.

Ami nagy vízválasztó a 30-50k-s kategória, ennyit könnyebben rászánnak a népek, de itt még elég harmatos a hardver.

Sokan várják a windows tabokat, lehet, beindul újra valami a tizessel.

(#16) moleculez válasza tjb007 (#12) üzenetére


moleculez
veterán

Egyetértek. Nekem volt Tab S 8.4, de eladtam, khasználatlanság miatt. Nem tudtam hova beilleszteni, amireba telo nem volt elég arra az sem, a nagyobb teendok úgyis úgyis PC-n kötöttek ki. A teljes értékű W10 megoldások, Stick PC-mellett sok értelme nincs számomra.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17) zaskar válasza moleculez (#16) üzenetére


zaskar
senior tag

Én fordítva vagyok ezzel. Amikor megjelent az első iPad, úgy rémlik, még a tesztet sem olvastam el, egyszerűen nem láttam értelmét egy ilyen készüléknek. Aztán vagy 2 éve szert tettem egy tabletre, és azóta az a legfontosabb eszközöm itthon. Az asztali gépet egyre ritkábban kapcsolom be. Sőt nem is egyet tartok itthon, van egy androidos és egy iPad is.

(#18) asdf_ válasza twollah1976 (#1) üzenetére


asdf_
veterán

Lehet azzal dobálózni, hogy lecsengett a tablet divat.

Szerintem sem csengett ez le, siman csak aki akart maganak, annak mar van, telitodott a piac. Akinek meg mar van, az meg nem doglott be es boszen hasznalja azt, amit par eve megvett. Nekem pl. egy tobb mint 2 eves full kinai van (jo, abbol azert egy faszasabb cucc, 2GB ram, 1280x720, exynos3 porog benne (galaxy s3-ban volt ilyen). Azon kivul, hogy hulladekfos az akksija -mar ujkoraban is az volt- es emiatt naponta kell tolteni, meg mondjuk kethetente egyszer lefagy es meg kell nyomni a reset gombot rajta, azon kivul semmi nyugom nincs vele, es eszem agaban nincs lecserelni, amig ki nem nyiffan, vagy amig el nem kezd problemat okozni, hogy 4.2.x-en ragadtam (kizarolag bongeszesre hasznalom, igy egyelore ez nem tunik valos veszelynek). No meg amig pl. a samu csilliardokert kihoz iden egy olyan tabletet, ami szarabb annal, mint amit ket eve vettem, es minima ket- de inkabb haromszorosan van tularazva, annyira hulladek a bele, vagy amikor a T pontban varakozva elkezdek nyomogatni egy kiallitott masik samut, es a kepernyolapozas olyan akadozos rajta, mint a barom, akkor azert ne nagyon vagyjanak ra, hogy porogjenek a szamok, mert nem fognak.

(#19) Grodd


Grodd
tag

Pedig de bizony, lecsengett. Én early adopter voltam, három tableten vagyok túl, de soha többet nem veszek, mert ma már értelmetlen. Pedig működnek, de nem használom egyiket sem, a fiók mélyén porosodnak. Alkalmi tartalomfogyasztásra, kommunikációra sokkal kényelmesebb és mobilabb megoldás egy phablet, és azzal ráadásul még telefonálni is lehet.

Aminek lehetne értelme, az valami convertible laptop/tablet hibrid, de azok jelenleg még vagy qrva drágák, vagy laptopnak alkalmatlanok. De az már inkább ultrabook kategória. Hagyományos tableteknek szerintem befellegzett, és innentől csak folyamatos és egyre gyorsuló visszaesés lesz a piacon. Persze nem tűnnek el végleg és nyomtalanul a tabletek, vevő lesz rá egy szűk réteg, akiknek a phablet túl nagy telefonáláshoz, de túl kicsi tartalomfogyasztáshoz, és inkább cincálnak magukkal két eszközt.

(#20) arn válasza Grodd (#19) üzenetére


arn
félisten

Ne csak magadbol indulj ki... Nekem sose volt laptopom pl, asztali gep melle hasznalok tabletet otthon. A jovoben se kell mas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) troviko


troviko
senior tag

Nekem egy Surface 3 (szerű) talbet kéne, csak fele áron.
Addig nem cserélem a mostani Win-est. Android pedig szóba sem jöhet, amióta van Windows-os tablet.

https://www.oldtech.hu/

(#22) Zeki válasza tjb007 (#12) üzenetére


Zeki
nagyúr

Osztom a véleményed, de ide venném, hogy ahogy nőnek az okostelefonok kijelzői, úgy lesz egyre kevésbé érdekes mellé egy alig nagyobb (de tudásban akár kevesebb) tablet.

Sőt, ha akarom, akkor itthon a droidos telefon képe megy a tv-re, és közben meg bluetooth billentyűzettel csatlakozok hozzá, és írok.

[ Szerkesztve ]

(#23) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én már kb 1,5 éve rájöttem, h teljesen felesleges a tablet. Nekem. Legyen az embernek egy normális telója és kész. Az olyan dolgokhoz meg ott az asztali gép.

(#24) zaskar


zaskar
senior tag

Nekünk, tablethasználóknak meg kész szerencse az, hogy sokan pár hónap után kihasználatlanság miatt megválnak a készüléktől. Én is így vettem garanciás iPad-et nyomott áron...:)
Egyébként meg nem mindenkinek alternatíva a phablet. Nálam az 5 colos telefon súlyra és méretre az, amit még nem teher magamnál tartani, akár télikabát, akár rōvidnadrág az aktuális viselet. Arról nem is beszélve, hogy egy 5,5-6 colos képátló még elég messze van egy 9,7-estől. Szóval számomra meg ez a manapság egyre divatosabb phablet kategória az értelmetlen, de hát nem vagyunk egyformák...

(#25) Kékes525


Kékes525
félisten

Még sohasem volt tablettem. Nem tudom, hogy egyáltalán veszek e valamikor?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26) mr.tamasbiro válasza Lord Sidious (#14) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Köszi de már sikerült recovery-vel.

(#27) Depression válasza zaskar (#24) üzenetére


Depression
veterán

Én is aprópénzért váltam meg tőle, pont akkor, mikor a portól már nem is látszott a kijelző. :)
Részemről soha többé. De ennek az azboka, hogy nincs megfelelő tartalom rá. Szívesen játszottam volna rajta baldurs gate, warcraft, és hasonló 20 éves pc játékokkal, amiket anno tényleg tableten szerettem volna játszani. De ilyen kihívásokkal teli, több órás (és szerintem nem erőforrásigényes) játékok helyett csak gagyi tower defence "stratégia" van.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#28) bostone válasza Depression (#27) üzenetére


bostone
addikt

A mobilgémek 5-15 éven belül vetekedhetnek a konzolos tartalmakkal. Félelmetes mit ki nem hoznak ezekből a kvarcjátékokból. Persze a 90 százaléka ötlettelen és ronda, de lenne benne perspektíva.

(#29) nemlehet


nemlehet
őstag

Szerintem is az lehet a háttérben, hogy nem éri meg cserélni. A frissítést az emberek legnagyobb része pont letojja magasról. Ismerek olyat akinek mai napig 2.2 van a telefonján, mert hát működik az (pedig amúgy ICS-re is tudna frissíteni azt hiszem).

Nekem is tökéletesen szolgál a Hongmim pedig az se egy drága vagy bika készülék. Egyedül az 1 gb RAM kevéske néha, de pl a tesómnak bőven elég lenne, mert ő nem akar játék közben böngészőt nyitni meg közben fb-n csevegni. Azon is csak 4.4 van de igazából amíg nem kapok olyan üzenetet, hogy valami nem működik mert elavult a verzióm pont letojom. Nem igazán van olyan feature vagy fejlesztés ami nélkülözhetetlen lenne. Az ilyen lőzungok mit javított akuidő meg ilyen olyan optimalizálás meg nem hat meg. A MIUI úgy is sima mint a vaj, az aksi meg úgy is lemerül 1 nap alatt.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#30) azbest


azbest
félisten

Ha már világszintű eladásokról van szó, kíváncsi lennék, hogy mennyire szerepel bennük a kínai tabletek végtelen sora. Már elértünk arra a szintre, hogy az olcsóbbak is elég erősek és jók hétköznapi feladatokra. A kínai termékek nagy részéről pedig valószínűleg semmilyen statisztika nem születik. Se a kínán belül eladottakról, se a kínából külföldre eladottakból.

(#31) Depression válasza bostone (#28) üzenetére


Depression
veterán

Inkább úgy érzem, hogy jelenleg az amiga szintjén tart, ami anno 512kB memóriával rendelkezett... Gigahetzek ide, gigabyte-ok oda, a tartalom egy nagy 0. A nagy kiadók is csak a gyors munkára mennek, gyors fogyasztásra.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#32) edward2 válasza arn (#20) üzenetére


edward2
addikt

Nem csak magából indul ki. Én is early adopter voltam és mára a tabletem szépen porosodik. Soha többet nem is veszek.

Környezetemben mindenki hasonló tendenciát mutat. Telefon 5.5"es elég gyors és elég nagy a legtöbb dologhoz. Amit a telefonon nem tudok megoldani azt a 8-10es tableten se.

(#33) Alex91 válasza edward2 (#32) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen tablet?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34) margithid


margithid
veterán

Hát igen, én is megvettem az asus T100-at és igazából az asztali gép mellett porosodik:)
Féláron viszont most már nincs kedvem eladni, azért jó ha van alapon.
De az biztos, hogy nekem az elsődleges az asztali gép, utána a telefon, notebookra és táblára nem nagyon van szükségem, ezt már tudom:)

(#35) ollie válasza Depression (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát ö, Baldur's Gate-ek épp vannak Androidra, és nagyon jól játszhatóak.

[link]

[link]

[link]

Ja, és egyre több a minőségi RPG, stratégia és logikai játék.

***

(#36) Grodd válasza troviko (#21) üzenetére


Grodd
tag

Surface 3 (mármint sima, nem a pro) nem megoldás, nem kapsz PC értékű tabletet azzal sem. Tényleg nem, semmiben sem előrelépés a gagyi Surface 2-höz (vagy akár egy gagyi androidos convertible-hez) képest. Egy vacak Atomos hulladék. Elméletben ugyan tud bármilyen x86-os appot is futtatni, de gyakorlatban inkább felejtős, akkor jársz jól, ha csak tablet célokra, tartalomfogyasztásra használod, productivity-t felejtsd el.

Sőt, be kellett mára látnom, hogy még akkor is komoly kompromisszumokkal kell szembesülni, ha mélyebben a zsebünkbe nyúlunk, és kicsengetjük a Surface 3 Pro vagy Surface 4 Pro árát.

A dolog valahol egy idapad yoga3-nál, vagy egy Surface Book-nál kezdődik (Apple fronton MacBook Pro-nál), de annyi peénzt fizessen az, akinek hét anyja van :)

Pedig sokáig titkon abban bíztam, hogy a tablet őrület, és a brutális számokban mérhető sorozatgyártás előbb-utóbb leviszi majd a hordozható cutting-edge technológia árát a tömegek által is megfizethető szintre, de az csak álom maradt, egy normális minőségű hordozható IT eszköz ma is 500k HUF-nál kezdődik, a felső határ pedig a csillagos ég. Épp úgy, mint 8 évvel ezelőtt.

(#37) Depression válasza ollie (#35) üzenetére


Depression
veterán

:R :R :R

Ezzel most hetekig boldoggá tettél

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#38) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Szerintem a phabletek elterjedésének is nagy szerepe van ebben. Akinek 5.5"-es vagy nagyobb telefonja van, az nem feltétlenül fogja úgy érezni, hogy még egy tablet is kell mellé. Én mondjuk 6"-ig még mennék azért 5.5-ről, ha nem lesz számottevően nagyobb a készülékház.

(#39) #79335424 válasza Fitzgerald (#38) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én teljesen phablet párti vagyok, de ha utólérem magam anyegin, akkor veszek egy Tabot. Az X86/X64 architektúra, vagyis a nem mobilos Windows/Android dualboot érdekel. Plusz a HDMI port, ami nincs a phableteken. Valamint, a töltőtől független USB port is jól jönne. Szóval, egy netbookos, androidos, filmnézegetős, hordozható megoldást szeretnék. Ezt nem tudják a phabletek.

[ Szerkesztve ]

(#40) ollie válasza Depression (#37) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak az asszony meg ne tudja. :DDD

***

(#41) Depression válasza ollie (#40) üzenetére


Depression
veterán

A tabletet pont a héten adtam el, mobilkn meg kicsi lesz :) de megoldom

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#42) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Lassan 2 éves lesz amit használok, de nem érzem szükségét egy cserének.

(#43) macskea


macskea
őstag

Szerintem ketté kellene venni azokat az embereket, akik valamikot vettek, vagy még a jövőben vesznek tabletet. Mert egyelőre itt sokan az egy és igaz tablet felhasználónak tartják magukat, és ennek alapján mondanak magyarázatot a cikkre. Pl.: sokaknak alap, hogy akinek tablete van, az viszi magával. És ha már úgyis visz magával valamit, akkor inkább egy phabletet, mintsem egy tabletet és egy telefont. És ez valóban jó magyarázat arra, hogy ezek az emberek miért nem vesznek többet új tabet. Csakhogy ez jó ha a tablet tulajdonosok harmadára igaz, merthogy a legtöbb tablet sosem hagyja el az ágy vagy a kanapé másfél méteres körzetét. Egy olyan tablet pedig ami otthon van, jó eséllyel örök elet, nem hibásodik meg, ha az akksi kapacitása idővel esik, az sem tragikus, hisz mindig kéznél a töltő, szóval jóval tartósabb darab lesz. Az, hogy ezeket a tabeket lecseréljék tényleg nem elég egy új hátlap meg egy jobb felbontású kijelző. Tényleg sokkal közelebb kellene nekik kerülni a notebookok teljesítményéhez, miközben megőrzik a kompakt méretüket és a barátságos árukat. A harmadik - véleményem szerint igen szűk - kategória az, aki ragaszkodik a kis méretű telefonhoz a zsebben, de alkalmanként mégis bedobja a táskába a tabletet. Ők annyiban térnek el az előzőektől, hogy nekik pl.: már fáj egy gyengélkedő akkumulátor, egy jobb üzemidő indok lehet a cserére.

Aztán még itt van a laptop kérdés, hogy van-e vagy nincs-e, és kiváltja-e egymást a két termék, illetve a desktop pc, miszerint ugyan arra használja-e otthon az, aki tablettel is rendelkezik. Ez viszont szerintem nagyon egyeni szokás és preferencia függő szerintem, ahány ember annyi felé. Szóval szerintem nincs abszolút igazság arra, miért torpant meg a szegmens, de ha a (szerintem) jellemző vásárlókat elképzelem, nagy részük vagy nem vesz többé tabletet (phabletre lépnek) vagy vesznek majd, de a vásárlási ciklusuk nem 1-2 év, mint egy okosmobilnál, hanem inkább 3-4.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#44) bostone


bostone
addikt

Volna értelme szétbontani a mesterhármasra a témát? Azaz ios, android, ms? Mennyiben tér el a felhasználók igénye platformok szerint?

(#45) #79335424 válasza bostone (#44) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehetne még sokféleképpen boncolgatni. Pl. ARM vs. X86. Az utóbbinál ugyanis borulhat az Android vs. MS boncolgatás, mivel ugyanazon az eszközön, mindkét OS futhat.

(#46) asdf_ válasza macskea (#43) üzenetére


asdf_
veterán

Meg vannak meg kategoriak ezen kivul ;) En 5"-nal nagyobb telefont nem vagyok hajlando hasznalni, ellenben 5"-on csak vegszukseg eseten netezem. Mindig nalam van a tablet (7"), ingazokent az ut alatt azon tudom le a napi sajto elolvasasat.

(#47) bostone válasza #79335424 (#45) üzenetére


bostone
addikt

A felhasználó szokásokra utaltam szándékom szerint.

(#48) #79335424 válasza bostone (#47) üzenetére


#79335424
törölt tag

Erről beszélek én is. Ha a user MyTV -t, vagy TVGO -t szeretne futtatni, ahhoz Android kell. Ha multitask, multiwindow -ban, teljes értékű Office -t, ahhoz meg X86/X64 Windows. De, mi van akkor, ha mindkettő kéne? Két tablet? Vagy inkább egy, dual boot -tal? Ez esetben fölösleges az Android vs. Windows témakört boncolgatni, hiszen mindkettő ott van, egy gépben.

(#49) macskea válasza asdf_ (#46) üzenetére


macskea
őstag

Te egyértelműen a hármas kategória vagy. Persze ez még nem zárja ki további kategóriák létezését. Kérdés, hogy nagyságrendileg a további jellemző felhasználók mennyien vannak. Érdemes-e számolni velük, vagy statisztikailag elenyésző a számuk.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#50) bostone válasza #79335424 (#48) üzenetére


bostone
addikt

Az az irány még gyerekcipőben jár. Nézegettem teszteket kétvonalas témában, engem nem győzött meg, pedig elgondolkodtam, hogy van e még szükségem pc-re vagy notira, ha ez az ág kifejlődne.
Ellenben a minipc-k is mintha izmosodnának...

A legtöbb esetben a felhasználók és ne tagadjuk, a gyártók is a szórakozásra gondolnak táblagépek kapcsán. Amikor Steve Jobs promótálta az első táblát, a böngészési élményt emelte ki és a magazinokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.