Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szezso15


szezso15
addikt

Az szép! Gratulálok! :Y :W

*Hajrá Loki!* i15+

(#2) Apika


Apika
Közösségépítő

Kezdenek horror árat ölteni... :Y

(#3) Malachi


Malachi
addikt

:Y azt a leborult szivarvégit. pff, hát erre nem nagyon vannak már szavak. szerintem duplázzák meg az összes árát aztán kész, minek itt amatőrködni ilyen 10-15 ezrekkel? :U

aki valamennyit ismeri a körülményeket és nem csak tippelget, majd mondja már meg, miért történik ez, éppen így és éppen most.

[ Szerkesztve ]

(#4) spawn21


spawn21
veterán

WTF :Y

Na ezért sem veszek almát.

iPhone 13p

(#5) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

úgylátszik titokban a MOL felvásárolta a T-t, és most a benzinárhoz igazítja a készülékárakat....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ez micsoda???? Mit képzelnek ezek? Mire jó ez????
Jézusom ezek aztán tényleg nem sz*roznak...

All→M8

(#7) ferikek


ferikek
aktív tag

Mozaik csomag.... Én múlt héten vettem relax 1000-sel 4S 16 GB-t 2 éves hűséggel (1,5 év után cserélhetsz új készülékre) 20eF-ért (pontjaim miatt 0 Ft volt).
Azért ezeken kívül sok-sok akciós van a T-nél, csak nem nagyon reklámozzák...

Arzért ezeket erőltetik (Mozaik) sztem h vegyed meg minél drágábban és ne kérdezz rá más konstrukciókra;)

[ Szerkesztve ]

(#8) littlelion21


littlelion21
addikt

lol, ez már tényleg a vicc kategória...

(#9) kill_bill1


kill_bill1
tag

Valószínűleg ez lehet a háttérben: Link

----

(#10) dedike


dedike
addikt

A cikk elolvasása után mindenki számára érthetővé válik, miért van szükség az áremelésekre (nem csak az iPhone esetében)... sajnos...

Jó szerencsét!

(#11) fendre


fendre
tag

Ha így folytatják, lassan tényleg státusz szimbólum lesz, nem pedig olcsójánosok gizda tömegterméke :D

@dedike: ebből a cikkből a legfontosabb részlet: "illetve három egyszeri tételt is el kellett számolnia a társaságnak"

[ Szerkesztve ]

(#12) Mr.Csizmás válasza dedike (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ilyen nyomorék árképzéssel, és akciókkal nem is csodálom. (lásd német, angol, francia stb. T akciókat)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) Joe100


Joe100
csendes tag

Gondolkoztam hogy átmegyek t-hez a vodától, mert 20-30000 ft-al olcsóbbak voltak, de mostmár nem megyek. Sőt inkább leszarom mindkettőt és megveszem sima mobil boltban ugyanannyiért, csak éppen nem kell 2 évig 6000 ft-os előfizetést fizetnem.

(#14) dedike válasza fendre (#11) üzenetére


dedike
addikt

Én szigorúan a készülékárak emelkedésére céloztam, mivel az eredeti bejegyzés is arról szólt... ;)

Részben ellentételezte ezt a T-Mobile Magyarország szélessávú, valamint berendezés- és készülékértékesítésből származó bevételeinek növekedése.

Mr.Csizmás:

Pedig a DT is veszteséges...
De ott legalább elismerik, hogy mitől... ;]

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#15) devast


devast
addikt

Még csak most jöttek rá, hogy bármennyiért adhatják, úgyis megveszik az emberek...

(#16) feliks


feliks
senior tag

Tényleg jobban megéri már függetlenül venni az iPhoneokat, ha valakinek olyanra fáj a foga..

[Be Happy]

(#17) sid87


sid87
senior tag

Viszik mint a cukrot, miért ne emelnének árat?

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#18) zelma


zelma
aktív tag

A rohadt drága Westelt és a szifont soha nem komáltam, és nem is áll szándékomban igénybe venni egyiket sem!
Mindkettő árképzése elképesztő, jól egymásra találtak!

Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius!

(#19) Plebi


Plebi
senior tag

Mi vagyunk a legszegényebb és legdrágább ország az euban. Én ezért szeretlek :) :W

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#20) halottkém


halottkém
csendes tag

Az USA-ban fillérekért meg lehet venni, itt meg aranyáron adják :C

Nokia Lumia 520 Black

(#21) Mr.Csizmás válasza dedike (#14) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kellett nekik 1 euróért ájfont adniuk ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) pit stop


pit stop
addikt

Ez egy szóval jellemezhető: szánalmas :DD

Az egyszeri tételek miatt, valamint azért mert nagyobb veszteségekre számított a piac az nem releváns - hogy emiatt árat emeljenek így...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#23) kali válasza feliks (#16) üzenetére


kali
legenda

kivéve talán, a szolgáltatós kamatmentes részlet lehetőségét...

(#24) Malachi


Malachi
addikt

ja és eszembe jutott, hogy érdemes lenne utánanézni, a környéken hogyan változtatja az árképzést a T. szóval az osztrák és német vevők is megérzik majd a veszteséget, vagy az egészet rajtunk hajtják be? bár, ha itt alakult ki a hiány nagy része, akkor kb. érthető volna, ha csak itt emelnének árat.

(#25) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Öngól :), gondolom arra számítottak, hogy majd szép csendben történik majd mindez, de mondjuk sok átlag user még így sincs tisztában az árak alakulásával, csak bemegy és vásárol...

@Joe100: így is , úgy is van telefonszámlád, max máshol

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) Plebi válasza dedike (#10) üzenetére


Plebi
senior tag

Ettől még nem lesznek nyereségesek, sőt az állandó áremelés miatt még ennyi bevétele sem marad. Érdekes nyugatabbra, ingyen telefonokkal, normális előfizetésekkel miért tudnak jóval nagyobbat szakítani, nem értem én ezt, lehet úgy jobban fogy minden, nagyobb kedvvel vásárolnak meg bármit...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#28) joey04


joey04
titán

Egyes esetekben már majdnem ott tartunk, hogy jobban megéri az Apple-től venni függetlenül, főleg ha még előre is gondolkodunk, hogy egyszer el is kell adni. Ott meg a gyári függetlenek magasabb áron mennek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) Mr.Csizmás válasza Malachi (#24) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pl. 16-os i4s 49eur (XL tarif) 599eur (prepaid) között van.

osztráknál meg 0-tól már elvihető bizonyos díjcsomagoknál.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) keIdor


keIdor
titán

Nem az Apple draga, hanem a magyar szolgaltatok... Horror arak, de mas telefonok is dragak sajnos.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#31) Fecow válasza ferikek (#7) üzenetére


Fecow
aktív tag

Azt most így hirtelen nem vágom, miért jártál sokkal jobban.
A relax 1000 havi díja 25500 Ft amiért kapsz 1000 lebeszélhető percet, és elvitted 20000 ért a telefont.
MozaikXXL-nél meg lebeszélheted a 20000 ft-os előfizetést (ami 20/23 Ft-os percdíjjal ugyancsak 1000 perc, plusz a maradékot, telefon, sms, mms-re elnyomhatod) és még kapsz 3GB mobil netet. És akkor még az opcionális Mozaikhoz járó kedvezményekkel nem is trükköztem.
Hát nekem nem úgy tűnik, hogy a mozaikkal szarabbul járnál, és akkor még nem is vettem figyelembe, hogy ugyan mit csinálsz mobilnet nélkül egy okos telefonnal. Keresgéled az open Wifi-t? 2X ezres havi számlák mellett? Ne már.

Nyergeld meg a nagyot

(#32) Lall


Lall
veterán

Hagyjuk már ezt a veszteséges dumát. Szeretnék én ennyire veszteséges lenni, mint ezek. Kb. annyira veszteségesek mint a bankok az extra profitjukkal. Ez a jó, mert ha veszteséges vagy (papíron) így nyereségadót sem kell fizetned.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#33) dedike válasza Lall (#32) üzenetére


dedike
addikt

Hagyjuk már ezt a veszteséges dumát.

Azt, hogy jelenleg (még) a veszteségen/nyereségen alapul a világ gazdasági berendezkedése hagyjuk is ki....

Jó szerencsét!

(#34) thompoo


thompoo
csendes tag

Na ezért lapul még mindig a 3Gs-em a zsebben, és nem ujjabb....
Bár aki meghozta ezt a lépést, hogy megemelik az árat,
az biztos többet keres az átlag magyarnál.... :(

(#35) emvy válasza Lall (#32) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha szerinted annyira jol allnak, akkor gyerunk, vegyel reszvenyt. Jelenleg 1.07 az anyaceg (Deutsche Telekom) piaci kapitalizacio / konyvi ertek (vagy hogy mondjak magyarul) aranya, ami, hat, nem tul magas.

Ugyanigy vehetsz banki reszvenyt is, ha szerinted annyira jol allnak.

while (!sleep) sheep++;

(#36) littlelion21 válasza kill_bill1 (#9) üzenetére


littlelion21
addikt

Ezzel a cikkel kapcsolatban az a kérdés merült fel bennem, - valami hozzáértő homályosítson már fel - az USA tőzsdefelügyeletének és az igazságügyi tárcájának mi köze van ehhez?

(#37) mark77 válasza feliks (#16) üzenetére


mark77
tag

Alapvetően jobban megéri telefont venni függetlenüé, pl egy műszaki áruházban, mint mindenféle hűség és előleg árán. A szolgáltatóknak viszont ez egy súlyos veszélyforrás, mert független készülékre nincs hűség, a felhasználő meg bármikor átpártolhat máshova...
Gyanítom az Apple durva áremelése áll a háttérben illetve az, hogy az iPhone nem tömegtermék, hanem luxuscikk.
Amúgy is sok finanszírozási probléma lehetett az almás telefonokkal.
ld:homár

Cannibal Corpse

(#38) emvy válasza thompoo (#34) üzenetére


emvy
nagyúr

Miert, ha kevesebbet keresne a magyar atlagnal a saleses, akkor levinne az arat? Nem kommunizmusban elunk, konyorgom.

while (!sleep) sheep++;

(#39) dedike válasza littlelion21 (#36) üzenetére


dedike
addikt

Olvasd el az általam linkelt cikket, abban benne van! Röviden a macedón telekom megvásárlásakor elkövetett "hülyeségek" miatt. Ebbe bukott bele még anno Straub Elek...

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#40) Lall válasza emvy (#35) üzenetére


Lall
veterán

Majd ha egy picit ráérek sajnálom is őket a DT-vel egyetemben. ;) Addig is emelgessék csak az iPhone és egyéb termékek árát valószínű ez hozza meg a profitot. Olyanba bele sem megyek, hogy ha normális szolgáltatási színvonalat hoznának, normális árakkal...

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#41) er2es


er2es
tag

szerintem tök jó :)

úgyis viszik mint a cukrot.....nem számít ez a picike +ár :D :D

(#42) fffeco


fffeco
tag

Igen most, hogy jobb munkakorulmenyeket terwmtettek kínában meg kellett dragulnia a portekanak =D

(#43) emvy válasza littlelion21 (#36) üzenetére


emvy
nagyúr

Valoszinuleg az van, hogy ha az adott ceg mukodik az USA-ban vagy kereskednek a papirjaival, akkor az USA-beli torvenyeknek is (reszben) meg kell felelni. Az anyaceg (Deutsche Telekom) pedig mukodik az USA-ban is.

while (!sleep) sheep++;

(#44) Avicularia válasza Plebi (#19) üzenetére


Avicularia
veterán

Azért én ezt a kifejezést átgondolnám a helyedben..

(#45) daniel909


daniel909
addikt

am már amerikából is meglehet rendelni függetlenül nem? itthon is fog működni...

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#46) Zol7 válasza emvy (#35) üzenetére


Zol7
csendes tag

Nem csak a jelenlegi állapotot kell nézni, hanem a jövőbeni kilátásokat. Az emberek mindig fognak telefonálni, csak esetleg kevesebbet. Jelenleg a díjcsomaghűséghez kötött árképzésükkel azon vannak, hogy a nagyobb csomagokra kössék le magukat az előfizetők, és megfelelő költséggazdálkodással a különadóval terhelt nehezebb időszak után újra jól mehet a szekér.

[ Szerkesztve ]

(#47) littlelion21 válasza emvy (#43) üzenetére


littlelion21
addikt

Tehát a NYSE-ről kivonultak (a Magyar T, nem az anyacég), de az OTC-piacon továbbra is jelen vannak.

dedike: köszi, nézem.

[ Szerkesztve ]

(#48) ferikek válasza Fecow (#31) üzenetére


ferikek
aktív tag

Mivel én külfölddel bonyolítom a hívások 70%-át, és csak relax 1000-hez társítható nemzetközi kedvezmény csomag (Relax 500), így csak ez marad (más szolgáltatónál meg nincs ekkora kedvezmény nemzetközi irányba)
Mobilnet? Az nekem nem nagyon kell, itthonról és irodából telefonálok, ahol van wi-fi, így asszem van egy előfizetésem havi 100 mb mobilnetre (gonet??? havi egy ezres, talán...), ebből jó ha 50 mb-t "leforgalmazok" havonta.
sms mms nem kell, minden mail és hívás
Elfelejtettem írni a hsz-emben h sok a nemzetközi hívásom, de így akkor sztem érthető h miért jó a relax:)
Ha lehetne mozaikhoz relax nemzetközi akkor azt választottam volna;)

(#49) Integra


Integra
titán

no problem, kicsit több diákhitelt kell majd ráforditani :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50) Lall válasza Zol7 (#46) üzenetére


Lall
veterán

Különadó? Nem tűnt fel, hogy többé-kevésbé az összes szolgáltató az ügyfeleire hárította?

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.