Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 0xmilan


0xmilan
addikt

"A jól képzett pécsi hallgatók..."

:DDD

(#2) UnA válasza 0xmilan (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Konkrétan? Nagyon kíváncsi vagyok...

(#3) 0xmilan válasza UnA (#2) üzenetére


0xmilan
addikt

Híresen gyenge a pécsi mérnökinfo.

(#4) Ryu válasza 0xmilan (#3) üzenetére


Ryu
tag

Amíg DOS parancsokat, Pascal, Assembly nyelvet tanítanak, x86 architektúra és win95, Office ismerete melett, annyira mindegy hol tanul az ember. Majd munkád során, magadtól megtanulod amire igazán szükség van. Úgyis az a reklám duma, hogy majd oktatnak, csak dolgozz, elvégre hiányszakma az informatikus.

És még mielőtt; 2008-ban végeztem mérnök inf. szakon, nem az említett intézményben és valóban ez volt a követelmény.

(#5) sutszi válasza 0xmilan (#3) üzenetére


sutszi
veterán

Tudod, az a vicces, hogy mikor 2008-ban kezdtem ott, akkor ezt pár évfolyamtárs is előtte ott... Ekkor már volt összehasonlítási alapom másik intézménnyel és abszolút elfogulatlanul mondhatom, hogy ez a kijelentés nem állja meg a helyét... Ez inkább csak rosszindulatú szóbeszéd.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#6) cami][us válasza sutszi (#5) üzenetére


cami][us
senior tag

Valóban nem 95, hanem xp volt. :P

(#7) sutszi válasza cami][us (#6) üzenetére


sutszi
veterán

Láttad, hogy mire reagáltam? :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8) 0xmilan válasza sutszi (#5) üzenetére


0xmilan
addikt

Mi még gimiből mentünk oda robotprogramozós versenyre. Ott a tanárok(!) mondták, hogy ha jót akarsz magadnak, akkor az ELTE-re / BME-re jelentkezel.
Meg szintén nem túl bizalomgerjesztő olyan álláshirdetéssel találkozni, amiben megjegyzik, hogy "pollackosok kíméljenek."

[ Szerkesztve ]

(#9) UnA válasza 0xmilan (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

Meg szintén nem túl bizalomgerjesztő olyan álláshirdetéssel találkozni, amiben megjegyzik, hogy "pollackosok kíméljenek."

Volt ez a legenda valaha a Gábor Dénessel (satöbbi), de sohasem volt igaz. Már jó ideje mindenki tudja, hogy az iskola neve semmit sem jelent.

(#10) sutszi válasza 0xmilan (#8) üzenetére


sutszi
veterán

Egy ilyen hirdetés volt amiről hallottam, de ez is már a jó ég tudja hány évvel ezelőtt... Egyébként elmondom, hogy hányszor ért hátrányos megkülönböztetés a PTE-s diplomám miatt: 0. Sőt, ha klónoznám magam akkor még 2 példányt kérnék helyből, mert tutira tudnék mindkettőnek munkát adni az első perctől...

Én egyébként elhiszem, hogy ezt mondta egy-két tanár...Azt azért láttam, hogy van egy-két gyengébb tanerő...De hát hol nincs. Én lelkiismeretes és tanítani akaró tanárokat kaptam... Nem is volt gondom. Igaz én nem a robotos irányban tanultam, hanem a programozósabb szakirányon.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11) 0xmilan válasza UnA (#9) üzenetére


0xmilan
addikt

Már jó ideje mindenki tudja, hogy az iskola neve semmit sem jelent.

Ugyanakkor szerintem az is köztudott, hogy nem ugyanakkora munkát kell beletolni a fent említett egyetemekbe, hogy meglegyen a papír. (attól függetlenül, hogy a gyakorlatban a tudás számít)

[ Szerkesztve ]

(#12) sutszi válasza 0xmilan (#11) üzenetére


sutszi
veterán

Ugyanakkor szerintem az is köztudott, hogy nem ugyanakkora munkát kell beletolni a fent említett egyetemekbe, hogy meglegyen a papír.

Ezt hogy lehet objektíven megállapítani?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#13) 0xmilan válasza sutszi (#12) üzenetére


0xmilan
addikt

Objektíven sehogy, esetleg kiszóródási arányokkal.
Persze lehet, hogy mindenki azért megy el vidékről pestre, hogy könnyeben jusson diplomához. :DDD
Véletlenül se azért, hogy jobb nevű egyetem legyen a papíron, akkor is ha már jó ideje mindenki tudja, hogy az iskola neve semmit sem jelent.

(#14) sutszi válasza 0xmilan (#13) üzenetére


sutszi
veterán

Azt, hogy ki mennyi energiát kell fektessen a papír megszerzésébe nem lehet objektíven megállapítani... Az eltérő kompetenciák miatt kb lehetetlen... A kiszóródási arányt mikor akarod vizsgálni első félév után? Harmadik után? Egy adott évfolyamból hányan szereztek időben diplomát? Ezek mind semmitmondó adatok abból a szempontból, hogy mennyire nehéz egy adott szakot elvégezni. Az oktatás is változik...

Az elmúlt pár évben kaptam pár gyakornokot mindkét helyről a kezem alá és azt kell mondjam, hogy túl van ez lihegve erősen... De hát ez csak tapasztalat, nem egy száz éves szóbeszéd.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#15) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Na én mint a nevem is mutatja pécsi gyerek vagyok :DDD Elmegy a páva a ......Senki nem marad lassan a városban,nem hogy a fiatalok :(( 10- ből kb 9 haver vagy pesten (2-3 ember)vagy külföldön van.Aki haza jön látogatóba,az csak szörnyűlködik a pécsi fizetéseken😕Hajrá pécs...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#16) interstate76 válasza Pécsi gyerek (#15) üzenetére


interstate76
addikt

Ezen teljesen felesleges úgymond "szörnyűlködni". Nagyobb város=több munkahely és magasabb fizetés. Ausztria/Anglia/stb.=magasabb életszínvonal és magasabb fizetések. A pécsi átlagfizu kb. soha nem fogja elérni a budapestit, de ez a világ minden országában így van. Magyarország kicsit vízfejű, így itt ez még jobban kijön - ennyi a történet. Miért kéne emiatt a Pávának elmennie a...-ba?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#17) juliabrilke válasza interstate76 (#16) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nagyobb város=több munkahely és nem magasabb fizetés.

ITSH se véletlen szemelt ki nagyobb városokat vidéken, sok friss diplomás alacsony bérért.

(#18) interstate76 válasza juliabrilke (#17) üzenetére


interstate76
addikt

Értem. Szóval a kisebb településeken, hasonló/ugyanolyan pozíciót alapul véve magasabb a munkabér. Ez nekem új.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#19) juliabrilke válasza interstate76 (#18) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kisebb településen max rendszergazda állát találnak, más IT-s állást nem nagyon.
De ezekbe a városokba (Szeged, Debrecen, Pécs) csak azért ment az ITSH mert kb. a környékről mindenki oda jár egyetemre/fősulira, utána meg ott maradnak a jobb fizetés reményében (és persze meg fele fizetést kell adni, mint Pesten, meg az állami támogatás be kell bankolni :D )

[ Szerkesztve ]

(#20) interstate76 válasza juliabrilke (#19) üzenetére


interstate76
addikt

Ha szted is kevesebbet fizetnek Pécsett, mint Pesten, akkor mégis miről beszélsz? Ez volt a kiindulópont, amit nekiálltál vitatni, most meg szemrebbenés nélkül leírod. :U

(#22) UnA Ööööö, mit? Budapest-Pécs relációban írtam, hogy a nagyobb városokban több a munkahely és a fizetés is (a 2 között természetesen nincs ok-okozati viszony), amit vitatott, most meg leírta ugyanazt, amit korábban én (ráadásul durván túlozva ismételte meg a kijelentésemet).

A #15-ös hsz-ig talán nem olyan nehéz visszaolvasni, ha már belefolytok egy beszélgetésbe.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#21) UnA válasza juliabrilke (#19) üzenetére


UnA
Korrektor

Már rég nem lehet fele fizetést adni Szegeden, mert akkor bezárhatod a boltot. ;)

(#22) UnA válasza interstate76 (#20) üzenetére


UnA
Korrektor

Szerintem félreértetted...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.