Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolfman


wolfman
veterán

Az árát elnézve elszörnyülködöm, hogy annó 320.000Ft-ért vettem 40" Tv-t. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

240ért középkategóriás TV? Hol írták ezt a cikket?

(#3) Tsebacsi válasza toronyhaz (#2) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tudás/méret/ár tekintetében.

A képe a toshibáknak jó szokott lenni, mert a nagy részük samsung, a kisebb meg LG panellal van szerelve. És érdekes, mert a régebbi illetve a kisebb 32"-ak is tudják vinni a feliratot (bár van amelyik nem, fene se érti) ékezettel együtt. Olyan érzés, mintha külön bele kéne írni a bios-ba és van amelyiknél egyszerűen "kifelejtik"...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#4) elefant válasza toronyhaz (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

50 hüvelykes idei tévé.

(#5) elefant válasza Tsebacsi (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

dehát ez mi már, hogy kifelejtik?

szerintem se lenne olyan óriási nagy dolog.

(#6) elefant válasza wolfman (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát ha ez vigasztal, ma is vehetnél félmillióért negyvenes tévét :D

(#7) Tsebacsi válasza elefant (#5) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Öteletem nincs, 6 féle tv van itt mellettem teszten, és emlékeim szerint a 32"-os 32RL933-asok (ebből 2 féle van itt) viszik a feliratos 1080p-s mkv sample-t, és van egy nagyobb 40bv700g ami nem, hiába állítgatom a menüben. Rejtély :D De a 46Bl712G meg nem frissíthető usb-ről (már a bios)...

A másik, most volt 2 hír is ugye, hogy a Toshiba leépíti a tv-gyárát, és valószínű a lengyel az megy a levesbe, így az európai forgalmazás, ami eddig se volt olyan nagyon széleskörű (főleg angol, német és francia panelek jönnek) teljesen nullára redukálódik.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8) elefant válasza Tsebacsi (#7) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

sose értettem, hogy a Toshiba miért nem fordít nagyobb figyelmet az európai piacra

(#9) Tsebacsi válasza elefant (#8) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én sem tudom, a tv-i szerintem erős középmezőnyt képviselnek kinézet és belső rendszer alapján. Te is írtad, hogy a menü egyszerű, átlátható, de semmi plusz, na a "régebbiek" is pont ilyenek. Mindent megtalálsz, de sallangmentes, mármár szürke. A német meg a britt piac meg szerintem erre vevő, a kelet már kevésbé (kína pl. milyen csilicsálé cuccokra bukik :D ). A panelek meg samsung vagy lg panelok, amik nem rosszak, sőt.

Szóval a kérdésed kiváló :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#10) roberto02


roberto02
tag

Valaki magyarázza már el nekem,hogy TV-nél mért nem úgy van mint a teloknál,hogy amint nő a képátló romlik a képminőség mert a felbontás nem változik??? nem értem! egy 22 colos FHD TV ugyanolyan szép mint egy 50 colos FHD. Telefonnál ekkora képátló növekedés súlyosan rontja a ppi számot és recés lesz. :R

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#11) QuippeR


QuippeR
tag

Kár hogy nem 100Hz-es.

(#12) elefant válasza roberto02 (#10) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

távolabbról nézed. ha egy tévét a tenyeredben tartanál, és úgy bambulnád a kijelzőt, észrevennéd a pixeleket.

(#13) elefant válasza Tsebacsi (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

én azt hittem, hogy a paneleket ők gyártják. legalábbis valami ilyesmit mondtak nekem az idei IFA-n. mondjuk az azért olyan sokat nem jelent.

érdekes ez a menürendszer kérdés, hiszen végülis nagyjából ez az utolsó dolog, ami szerintem számít egy tv megítélése során (kivéve ha valami nagyon béna torzszülöttről van szó), de azért szerintem nem állt volna semmiből egy kicsit fejleszteni ezen is. A Sony idén eléggé átalakította, sokkal modernebb külsejűvé varázsolta a saját menürendszerét, Samsung meg aztán pláne, de még az LG is csinált egy kisebb ráncfelvarrást, a Pana meg ugye behozta ezeket a "vezérlőképernyőket", szóval azért a többiek igyekeznek (okés a Sharpról most ne beszéljünk).

[ Szerkesztve ]

(#14) Napfénysüti válasza Tsebacsi (#7) üzenetére

Egész korrekt TV. Kár lesz ha a Toshiba leépíti az európai forgalmazást. :(

Més que un club!

(#15) Tsebacsi válasza elefant (#13) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bizony, de már az alaplapokkal is rég így van (notebook szinten). kb. 3-4 alaplapgyártó van, aki nekik (is) dolgozik. Egyik szarabb, mint a másik. Kb. 3-4 éve jött be ez a szokás, addig saját maga gyártott sok típusához (tecra, qosmio) lapot, ma már a satellitek 99%-a inventec, quanta, pegatron, stb.

A tv-kben is inventec alaplap van, a nagyok vestel-ek.

Megnéztem, a 32w2333-ban lehet, hogy toshiba panel van (briview van rámatricázva), de a többi amiket felsoroltam, mind samu.

A menü a két nagyobban ugyan olyan, pedig a 2 tv között van legalább 1 év, a tesztelt darabhoz még nem volt szerencsénk, nemtudom lesz-e. A 2333 majdnem olyan, mint anno a 800-as sorozat volt, a menüje egy grafikailag fejlesztett darab csak, de ez is erős túlzás a részemről :)

Idei samsungom van, a tavaly előttihez képest valóban sokat változott, de pár dolog a régiben jobban tetszett.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16) elefant válasza Tsebacsi (#15) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szerintem az idei samsungoknál arra mentek rá, hogy még a legbutább, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy a műszakilag teljesen analfabéta emberek is ki tudják használni a rendszerben rejlő lehetőségeket. nekem úgy tűnt, hogy egy-két gombnyomással többre van szükség, ha el akarok érni valamit, és ez egy picit engem is idegesített, de elfogadtam a cég álláspontját.

(#17) elefant válasza Napfénysüti (#14) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

nem eszik azért olyan forrón a kását. biztos vagyok benne, hogy nem fogják leépíteni az európai forgalmazást.

(#18) NoMagix


NoMagix
addikt

Ez tetszik, még az ára sem olyan elviselhetetlen!

Csak kíváncsiságból érdeklődnék, hogy volt már olyan eszköz ami nem feküdt ki a Killa_sample-tól?

(#19) Tsebacsi válasza NoMagix (#18) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez engem is érdekel :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#20) NoMagix válasza Tsebacsi (#19) üzenetére


NoMagix
addikt

Érdekelne, mert amiket eddig olvastam teszteket, azokban mindig a Killa sample győzött! :DDD

(#21) BatchMan


BatchMan
senior tag

Ha falra szerelhető, akkor miért kell egy csomó csatlakozót elérhetetlen helyekre pakolni? Lehetne pl. káva oldalán kis kihajtható ajtócska mögött. Hmm?

(#22) elefant válasza BatchMan (#21) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igen, de akkor el lehetne felejteni a szupervékony kávákat, meg a slim készülékházat. inkább a Samsung megoldása tűnik itt célravezetőnek, akik a topmodelljük mellé adnak egy dobozt, amely egyetlen kábellel csatlakozik a készülékhez, és ezen a külső, akár a fiókba is elsuvasztható dobozkán helyezték el az összes csatlakozót,.

(#23) Gabesz84 válasza BatchMan (#21) üzenetére


Gabesz84
őstag

Mert ez egy ilyen baromság, h azzal is szivatnak, hogy ha falra akarod lógatni, akkor magasabb kategóriából kell TV-t keresned, mert különben bukod a portok java részét.
Marketing szerintem az egész.

elefant:
nem kell ajtó mögé, tavalyi ET5-ös panán is megoldották hogy az összes csatlakozó az élén van hátul, és lefele/oldalra néz, de NEM hátra...
És lám az idei széria kisebb tagjain meg hátrafele néz...

[ Szerkesztve ]

(#24) Tsebacsi válasza Gabesz84 (#23) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A samsungoknál a 6000-es sorozat 2011 és 2013-as darabjai is olyanok, hogy oldalra vagy lefelé néznek a csatik.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#25) BatchMan válasza elefant (#22) üzenetére


BatchMan
senior tag

A SCART-on kívül bármi ízlésesen kifordítható lenne. Az egykábeles doboz viszont tetszik - esetleg táppal antennával egybeépítve, és akkor csak egy madzagot kellene a TV mellett elrejteni...

(#26) elefant válasza BatchMan (#25) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

azt hiszem a tunereket is ebbe rejtették. tényleg nem rossz ötlet.

(#27) Tsebacsi válasza BatchMan (#25) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sok panel sablonra épül, és ha még nincs "falra szerelős", akkor sajnos abból dolgoznak ami van, kölcségcsökkentésből kifolyólag. Szerintem ezért.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#28) tome.jr válasza elefant (#22) üzenetére


tome.jr
addikt

Input lag mérést nem akartok beletenni ezekbe a tesztekbe? Pont most állok tv vásárlás előtt, olyan készülék kellene ami játékra is megfelelő, de ehhez pl tudni kell mekkora az input lag. Szerintem itt PH-n hatványozottan nagy jelentősége lenne ennek az infónak.

[ Szerkesztve ]

(#29) RZozo válasza NoMagix (#18) üzenetére


RZozo
aktív tag

Igen, volt. Például a SigmaDesigns SMP8642/8643 processzorra épülő médialejátszók megbirkóznak vele.

(#30) elefant válasza NoMagix (#18) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

most volt nálam a Sony X9 UHD tévé, és simán vitte.

az asztali médialejátszók közül pedig szerintem egy csomó.

(#31) €uro


€uro
őstag

Kár, hogy a 3D-t nem támogatja....

(#32) elefant válasza €uro (#31) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

a magasabb kategóriásak igen. hát gondolom direkt akartak egy ilyet is.

(#33) erdoke válasza NoMagix (#18) üzenetére


erdoke
titán

Nem mindegy, hogy viszi-e a Killa_sample-t, ha 60 Hz-re húzza át a 23.976-os mozifilmeket, és feliratot nem hogy nem lehet paraméterezni (hely, méret, áttetszőség, betűtípus,stb.), de nem is tud normálisan megjeleníteni? BD ISO nem megy, HD hangok eleve elvesznek az erősítő felé, szóval egy 30e Ft körüli céleszköz szénné alázza.
Pont az ne vegyen normális tévét, aki a beépített szutyokkal akar rajta filmet nézni. Az csak képek, kamerás videók nézegetésére alkalmas, de abban se kiemelkedő.

A legjobb aláírás a héten

(#34) elefant válasza erdoke (#33) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

"ha 60 Hz-re húzza át a 23.976-os mozifilmeket, és feliratot nem hogy nem lehet paraméterezni (hely, méret, áttetszőség, betűtípus,stb.), de nem is tud normálisan megjeleníteni? BD ISO nem megy, HD hangok eleve elvesznek az erősítő felé, szóval egy 30e Ft körüli céleszköz szénné alázza."

nekem a tapasztalataim azok, hogy ez az emberek kb. 5 százalékának fontos (mondjuk a feliratot leszámítva).nem vitatkozni akarok egyáltalán.

(#35) erdoke válasza elefant (#34) üzenetére


erdoke
titán

Azért ha nem folyamatos a lejátszás, vagy szappanopera érzést tesz a mozifilmre, az elég durva képi anomália. Persze ha valaki nem tudja, milyennek kellene lennie, és azt hiszi, az úgy jó... Csak annak fölösleges több 100e Ft-os tévé. Nézési távolságtól függően kap ennél jobb kontrasztot sokkal olcsóbban is, és lehet, hogy a HD Ready felbontást ugyanúgy nem venné észre a gyakorlatban. :F

A legjobb aláírás a héten

(#36) NoMagix válasza RZozo (#29) üzenetére


NoMagix
addikt

elefant, erdoke

Köszönöm a válaszokat! :R :R

(#37) Dollface


Dollface
tag

Na,lehet hogy megvan az új TV-m :)

- nem érdekel a médialejátszó (ugyanis az van)
- nem érdekel hogy milyen a hangja,mert minden erősítőről jön 5.1-ben
- nem érdekel hogy milyen vastag, mert úgyis szemből nézem és TV állványon tartom
- nem érdekelnek a netes funkciók,mert van számítógépem,majd azon netezek...

Ami viszont érdekel, az a KÉPMINŐSÉG és hogy NE LEGYEN FELHŐS A KÉP!!!!

Mert én, maradi és ókori módon azt gondolom,hogy egy TV-nél a legfontosabb a képminőség, az össze többi ficsőr csak ezután következik. És hányok attól,hogy egy 5-600 ezres felső kategóriás tévében el kell viselnem,hogy a remek EDGE Led technológiának köszönhetően nincs két egyforma fényerejű pont a képernyőn,és a Harry Potter sötét jeleneteinél olyan foltos a kép hogy elsírom magam.

Most őszintén, ha egy alsó kategóriás készülékbe el tudják helyezni a képernyő mögé a LED-eket akkor egy felső kategóriás csúcskészülékben miért kell a nyomorult EDGE Led-et erőltetni??? Nem fura ez egy kicsit?
Ha csak ennyi kell ahhoz hogy ne legyen felhős a kép,akkor miért nem ez a megszokott eljárás?

(#38) erdoke válasza Dollface (#37) üzenetére


erdoke
titán

Ha elsősorban a képminőség érdekel, nem 1200:1 kontraszttal szerénykedő LCD-t veszel. Egy Panasonic 50ST60 260e, nem sokkal drágább, mint ez, és pár hét múlva szerintem le is esik az ára erre a szintre. Vagy vársz még pár hónapot, és veszel egy 50GT60-at 300-ért, ami körberöhög bármilyen LCD-t.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#39) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Egész jónak tűnt...ameddig meg nem láttam az árát :DDD

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#40) Dollface válasza erdoke (#38) üzenetére


Dollface
tag

Igen,tisztában vagyok a plazma képminőségével.

Az előző szösszenetem inkább arról szólt, hogy itt a példa arra, hogy egy LCD TV-ből is ki lehetne iktatni a felhősödést, és mégsem teszik. Szívesen megkérdezném a Sony, a Samsung, az LG vagy bármelyik tv gyártót, hogy vajon miért nem?

(#41) csizo13 válasza erdoke (#38) üzenetére


csizo13
tag

Köszönjük Emese.. Én is körberöhögöm az olyan plazmas majomszabásút, mint te vagy. :)
Egyszerű vagy, mint a faék.:))

(#42) Steve1207 válasza CoDWaW07 (#39) üzenetére


Steve1207
veterán

Jó áron van, engem meglepett, hogy "olcsó" :D Ha váltani kellene szerintem ez lenne a befutó.

.

(#43) Tsebacsi válasza Dollface (#40) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csinálják, csak a horror árú tévéiknél. 9000-es samsung képe olyan, hogy magad alá pisilsz, aztán az árát látva hátraszaltó is lesz. Ha a kép a fontos, tessék plazmát venni, ahogy erdőke mondja, bár nekem is lcd van, és tökéletesen elégedett vagyok a képpel.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#44) Dollface válasza Tsebacsi (#43) üzenetére


Dollface
tag

De az EDGE Led zsákutca...miért csak a 9000-es szériából van kiiktatva? Nem egy extra dolog a ledek képernyő mögötti elrendezése, lám a Toshiba egy alap tévébe is beleteszi...

(#45) Tidus


Tidus
addikt

Egész jól kivesézett teszt, köszönjük. Bár az inputlag tesztet én is hiányolom, pc-seknek elengedhetetlen.

(#46) Joshi válasza Dollface (#37) üzenetére


Joshi
titán

Erdoke ajánlásával szemben én kellő körültekintésre intenélek, számtalan pro és kontra van mindegyik technológia mellett és ellen is egyaránt. A plazma fogyasztása még mindig nagyon magas és a ghost és beégés is probléma. Egyszerűen nem érnek ezek a TV-ék ennyi pénzt, szerintem várd meg míg az UHD és OLED technológia teret nyer, ha az árak lemennek akkor a "sima" LED TV-ék már bagóért lesznek kaphatók.
Ez is csak egy tézis lehet hogy nem így lesz de ki tudja. :U

(#47) Dollface válasza Joshi (#46) üzenetére


Dollface
tag

Én évek óta LCD-t nézek, már a harmadikat koptatom. Egyik sem volt LED-es, hanem még CCFL.
Csak sajnos az EDGE Led elárasztotta a piacot,ezért tudok örülni egy olyan lcd-nem mint ez a Toshiba. Nekem a felhősödésen kívül nincs bajom az lcd-vel, de az viszont annyira zavar, hogy emiatt soha nem szeretnék ilyet venni,csak ha már nem lenne más alternatíva.

(#48) Joshi válasza Dollface (#47) üzenetére


Joshi
titán

Nekem plazma van és ez miatt én inkább az OLED irányában érdeklődök, egy biztos hogy 200ezer fölött már nagyon meg kell gondolni hogy mit vesz az ember. Szerencsére az OLED még évekig elérhetetlen lesz az átlagembernek úgyhogy nekem nem kell aggódnom. :D

(#49) erdoke válasza Joshi (#46) üzenetére


erdoke
titán

A ghost és a beégés ugyanolyan probléma lesz az OLED-nél is, mint a plazmánál. A magasabb fogyasztás valós, de amíg a 165 centis plazmám kb. ugyanannyit fogyaszt, mint a pár évvel ezelőtt még üzemelő 72-es képcsöves tévénk, addig nem idegel halálra a dolog...
Mindenesetre a tesztelt LCD tévé a saját kategóriájában nem rossz vétel, sokkal gagyibb Samsungok voltak tavaly lényegesen drágábban,

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#50) Dollface válasza erdoke (#49) üzenetére


Dollface
tag

Nekem is bejön, de a 100herz kicsit kevésnek tűnik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.