Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MarciKING24


MarciKING24
tag

Teszt mikor lesz itt MA-n? És esetleg Mobilarena TV? :)

Straight outta Compton

(#2) total90


total90
veterán

Tehat mint az osszes tobbi telefon, ha szerencsed van nem lesz baja, de a tesztelonek nem volt :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3) gutriqper


gutriqper
tag

Szerintem ezek a töréstesztek már kevésbé relevánsak. Világos, hogy egy ilyen vékony, de relatíve nagy felületű telefon nem fog annyit bírni, mint egy kisebb, vastagabb. Muszáj kompromisszumot kötni. Vagy (rideg) üveg, nehezen karcolható kijelző lesz, vagy karcolható, szinte törhetetlen. Nekem jóval kisebb értékű telefonom van, de ezt is tokkal védem az ilyen behatások ellen.

(#4) etohun


etohun
aktív tag

énnekem a fellelhető egyik legolcsóbb telefonom van és természetesen bírja a strapát, de szvsz nem feltétlen kéne így szerepelnie ezeknek a telefonoknak sem.

(#5) legiaap


legiaap
nagyúr

Csúnyán leszerepelt. Nesze neked GG3.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6) DooMbo


DooMbo
tag

Gorilla Glass ide vagy oda szépen törik...

(#7) Matada2.3 válasza DooMbo (#6) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem mintha a GG arról híres, hogy nem törik.. marketing :U kicsit jobb mint a noname üvegek és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#8) Tsebacsi válasza legiaap (#5) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Gorilla nem eséstől véd ezt ideje lenne megtanulnia mindenkinek aki az ilyen teszteknél temetni és szidni kezdi a GG-t magát... :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#9) gutriqper


gutriqper
tag

Nem értitek, hogy az, hogy valami kemény, merev az nem azt jelenti, hogy szívós is. A keménység ridegséggel jár. Ez azt jelenti, hogy a nála kisebb keménységű anyagok nem tudják megkarcolni. De azt is jelenti, hogy mivel rideg, ezért nagyon kis energiát tud elnyelni dinamikus igénybevételek esetén. A GG arra megy rá, hogy a kijelzőt védő felület kemény legyen, tehát ha beleteszed a zsebedbe a telefonodat a kulcsod mellé, akkor nem fogja szétkarcolni a kijelzőjét.

[ Szerkesztve ]

(#10) -FreaK- válasza Tsebacsi (#8) üzenetére


-FreaK-
veterán

Persze, ezt tudja is mindenki, csak épp a marketing anyagokban a fene nagy ellenállóságát hirdették, ezért írja ezt mindenki.

Szerintem is totál feleslegesek ezek a "tesztek". A végeredmény biztosra vehető mindegyik nagy méretű telefonnál, nincs értelme minden új telefonnál megcsinálni :)

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Még mindig nincs értelme az efféle teszteknek... A GG nem törés ellen van, az ellen vegyél biztosítást...

(#12) legiaap válasza Tsebacsi (#8) üzenetére


legiaap
nagyúr

Így tesztelik a gyárban. Szerinted akkor mitől védene?
Atomtámadástól?
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

"A fenti videó természetesen csak irányadó jellegű és a szórakoztatás kedvéért jött létre, nem ajánljuk senkinek, hogy a saját G4-ével ezt bárki kipróbálja."

Azt hittem ennél hasznosabb tanácsot fog adni egy szakmai portál. Például azt, hogy az ilyen teszteket a legkevésbé sem szabad komolyan venni, csak a klikkvadászatról szól és megfelelő mintavétel nélkül egyenesen félrevezeti a közvéleményt.

De én ezt most ingyen megfogalmaztam, nyugodtan át lehet emelni a hírbe és nem számlázom ki, engedélyt adok az újraközlésre! :)

(#14) myckie2


myckie2
őstag

Ha már csúcstelefonról beszélünk akkor miért nem Gorilla Glass 4-t használtak?

(#15) Szergely83


Szergely83
tag

Ekkora kijelzőnél nem kell meglepődni, hogy törik, ha pofával lefele esik. A bekapcsolás utáni laggon viszont mosolyogtam :D

(#16) babkukta


babkukta
senior tag

én azon csodálkozom, h egyáltalán vki azt hiszi, h a GG mindenható. Ez is csak üveg. Oké, jobban bírja a karcokat, de egyértelmű, h vhol hátránya is van. Hát, ez az. Nem kell dobálni. Mondjuk kíváncsi lennék arra, h ha van rajta üvegfólia, akkor hogy reagál az ilyen dobásokra

(#15) Szergely83 : Arra én is felfigyeltem :U Azt nem tudom, h tényleg ilyen, vagy az ütődés váltotta ki. Hisz valljuk be, nem biztos h jót tesz a belső komponenseknek egy ilyen dobálás :)

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Tibi

(#17) Tsebacsi válasza legiaap (#12) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ilyen videót marketing okból csinálnak, ezt tudhatnád nagyon jól. De nem kezdem sorolni, mik ellen jó a GG, ha ezt a videót megtaláltad, azt is meg fogod, kérdés érdekel-e. De flamet kelteni úgyis könnyebb mint megnézni és legyinteni, hogy ez csak marketingbullshit.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18) legiaap válasza Tsebacsi (#17) üzenetére


legiaap
nagyúr

Szerinted bullshit, szerintem nem.
Neked meg ajánlom nézz fel a GG hivatalos oldalára és olvasd el a benefit-eket, mielőtt flame keltéssel vádolsz.
:o

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19) Obyboy válasza myckie2 (#14) üzenetére


Obyboy
addikt

Mutatósabb is lenne ha a G4-et GG4 védené. :DDD

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#20) Tsebacsi válasza legiaap (#18) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Attól hogy rá van írva az improved drop performance az mit takar? Honnan lett fejlesztve? Eddig lehet nem is számoltak a leesés elleni védelemmel komolyan. Ráadásul a videó szerint 1 méterről megy a teszt, a másik meg másfélről dobálja. Szóval még mindig nem értem a nagy felhabzódást a GG irányában.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#21) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Újabb teszt a balfékeknek.

(#22) Tidzsimon


Tidzsimon
őstag

Arról kéne beszélni, hogy mi az ami megvédi. Ha fóliát teszek rá akkor is szarrá törik. Az üveg 'előlap' pl valószínűleg megmentette egy ismerősöm kijelzőjét, az ripityára tört a kijelző nem.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#23) Stauffenberg válasza legiaap (#18) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Javaslom foglalkozz egy kicsit az amorf állapotú szilárd testek dinamikus terhelésének tudományával. A Gorilla Glass egyáltalán nem törésálló üveg, csak ellenállóbb a hagyományos, kijelzőtechnológiában használt üvegborításoknál az olyan dinamikus terhelésekkel szemben, mint a leejtés. Ez viszont egyáltalán nem jelenti, hogy törhetetlen és az is lehet, hogy ha csak 6°-al eltérő szögben esik a készülék, talán az üveg is túléli.

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy egyetlen ledobott készülékből következtetni annak ellenállóságára butaság. Ehhez sokkal nagyobb mintavétel, sokkal többféle erőhatás megvizsgálásával szükséges.

Szóval a nyafogás arról, hogy "ennyit a GG3-ról", igenis flame indító volt.

(#24) Drachoo válasza Stauffenberg (#23) üzenetére


Drachoo
senior tag

Hagyd nem érdemes... Nem is értem, hogy várhat el valaki edzett üvegtől törhetetlenséget. :U

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#25) legiaap válasza Stauffenberg (#23) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem emlékszem, hogy említettem volna törés álló kifejezést... :U
Értelmezési gondok akadtak?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#26) Stauffenberg válasza Drachoo (#24) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Elhangzott már a varázsszó: Készülékbiztosítás.

Egy ilyen értékű telefonra havi 1800 - 2500 körül van, az olcsóbb csak leejtésre, beázásra érvényes, a drágább már lopásra is. Vagy bebugyolálod atomtámadástól is védő tokba. Vagy hozzáragasztod a fejedhez.

(#25) legiaap: Ebben a töréstesztben az egyetlen dolog ami történik, hogy berepedezik (törik) a kijelző. Ezt te lefikáztad, mert szerinted leszerepelt. Akkor mégis mi a bánatról beszélsz, ha nem a törésről? Miben "szerepelt le" ha nem a törésben? Virágszedésből szerepelt le, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#27) Tsebacsi válasza legiaap (#25) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jézusom mégis miről szól a cikk???? Nem arról, hogy bírja a tüzet vagy ha a macskám rápisil... :O :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#28) Drachoo válasza Stauffenberg (#26) üzenetére


Drachoo
senior tag

Így van, és mellé védőtok, stb... Nem ringatom magam hamis illúziókban a gg-vel kapcsolatban, karcoktól megvédhet, ha leejtem viszont sanszos hogy törik.

(#25) legiaap: na akkor meséld már el miben szerepelt le a gg hanem a törésével van a gondod?

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#29) Sheepczx válasza Tidzsimon (#22) üzenetére


Sheepczx
tag

Én annyival megtoldanám hogy tokokkal (is) kellne drop test-elni, én arra lennék kiváncsi hogy hány százalékkal nagyobb az esélye a túlélésnek slim tokban, vagy batár otterboxban.

(#30) legiaap válasza Stauffenberg (#26) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na akkor értelmezzünk!
Törés álló annyit jelent, hogy nem tudod betörni a kijelzőt. Jelentem ilyen nem létezik.
Azért törés teszt a neve az egész műveletnek, mert addig dobálják, ütik, karcolják, szöget ütnek fába vele, míg meg nem adja magát. Mikor megadta magát az a pont lesz az, amihez tudják viszonyítani a többi telefon hasonló körülmények közt elvégzett tesztjét és fél lehet állítani egy rangsort melyek a legstrapabíróbbak.
A vita ott indult, hogy azt írtam leszerepelt, ami igaz. Más idei telefonok M9, S6, iPhone 6, stb. sokkal jobban szerepeltek. Simán bírták még a fej feletti magasságból való pofára esést is. Kell keresek nektek videót, tesztet róla.
Persze azokban már GG4 van (iPhone-ban nem vagyok biztos) de ez még az LG hibája miért nem tett ide GG4-et.
Nem mondtam, hogy törés álló hanem csak le írtam, hogy ez itt elég gyenge lett ennyi.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#31) Drachoo válasza legiaap (#30) üzenetére


Drachoo
senior tag

"A vita ott indult, hogy azt írtam leszerepelt, ami igaz."
Maradjunk annyiban hogy ezt te gondolod igaznak. Attól még nem feltétlen az.

A probléma ott adódik, hogy két hasonló teszt között jelentős különbségek lehetnek sok paraméterben. Elég ha az egyik telefon már néhány fok eltéréssel csapódik be és máris nem ugyanaz. És ezt videókból nem fogod megállapítani.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#32) Szergely83 válasza Drachoo (#31) üzenetére


Szergely83
tag

Mondjuk ez a végeredményen nem változtat, senkit sem fog vigasztalni, hogy hát nem jó szögben esett a telefonja...

(#33) Drachoo válasza Szergely83 (#32) üzenetére


Drachoo
senior tag

Ez így van, csak arra mutattam rá nem mindegy milyenek a körülmények. És egy darab telefon egyetlenegy tesztjéből és az erről készült videóból nem szabad levonni messzemenő következtetést. Egyébként feltehetőleg a többi készülékben is ugyanaz a gg3 üveg volt, tehát nem valószínű, hogy az üveggel lenne gond hiszen akkor a többi készülékben is törött volna...

Na de én részemről zártam.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#34) Stauffenberg válasza legiaap (#30) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azt elárulod nekem, hogy a kézből földre ejtés mióta számít releváns, összemérhető tesztelésnek? Bármelyik készüléket tudod úgy ejteni, hogy az elsőre törjön. Az ilyen tesztek pont olyanok, mint a horoszkóp meg a számmisztika. A látens foteltudósok jól elcsámcsognak rajta, jól megszakértik, de közben teljesen értelmetlen bűvészkedés, showműsor az egész.

Majd ha az ilyen videók készítői labor körülmények között tesztelnek le típusonként több tucat példányt, hogy releváns legyen a mintavétel, akkor lesz értelme miről beszélni.

Ja de várj... olyat az igazi mérnökök szoktak, igazi laborokban, nem videoblogos hülyék, akik csak a nézettségért csinálják és az égvilágon semmit nem mutat meg. Ha éppen tízszer ejti le a telefont úgy, hogy nem sérül meg, akkor az LG G4 lesz hirtelen az elpusztíthatatlan új Nokia 3310, ha meg elsőre szerencsétlenül esik, akkor rögtön milyen fos és sérülékeny...

(#35) legiaap válasza Stauffenberg (#34) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem említettem, hogy kézből esésre alapozok. De amúgy ha olyanra is akkor sem lenne gond, mert a becsapódást mindig belassítják és lehet látni, most ugyanúgy esett vagy sem.
Van egy pár olyan videó neten ahol labor körülmények közt csinálják a tesztet. Pl. a phonebuff legutóbbi tesztjében is gépet használtak.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#36) emre33


emre33
addikt

Gorilla Glass 3? Van még 4 is.

Ez egy 2015 csúcstelefon, de a műszaki tartalma nagyon nem csúcs, vagyis csúcs 2014.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#37) 용 Bob


용 Bob
senior tag

A G2 Minim-et mindig járólapon sikerült elejtenem. A földetérés után, gyönyörű szépen, hálósan végigrepedt a fóliaüveg, alatta viszont a kijelzőmnek nem lett semmi baja (pedig csak GG2 védi). Eddig 2x mentett meg, most rendelem a 3. fóliámat :)

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#38) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Össze tud törni az üveg? Meglepődtem... ;]

(#39) Ricardo válasza legiaap (#30) üzenetére


Ricardo
félisten

"Más idei telefonok M9, S6, iPhone 6, stb. sokkal jobban szerepeltek. Simán bírták még a fej feletti magasságból való pofára esést is. Kell keresek nektek videót, tesztet róla."

[M9] Törik
S6, i6 Törnek

[ Szerkesztve ]

(#40) h4h01 válasza Ricardo (#39) üzenetére


h4h01
senior tag

M9 szerepel legjobban, abba van anyag, az össze van rakva! De tök mind1, mert az előlapja mindegyiknek törik kivétel nélkül..Jó, az S6-nak a hátlapja is..

(#41) #24536576


#24536576
törölt tag

GG-t egy szösz összekarcolja, akkor miért lepődik meg mindenki ha 1m+ról leejtve összetörik? :D Amíg nem jönne a flexibilis kijelzők, marad ez a sz*r.

(#40) h4h01 Az meg még el is olvad. ;]

[ Szerkesztve ]

(#42) razzorr válasza #24536576 (#41) üzenetére


razzorr
őstag

Egyébként meg mindegy, a flexibilis kijelzőket is össze lehet turmixolni ;]

(#43) Ricardo válasza h4h01 (#40) üzenetére


Ricardo
félisten

A lényeg sz hogy mint minden elektronikai eszköz rosszul viseli az esést. Nem arra tervezték, hogy ledobják. Ha esik, akkor csak a szerencsén múlik hogy törik, vagy sem.

(#44) Tidzsimon


Tidzsimon
őstag

Régi szép idők. Műanyag + fólia üveg helyett. Az nem tört, nem karcolódott. :-)

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#45) Luck Dragon

Nem vártam mást a G4-től ,egy átlagos készülék egy ilyen eséstől is így reagálna ,De nagyon tetszik a kinézete. :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#46) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Ez a teszt max arra volt jó,hogy tudjam hogyan ned ejtsem le a telefont/parázzak ha leesik.....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.