Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) máyköl válasza #19617792 (#22) üzenetére


máyköl
veterán

Na, van időm leírni is a véleményem...

"aha, csak androidnál nem feltétlenül kell belemászni a rendszerbe, hogy testreszabd" Miért, az androidban minden megvan, ami csak kell? Nincsenek is egyáltalán hiányosságai? Legalább az iOS -ben van egy módszer, amivel lehet ezeket pótolni.

"ahogy hallottad az android marketről, de még nem láttad, honnan tudod, hogy nem átlátható" Én viszont láttam már az Android marketet, és sokkal rosszabb/átláthatatlanabb mint az AppStore. Sokkal kezelhetőbb az utóbbi. Ez tény.

"plusz lassú, mint a tetű és bűnronda."
Mihez képest lassú. 98 -as Windowson én sem erőltetném. Vistán tökéletesen fut. A design pedig elég szubjektív dolog, nekem semmi gondom vele.

"fényes műanyagtól hányok, ne csicsa legyen az egész"
Hát a 3G/3GS tényleg ócskább mint a 2G vagy a 4. De fogj a kezedbe egy iPhone 4 -et majd egy Galaxy S II -őt. Sírsz a fájdalomtól, olyan gagyi a Galaxy S II. Vicc, hogy 150 ezerért adnak egy full műanyag, undorító anyagból készült telefont.
Az iPhone 4 -nek üveg hátlapja van, és fém oldala. Ez minden, csak nem gagyi.

De a vicc az, hogy egy iPhone 3G műanyag háza is százszor jobb, stapabíróbb, mint a Galaxy S II -é, ami kb. 4x annyiba kerül.

Ja, és akkor az Apple -nek vannak elszállt árai?

Amikor kaptam egy iPhone 2G -t (és egyben az első iOS cuccom), annyira alap volt minden, hogy mi hol van, merre kell mennem, hova kell kattintanom. Pedig soha nem használtam előtte semmilyen iOS cuccot. Most nálam van lassan 3 napja egy HTC Desire HD, és megőrülök, össze-vissza van minden, kusza az egész rendszer.

Lehet, hogy az Apple valamivel drágábban adja a cuccait (ami szerintem nem igaz), de legalább hajt a minőségre. Mert azt a könnyű kezelhetőséget, amit megalkotott az Apple, azt senki nem tudta még megcsinálni rajta kívül.
De nem is értem, hogy miért drágák az Apple cuccai.

iPhone 4 - 100-120 ezer Ft. jelenleg használtan. Az említett Galaxy S II is ennyi, a baj az, hogy feleannyit nem ér. A másik, meg az, hogy érthetetlen módon, de tartják az árukat az Apple cuccai. 1 éve ugyanannyiba került egy sima Galaxy S, mint az iPhone 4. Most mi van? Ugyanannyiba kerül a Galaxy S II mint az iPhone 4, a sima Galaxy S pedig valahol 50-60 ezer Ft. között kullog.
Ha meg drágállja valaki az iPhone 4 árát, megveheti a használt 2G -t is 30 -ért, ami szerintem egy Galaxy S -t megesz reggelire.

Nem vagyok Apple fan, nem vagyok iPhone fan. Volt már iPhone 2G -m, 3G -m, 3GS -em, 4 -em (jelenleg is az van).
Emellett nem egy Androidos telefon fordult meg nálam, valamint próbálgattam őket. Jó pár HTC, Galaxy S I - II, Lg Optimus 2X, ZTE Blade, stb.
De úgy gondolom, hogy egyetlen egy telefon sem veszi fel jelenleg a piacon a versenyt a több mint egy éves iPhone 4 -el. Messze a legjobb, és messze vezeti a mezőnyt az I4. Nem véletlenül nem adta ki júniusban az Apple az új iPhone -t, tudják, hogy az i4 simán versenyképes, pedig több mint egy éves modell, ismétlem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.