Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Nyíjjá'

Oda mentem, ahol vagyok!

(#2) Sandrew válasza Tomaaasz (#1) üzenetére


Sandrew
őstag

kifelé

(#3) lsebestyen válasza Sandrew (#2) üzenetére


lsebestyen
addikt

nekem az ecdl vizsga oklevelem elb@szták a nevem :W egy büdös keresztnevet nemtudnak leírni :U mondjuk ecdl-t leszarom, sztem semmire nem jó, nem is mentem el kijavítani a nevem rajta....
Az meg más kérdés, h 5ös lett az érettségim amivel alapból megkaptam volna:( shit

[ Szerkesztve ]

(#4) Sandrew válasza lsebestyen (#3) üzenetére


Sandrew
őstag

:DDD

(#5) lsebestyen válasza Sandrew (#4) üzenetére


lsebestyen
addikt

nah most hozzákezdek megint a tápodnak :DDD

(#6) myteve


myteve
csendes tag

Javaslok egy külvárosi albit, egy kétszobás III. kerületi lakást ismerősömék most vettek ki 55+rezsiért. Ha már ketten vagytok, az nem vészes. Az OKJs képzés meg.. Háát, nem ér sokat.

[ Szerkesztve ]

(#7) Jhonny06


Jhonny06
veterán

4-es érettségi + emelt infó? Miért nem egyetem?

(#8) baluka26 válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


baluka26
veterán

Sok helyre nem elég ám az sajnos.
Én kitűnő érettségivel+két nyelvvizsgával izgulhatnék a BGF külkerre, de BME műszaki menedzser azért valszeg meglesz.

Azért kevés az a 4es érettségi, mert a 4es emelt az százalékban nagyon kevés, gondolom a tanulmányi eredménye sem jobb ennél (általában az érettségi jegyek 1 egésszal jobbak szoktak lenni, mint tanulmányi), és akkor duplázni kell, viszont a 4-es emelt infó duplázva kevés, és egy másik négyes tantárgy is a legtöbb helyre.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9) vans?


vans?
őstag

Hat egyszeru nem lesz az biztos, szerintem is inkabb az egyetemre kellett volna ragyurnod, OKJ melle nem jar osztondij... Hova koltoztok? Mennyiert? Ja, es a baratnod mit fog csinalni?

hábm bábm

(#10) Jhonny06 válasza baluka26 (#8) üzenetére


Jhonny06
veterán

Duplázással egy normális matek érettségi (70-80%) + ugyanilyen emelt infó és megvan a BME-VIK, többi szakon magasabb a ponthatár, de emelt infó miatt gondolom ez lenne sanszos. Ha a BME meg nincs meg, akkor meg kb. mindenhova máshova be lehet jutni, mert jóval alacsonyabb a ponthatár (mérnök infón, mármint).

[ Szerkesztve ]

(#11) baluka26 válasza Jhonny06 (#10) üzenetére


baluka26
veterán

Emelt 4es infó 60-nál kevesebb :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12) Jhonny06 válasza baluka26 (#11) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azt írtam, hogy ugyanilyen emelt infó, azaz 70-80%.

(#13) baluka26 válasza Jhonny06 (#12) üzenetére


baluka26
veterán

"Full 4es érettségi"
Ez emelt informatikája is négyes.
Az emelt szintű érettségik 60% felett jelesek.
Nem értem mit nem értesz. :F

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14) Jhonny06 válasza baluka26 (#13) üzenetére


Jhonny06
veterán

Értem, hogy neki milyen lett, én arról beszéltem, hogy milyen eredmény kell a VIK-hez. Ezért írtam, hogyha oda nem is, de kb. bárhova máshova be lehet jutni, ahol van mérnök infó szak.

(#15) baluka26 válasza Jhonny06 (#14) üzenetére


baluka26
veterán

Szóval ugyan azt mondjuk, csak elbeszélünk egymás mellett, értem :R

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#16) Goose-T


Goose-T
veterán

Nekem van két haverom, akik kb. tíz éve elvégezték ezt a budapesti hangmérnök-képzést. Igazából semmire sem mentek vele azon kívül, hogy Genelec- és Lexicon-buzik lettek. Az egyik egy hangszerboltban dolgozik, a másik meg a tanyáján. Persze ha vannak nagyon jó tévés, rádiós vagy zeneipari kapcsolataid, akkor talán van esély az elhelyezkedésre később.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Tudom hogy most már mind1 mit mond az ember, de én is az egyetemet javasoltam volna inkább.
Én az ELTE-re járok esti képzésre, ott a ponthatár is alacsonyabb (bár én nem ezért választottam), és mellette ha okosan csinálod, még dolgozni is lehet.
Igaz nem ingyenes, de ha jól tanulsz, akár még ingyenes is lehet az első év után. :)

UI:
Ja meg a munkahellyel lehet tanulmányi szerződést is kötni, ha valaki akar.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#18) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Igen, előttem is kezd kirajzolódni a koncepció, lehet maradok Debrecenbe inkább, ide mérnök infóra elég a pontom.

57% az infóm, a matekom 76%.

Oda mentem, ahol vagyok!

(#19) Crystalheart válasza Tomaaasz (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát, nem tudom, akkor mérnökinfón bele kell húznod, mert ha fölvesznek, az még semmit nem tesz. :D Az egyik legszivatósabb szak, persze nem elijeszteni, eltántorítani akarlak.

(#20) Tomaaasz válasza Crystalheart (#19) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Egeeeeeen... tisztába vagyok vele. :D :U

Oda mentem, ahol vagyok!

(#21) k. válasza baluka26 (#8) üzenetére


k.
őstag

Én feltehetőleg BGF külkerre megyek marketing szakra, csakhát feltehetőleg fizetősre. Nehéz oda nem fizetősben bekerülni.....
:U

Na mind1, én csesztem el, én is fogom kifizetni a cuccot.

(#22) baluka26 válasza k. (#21) üzenetére


baluka26
veterán

Nekem BGF külkerre megvan a pontom, azt jelöltem másodiknak :)
Nem kell oda nagyon sok, tavaly 404 volt.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#23) vans? válasza baluka26 (#22) üzenetére


vans?
őstag

A marketing 413 volt tavaly ha jol latom. (nem mintha az veszesen sok lenne...)

hábm bábm

(#24) baluka26 válasza vans? (#23) üzenetére


baluka26
veterán

Én néztem, el, nemzetközi gazdálkodásra gondoltam, amikor külkert.
Annál egy ponttal van többem, de idén kevesebb pont jár a nyelvvizsgáért, mint tavaly, ha jól tudom.
k.: Mennyi a költség fél évre?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#25) föccer válasza baluka26 (#13) üzenetére


föccer
nagyúr

60%-tól jeles az éretségi? :Y

Egy éppeszű egyetemi tanszék 60%-ra még nem biztos, hogy megadja a 2-est. jeles osztájzat meg minimum 90%-os pont, ami azt jelenti, hogy minden feladatot hibátlanul kiszámoltál, csak nem olyan szépen, mint ahogy azt a tanár elvárta volna...

mod: off

üdv, föccer

RE #26: a lényegen nem változtat. Hihetetlen alacsonyan van a vonal meghúzva. Legalábbis ahhoz képest, hogy amikor még én tanultam/érettségiztem, akkor azért nem volt ennyira laza.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26) baluka26 válasza föccer (#25) üzenetére


baluka26
veterán

Az emelt szintű érettségi. Középszinten 80% kell.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#27) vans? válasza föccer (#25) üzenetére


vans?
őstag

Mi az az osztajzat?

Amugy milyen "eppeszu" egyetemi tanszek nem adja meg 60%-ra a kettest? Komoly lenne.

@baluka: de akkor hozzank jossz vegul nem?

hábm bábm

(#28) föccer válasza vans? (#27) üzenetére


föccer
nagyúr

hejesirass rulez ;]

BME-EOK Tartószerkezetek Mechanika tanszék pl. Volt, hogy szóbelizni csak úgy mehetett vizsgán, ha előtte 10 perces feladatot csont nélkül, hibátlanra megoldottad. Aki pont 60%-ra írta a ZH-t, azt előszeretettel küldték pót zh-ra, mondván nem volt meggyőző a tudása. Jah, ez még a régi képzési rendszerben volt, ahol még számított, hogy mit tud a hallgató :U

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29) baluka26 válasza vans? (#27) üzenetére


baluka26
veterán

Hát BME-GTK műszaki menedzseren tavaly 369 volt, most van nekem 403 pontom, úgyhogy valszeg.
Kevesebben jelentkeztek, mint tavaly (80 fővel, ha jól néztem), és ugye elvileg mindenhol csökken a ponthatár. Biztosat nem mondok, nem szeretnék koppanni :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#30) vans? válasza baluka26 (#29) üzenetére


vans?
őstag

Annyit nem fog csokkenni, bar azt azert nem ertem, miert kevesebb ~70 ponttal a mumenre a ponthatar... A 80 fovel kevesebb is nagyon sok, messze ok vannak a legtobben.

hábm bábm

(#31) k. válasza baluka26 (#24) üzenetére


k.
őstag

250k. 3.5 év szóval nem kevés pénz.
De mind1, inkább ez, mint a semmi.

(#32) Jhonny06 válasza k. (#31) üzenetére


Jhonny06
veterán

Marketinggel ma már lófaszt nem érsz. Beraknak valami irodába és seggnyalóként talán fel tudsz kapaszkodni a létrán, de valószínűbb, hogy nem.

föccer: Miért lenne alacsonyan meghúzva? 80% az ötös, ez középiskola, nem egyetem. Teljesen korrekt. Kettessel átmenni könnyű, de akkor a továbbtanulásnak értelemszerűen lőttek. Annyira bírom, amikor az egyetemisták automatikusan elkezdik szidni az érettségit, amint kijöttek a középiskolából, aztán kiderül, hogy ők sem teljesítettek olyan fényesen.

[ Szerkesztve ]

(#33) baluka26 válasza Jhonny06 (#32) üzenetére


baluka26
veterán

Szerinted mit jó választás most tanulni?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#34) föccer válasza baluka26 (#33) üzenetére


föccer
nagyúr

Politológia :U

Opcionálisan az informatikai rendszermérnök-re talán van kereslet. Pénzügy az mindig jó választás lehet. Utána lehet menni bankfiókba egész korrekt fizetésért dolgozni. Orvosi/jogi kar. Utóbbi, leginkább ha van valami ügyvédi irodában ismeretség. Marha unalmas adás vételi szerződéseket írniu, de még mindig marha jövedelmező. Így hirtelen ezt tudnám javasolni.

Építőipart el kell felejteni. Ha mégis afelé kacsingatsz, akkor max geodézia. Talán arra még van értelmes kereslet, de arra sem igazán.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35) vans? válasza baluka26 (#33) üzenetére


vans?
őstag

Gepesz/villamosmernok. :D

hábm bábm

(#36) Crystalheart válasza föccer (#34) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Csakhogy most egész népek mennek infó területen mérnöknek, és ha nem is végzi el mindenki, itt is egyre telítettebb lesz a piac. Akkor aztán érdekes lesz a szituáció, gyakorlatilag alig marad munkatípus, aminek a kitanulásába biztonsággal lehet éveket/százezreket fektetni.

[ Szerkesztve ]

(#37) föccer válasza Crystalheart (#36) üzenetére


föccer
nagyúr

Jó rendszermérnökként go to külföld :K Ez egyébként minden szakmára igaz. Sajnos az évenkénti végzett diplomások és a szakmunkások aránya nem túl optimális hazánkban :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38) Jhonny06 válasza Crystalheart (#36) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az infó nem lesz egyre telítettebb. Már korábban is ezt mondták és most is ezt mondják, de azok a területek, ahova tényleg tudni kell és jónak kell lenni.. hát, nem túl sok olyan ember jön ki a felsőoktatásból, akinek megfelelő a tudása hozzá, maximum ezt hiszik. Tele vannak az álláshirdetések még most is, ha jó vagy, akkor találsz. Az a képzavar él az emberek fejében, hogy a "vindóz újratelepítés"-nél kezdődik és végződik az informatika. Nos, ha így lenne, akkor már valóban telített lenne a piac.

(#39) Crystalheart válasza Jhonny06 (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez most egy növekvő piac, nem is azt mondtam, hogy pár éven belül bekövetkezne, de ha csak évi 100 új infómérnököt képeznek MSc-n, akkor egy-két évtized és telítődik. Ahogy volt ez a különböző új technológiákkal, pl. az infokommunikációval. Ha beáll a piac, és minden olyan cég, aminek szüksége van rájuk, megalakul és felveszi a munkaerőt, akkor már csak új piacok felé való nyitás jelenthet növekedést, mint pl. ha hangsúlyosabban ráállnánk a szoftverfejlesztésre, a játékokra, stb.

(De tény, hogy nagyon jó infómérnöknek nem egyszerű lenni, a legtöbben alkalmatlanok rá, egy érdekes "hiperspecializáltság" kell hozzá.)

(#40) k. válasza Jhonny06 (#32) üzenetére


k.
őstag

Nézd, engem érdekel a Reklám/Pr dolog. Jó a nyelvérzékem, ősztöl németet kezdem, és folytatom az angolt felsőfokig (Most középfok van meg). Szóval most akkor menyjek infó szakra, ami nem érdekel, vagy akármi másra ami dettó nem? Nem lehetetlen marketing irányban jól elhelyezkedni, csak tudni kell azért, és jól beszélni nyelvet.

(#41) Jhonny06 válasza k. (#40) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ma már mindenki beszél 2 nyelven, aki kijön a felsőoktatásból, ettől nem vagy több, inkább már alap. Magával az iránnyal van baj, tehát hiába tudsz 2 nyelvet, attól még nem túl jó szakma. Sok a hajtás, szopatás, mindenki ott végez/oda akar menni.

(#42) Crystalheart válasza föccer (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Sajnos gyakorlatilag ez lesz az egyetlen perspektíva, hogy go külföld, de ez nagyon rossz. :( Valamit tenni kellene a helyzet ellen, mert a kultúránk múlik rajta.

Jhonny06: Ráadásul nem is nagy vasziszdasz, nem kihívás, és itthon nincs is még meg a kultúrája. Szinte megkövetelik a cégek az embertől a rossz reklámot, mert maradiak és ódivatúak. Közben pedig Dunát lehet rekeszteni marketingesekkel...

[ Szerkesztve ]

(#43) k. válasza Jhonny06 (#41) üzenetére


k.
őstag

Hát nekem a tanárok nem ezt mesélték. A matek tanárom-külön tanár- a bgfen tanít, az unokatestvérem pasija pedig több főiskolán-pl bme-. Mind azt mesélte, hogy nem igazán tudnak több nyelvet, sőőt. Nagyrésze a középfokig is alig jut el. Pont azt mondták, hogy a munkáltatóknak az az alap baja, hogy nem beszél a nagyrésze jól, és igy nem tudják alkalmazni.

(#44) Jhonny06 válasza k. (#43) üzenetére


Jhonny06
veterán

Amit ki akartam hozni a dologból, az az, hogy hiába fogsz tudni két nyelven normális szinten, nem fogsz többet érni, mert sokan lesznek, akik hozzád hasonlóan tudnak majd, de inkább jobban. Mint írtam, magával a marketing területtel van a baj. Iszonyatosan nagy szopás feljebb kerülni a ranglétrán, teljesen telített a piac és itt tényleg halálra kell dolgozni magad, ha nem akarsz életed végéig a ~100k-s fizetéssel rendelkezők csoportjába tartozni. Nem egy jó szakma, na.

(#45) k. válasza Jhonny06 (#44) üzenetére


k.
őstag

Nézd, én nem feltétlen életem végéig marketingesként akarok dolgozni. Többször felmerült, hogy a marketing tudásomat(Reklám részen) a késöbbi vállalkozásomban használnám fel. Plusz, a külföld sem áll tőlem távol, lakás/ingatlan nem probléma, kocsi is lesz, szóval az, hogyha úgy döntök, hogy akkor pl go sopron, és akkor ausztriában akarok dolgozni, annak nincs semmiféle akadálya. Tehát van lehetőségem, szóval nem esek kétségbe. Ez érdekel, akkor miért ne ezt próbáljam meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.