Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Chieftek belső? A Chieftek nem másoktól veszi a belsőt?

***

(#2) bacsis válasza ollie (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Basszus megelőztél :DDD Közben még szerkesztgetem az írást, mert most máshova töltöttem fel a képeket, mert a prohardveres nem működik... már egy ideje....
Szóval, helyesírási hibák lehetnek, sőt vannak! szabad ám szólni nyugodtan, hogy hol, és természetesen javítom! :R
És akkor kedves ollie
egész ponotsan így van a tesztben:
" A forgalmazótól kapott információ szerint a táp gyártója azonos a Chieftec tápok gyártójával, és ami azt illeti, a táp kinézete, a típus számozás, a cimke, és az egész kísértetiesen emlékeztet a Ct tápokra."
Ennyi infót találtam róla...

(#3) Puma K


Puma K
veterán

Jó kis összefoglaló! Gratulálok hozzá! :R
Azért az a teljesítmény/energia felvétel különbség a 2 rendszer között az elég komoly :Y
de nem meglepő :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4) sekli


sekli
addikt

a legtöbb bacsis-féle teszt meglepő szokott lenni, most nagyjából erre számítottam...

de tetszik...!

(#5) hcl válasza bacsis (#2) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Esetleg összemérhetnéd ezeket a konfigokat egy P3-assal (igen, az 1.4-es Celeron 566-ra gondoltam ;) ) mert az valószínű érdekesebb eredményt adna, és letörné azok szarvát akik szerint egy C2D kevesebbet fogyaszt egy P3-nál :D

Az egyébként meglepő volt hogy terhelésen a C2D evett kevesebbet. Azt hittem ezek a dögök csak azért nem melegszenek annyira mert átlags használat mellett az egyik mag néha pihen.

Viszont kellemes előnye a (gyakorlatilag) 2 procis kiépítésnek a C2D esetén hogy az egyik magon futtatva egy mencoderes filmkódolást, a másik magon szépen elmegy a szokásos netezésem/TV-nézésem/filmem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Érdekes mód az én tápom is éles hangot ad ki mostanában, de csak a játék indításakor lefutó videók alatt. Egyébként (játék közben vagy terheletlenül) soha nem adja ki... Ez mitől lehet :F

Egyébként hasznos írás grat! :K

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Nekem egy játéknál ad ki hangot amikor a Crysis-t indítom!
De másnál játéknál soha...

(#8) lorenzen válasza bacsis (#2) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Ezt a félmondatot:
egy 420W-os LC-Power-re, hisz ez a táp egy fokkal jobb márkát képvisel, kinézete is nagyobb komolyságot sugallt.
Át kellene fogalmaznod egy kicsit. Azt sugallja, hogy biztonságos és megbízható ez a táp.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#9) Hawk1979 válasza Misi 007 (#7) üzenetére


Hawk1979
őstag

Nekem is a videó alatt,illetve utánna átmegy a főmenű alatt kicsit más hangszínbe a "sípolás" Crysis alatt.Játék közben,illetve máshol nem csinálja.
Vx450-es táp,E8500,Inno3D 8800gt,2*2Geil...

(#10) hcl válasza lorenzen (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Merthogy? Előtte le van írva hogy Chieftec a belseje. Az meg azért nem Mercury :D

Izé.
A tápok sípolása lehet (többek között) készülő kondenzátor halál vagy tekercs (trafó) halál.
Szétkapva a tápot könnyen megállapítható hogy a kondik jók-e.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) Hawk1979 válasza hcl (#10) üzenetére


Hawk1979
őstag

Fsp 350Pnf,utána Fsp 450Crg,majd most Vx450 nél is hallom a hangot Crysis menüjében.
Mindbe szar lenne a kondi :F
(8800gt előtt 1950Pro is volt a gépben,tehát az sem lehet a ludas)

(#12) hcl válasza Hawk1979 (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mmmmf, akkkor nem a táp.
Azt hittem egy tápról beszélsz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) Domi_Jani válasza Hawk1979 (#11) üzenetére


Domi_Jani
tag

Egész véletlenül nem a hangszóróból jön?

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#14) Tyrel


Tyrel
őstag

Ezt a ciripelő hangot amiről szó esik a böngésző scrollozása alatt és a játékok főmenüjében, illetve még furmark teszt alatt, ezt nem a táp adja ki, hanem a videókártya VRM-je. Nekem is volt egy Gigabyte HD3870 és pontosan ezekben a helyzetekben pontosan ugyan így ciripelt, most lecseréltem egy Sapphire HD4830-ra és ez teljesen csendben van, a tápom ugyan az.

Haverom Zotac 9800GT-je ugyan így ciripel. Azt mondták neki a szervízben, hogy ez a kártya feszültség szabályozó egysége (VRM) és azért ciripel mert kicsit gyengébb minőségű alkatrészekből van, de ettől tönkremenni nem fog és a működésben sem okoz hibát, tehát nem garanciális probléma, ill. ha kicserélnék neki egy ugyan olyanra az ugyan úgy ciripelne...

Ha már a tápnál tartunk, az én konfigom egy Giga EP35-DS3, Intel E8200 és az említett HD4830, meg a szokásos kellékek, 1 vinyó, 1 dvd író, 1 2 gigás memória KIT, stb.
És mindezt egy FSP ATX350-PNF táppal hajtom. Igen, 350W-os táppal. Mindenki lehülyéz meg kinevet, hogy le fogom égetni a gépem meg hogy bátor ember vagyok stb. de nem. A fentebbi fogyasztás értékek is jól mutatják hogy bőségesen elég egy ilyen kicsi táp egy mai átlag konfignak. Inkább a táp minősége a lényeg, tehát ne egy 500W-os Codegen-t vegyen az ember, hanem inkább egy FSP-t, Corsair-t stb. és azokból a 350W-os is bőven elegendő.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#15) Tyrel válasza Hawk1979 (#11) üzenetére


Tyrel
őstag

Nem a tápod ciripel sajnos...
A Radeonod nem tudom milyen lehetett, lehet csak nem volt mákod vele, viszont a 8800GT/9800GT széria alapból nagyon ciripelős, és akkor még ha e mellé egy olyan "zseniális" gyártó is társul mint az Inno3D... Hát szerintem mindvégig a videókártyád ciripelt, hagyd a tápokat, főleg azt a VX450-et mert kegyetlenül jó...

Esetleg még ha a hangszóróból jön a ciripelés akkor valami szivárgási áram okozza, de ha a gépből akkor az a videókari lesz...
Tápból csak ilyen Codegen, Mercury, Vargáné stb. szokott zajongani...

Turenkarn

(#16) bacsis


bacsis
Közösségépítő

na jól eltértünk azeredeti témától :DDD
nekem tuti a tápom ciripilet, most egy deka hangja nincs a gépnek, ugye vízzel hűtök...
modt ez az lc power táp átkerült az abit ic7maxba ideiglenesen, és most ott ciripel időnként :C :DDD

(#17) mv


mv
aktív tag

Üdv! Ezt írd át légy szíves, mert báncsa a szemem: "Természetesen ellenőriztem, nem-e, a ventilátor adta ki ezt a hangot." :R

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#18) hcl válasza bacsis (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ciripelhet sok minden :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) 14adam


14adam
addikt

Amikor megláttam a cimet már tudtam,hogy te irtad :D Nagyon jó teszt,engem nagyon meglepett.

(#20) Vladi


Vladi
nagyúr

Gondoltam, hogy ez lesz a végeredmény. De azért ehhez hozzátartozik, hogy a p4 elég nagy fogyasztó generáció volt. Érdemes lett volna korabeli amd versenyzőt is nézni. Esetleg még korábbi p3-ast. Bár ott a teljesítmény nem biztos, hogy eléri a mostaniakét, de hátha.

Plusz mostanában azért már szempont a fogyasztás. Ott vannak az új amd-k, a celeron 4**-as sorozat, meg az atom. Ezek azért elég konszolidált fogyasztásokat produkálnak.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21) bacsis válasza mv (#17) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

átírom.. de mire kellene? javasolsz valami jobbat? :R

(#22) Vladi válasza bacsis (#21) üzenetére


Vladi
nagyúr

adta -e ki a hangot. ?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) mv válasza bacsis (#21) üzenetére


mv
aktív tag

Üdv! Így szebb:

"Természetesen ellenőriztem, hogy nem a ventilátor adta-e ki a hangot."

:R

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#24) Shadowz


Shadowz
csendes tag

Hát nem akarom elvenni a kedved, de nekem is volt High Power tápom és összevetettem egy fogyasztásmérővel kb. 20-30%-ot csalt. Szóval kevesebbet jelez ki, mint a tényleges, ráadásul karakterisztika szerint nem lináris a mért valós értékhez képest ahogy nő a fogyasztás.

Anno amit mértem, alul láthatod, hogy mennyit mér pl. egy FMC-2, és mennyit a tápok.
[link]

[ Szerkesztve ]

Shadowz

(#25) pereces válasza hcl (#10) üzenetére


pereces
tag

nem a LC-Power tápra írta hogy Chieftec a belseje hanem a "használt HIGH POWER márkájú 500Wattos tápegységre, amiről annyit sikerült megtudnom, hogy Chieftec belsővel rendelkezik"
szerintem is jogos a felvetés

(#26) Taranti


Taranti
senior tag

Hát szép teszt, és gratula.
Amit én is szívesen látnék mellette, hogy AMD-ből pl. 3800+/Phenom core3 kategóriájú cpu hogyan néz ki. (Látatlanba azt mondanám, hogy a régi AMD jobb, az új meg gyengébb - szóval sajnos ismét kijönne, hogy az AMD cirka két évig alig fejlesztett.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#27) szacsee


szacsee
nagyúr

Jó teszt grat, a tápot nyugdíjazd lassan szerintem, mivel 2-3 év intenzív használat után eléggé elöregednek... ;)

(#28) bacsis válasza mv (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszönöm segítséged, át javítom :R
Shadowz Továbbra is hinnék a tápomnak, ne is haragudj érte, hisz a prohardveres srácok is hasonló eredményt mérnek

(#29) adalbert1


adalbert1
veterán

Hát a régi 386,486,586 v. P2 konfigomnál biztos többet eszik a Core2-s konfigom, viszont a PIV cerkánál biztos hogy nem. ;]

(#30) eastsider


eastsider
nagyúr

bocs nemide :D

[ Szerkesztve ]

(#31) PainKiller69


PainKiller69
csendes tag

Ja nekem is jelentkezik valami fura magas hang, amikor pl a Crysis elején mennek a videók. Utána megszűnik. Tényleg ez mitől van? Tudja valaki a választ? Esetleg a kapcsolóüzemű táp miatt?

(#32) bacsis válasza szacsee (#27) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ismerősömtől azért mertem megvenni a tápot, mert alig használta a gépét, és ha ment is neki, 80W-nál nem nagyon fogyasztott többet :DDD
Ezútal is köszönöm a tápot neki, majd én nálam jó kezekben lesz ;]

(#33) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Érdekes és jó cikk, gratula a táphoz! :C

sweetlou6.wordpress.com

(#34) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Nagyon meglepődtem. Végre tagoltad az írást :D

A grafikonok színei még mindig hihetetlenek, de az írás már sokkal jobban olvasható.

Érdekes az összehasonlítás, ám egy picit szerintem fals, mert a "P4 kazán" összevetése a mostanival... Ha egy P3-at vetsz össze, akkor biztos hogy a régi kevesebbet fogyaszt. Akár Coppermine, akár Tualatin. Úgy tudom, hogy van olyanod is, esetleg belevehetnéd.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#35) Bordoi válasza bacsis (#32) üzenetére


Bordoi
őstag

Ismét jó témát találtál, köszönöm. :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#36) bacsis válasza TomBoy1986 (#34) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen a p3 tényleg kevesebbet evett volna, de a teljesítményük is jóval elmaradtak volna!
De akkor összehozok majd egy olyan tesztet is :R

(#37) Solten


Solten
addikt

Bacsis! Vegyél már 1× az életben valami normális tápot... ;)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#38) bacsis válasza Solten (#37) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

most megtettem :DDD ;)

(#39) Solten válasza bacsis (#38) üzenetére


Solten
addikt

:D

Saor Alba

(#40) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ez nagyon komoly! Meglepődtem rendesen! :Y :DDD
Köszönöm a tesztet, jó nagyon! :R

Sic Parvis Magna

(#41) hcl válasza bacsis (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hé én előbb javasoltam! :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) Badman 4ever válasza bacsis (#36) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ha egy Tuát letesztelnél egy hasonló P4-gyel........szép teszt lenne. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#43) twollah


twollah
nagyúr

IMHO jobban jartal volna ha a hasznalt szutyok tap helyett veszel egy normalis minosegi tapot.
A Corsair VX450 pl. kellemesen bunteto darab es kegyetlen halk, a 80% feletti hatasfok pedig eleg impozans, az 5 azaz ot ev garancia meg csak hab a tortan.

[ Szerkesztve ]

(#44) kts88 válasza twollah (#43) üzenetére


kts88
senior tag

Hát igen a Prescott az a pokolban is Prescott :DDD
Én sajnos soha nem voltam tápok terén szerencsés, mert mindig gagyik jutottak. A vadi új 4850-esem is kifektette a 350-es EZ Cool nevű bikás tápot, de legalább most már FSP Bluestorm 2-es duruzsol benne. :DDD

(#45) twollah válasza kts88 (#44) üzenetére


twollah
nagyúr

Eleg nagy felelotlenseg volt a reszedrol, hogy egy 350es tappal etetted azt a 4850est.
Csodalom, hogy nem rantotta magaval a gepet.

(#46) kts88 válasza twollah (#45) üzenetére


kts88
senior tag

A ph fogyasztási adatokból simán vinnie kellett volna (ezek szerint a táp a ráírt 350ből 200-et tud). Meg régebben toltam vele egy 8800gts 320Mb-os karit.
De a félórás szőrös fánk megfektette ;]
A kékvihar nevű táp óta pedig nincs ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

(#47) Traxx


Traxx
őstag

A hozzászólásokból nem derül ki (pontosabban bacsis 2. hsz-ét egészíteném ki): a High power legjobb tudomásom szerint Sirtec belsőt használ. A gyártónak annyi köze valóban van a Chifihez, hogy az előző generációs tápjaik belsejéhez ők szállították a matériát (közülük a legismertebb a 360-as és 420-as HPC típusok). Ma a Chieftec már inkább a Deltával, illetve a CWT-vel karöltve nyomul, legalábbis nem láttam idehaza Green CTP, Green GFT, illetve Super CFT típusú Chifiket, amelyekben szintén Sirtec lapít. Még egy kiegészítés: mégis van: [link], [link], [link] :B

Codegen - LC Power minőségtől ez a Sirtec bél jóval jobb, viszont elmarad a kiváló kategóriától is tudtommal.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#48) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Én lecseréltem az LC Power tápom FSP-re, de visszasírom a régit. Ez a FSP terhelés alatt pár percenként iszonyúan felpörög, alig lehet megmaradni mellette. LC ilyet nem csinált. Leszedem a burkolatot róla, ha úgyse hallgat el rákötöm a vízhűtést. (nyugi 2x b@szott már meg 220, vigyázok :) )

(#49) kts88 válasza CounterBoci (#48) üzenetére


kts88
senior tag

Akkor hidd el MÁKOD volt. A 230V nem játék, harmadjára ott maradsz.

(#50) hcl válasza CounterBoci (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát azért attól senkinek nem lesz baja hogy leveszi a táp burkolatát (csak akkor ha turkál az ember a gépben akkor jobb kihúzni a 220-ból...

Egyébként engem is sokszor rázott meg 220, de a legrosszabb ami történik ált. hogy levágódik a biztosíték...
Amikor ugyanis ebbe valaki belehal, az általában nagyteljesítményű 220-ról történik. Persze nem veszélytelen, de (nagyon helyesen) túl van misztifiálva.

Az LCD monitorok inverterének 750-1000V-ja és a CRT-k/TV-k 15KV-os nagyfesze sem olyan veszélyes mint gondoljuk, mert kisteljesítményű, amint bekerülsz az áramkörbe, leesik a feszültség.

Ettől függetlenül persze ne nyúljatok a 220-hoz, még ha nem is az áramütéstől, de a szívizmok sokkjától meg lehet halni :(

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.