Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gghrtz


gghrtz
őstag

Kezdem néha úgy érezni, hogy szegény gyártók mindennel bepróbálkoznak, csak hogy rámondhassák, hogy "ÚJ". Mondjuk én Androidnak jobban örülnék....

[ Szerkesztve ]

(#2) vittorio7 válasza gghrtz (#1) üzenetére


vittorio7
őstag

Így is van. Nem a paneleket fejlesztik, hanem az "okos TV" rendszerekkel parasztot vakítanak...

Persze van panel fejlesztés is 4K. 8K 16K :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) alevan válasza gghrtz (#1) üzenetére


alevan
őstag

Nem örülnél neki, eddig nem láttam értelmes androidos SMART rendszert.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) myckie2 válasza gghrtz (#1) üzenetére


myckie2
őstag

Ez nem telefon..., ez TV! :U

(#5) gghrtz válasza alevan (#3) üzenetére


gghrtz
őstag

Azért kellene értelmesre megcsinálni! :) Androidon van pl. tök jó lejátszó program, hogy borítót tölt a filmekhez, meg leírást feliratot, kategorizálja, látványos a felülete stb. Archos player a neve. Na egy ilyennek nagyon tudnék örülni. Volt már Androidos TV felokosítóm, de sajna szart se ért. Bár az új M802 SoC-osok nem tudom milyenek már erre a célra, de gondolom még nem túl kiforott így se a dolog. :(

@myckie2
Szerinted a Tizen mire készült? :D

[ Szerkesztve ]

(#6) JoeYi válasza gghrtz (#1) üzenetére


JoeYi
őstag

egyetértek. Megint egy tévút. Semmit nem ér egy OS csordulásig teli alkalmazásbolt nélkül. 3 évig elvegetálnak majd tizennel aztán váltanak ők is androidra mint az LG.

Androidra olyan ui-t húzol amilyet akarsz, szóval TV-re is tökéletes lesz

ja és xbmc is van adroidra, Meg normális böngésző.

Mondjuk megértem samut hogy nem androidot használ. Túl nagy szabadságot kapnának az userek, nem lehetne évről évre újrapofozott egyre kevésbé szar SMART-tal eladni a változatlan hardveres TV-ket

[ Szerkesztve ]

(#7) GIJoe


GIJoe
addikt

:K a Bada is tévút volt, most ez is...

(#8) Jonesy84 válasza JoeYi (#6) üzenetére


Jonesy84
tag

Az LG nem Androidra, hanem WebOS-re váltott tudomásom szerint.

(#9) JoeYi válasza Jonesy84 (#8) üzenetére


JoeYi
őstag

ó, igaz. USA-ban lesz google-os változat: http://www.lg.com/us/tvs/lg-47GA7900-led-tv

(#10) Garada válasza gghrtz (#1) üzenetére


Garada
őstag

Igen, egyre többször tapasztalom én is ezt.

(#11) leslieke válasza gghrtz (#5) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mindenre lesz Tizen:

Legalábbis ez a Samsung terve...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Egyáltalán nem baromság. Nem rosszak a smart rendszerek, de még nem elég kiforrottak. A létjogosultságuk meg nem kérdés. Nagyon a múltban éltek, ha a tévé nálatok megrekedt a bekapcsolom és nézem szinten.
Ez vajon teljesen új irány lesz vagy evolution kittel is kihozzák?

(#13) Segal válasza GIJoe (#7) üzenetére


Segal
veterán

Rém egyszerű a válasz arra hogy miért ne Android fut a tv-ken.
Egész egyszerűen a gyártók nem a Google zsebét szeretnék tömni hanem a sajátjukat.
Ebbe saját webáruház lesz amiből a Samsungnak lesz részesedése míg ha Android futna rajta ugyan akkor is lehetne rajta Samsung webáruház de akkor mindenki a Google megoldását használná.
Meg ha már egyszer ottvan nekik a Tizen amibe nem kevés pénzt öltek akkor használják is.
Persze így alapból hátrány lesz a dolog de ha mindenből lesz Tizen változat mint a fenti képen is látszik akkor a késöbbiekben ez akár még előny is lehet.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#14) vittorio7 válasza leslieke (#11) üzenetére


vittorio7
őstag

Ha jól emlékszem a Bada-t is akarták anno még "okos" hűtőre is...

(#15) leslieke válasza vittorio7 (#14) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lehetséges, de nem emlékszem ilyen tervre. Másik gyártónak se adták el.

A képről meg már jópár létezik működő példányban is..

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16) Reggie0 válasza Dr. X (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig csak egy megjelenito es semmi mas. A tobbire ott van a PC vagy a tablet, boven eleg ha annak a jeleit tudja fogadni.

(#17) PistiSan válasza Reggie0 (#16) üzenetére


PistiSan
addikt

Egyet értünk, nekem van egy média lejátszó a tv-re dugva, fogadja a jelet és kész, többre nem vágyom a tv-ben.

(#18) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Én még mindíg azon az elavult állásponton vagyok, hogy TV-t, hűtőgépet, porszívót, rádiót a konyhába, kávéfőzőt stb. minimum 5 de inkább 10 éve élettartamra tervezek.
Ezzel a SMART-sággal el tudják érni, hogy a butább felhasználót arra kényszerítséh, hogy a TV készüléket is majd 2-3 évente cserélje. Aztán ezt kiterjesztik majd a többi eszközre is. Ki fogja ezt majd pénztárcával bírni?!
2-3 évente vásárolni a család tagjai számára új telefont, már ma is megy, nem kis beruházás. Aztán ide jön a tablet-laptop-PC most a TV aztán majd a többi. Remélem, hogy a fizetéseket is hozzá kívánják igazítani a váráslási elvárásokhoz, aztán Isten ucccse cserélgetek én is...

Azért írom ezt a kényszerítést, mert most borítékolom a szoftveres támogatás maximum 2 éve intervallumát. Utána, ha kellenek az új dolgok, vegyél hozzá új vasat is.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#20) Polarstar


Polarstar
nagyúr

LG WebOS sokkal szebb, és ua tudja.

De nehogy már ugyan az legyen rajta! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.