Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ddaydome


ddaydome
senior tag

Nem is értem ezeket..... Kb. egy 11 éves fejlesztő is feltölthet alkalmazást a play-re, ilyen-olyan hozzáféréssel, amit letölthetek és akkor még hackerkedni sem kell....... Ennyit a biztonságos Androidról....

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#2) saelin válasza ddaydome (#1) üzenetére


saelin
veterán

Előbb be kell fizetnie x összeget hogy a playen megjelenhessen az alkalmazása.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#3) szagosmüge


szagosmüge
csendes tag

a cikket sponzoálta az apple magyaroszág.

(#4) Polllen válasza ddaydome (#1) üzenetére


Polllen
nagyúr

A 4. kép, még ha a szöveget nem is olvastad. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) saelin válasza Polllen (#4) üzenetére


saelin
veterán

Az meg a másik. Nincs warez vagy más áruház, akkor nincs "vírus". PCn is a warezolók nyelik be a legtöbb vírust...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#6) BoB válasza ddaydome (#1) üzenetére


BoB
veterán

"a Google Playből csak a feltárt vírusok 0,14 százaléka származik"

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7) Phvhun válasza saelin (#5) üzenetére


Phvhun
őstag

Ez nem teljesen így van, az outdated böngészőkön keresztül szintén outdated pluginek (pl flash), is jöhetnek be vírusok, plusz akár legális felhasználói szintű programokban is vannak olyan sebezhetőségek, amikhez semmit nem kell csinálj, csak bekapcsolva kell hagyd a gépedet ahhoz hogy megfertőződhessen.

Persze ha frissen tartod a windowst, és flraksz egy értelmes akár ingyenes vírusirtót/tűzfalat, akkor nagyban lecsökken ezeknek a veszélye.

Androidos appok viszont meglepő hogy play áruházból is lehetnek vírusosak, az meg hogy nem lehet egy appnak az install közbeni hozzáféréseit állítgatni kfejezetten nem tetszik. Csomó app annyi felesleges engedélyt kér, hogy ki tudja miket csinálnaka háttérben..

(#8) ZoliBen válasza szagosmüge (#3) üzenetére


ZoliBen
tag

Nem kell itt kelteni a flamewart, lehet máshova is menni.

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#9) DaveJr válasza szagosmüge (#3) üzenetére


DaveJr
őstag

Köszönjük Emese ;]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#10) ROBOTER válasza ZoliBen (#8) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azt a hozzászólást egy rosszindulati flame gyártó kód, ún. flameware állította elő.

Egyébként ha már összeesküvés elméletet kellene gyártani hozzá, én a Google-t tartanám megrendelőnek, hiszen alapvetően a Play áruház jóval nagyobb biztonságára hívja fel a figyelmet a cikk (mármint annak, aki el is olvassa). Akár lehetne ez az üzenet, ne warezolj, fizess.

[ Szerkesztve ]

(#11) ddaydome válasza Polllen (#4) üzenetére


ddaydome
senior tag

Olvastam és arra akartam rávilágítani, hogy nem is kell vírust írni vagy hackerkedni, de ez nem ment át. Beteszel egy jópofa alkalmazást és olyan hozzáférési jogokat kérsz, amit nem szégyellsz.... Ehhez kell egy fejlesztői tudás azt jónapot......

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#12) szagosmüge válasza ROBOTER (#10) üzenetére


szagosmüge
csendes tag

szerintem olyan irányba halad ez a topik, hogy kb 50 hozzászólás után a sok okostojás közös megegyezésre fog jutni hogy az android maga a víus. és ezt nem viccnek szántam.

(#13) alevan


alevan
őstag

Az én szememben a F2P-P2P játékok (Free to Play - Pay to Pay (ingyenesen letöltöd, de ha nem fizetsz nem élvezetes a játék)) is a vírusokhoz tartoznak. Így még roszabb lenne ez az arány.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#14) #09819904


#09819904
törölt tag

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy lehet, hogy anyu. Lehet a bátyám Józsi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Józsi az!

(#15) Narxis


Narxis
nagyúr

Annyi értelme van az ilyen híreknek és cikkeknek mintha az autóbalesetekről készülne egy jelentés havi vagy éves szinten. Akkor most rettegni kéne vagy mi?

Thanos was right.

(#16) XtremLor válasza #09819904 (#14) üzenetére


XtremLor
őstag

:DDD Egy mosolyt megert!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#17) DaveJr válasza Narxis (#15) üzenetére


DaveJr
őstag

Csak ha Androidod van és Franciaországban élsz:D

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#18) section9


section9
őstag

Nem vírusos tízből egy alkalmazás, hanem tízből egy android alkalmazás malware. :U

(#19) atike


atike
nagyúr

....és ha a router jelszava a gyári? Gondolom nem titkosítatlan wifit használnak... :U Anélkül, meg hogy ne kapcsolódjon hozzá valaki a wifihez nehéz lenne a routerhez jutni.... :U

(#20) section9 válasza atike (#19) üzenetére


section9
őstag

Ahol default usernév/jelszó van, ott általában bekapcsolva marad a WPS is, onnan meg már gyerekjáték mindent megszerezni.

(#21) energy4ever


energy4ever
addikt

Aki alkalmazast lop, az mind megerdemli! :(

(#22) ZoliBen válasza ROBOTER (#10) üzenetére


ZoliBen
tag

Itt az én elméletem az okokról: a trollok idővel a folyamatos trollkodás miatt rezisztenssé válnak, így az ingerküszöböt megütendő, újabb és újabb fiókok át hoznak létre, így próbálva növelni a befolyó ingereket. Kíváncsi vagyok az ilyen emberekre, hogy milyenek akkor, ha a képük et is adniuk kell valamihez, vagy esetleg komolyan állást kellene foglalniuk valami mellett.

#12 szamosmüge az meg sem fordult a fejedben, hogy esetleg nem te vagy itt a legokosabb? Hozz fel tényeket és akkor talán majd érdemben is hozzá tudsz szólni a témához, és esetleg megússzuk 50 hsz alatt :)

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#23) GD


GD
őstag

több mint 10 alkalmazás van fent a telefonomon és nincs vírusom, a cikk törölhető, köszönjük

(#24) pakriksz válasza ddaydome (#1) üzenetére


pakriksz
őstag

biztonságos, az kivéve ha a buta júzer minden leokéz, minden jogosultsággal...

Na meg ott a grafikon is. Ennyit a hozzáértésedről.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#25) #09819904 válasza pakriksz (#24) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ez még hagyján! Elég sok az olyan vandál, aki csak azért rootolja a telefonját, mert úgy mindent jobban tud használni. Csak épp egy alkalmazást nem telepít ami igényli a rootot. De pl. rossz forrásból letöltött játékot feldob, aztán csodálkozik amikor az újraindítás után lehet a gyári romot újra felvarázsolni, mert féltégla lett a telefon...

(#26) caprine


caprine
aktív tag

Tavaly nyáron volt az a sztori, hogy 5000 német bankszámláját kiüritették 1 hét alatt? Mindegyik a mobilról netbankolt, ennyi.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#27) micafighter válasza Phvhun (#7) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az appok jogosultságait alapbol stabilitás cimszoval nem lehet állitgatni, ami részben megalapozott, részben nem, pl facebook app net hozzáférés nélkül nem tudna müködni, de a névjegyeimhez való hozzáférés nélkül igencsak tudna müködni. Google pedig nem fogja bevezetni a jogosultságok állithatóságát, mert akkor mondjuk facebook nem fejlesztene appot androidra. Ettöl persze lennének 3rd party appok de a hivatalos fb app lekerülne a google play repertoárjáról.

Viszont a jogosultságok kezelésére ettöl függetlenül elég sok lehetőségünk van pl xprivacy vagy cm beépitett megoldása, szoval nem lehet okunk panaszra.

(#28) Phvhun válasza micafighter (#27) üzenetére


Phvhun
őstag

Ezt a faceboko dolgot honnan veszed?

(#29) ROBOTER válasza micafighter (#27) üzenetére


ROBOTER
addikt

Minden olyan eszme, ami a felhasználó hozzáértését várja el azért, hogy az eszköz biztonságos legyen, alapvetően tévút.

A felhasználók nem a prohardver fórumából kerülnek ki döntő többségben. Nagyobb részüket egyáltalán nem érdekli a műszaki háttér. Baromi jó, hogy naponta háromszor lehet friss ROMot feltölteni egy telefonra, de a legtöbb ember nem ezért vesz telefont. Ez nem keverendő össze a biztonságos használattal. Azt el lehet várni, hogy ne warezoljon és meg lehet tanítani, hogy ne dőljön be bizonyos weboldalaknak, emaileknek, de ez nagyon messze van attól, hogy egy alkalmazás telepítésekor el tudja dönteni, milyen jogosultsággal kell rendelkeznie annak. Ez egyszerűen nem életszerű.

Ezt csak a fenntartó (Apple, Google, Microsoft stb.) oldaláról lehet elvárni, hogy egyre erősebb kontroll alatt tartsa a szoftverboltokat. Fog ez tisztulni, rá fognak kényszerülni pár nagyobb botrány után. És esetleg törvényekkel is segíthetnek nekik.

Van mit ezeknek a cégeknek a tejbe aprítani. Sokkal több pénzt tudnának erre fordítani.

[ Szerkesztve ]

(#30) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Fura, én egy vírust sem nyeltem még be. Lehet van ahhoz köze, hogy okosabb vagyok, mint az Androidos telefonom?

Nyugodj békében Integra!

(#31) asdf_ válasza atike (#19) üzenetére


asdf_
veterán

Felrakod az appot. Az huncutkodik. Belep a routeredbe a default login/pass parossal, aztan jol atirja a dns szervert, onnantol kezdve meg azt osztja majd a router dhcp szervere. Onnantol meg johetnek az x oldal helyett az x oldalnak kinezo oldal tartalmak, vagy eppen a majdnem eredeti oldal csak nem kert reklammal turbositva. Esetleg letrehoz egy vpn juzert es engedelyezi is azt, oszt' kivulrol belep, a te netedet hasznalva csinalnak egy bankkartyas csalast, te meg majd magyarazkodhatsz a tanyersapkas uraknak. Meg meg lehet fantazialni boseggel...

(#32) Dilikutya


Dilikutya
félisten

És ez így is marad, mivel sok telefonon rajtahagyta a gyártó a 4.1.2-őt, miközben a típus első születésnapján már a 4.4-et is bemutatták.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) attila9988 válasza energy4ever (#21) üzenetére


attila9988
őstag

Aki alkalmazast lop, az mind megerdemli!

Hogy kell ellopni egy alkalmazást?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#34) #06658560 válasza attila9988 (#33) üzenetére


#06658560
törölt tag

A légcsatornán keresztül leereszkedve, lebegve, közben dinamikus zenét dúdolva.

(#35) attila9988 válasza #06658560 (#34) üzenetére


attila9988
őstag

:D

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#36) ddaydome válasza pakriksz (#24) üzenetére


ddaydome
senior tag

Azért kiváncsi lennék, hogy hány olyan alkalmazásod van, amihez számos hozzáférés van a személyes dolgaidhoz.Nyilván a felhasználó a buta, mert szeretné az alkalmazást használni, amihez el kell fogadni a feltételeket. Te milyen hozzáértő vagy?:) Mondjuk saccra mondanék úgy minimum 8-at, ami nem előre telepített. Megnézted már, hogy azok mikhez férnek hozzá? Esetleg "leokéztad"?:) Esetleg te is buta felhasználó vagy csak nem tudsz róla? Vagy szerinted az teljesen rendben van, hogy pl. egy koreai fejlesztő belelát a fényképeidbe vagy a levelezésedbe és számodra ez megfelel, ezért elfogadtad a feltételeket!:)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#37) Lomha 8V válasza szagosmüge (#3) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Már rosszul kezded.

(#38) eami válasza GD (#23) üzenetére


eami
addikt

és honnan tudod hogy nincs ? :U

(#39) #82729984 válasza micafighter (#27) üzenetére


#82729984
törölt tag

Az appok jogosultságait viszonylag könnyen lehetne állítani anélkül hogy hiba lenne, erre már mások rávilágítottak. Most ugye szanaszét crashelnek az alkalmazások ilyen esetben, mert az android sz@rul kezeli ezt le.

De lehetne ezt igy is:
megtiltod a névjegyzékhez történő hozzáférést: egyszerüen a rendszer azt jelzi vissza hogy van névjegyzék de üres. Ezt minden névjegyzéket használó alkalmazásnak illik lekezelni mert ugye ez normális is lehet.
Vagy irni akar az sd kártyára: sd kártya nincs felmountolva. Ezt sem vezethez nem várt hibához és ez is normális állapot.

Egyedül a net hozzáférést nem lehetne állítani és akkor minden probléma megoldva. A reklámok megjelennének (hisz ez a biznisz a google-nek) viszont az összes többi engedély állítható lenne. És ezt az alkalmazás teljesen normál állapotnak érzékelné, tehát elszállás nélkül müködne tovább, maximum az adott funckió nem fog müködni.

"Google pedig nem fogja bevezetni a jogosultságok állithatóságát, mert akkor mondjuk facebook nem fejlesztene appot androidra"

Ez meg jó nagy hülyeség. A facebook az emberekből él, csúnyán csődbe menne ha a legnagyobb mobil platformra nem fejlesztene alkalmazást. Itt nem a google függ a facebooktól hanem pont fordítva.

(#40) pakriksz válasza ddaydome (#36) üzenetére


pakriksz
őstag

igen mindig megnézem mihez kér hozzáférést(tudod ezt telepítéskor feldobja, nem is külön kell rákeresni, mint minden értelmes ember :)
Volt már app amit a google playből is azért nem raktam fel mert indokolatlan jogosultságokat kért.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#41) section9 válasza #82729984 (#39) üzenetére


section9
őstag

Én sem értem, hogy ez miért nem alapvető feature a telefonoknál. :F

Egyébként én jogosultság alapján szigorítanám az appok ellenőrzését a storeban. Minél több/kritikusabb jogosultságokat kér, annál szigorúbban ellenőrizném.

(#42) pakriksz válasza #82729984 (#39) üzenetére


pakriksz
őstag

jaj megint egy szakértő...

Nem az android kezeli le szarul, hanem az alkalmazások. Ugyanis azokban kell exception kezelés és alternatív kód minden esetre ha valami nem úgy történik mint ahogy meg van írva. Ez a legtöbb alkalmazásban nincs. Hiba történik akkor kilép.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43) attila9988 válasza eami (#38) üzenetére


attila9988
őstag

és honnan tudod hogy nincs ?

Ezt kérdeztem én is az egyik ismerősömtől, amikor mesélte, hogy mióta nincs vírusirtó a gépén, azóta nincs vírusa, előtte meg mindig volt... Logikus mi? :DD

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#44) ddaydome válasza pakriksz (#40) üzenetére


ddaydome
senior tag

Igen, tudom, te nagymester, azért megnézném ám a telefonod, tuti nem lenne ekkora arcod és kioktató stílusod!:)

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#45) SirCsimbók válasza saelin (#5) üzenetére


SirCsimbók
tag

"PCn is a warezolók nyelik be a legtöbb vírust..."

a mondatod helyesen így hangzik: "PCn is a hozzá nem értők nyelik be a legtöbb vírust..."

a cikk által említett statisztika is azt bizonyítja, hogy a használatban levő okostelefonok zömében okosabbak, mint a használóik :DDD

(#46) SirCsimbók válasza Narxis (#15) üzenetére


SirCsimbók
tag

"...mintha az autóbalesetekről készülne egy jelentés havi vagy éves szinten. Akkor most rettegni kéne vagy mi?"

szerintem az autóbalesetekről szoktak is készülni publikus statisztikák (ezen az oldalon persze semmi keresnivalójuk), és azoknak van is értelmük: múltkor autópályán eldönget valaki mellettem 180-200-zal éjszaka, aztán azon tűnődtem, hogy remélem, az illetőt nem nekem kell majd szívmasszázzsal meg szájon át való lélegeztetéssel újraéleszteni 1-2 km múlva, miután összevisszatört testét kirángattam a felrobbanni készülő járgányából

hiába, no: lustaság -- fél egészség :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47) pakriksz válasza ddaydome (#44) üzenetére


pakriksz
őstag

Mit akarsz rajta megnézni? Miért vagy ennyire frusztrált? Beszoptál egy malware-t mert ész nélkül telepítgetsz, miért hiszed olyan nagy dolognak hogy valaki képes olvasni, és akár elutasítani?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#48) #82729984 válasza pakriksz (#42) üzenetére


#82729984
törölt tag

Képzeld, tényleg szakértő vagyok.

Ahogy te gondolod az az ahogy azt móricka elképzeli.
Mondok egy példát a saját programomból van. A program egy bizonyos ponton csatlakozni akar egy hosthoz, ezért csatlakozás előtt megpróbál egy hostnevet feloldani címmé.
Hivatkozott API:
http://developer.android.com/reference/java/net/InetAddress.html#getByName%28java.lang.String%29
public static InetAddress getByName (String host)
...
Throws
UnknownHostException if the address lookup fails.

Ezt az exceptiont a programom el is kapja és lekezeli. Ezen felül a program full internet elérést kér telepítéskor anélkül fel sem települ.

A programban van lehetőség hibákat reportálni tehát látom ha valakinél elszáll. Na már most van ilyen crash amit beküldtek:

libcore.io.ErrnoException: getaddrinfo failed: EACCES (Permission denied)
..
8 Caused by: java.lang.SecurityException: Permission denied (missing INTERNET permission?)
...
11 at java.net.InetAddress.getByName(InetAddress.java:289)

B.zd meg... Az official API szerint ez a függvény ilyen exceptiont nem dobhatna, tehát én nem is kezelem le. A hiba oka, hogy valaki futásidőben megtagadta az internet engedélyt, ugye 4.3-tól volt/van erre lehetőség. És erre a rendszer dob egy olyan exceptiont amilyen ott nem létezik az API szerint...

na ezt hogy kezeled le? Persze, elkaphatod a világ összes exceptionját, de ugye ez azt jelenti hogy _minden_ egyes sor kódot try catch-be kéne raknod. Mert a fenti a példa rá, hogy bármely utasítás dobhat nem dokumentált exceptiont ha futásidőben tagadod meg az engedélyt. És nem tudod hogy melyik dobhat ilyet.

Aztán jönnek a hozzád hasonló jóképességü userek és szidják a fejlesztőt hogy elszállt az alkalmazás. Hát ja mert te megtagad az engedélyt amit hivatalosan nem lehetne, a google meg b@szott ledokumentálni hogy egy utasítás milyen exceptionöket válthat ki...

(#49) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Azt mondjuk nem vágom, minek kérnek hozzáférést egyes appok a galériához, SMS-ekhez, névjegyzékhez alapból. Előbbi kettőre egyiknek sincs szüksége, de a Facebook-nál is hadd dönthessem már el, akarom-e hogy a névjegyzékben matasson. Egész egyszerűen szabályozni kéne ezt, egy rakás jogosultság teljesen fölösleges.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#50) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Belemászva a jogokba: Úgysem érdeke a Googlenek, hogy átalakítsa a jogok kezelését. Egyfelől a mostani alkalmazások mind működésképtelenné válnának, míg nem frissítik őket, másfelől pedig így az átlag felhasználó olyan eszközt kapna a kezébe, ami igencsak nagy gondokat okozhat. Legjobb példa, mikor minden jogot letilt, majd sír, hogy nem indul el semmi. Mert azt persze nem vette figyelembe, hogy egy Kamera appnak tudnia kell írni a tárhelyre, vagy hogy egy Dropboxnak például kell az internetelérés. Vagy ha mindent megenged, akkor ugyan ott vagyunk ahol a part szakad. Ez meg eléggé negatív kampány lenne sokak számára. Valahogy a mostani és e választható jogok rendszerét kéne jól kombinálni.

Nyugodj békében Integra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.