Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ste


Ste
addikt

Elnézést a dilettáns kérdésért, de miért is jó bolt Sream-re költözni?
Gyorsabb megvenni, jobban ellenőrizhető az eredetiség, azonnali frissítések. Kb ezeket tudom érvként felhozni :U

(#2) nosferatue válasza Ste (#1) üzenetére


nosferatue
tag

Költséghatékonyabb a kiadónak az online terjesztés, népszerűség, már igen sokan vásárolnak steamen (sok az akció, igen régi játékokat is meg tudsz venni, amit dobozosan már sehol nem látsz).

A hőzöngés tárgya az volt, hogy kezdetben kishazánkból is tudtál dollárért vásárolni steamen játékokat, ezt szépen megváltoztatták és már mi is ojrós árakat látunk. Sajnos úgy képzelik hogy pl. 25$=25€. :(((

[ Szerkesztve ]

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#3) Ste válasza nosferatue (#2) üzenetére


Ste
addikt

Köszi, így már rémlik. Volt is valami hőzöngés valamelyik topikban, hogy miért csak az Angol Steam-en olcsóbb a játék és az euró zónában nem (amikor valami hétvégi akciózás volt)

(#4) HyP3b0y válasza Ste (#3) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Hőzöngés még azért van, mert a steamen az amerikai $ ára megegyezik az európai € számával, vagyis a steam szerint $=€...

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#5) Nunder


Nunder
őstag

Szerintem egyre többen fognak így vásárolni, és a játékipar is úgy jár majd, mint a zeneipar. Sok banda más csak online letölthető albumokat ad ki, a CD-nek kezd bealkonyulni :)

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#6) gábbor válasza Nunder (#5) üzenetére


gábbor
tag

Butaság. Egy rajongónak kell az eredeti, hagyományos, kézzel fogható anyag.

(#7) Szirti


Szirti
tag

Nekem az tetszik ebben a steames dologban, hogy amit megveszel és beregelsz az accountodba, az bárhonnan elérhető. Teszem azt másik gépen is játszanák, nem kell magammal vinni fizikailag, hanem csak megmondom neki, hogy az x játékomat telepítse erre a gépre. Mivel net kell a steamre való belépéshez adott a lehetőség, hogy letöltsem. Igaz mobilnettel ez nem működik, de az még nem erre való.

"Revenge is a dish best served cold." - old Klingon proverb

(#8) anulu


anulu
félisten

mióta bevezették ezt a dollár = euró dolgot azóta semmit nem veszek ott. nem mindegy h Nx180 vagy 275 :S

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) parandroid válasza Ste (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Konkrétan azért, mert nem kell fizikai terméket adni a vásárlónak. Adathordozó előállítása, szoftver másolása, szállítás, raktározás, eladó személyzet, épületbérlet, rezsi az egyik oldalon, szerverbérlet és kis létszámú informatikus csapat a másikon. Vajon melyiken van több haszon? Különösen, hogy Steamen is azért jócskán találni a bolti, dobozos termék áránál drágábban adott játékot. Hogy a Steam egyik húzónevét, a Team Fortress 2-t említsem példának (ismert és talán legnépszerűbb webshopban nálunk dobozosan 2700-3000 Ft akcióktól függően, Steamen alapból 15 EUR). Hasonló példa a CoD4, ami Steamen még mindig 40-50 EUR körül van, attól függően, hogy van-e valami akció, offline, dobozosan már 10e Ft alatt is kapható, ha jól tudom. A Virtua Tennis 2009 PC verziója pl most jelent meg 9.000 Ft-ért, Steamen 40 EUR. Trackmania United Forevert most vettem boltban dobozosan 3e Ft-ért, steamen 40 EUR ez is. :(

Ki lehet persze fogni jó akciókat (pl HL2 Orange Box 10 EUR-ért), de a Steamre fokozottan igaz az, hogy csak akciós terméket szabad megvásárolni. Úgy viszont nagyon jó vétleket kínálnak.

Szóval a hírt én is láttam Steamen, de a várható árral kapcoslatban komoly aggályaim vannak. Persze én örülnék a legjobban, ha valami jelképes 10 eurós csomagban odaadnák mind a 10-et. :D

Az USD=EUR dolgot nem mellesleg nem a Steam találta ki, nézd csak meg az Amazont, vagy bármelyik más webshopot, nem is beszélve az offline szoftver, vagy a hardver árakról. Mondjuk én az EU helyében ez ellen indítanék kampányt, és nem a Microsoftot szivatnám, hogy akkor most lesz-e integrált böngésző és médialejátszó, vagy mi lesz az új Windowsban.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10) Morden24


Morden24
nagyúr

The Dig azonnal le lesz töltve :Y :R
A többi nem érdekel :B

Sectumsempra - For Enemies

(#11) Nunder válasza gábbor (#6) üzenetére


Nunder
őstag

peterkeT meg is válaszolta helyettem miért is lesz az amit mondtam :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#12) #65675776 válasza nosferatue (#2) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igazából azoknak éri meg, akik alapvetően csak fejlesztenek, de nem kiadók. Mint pl a Valve. A kiadó ugyanis nem kevés royalty-t vesz le az elaqdási árból, a fejlesztőnek többnyire alig jut valami (a'la zeneipar). Eleve ez hívta életre a a megoldást, lévén a HL-en a Valve nem kereste szarrá magát, ugyanis a Sierra - aki kiadta - lenyelte a bevételek jó részét. Ahogy a Vivendi is tette volna a HL2 esetén (próbálta is akadályozni nem gyengén a Steam-es eladásokat).

Persze ha egy kiadó jelenik meg, akkor Ő jár mégjobban, a fejlesztő meg ugyanúgy.

anulu: Akkor nyilván nem veszel az EU területén hw-t sem, lévén ott ugyan ez zajlik...

(#13) nosferatue válasza #65675776 (#12) üzenetére


nosferatue
tag

Igaz, nem is tudom miért kiadót írtam. Ebből a szempontból én mindenképpen örülök annak, hogy az indie játékok a steammel jobban tudnak terjedni.

[ Szerkesztve ]

I just curse the sun so I can howl at the moon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.