Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Kiosztásból egyelőre kizárólag az US English érhető el-> Pedig döntő lenne nekem, ha lenne magyar kiosztású is, mert pont ilyen TKL-t keresek. De szerintem erre nem sok esély lesz. A fehér háttér világítás is rendben lenne.

De ahogy látom, mintha a billentyűk ezen sem "teljes magasságúak" lennének, hanem picit lefaragtak belőle?! :F Ezt meg mégis miért?! Mecha-knál épp, hogy nem szokás az alacsonyabb profil.

[ Szerkesztve ]

(#2) hemaka válasza SunMount3r (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

eselytelen :D

(#3) UnSkilleD válasza SunMount3r (#1) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ozone strikebattle-t vettem az magyar és tenkeyless

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#4) SunMount3r válasza UnSkilleD (#3) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Néztem már azt is, de néhány billentyűn elég furcsának, halványnak tűnik a háttér világítás. A Strike Battle felirat se kéne rá...

(#5) dabadab


dabadab
titán

Kétszer is megszámoltam, de a numpadon 17 gomb van.

DRM is theft

(#6) KYZRR válasza SunMount3r (#4) üzenetére


KYZRR
őstag

Nyolcszázas csiszpapír mindent megold.. ;]

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#7) beef válasza dabadab (#5) üzenetére


beef
őstag

Megelőztél.

https://deskthority.net/wiki/Tenkeyless_keyboard

Egyébként a címben magyarul írva mondhatjuk úgy, hogy nem fedi a valóságot.

(#8) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Van a világon létező ember aki TKL billentyűzetet vásárol? Ez ilyen hipszter dolog?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#9) UnSkilleD válasza Blindmouse (#8) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

akinek kicsi helye van az asztalon pl

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#10) citkar válasza Blindmouse (#8) üzenetére


citkar
addikt

Részben kicsi az asztal, bár ezen segíthetnék, ha átpakolok ezt-azt.
Viszont a numerikus rész számomra teljesen haszontalan, csak feleslegesen foglalja a helyet...azaz foglalta évekkel ezelőtt, mert már jó néhány éve egy Genius-t használok, numerikus rész nélkül, magyar és csak pár ezer forint volt.

(#11) twi452 válasza Blindmouse (#8) üzenetére


twi452
senior tag

Én azt vettem észre, hogy sokkal kényelmesebb lenne ha nem lenne ott a numpad.. annyival közelebb jönne az egér és nem kellene "nyújtózkodni" :)

(#12) Vanir válasza Blindmouse (#8) üzenetére


Vanir
veterán

Nem vagy túl okos. :DDD

Én ha nem szoktam volna ennyire hozzá a numpad-hez, már rég TKL-re váltottam volna, mert sokkal kényelmesebben be tudnám lőni az asztali elrendezést.

Amúgy az árára kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#13) vaakuum


vaakuum
addikt

Gémereknek szánt, de gépíróknak való billentyűelrendezésű. :B :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#14) Gave válasza SunMount3r (#1) üzenetére


Gave
addikt

Engem is érdekelne, lehet, hogy ha páran összedobnák egy rendeléssel, talán ki lehetne ezt okoskodni :). A remény hal meg utoljára. Tegnap néztem Kék Das Keyboard Pro4-et, mondom hú király amazon.de-n van is, de az eladó csak Németbe szállít. Jó lenne ha a magyar kereskedők nem utálnák a profitot ebben a mikroszegmensben. :))

(#15) Sinisi válasza SunMount3r (#1) üzenetére


Sinisi
senior tag

+1 a magyar kiosztásnak! :-)

(#16) Reinhardt válasza SunMount3r (#1) üzenetére


Reinhardt
őstag

(#17) Fr3eWar válasza SunMount3r (#1) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A Cherry az ilyen, gyárilag alacsonyabb az "OEM"- mechákénál.
Nekem MX board 6.0-van, azon is ilyen profilúak a gombok. És az magyar kiosztású ékezetes gyárilag. Szóval lehet benne reménykedni hogy ebből is lesz.

(#18) SunMount3r válasza Reinhardt (#16) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amennyire látom, itt sincs HUN kiosztás választási lehetőség. De látom fel lehet tölteni custom layout-ot is, gondolom a keyboard-layout-editor.com-os megfelelne neki. Külön teszik, hogy lehet fehér keycap-eket is választani. Kicsit húzós az ár, de lehet majd gondolkodok rajta.

(#17) Fr3eWar: Gondolom az alacsony profil azért játszik, mert inkább gémöröknek szánták, nem pedig gépelésre. Remélem azért nem lesz ebből tendencia...

[ Szerkesztve ]

(#19) gyurkikrisz válasza Blindmouse (#8) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Nekem pl nincs helyem a numpad miatt egy nagyobb egérpadnak a kihúzhatós billentyűzet tartómon.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#20) kromatika


kromatika
veterán

jó ez oda ahol kis hely van.

(#21) beef válasza SunMount3r (#18) üzenetére


beef
őstag

Én pl. szeretem az alacsonyabb profilt, mert a magasabba néha beleakad az ujjam. A szigetes laposat viszont nem, azt a hátam közepére sem kívánom. Szóval ezt szívesen kipróbálnám, hogy milyen érzet püfölni.

(#22) Robert07 válasza twi452 (#11) üzenetére


Robert07
aktív tag

Nem tudom, nekem pont kezreall igy az eger meg a WASD. :DDD

Mondjuk tudom, hogy van, aki sokat gepel rajta, akkor en arrebbgurulok, de ezt nem mindenki teheti meg.
Az viszont biztos, hogy vannak, akiknek hasznosak ezek a TKL-ek, nekem is volt egy, amikor nem volt tul sok hely az asztalomon, es egy normal mar lelogott volna rola. Viszont ha van hely, akkor nem valnek meg a numpadtol.

(#23) Blindmouse válasza gyurkikrisz (#19) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Halló?
Igen?
Igen ez a 21. század, segíthetek valamiben?
Hogy micsoda?
Nem, nem tudjuk visszaadni a 20. századi bútorokat, még ma is használjuk őket.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#24) gyurkikrisz válasza Blindmouse (#23) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Akkor azt írom, hogy több hely marad az asztalon. Azt talán még a te nagyságod is használ ilyekor, a 21. század hajnalán.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#25) SP!T válasza Gave (#14) üzenetére


SP!T
addikt

Ramiris Europe szokott behozni Cherry-t a gyártótól. Legutóbb ott Cherry MX Board 6.0-t vettem, ráadásul magyart.

TKL bill pedig nagyon jó, sokkal kényelmesebb a WASD, hogy nem kell annyira eltolni balra a billt az egértől. BÁR hozzáteszem ez a mi gyökérségünk, hogy WASD-al toljuk... Beljebb lehet menni a billen és semmit sem veszítesz.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#26) ivana válasza gyurkikrisz (#19) üzenetére


ivana
Ármester

Nem véletlen tűntek el a süllyesztőben azok kihúzható billentyűzet tartók, egész egyszerűen mindegyik túl alacsonyan van, rohadtul nem ergonomikus.

(#27) SunMount3r válasza gyurkikrisz (#24) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem speciel ölbe véve való gépeléshez lenne sokkal jobb. Könnyebb, kényelmesebb lenne ekkora méretben. A Numpad-ot pedig nagyon ritkán használom, de a dedikált + és - gombokat azért hiányolnám róla, azok pl. nagyon jól kézre állnak egy fullos bill.-zeten. Igazából ezeket kellene a Del mellé tenni a középső részen a Page up/down helyére. :K :U

[ Szerkesztve ]

(#28) SunMount3r válasza ivana (#26) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A 90's végének 2000's elejének kocka lakáskultúrája... Baromi rossz konstrukciók voltak, tök felesleges bonyolításokkal, túlzsúfolással. PC eldugva egy kis sufniban, se az elejéhez, se az oldalához nem fértél hozzá rendesen, a hátuljához meg pláne, szellőzés nuku, erre még rátett egy lapáttal a külön magasított piedesztálra állított monitor tartó, amivel az egész hóbelebanc a level 100-ig kimaxolt anti-ergonomikusság mintapéldája lett.

A csúcs, hogy még manapság is szép szerivel lehet őket kapni. :(

Persze volt egy-két értelmesebb, tágasabb darab is, amin legalább gondolkodtak is egy kicsit, de ezek voltak a ritkábbak...

[ Szerkesztve ]

(#29) gyurkikrisz válasza ivana (#26) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

és én mondtam olyat, hogy jó az a bútor darab? vagy te most mivel is vitatkozol? de egyébként nekem ergonómikus, és amúgy is kell az asztal másra is, és így nem kell nyomorgnom mindentől rajta. vagy szerinted azért használom, mert szar nekem?

annyi volt a lényeg, hogy kevesebb helyet foglal, és nekem erre szükségem van. egyesek meg belémszállnak ovis módon azzal, hogy milyen bútor már az. gratulálok.

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#30) Komplikato válasza SunMount3r (#28) üzenetére


Komplikato
veterán

Én meg ezer éve gondolkodom rajta mekkora biznisz lenne a világon ha valaki végre gyártana használható, praktikus és pofás számítógép asztalt. Ilyet még nem láttam azóta sem, az Enermax "asztal PC" megoldása meg szvsz nem túl ember barát.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#31) Ringman válasza Blindmouse (#8) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ergonómia, nem hipszterség

(#32) nyunyu


nyunyu
félisten

Pozitívum, hogy végre nem az MXB2/3 ultralapos kupakjait használják, hanem a Kínán kívül sehol sem kapható MXB2C kényelmesebben kézreálló kupakjait.

Negatívum, hogy a dizájn attól még maradt az MXB2/3-é, csak beragadt a Caps Lock a feliratozón. :(
(MXB2/3-éról a Shift hiányzott :DDD)

Tekintve azt, hogy a magyar MXB3-at 25k körül osztogatják, 20k-nál többet kérni a világítás nélküli változatért az már a rablás kategóriát súrolja.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) nyunyu válasza SunMount3r (#18) üzenetére


nyunyu
félisten

Gondolom az alacsony profil azért játszik, mert inkább gémöröknek szánták, nem pedig gépelésre. Remélem azért nem lesz ebből tendencia...

???

Ez szabvány Cherry méret '88 óta.
Na jó, nem egészen, mert '97 előtt magasabb volt a legalsó Ctrl/Alt/szóköz sor, mint a fölötte lévő Shift/Z/X/C.

Házi feladat csak neked: billzet topikban kereső "kupakológia" kulcsszóra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34) nyunyu


nyunyu
félisten

Egyébként meg eldönthetnék végre, hogy akarják írni azt, hogy MX-Board: kötőjellel vagy anélkül.

Cikk címében szóközzel szerepel, ahogy az MX Board 6.0, MX Board 8.0, MX Board 9.0, MX Board Silent modelleken.
Viszont a billzet képén meg MX-Board 1.0 TKL szerepel, ahogy az MX-Board, MX-Board 2.0, MX-Board 3.0 volt régen írva. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35) Jim Tonic válasza Ringman (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Milyen ergonómia? Az a 6-7 centi mínusz mit számít?
Ez nekem is leginkább divatnak tűnik, illetve árcsökkentésnek. Gyakorlatilag meg inkább csak hátránya van.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#36) tibor72 válasza Jim Tonic (#35) üzenetére


tibor72
tag

Pedig nem. Sokáig nem tudtam elképzelni mi értelme lehagyni a num. részt, de mivel sokat játszom is, mindig eltolom a billzetet, balra teljesen, hogy több helyem legyen az egérrel....no, pont ilyen esetekre jó ez a megoldás, mivel a numerikus részre nincs szükségem, azt a keveset meg, a felső sorban lévő számsor is megoldja :D (nem a kabáthoz veszem a gombot, r-go, nem asztalt cserélek, mert hirtelen nem férek el rajta és hely sincs nagyobbra)
Ez a billzet is tetszik, de ez valahogy jobban izgatja a fantáziám [link] :)

(#37) vadorzó válasza SunMount3r (#1) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Vegyél CM quick fire-t, német kiosztással.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#38) A Zéé válasza Jim Tonic (#35) üzenetére


A Zéé
addikt

2005 óta laptopozok, egyiken se volt numpad, mostani asztali gépemhez Genius billzetemen sincs, kinn az irodakonténerben szintén laptop (14") van, amin megint csak nincs. Itt az irodai PC klaviatúráján van, de szinte sose használom, ha számokat kell pötyögni, akkor is 90%-ban a felső sort használom. Teljesen erre van ráállva a kezem, így szoktam meg a gépelést.
Nekem pont a numpad rész a hátrány: feleslegesen foglalja a helyet az amúgy nem túl nagy íróasztalomon (nem, nincs helyem kicserélni nagyobbra, és nem is akarom).

Sajnos tényleg nincs normális magyar TKL billentyűzet, így használom én is a párezres Geniust, de télen lehet, hogy ráveszem magam, és építek egy TKL-nél is kisebbet...

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#39) bencze válasza Blindmouse (#8) üzenetére


bencze
senior tag

Van a világon olyan aki nem full time könyvelő, mégis numpados biullentyűzetet vesz? Minek? Tornázni kell az egeret elérni.
Munkára poker 2-t használok ami 60%. Ez is pont elég, sőt kényelmes, hogy kicsi, de persze ehhez már hozzá kell szokni. A tkl-hez nem az a 99% természetes állapot.
szerk. ha az lennék akkor külön usb-s numpadot vennék, hisz nem kell tényleg folyamatosan kb senkinek.

Az árára kíváncsi lennék, igaz van 4 db de sose tudni mikor van szükség rá.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#40) Jim Tonic válasza A Zéé (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Valószínűleg nem dolgozol nagy tempóban a billentyűzettel. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41) A Zéé válasza Jim Tonic (#40) üzenetére


A Zéé
addikt

emailt fosok, e-naplót írok, anyagot rendelek, ajánlatot szerkesztek, excelben ctrl+c ctrl+v-zek (ph-n szaporítom a szót), szóval valóban nem gépelek 100 szót percenként, és nekem bőven elég egy TKL billentyűzet. De nem azért, mert ez a divat, csak azért, mert ennyire van szükségem :K

Just a simple Lineman...

(#42) A Zéé válasza A Zéé (#41) üzenetére


A Zéé
addikt

kifutottam a szerkesztésből:
továbbá otthon használok CAD programokat, ahol az a felállás, hogy jobb kéz végig az egéren, azzal irányítom a vonalat, objektumot, akármit. Ballal pedig billentyű kombókat, és értékeket adok meg, amihez megint csak a felső sorban levő számok a kényelmesebbek (nekem).

Just a simple Lineman...

(#43) Blindmouse válasza bencze (#39) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Mert úgy kb 1m 80 centit érek át a két kezemmel. Így az a 8 centi nem számít. Persze ha valaki T-rexnek születik, valószínű úgy ez problémát okozhat. Nekem felfér az asztalomra egy teljes méretű billnél nagyobb logi, meg mellé egy Steelseries Qck+ ami 450mm. De mondjuk úgy szoktam gondolkodni, hogy a környezetemet alakítom az elvárásaimhoz és nem fordítva.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#44) Misi_D válasza Jim Tonic (#35) üzenetére


Misi_D
tag

Az emberek általában magukkal szemben, középre teszik le a billentyűzetet. A teljes méretű billentyűzettel az a baj, h ilyenkor az alfanumerikus rész jelentősen eltolódik balra, kb. az o-p billentyűk kerülnek középre. S ebben az esetben a 10 ujjas gépelés (meg a kevesebb ujjas is) kényelmetlenné válik, nem ergonomikus, kifordulsz balra. Szemben egy TKL-el, amit ha leteszel magad elé "középre", akkor ha nem is tökéletesen, de már majdnem jó helyre kerül (azért ott is megvan a kilógó ins-del stb). Ha viszont kifejezetten figyelsz rá, hogy úgy helyezd el a teljes méretű billt, hogy az asdf-jklé billentyűkre téve az ujjaid ne facsarodj ki balra, akkor a numerikus rész nagyon kilóg jobbra, és elég messze kerül az egér. Nyilván ezt meg lehet szokni, ill. sokan észre sem veszik, hogy közelebb is lehetne egerezni, mivel egész életükben ehhez szocializálódtak.

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#45) kispalsz válasza Misi_D (#44) üzenetére


kispalsz
tag

Ezért jó a balkezeseknek. Ott nincs ilyen gond. Egér bal oldalt, numerikus jobb oldalt. Szerintem a jelenlegi kiosztást, hogy a numerikus billentyűk a billentyűzet jobb oldalán vannak a balkazeseknek találták ki.

(#46) ivana válasza kispalsz (#45) üzenetére


ivana
Ármester

Egér nélkül találták ki, anno a kurzor mozgatás meg a numpaddel ment. Lásd IBM Model F

(#47) csakszabi


csakszabi
csendes tag

Végre egy billentyűzet amire hajlandó vagyok akármennyit költeni.
Elég ideje, hogy valaki piacra dobjon egy "nem gamer" cherry kapcsolós mechanikust, és örülök, hogy pont a Cherry-nek sikerült ezt véghez vinnie :DD

(#48) csakszabi válasza vadorzó (#37) üzenetére


csakszabi
csendes tag

Quickfire master race :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.