Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatal`


fatal`
titán

Szuper. Úgyis MSDNAA-m van :DDD

(#2) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"A kormány és a cég arról is egyeztet, hogy miként adjon otthoni használati jogot a Microsoft Office irodai csomaghoz a szociálisan rászorulóknak"

WTF??? Szociálisan rászoruló az MS Office-ra? Que?

https://www.coreinfinity.tech

(#3) sz_abika válasza fatal` (#1) üzenetére


sz_abika
addikt

MSDNAA-ra nem vonatkozik?

PSN: xszabikax

(#4) #95590400 válasza sh4d0w (#2) üzenetére


#95590400
törölt tag

megélhetési szofferhasználó.

(#5) HXY válasza sz_abika (#3) üzenetére


HXY
addikt

Kizárt, hiszen annak oka van, hogy MSDNAA hozzáféréssel rendelkezik valaki.
Ez kb. olyan, mintha a zeneiskolában nem lenne hangszer.

(#6) sz_abika válasza HXY (#5) üzenetére


sz_abika
addikt

Akkor meguszta a windowsom :)

PSN: xszabikax

(#7) vanye válasza sh4d0w (#2) üzenetére


vanye
senior tag

Egyszer megkért egy "szociálisan rászoruló" egyén, hogy húzzam újra a rendszerét. Kérdem, hogy Office? "Áhhhhhhhhhh... Nem kő az..." :DDD

Stern des Südens!

(#8) bpx válasza sz_abika (#3) üzenetére


bpx
őstag

az más, kimondottan csak a felsőoktatásban van, és pl. nincs benne Office (de van mondjuk Visual Studio)

egyébként meg nagyon helyes
soha nem értettem ebben mi a buli nekünk, pont azt gátolja, amit mindenhol szeretnének (nyílt/ingyenes szoftver, egyéb alternatívák), és még fizetünk is érte

(#9) fatal` válasza sz_abika (#3) üzenetére


fatal`
titán

Nem, annak semmi köze a tisztaszoftverhez.

Viszont ezekszerint az officeom warez lett..

(#10) bozont


bozont
veterán

Én mondjuk 35eFt-ot nem tartok baráti árnak a diákcsomagért, de véleményem szerint egy LibreOffice bőven elég az átlag embernek és azzal el lehet menteni MSOffice kompatibilis verzióban is, puskagyártásra meg felesleges lenne kiadni annyi pénzt. ;]

(#11) ng0ofy válasza fatal` (#9) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Nekem még az xp-vista-office2003-office2007 kombó tisztaszoftveres csomagom van, akkor ezekszerint egy hónapja csalok-lopok-hazudok amikor a barátnőm gépére telepített általam használhatatlannak titulált wordben olvasok valamit? Mit tudnak tenni azzal a pár ezer diákkal akik tovább használják a programokat? Remélem nem lesz semmi letiltás vagy egyéb...

Rászoruló téma: egy ideje félárva vagyok és kb. a semmiből és az árvatámogatásból élek ennek ellenére nem beszélek úgy, hogy "kiskezitcsokkolom" és nem lett barna a bőröm sem, viszont szeretnék jogtisztán továbbra is OneNoteba jegyzetelni és (elég idiótán) csak MS powerpointtal megnyitható, flashes előadásokat átnézni, csak nekem apu-anyu nem veszi meg mert nincs!

A lényeg: rászoruló nem egyenlő roma, jegyezzük már meg!

(#12) Kapszaicin válasza ng0ofy (#11) üzenetére


Kapszaicin
tag

Doc, PPT, xls, bla bla VIEWEREK ingyenesen tölthetők le a microsoft oldaláról! Tehát dok, táblázat és paint nézegető progi továbbra is ingyenes!

Intel i7 3770K, Gigabyte 7970, A-data sp900 128GB, 1TB WD BLACK, Fsp Raider 650W

(#13) fatal` válasza ng0ofy (#11) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom én pár hónapja töltöttem le az Office 2010-et, mikor letölthetővé váltak a szoftverek (néhány egyetemnek). Egyelőre nem sipákol. :)

(#14) Fooler89 válasza ng0ofy (#11) üzenetére


Fooler89
őstag

openoffice........Ha nagyon rászorulnál.

Barátnődnek meg te osztod a officet. Szép..... :W

Az a bajom, hogy sokan megszokták, hogy sok minden ingyen van. Hát sajnos nem.
Aki meg felsőoktatásba jár annak meg legyen esze...

[ Módosította: Erasmus ]

(#15) #51736960 válasza ng0ofy (#11) üzenetére


#51736960
törölt tag

átfutottam a topikot, de nem látom, hogy bárki, bármilyen formában a romákra utalt volna...

"viszont szeretnék jogtisztán továbbra is OneNoteba jegyzetelni és (elég idiótán) csak MS powerpointtal megnyitható, flashes előadásokat átnézni"

ezt komolyan mondod?
csak mert viccnek rossz, ha meg komoly, akkor egy perverz állat vagy :)

(#16) rt06 válasza fatal` (#13) üzenetére


rt06
veterán

nem is fog sipakolni, viszont ha kimegy a bsa, akkor bajban leszel

ng0ofy: ha csak megnezni akarod a prezentaciot, akkor powerpointviewer ingyenesen letoltheto az ms oldalarol

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#17) hackeeeee válasza fatal` (#13) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor lényegében a modulo-n keresztül igényelt dolgok is kiestek?

Ott is van a cikkben, hogy:

"Azt lapunk erre vonatkozó kérdésére ugyanakkor az üzletágvezető elismerte, hogy a Microsoftnak nincs olyan jogosítványa, amellyel ellenőrizhetné a jogosulatlanná vált licencekkel rendelkező termékek eltávolítását."

Tehát, lényegében használod, csak illegális.. Bár azért ez vicces...

(#14) Fooler89: Tény és való, csak megy a szövegelés, hogy jajj de jó az egyetemistáknak, közben lényegében szépen megvonnak mindent, akkor miről is beszélünk? Oké, MSDNAA lényegében van, de ott office nincs.. Plusz, arra sem mindenki jogosult...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18) vanye válasza ng0ofy (#11) üzenetére


vanye
senior tag

Mivel a hozzászólásod off-fele kimondatlanul is nekem lett címezve, így reagálnék is rá:
Magam is félárva vagyok, így át tudom érezni a helyzetedet. Azonban a szociális rászorultság abszolúte nem egyenlő az alanyi jogon járó Office-szal. (Jómagam már egy ideje figyelemmel követem a kormány munkáját, így tisztában voltam vele, hogy ott vágják vissza a kiadásokat, ahol csak tudják. Az egykulcsos adó miatt kieső bevételek egy részét most a Tisztaszoftveres felhasználókon vasalják be.) Mint írták is előttem, az MSO otthoni környezetben kiváltható ezzel-azzal - nyilván nem 100%-ig. De ha mégis ragaszkodsz az O-hoz, ám nincs rá pénzed, felteszem, magadtól is megtalálod a módját, hogy mégis szert tegyél egyre.

Stern des Südens!

(#19) Fooler89 válasza hackeeeee (#17) üzenetére


Fooler89
őstag

Nem is mindenkinek van rá szüksége. Nagyon zárojelben (Amúgy is mindent megvonnak)

De megint mondom, vannak ingyenes alternativák. A másik tuti, hogy az egyetemisták között is volt egy olyan réteg aki simán megvehette volna. Így az fizet akinek kell.

(#20) hackeeeee válasza Fooler89 (#19) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Office-ből oké, ott az open office/libre offiice, de most azért oprendszer szinten a linux-ra ne szoktassunk már rá mindenkit, meg főként ne az egyetemistákat... amikor az oktatásban használt szoftverek nagyrésze mind windows-os...

Volt persze, oké.. Ez ugyan az mint a szoctámrendszer.. azokkal is kib@sznak, akikkel nem kéne... Dehát mindegy, ez van..

Meg ez oké, töröld le, tök jó, csak mondjuk akinek több dolga is van, sulis szoftverek, ilyesmik, az egyik pillanatról a másikra nem tudja újra telepíteni a rendszerét..

Vedd meg, annyiért amennyiért adják az ultimate upgrade liszenszt? Rendesek... Nem pont azért igényelték sokan, mert képesek lennének megvenni... Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21) FehérHolló


FehérHolló
veterán

kormány és a cég arról is egyeztet, hogy miként adjon otthoni használati jogot a Microsoft Office irodai csomaghoz a szociálisan rászorulóknak
Nem áll rosszul anyagilag a családom, de egy Office nem teljesen abba az árkategóriába tartozik, amit szívesen kifizet az ember csak úgy, mert a gyerek kapott számtech órán egy Word-ös házit másnapra...
Kik lesznek a rászorulók?

Mindegy, az Office ezek után nálam átkerült abba a kategóriába, mint a Matlab.
Szerencsére a Visio és a Studio még ingyen van MSDNAA-ból.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#22) Fooler89 válasza hackeeeee (#20) üzenetére


Fooler89
őstag

A címen kivül sehol nem látom, hogy elveszik a windowst.

Az újratelepítés meg elég balga dolog. Ebben egyetértek. Megjegyezném nem mindenkinek van szüksége ultimate licencre.

(#23) hackeeeee válasza FehérHolló (#21) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez meg a másik... :U

Bár erre fogják mindjárt azt mondani, hogy a házihoz jó az open/libreoffice....

Véleményem szubjektív...

(#24) hackeeeee válasza Fooler89 (#22) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tény, de ezt adták...

Ott van benne a cikkben, hogy:

" akik a program keretében korábban igényeltek Windows és Office termékeket, és azokat otthon használják. Az ő jogosultságuk júniussal megszűnt."

Tehát, mondjuk akit nem értesítenek erről, vagy nem tud róla, az úgymond a saját tudtán kívül warezol...Vicces.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25) Tikakukac


Tikakukac
titán

Muhaha, gondolom a súlyos milliárdokat így lazán megspóroljuk. Nade mikor az E osztályos mergával beállnak a bányamunkások a segélyért arra már nem gondolnak, mennyibe is kerül havonta. Legyen fizetős. Legyen x Ft. De ha állambácsi megvehet egyszerre 10000 licencet az fajlagosan sokkal olcsóbb mintha majd aki tényleg nem warezolja le és megvenné kiperkálva sok X forintkát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) hemaka válasza fatal` (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

Detto:)

(#27) BiP


BiP
nagyúr

Eddig volt az ingyenes beetetés, most hogy megszoktad, tessék fizetni...

(#28) Sweet Lou 6 válasza hackeeeee (#24) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

kár az office-ért. így még többen fognak warezolni.

sweetlou6.wordpress.com

(#29) FehérHolló válasza hackeeeee (#23) üzenetére


FehérHolló
veterán

Használtam sokáig Opent. Már a formázás sem úgy működik benne, mint az Microsoft terméknél.
Érettségin, ECDL vizsgán, stb pedig rá van kényszerítve az ember a Microsoft Office használatára.

Hajrá LaTeX.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#30) hackeeeee válasza FehérHolló (#29) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah igen...

Bár elvileg érettségin kérhetsz mást, bár az más kérdés, hogy megkapod-e... Tehát feltelepítik-e...

Ez meg a másik, sok formázás elveszik open/libreoffice alatt, mint amit MS Office alatt csináltak, és ugyan ez fordítva.

(#28) Sweet Lou 6: Sanszos.. :\

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#31) rt06 válasza FehérHolló (#21) üzenetére


rt06
veterán

legjobb tudomasom szerint, a tanitezmenynek biztositania kell lehetoseget a feladat iskolai szamitogepen valo elvegzesere

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#32) Fooler89 válasza hackeeeee (#24) üzenetére


Fooler89
őstag

"A hónap elején aláírt új megállapodás a korábbi évekhez képest jóval korlátozottabb felhasználási jogokat biztosít az intézmények és főként a diákok számára"

Amúgy nem biztos, hogy neked pl: office kell. Szövegértés rulz

Kapsz másik verziót, ennyi.

(#33) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Évek óta nem használok MS officet, ami van itthon, azt is a barátnőmnek passzoltam le, de a nagy átlag az MS terméket fogja használni a linux-libreoffice/openoffice vonal helyett, mert azt szokta meg, azt ismeri.

A onenote meg jó dolog, csak linux alatt nem megy, de ami abban van azt csak copy-paste szedi ki belőle az ember, semmi import/expot lehetőség nincs :W így ha lejár a licenc akkor sok ember többéves jegyzetelgetése megy a lecsóba, ez pedig az információhoz és saját szellemi termékhez való hozzájutás akadályozása, se az állam se az MS nem tehet róla, de valamilyen módon meg kell oldaniuk vagy az átállást vagy a szoftver további biztosítását.

A "rászoruló=cigány" nézetet pedig ott gyomlálom ahol érem, mert az ismerőseim közt van sok roma és jó pár rászoruló is, de a két csoport alig fedi egymást. Én a "nyugdíjon" kívül semmilyen kedvezményt nem veszek igénybe egyébként, pedig járna ez-az, de van aki többre is rászorul, mint én... Ingyen, alanyi jogon pedig csak egy dolog jár, az is csak amíg diák vagy: a csinos lányok és velük a...

Nem rég egy konferencián segédkeztem mint rendszergizda és egy nagyon okos, nagyon hozzáértő hozott olyan prezit, amit se szerkeszteni, se megnyitni nem lehetett csak office 2003-al, állítása szerint a "cégnél csinálták az informatikusok" én meg álltam ott office 2007-2010-libre-open-prezi.com meg hasonlókra felkészülve office 2003 nélkül, mint szamár a hegyen...

[ Szerkesztve ]

(#34) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Én is libreoffice-t és linuxot használok az egyetemi dolgokhoz, de be kell látnom, hogy nem teljesen tudja kiváltani a word-öt. Ennek az egyetlen oka (legalábbis az én felhasználási szokásaim mellett), hogy nem tökéletes a kompatibilitása a microsoft formátumával. Abba most ne menjünk bele, hogy ez kinek is a hibája, a lényeg, hogy nem az igazi.

Az viszont tény, hogy éppen azoktól vonják meg az ingyenes licenszt így, akik nem kapnak szívbajt, ha warezolni kell az adott programot. Az ország közben pedig megspórol egy nagyobb összeget. Az csak külön öröm, ha így kicsit jobban előtérbe kerülnek a nyílt forráskódú alternatívák, mert az régen rossz szerintem, ha mindenhol (köz- és felsőoktatásban, munkahelyen) ugyanazt erőltetik az egyénre.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#35) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Legalább spóroltunk 400 millát...

(#36) Tikakukac


Tikakukac
titán

Igen, hogyne. Emelt érettségi közben raktak nekem olyan programot amit bepipáltam érettségi előtt. Ez pedig csak a jéghegy csúcsa. Majdnem lefagyott szegény gép egy szimpla webszerkesztés közben is. Ez olyan elég általános dolog, legalábbis mifelénk így megyeszékhelyen így ment. Office-ra mikor kérdeztem mi a helyzet, hát TŐCSD LE! Az én pofám pedig kussban van, mert azt lehet ugyebár...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37) FehérHolló válasza rt06 (#31) üzenetére


FehérHolló
veterán

Igen kell. De ugye te is érzed, hogy mi lenne a tanintézménnyel, ha az órák után az összes gyerek, aki házit kapott, megrohamozná a fél osztályt befogadni képes számgéptermet.

WonderCSabo: Pintér bácsi adóalapja 2010-ben 1600 millió forint volt. Ezek után engem nem tudnak meghatni a spórolgatásukkal.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#38) rt06 válasza FehérHolló (#37) üzenetére


rt06
veterán

"De ugye te is érzed, hogy mi lenne a tanintézménnyel, ha az órák után az összes gyerek, aki házit kapott, megrohamozná a fél osztályt befogadni képes számgéptermet.'

konkretan tudom, mi tortenik ilyenkor - mikor kozepiskolas voltam, az orak vegevel a ket felso evfolyam (8 osztaly, nemelyik 40 fos) internetezni vagyo tanuloi egyetlen 20 fos teremre ugrottak ra (akkoriban a tobbsegnek nem volt otthon internet)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#39) FehérHolló válasza rt06 (#38) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nálunk is ez volt. 1-2 órás sorban állás a terem előtt, hogy 10 perces limittel elintézd a dolgod.

Skynet is real. It's called Google.

(#40) Fooler89 válasza rt06 (#38) üzenetére


Fooler89
őstag

Ezt hogy éltétek túl? :))

(#41) Akybron válasza sh4d0w (#2) üzenetére


Akybron
aktív tag

Teszem azt egy pénzügyileg lepukkant családban élő tanuló vagyok, otthon egy rozzant P2-es Celeron van 14"-os gyenge fényű CRT monitorral és esetleg ELVÁRJA az iskola, hogy csak Windows-ra létező cuccal csináljak valamit, akkor mi a teendő?
Kollégám gyerekeinél láttam a példát:
A feladat: csinálj valamit MS-OFFICE-ban, akkor ugye nem OpenOffice-ban fogod csinálni.
Az nem minden suliban kivitelezhető, hogy majd a gyerek bent megcsinálja a szám-tech teremben/könyvtárban.
Másik: OOO-n gyakorolsz, de még mindig kikapcsolt gép mellett papíron írsz dolgozatot az MS-O használatáról.

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#42) hackeeeee válasza Fooler89 (#32) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És mégis, hogy? Mivel gondolom pályázni nem lehet megint...

Ők két dolgot tehetnek azért, hogy a szerződésmódosítás miatt ne váljanak illegális szoftverhasználóvá. Vagy letörlik a Tisztaszoftver programban igényelt Microsoft termékeket a számítógépeikről, vagy megvásárolják azokat.

Akkor most melyik igaz? :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43) Erasmus válasza Fooler89 (#32) üzenetére


Erasmus
őstag

talán túl kéne jutni a második bekezdésen, és úgy beszélni a hírről, mielőtt másokat mondasz analfabétának

(#44) hackeeeee válasza Erasmus (#43) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi. :R

Véleményem szubjektív...

(#45) qfm


qfm
senior tag

Igazából én azt sem tudtam hogy van ilyen program, csak az msdnaa-t ismertem és használtam. Azt hittem azt készülnek betiltani. De mivel nem, így élek tovább mintha nem is hallottam volna ezekről :D

(#46) hackeeeee válasza qfm (#45) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ugye az office csak így játszott....MSDNAA-n az nincs.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47) qfm válasza hackeeeee (#46) üzenetére


qfm
senior tag

Igazából én is hiányoltam róla, de legalább OS-t adtak meg VS-t ingyen.

(#48) anulu


anulu
félisten

eh, ja, majd törlik. lol. a BSA izzíthatja a számológépeit, hogy "fúúúúj mocsok kalóz diákok, kétszázötvencsillió dollárt vesznek ki mindenki zsebéből és ezért nem létesülnek plusz munkahelyek, megkülönbenis".

idő kérdése az első ilyen cikk megjelenése

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#49) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Talán kevesebb lesz így a kalóz Win/Office. Mert eddig kb. úgy festett az egész, hogy a suliban használták az MS cuccokat, aztán kijöttek a suliból. Ha laptopot vettek, azon volt win, akkor már csak egy tört Office kellett (néhányan talán használtak Open (Libre) Office-t, ha otthoni volt a gép, akkor meg minden tört volt. Most talán majd alapból megismerik az ingyenes alternatívákat. Ettől nem fognak kevésbé érteni irodai szinten a gépekhez, tekintve, hogy szinte teljesen egyforma a kinézet/kezelés.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#50) matyi012345


matyi012345
őstag

felőlem fejre is állhatnak és lefoshatják magukat. az emberek 90 %-ának kalóz oprendszere és office-a lesz, és ennek 70 %-a azt se tudja miaz, hogy megvásárolni egy szoftvert.
azt csinálnak amit akarnak ez nem lesz másképp soha semmikor semmiért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.