Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pechman8


pechman8
aktív tag

Az egyik 19 a másik egy híján 20...

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#2) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Sajnálom őket. Valszeg mindkettő cég épp hogy megél abból a kis léből amit ebből szed össze.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#3) joey04


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Almások most a felhasználók érdekében jártak el, és nem érdekel, miért, ahogy a Facebook kára sem.

(#5) tha_answer


tha_answer
őstag

minden pofon jo helyre megy.
facebooknak sajat telefont kellene gyartani, sajat oprendszerrel.

(#6) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Ha cukkerbergék sírnak, akkor valamit jól csináltak.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#7) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Apple-nél egyre többet tesznek a Privacy érdekében de ez mit sem ér ha a telefon bekapcsolásakor ott a felhasználási feltételek amit muszáj elfogadni. Ott meg is bukik a Privacy.

Amúgy az opció amit ki lehet kapcsolni, hogy az app ne férjen hozzá a helyi hálózathoz nem hozott nálam kevesebb reklámot, sőt...

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Fele annyi szemét dől a pofámba iphoneon mint az androidos telefonon. Tudom-tudom, root es adway, nincs kedvem, se időm ilyenekkel szarakodni. A facebook meg persze hogy sír, ebből jön (ne) a lé.

(#9) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez egy szimpatikus lépés. Határozotan jó az irány.

(#10) Tapsi


Tapsi
addikt

Nekem nincs bajom a célzott reklámokkal. Sokkal több értelme van, mint annak idején, amikor szárnyas betéttől a babapelenkáig mindent csak eléd szórtak ész nélkül.

(#11) tha_answer válasza Tapsi (#10) üzenetére


tha_answer
őstag

ez igy van.

(#12) GreenGoblin válasza Tapsi (#10) üzenetére


GreenGoblin
tag

És mi lenne ha egy reklámot sem kéne látnod?
Pozitív hatással lenne az adatfogalomra, az akku teljesítményre ill. sebességre is ja és személyes adatok kiszivárgása miatt sem kéne aggódnod.
:K

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#13) tha_answer válasza GreenGoblin (#12) üzenetére


tha_answer
őstag

ez nem ilyen egyszeru.

(#14) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

"...Cook szerint ők abban hisznek, hogy a felhasználónak választást kell adni az adatai begyűjthetőségével kapcsolatban, és azok felhasználását illetően is."

Kár, hogy pl az iOS testre szabhatóságának tekintetében nem adnak választási lehetőséget egyes dolgokban.

Nem trollkodni akarok, csak keserű tapsztalat.

B.Cs.

(#15) gabor7th


gabor7th
addikt

És mondják ezt az Apple-esek... Undorító.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#16) GreenGoblin válasza tha_answer (#13) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ööö, PC-n simán megoldottam (Linux, Firefox kombó extensönökkel) ill. Androidon amit Google mentesítettem (Calyx OS) és OpenSource appokkal szórtam tele. Egy darab reklám nincs sehol és Felhasználási feltételeket sem kellett elfogadnom egyik rendszernél sem.

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#17) Yeffy


Yeffy
veterán

A Facebook szerint az Apple új szabályai megsemmisítő hatásúak lehetnek a kisebb cégekre, és helyrehozhatatlanul károsítják az internetet. A Facebook odáig ment, hogy az Epic Gamesnek is ajánlott jogi segítséget az Apple-lel szemben.
ROTFL, azt a dumat gec... :DDD :DDD :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18) kalimist válasza Yeffy (#17) üzenetére


kalimist
aktív tag

Facebook+Epic: szépen összefújta a szél a szemetet. Remélem hamarosan kezdődik a Facebook feldarabolása.

(#19) Giovan! válasza kalimist (#18) üzenetére


Giovan!
addikt

Gondolom fontos lenne a Facebooknak az Epic győzelme, mert az alternatív forrásból feltelepített appoknak nem kéne megfelelnie az Apple szabályzatában foglaltaknak, vagyis a userek megkérdezése nélkül is mehetne tovább az adatgyűjtés.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#20) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Az Apple nem gyüjt adatokat?

(#21) Felesbandi válasza GreenGoblin (#16) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Szerintem ő arra gondolt, hogy reklamok nelkul nagyon sok oldal lehúzná a rolót, vagy fizetőssé válna.

(#22) sicli


sicli
tag

...és az Apple miért nem teszi lehetővé, hogy választhassak kikapcsolom-e a frissítéseket, vagy sem? Ott zsarol az a piros szar és szétidegel, amíg rá nem nyomok. Igen, ki van kapcsolva valami frissítéses izé, de mégis naponta jönnek be appstore piros zsarolók!

Aki teljesen ki akarja zárni magát ezekből, azoknak ott a nokia 6310, csak a háromszögelést tudja...

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#23) tha_answer válasza GreenGoblin (#16) üzenetére


tha_answer
őstag

nem igy ertettem.

[ Szerkesztve ]

(#24) Yeffy válasza kalimist (#18) üzenetére


Yeffy
veterán

jah, az a resz kulon priceless. :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#25) GreenGoblin válasza aprokaroka87 (#20) üzenetére


GreenGoblin
tag

Dehogynem. De ők elvileg...elvileg nem adják másnak a datát hanem saját célra használják fel, pl. javítani a szolgáltatásaikon. Aztán ez vagy így van vagy nem. Sosem tudjuk meg.
Felesbandi: Tegyenek érte, hogy ne szűnjenek meg.
Keressenek cégeket akik támogatják őket
Legyen donation lehetőség, hogy a felhasználó is tudjon segíteni
A felhasználó döntse el, miként bánjon a cég az adataival
Más Open Source szoftverek fejlesztői képesek ezt megoldani, akkor ez bárkinek összejöhet.
Régen érdekes módon minden működött reklám nélkül vagy sokkal kevesebb reklámmal.
:U

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#26) oszi666 válasza tha_answer (#5) üzenetére


oszi666
őstag

https://www.theverge.com/2013/4/9/4206176/htc-first-review-facebook-phone
Volt ra probalkozas :D

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#27) joey04 válasza sicli (#22) üzenetére


joey04
titán

Zsarol? Amikor iPhone-t használtam és olvastam valami komolyabb hibát, nem frissítettem. Aztán kész.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) #89309696 válasza Tapsi (#10) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ezzel én is így vagyok, csak azért keserű, hogy az adatgyűjtés miatt a fingási bioritmusomat is pontosan ismerik az óriáscégek...
Na meg sokszor a célzott reklám eléri célját. Nem akartam X terméket megvenni, bár gondoltam rá. Bedobja a reklám is, na egye fene megveszem mégis, ha már itt van egy klikkre is. Tulajdonképp a termékkel boldog vagyok, kellett is, hasznos is, de eredetileg nem akartam megvenni, tehát valamilyen szinten pénzkidobás. Hányszor voltam már így...

(#29) Braddock


Braddock
őstag

Ez csak a Messenger:

Ha jól láttam a Facebook hasonló.

(#30) #86564352


#86564352
törölt tag

gagyi lámaság 1: a Facebook (sok szerencsétlennek ez a szar jelenti az internetet) hagyományos papír újsághirdetésben rinyál?
gagyi lámaság 2: a jóságos Facebook mint a kis cégek védelmezője :DD Facebook és Epic gyönyörű páros :D

A Facebook függők úgyis legörgetnek és elfogadják Zuckerberg adatbányász követését, azért ne rinyáljon a ToS-ba eldugott módszereiket most az Apple előtérbe helyezi a kicsit tudatosabb usereknek. Zuckerberg csinálhatna akár szemétmentes változatot is, évi X dollár reklám és szar algoritmus nélkül és tudjuk mit tettél tavaly nyáron követés nélkül.

A célzott reklámokkal az a bajom, hogy nem tág kategória szerint ajánl. Ha látják tech oldalakon járok, dobjon kütyü reklámokat persze, viszont az milyen egyszer veszel egy hűtőt, mosógépet és keresgélsz, olvasgatsz, megveszed és akkor még hónapokig tolják a hűtő reklámokat.
Az se jó a horgász haver egyszer rácsatlakozik a te wifidre, azonos gps koordináta alapján is látják és akkor te is kapod az ő előzménye alapján a horgász cuccokat. Hány kamu statisztika hirdetés, autoplay szar lehet, amit alig látnak, botok néznek, aztán előadják milyen sikeres az ad network? Éljen az Adguard, én a weboldalakon a Facebook gombokat is szűröm.

#5tha_answer
Volt Androidra húzott Facebook Home próbálkozás, a kutyának se kellett kimondottan Facebook mobil. Aztán rájöttek egyszerűbb minden telefonra befészkelni magukat, a Samsung mobilokon előtelepítve eltávolíthatatlanul ott van Zuckerberg szarja. Mindig is bökte a csőrét, hogy iPhone-on nehezebb a dolga.

(#31) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Nehéz megenni, hogy két óriáscég a nyilvánosság előtt eszi egymást. Ez inkább amolyan cirkusznak tűnik. Ha komoly lenne, azt a fű alatt intéznék. Ez legfeljebb arra lehet jó, hogy az egyik bemutatja magát, mint a felhasználók védelmezőjét, a másik meg eljátssza a vesztes szerepét. Eközben a háttérben megy tovább a kölcsönös meggazdagodás egyetértésben.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#32) janeszgol válasza aprokaroka87 (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

De gyűjt. De nem az a lényeg, hogy ki mit gyűjt, hanem az, hogy az adatokat ki hogy tárolja, és mit csinál vele. Az FB egy gusztustalan képződmény, amit földig kellene rombolni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) Tapsi válasza GreenGoblin (#12) üzenetére


Tapsi
addikt

Ahol lehet, ott ezt megoldottam. Előfizettem a Spotify és a Youtube premiumra. Probléma megoldva.

Az nyilván irreális elvárás, hogy egy szolgáltatásért nem fizetsz, de használod. Ilyen nincs.

(#34) Giovan! válasza AssAssynn (#31) üzenetére


Giovan!
addikt

A facebook megpróbálta fű alatt intézni, kapott is vagy fél év haladékot az Apple-től. De a feature végül bekerül (durva is lenne, ha nem így lenne, tekintve, hogy már be lett harangozva), és ez nyilvánvalóan sérti a facebook érdekeit, szóval kiverték a balhét, és így próbálnak nyomást gyakorolni az Apple-re. Ha két nagyvállalat érdekei ütköznek, előfordul az ilyesmi.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#35) RaZroX


RaZroX
addikt

Akkor ez most csak az alkalmazás telepítésekor jön fel? Én feltettem a frissítést, de nem találtam meg ezt az opciót.

This is the way

(#36) #86564352 válasza Tapsi (#33) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mennyire "szeretem" amikor évente párszor pl. a Spotify meghal, mert az appban lévő Facebook SDK szarság éppen szar és elszarja az appot. Hiába nem Facebook fiókkal regisztráltál a Spotify-ra, hiába nincs Facebook fiókod, akkor is szívsz miattuk. Mert a szar követő gombjaik minden weboldalon ott vannak és sok app használja a szar kódjukat.

[ Szerkesztve ]

(#37) floatr


floatr
veterán

Wowow, a nap, amikor Tim Cook elkezdett abban hinni, hogy a felhasználónak joga van választani, hogy mit szeretne

(#38) Szabi® válasza sicli (#22) üzenetére


Szabi®
addikt

Jah az elég undorító, főleg ,hogy random a képedbe tolja feloldás után,hogy "frissités vagy halasztás" lehetőséget...
De ha meg nem raknád rá a frissítést soha nem éreznéd lassabbnak a telefont, magyarán az sem érdekelne amit az Apple marketing kántál "2,5-szer gyorsabb, mint az előző modell" ,így meg ugye elmaradna a telefonváltás....
Ios 13 és 14 között már nagyon patika mérlegen vannak kimérve a + feature-ök.Cserébe lehetnek teljesítménybeli elmaradások régebbi készülékeken, ami előbb-útobb váltásra sarkalja a júzert. :D

(#39) Syl válasza GreenGoblin (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

Nah, kellett fél nap, hogy alábbhagyjon a röhögőgörcsöm! :B

"elvileg nem adják másnak a datát hanem saját célra használják fel"

Aha. Látom nem nagyon követted az elmúlt 1-2 hónap Mac-es security híreket. Minden egyes program elindításakor generál egy "jelentést", benne a géped ip-címével, az elindított alkalmazás (/fejlesztő) azonosítójával és ezt titkosítatlan! csatornán továbbítja 3rd party cég szerverére! A legszebb a dologban, hogy egyetlen firewall program sem tudja blokkolni.

És ha ezt Mac-en megteszik, ahol bármilyen programot telepíthet az ember, kedvére turkálhat a rendszerben, tehát az ilyen turpisság előbb-utóbb kiderül (ahogy ki is derült), gondolom a zárt iOS még keményebb adatgyűjtést végez és továbbít.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#40) zoli62


zoli62
addikt

Miért, az Apple nem gyíűjt adatokat?

(#41) #86564352 válasza zoli62 (#40) üzenetére


#86564352
törölt tag

Milyen adatot, milyen célból, milyen felhasználással, milyen nagyságrendben, milyen tájékoztatással. Van egy "pici" különbség a reklámcég Facebook ipari adatbányászatához képest.

(#42) FattyDove válasza hemaka (#8) üzenetére


FattyDove
őstag

Igazából csak AdGuard DNS kell és csókolom

(#44) aprokaroka87 válasza #90384640 (#43) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ilyen egér mozgató " figyelést " elég sok weboldal csinál.

Sőt elvileg mobilos appokban is van ilyen dolog.
Figyeli hogy az app melyik területére és hányszor kattintasz.
Persze mindent a felhasználóért :)

(#46) bambano


bambano
titán

azé' ez elég combos mondat, hogy Cook szerint hinni kell abban, amit egyébként törvény előír.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) GreenGoblin válasza #90384640 (#43) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ilyet én is csináltam. Ugyanez történt nálam is azzal kiegészítve, hogy meg is szüntették a fiókom úgy két hét múlva.
Sőt kamu adatokkal sem lehet már reggelni mert be kell bizonyítanod te vagy te valami személyazonosságot igazoló okirattal. Tőlem pl. útlevelet kértek Kedves Facebook kormányhivatalnak képzeli magát. Szánalmas egy vállalat!

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#48) Boond


Boond
addikt

Akinek elege van a facebookból, annak figyelmébe ajánlanám, mint alternatíva:

hundub.com - Magyar közösségi oldal

(#49) FattyDove válasza Boond (#48) üzenetére


FattyDove
őstag

Ez ugye csak vicc?

(#50) joey04 válasza Boond (#48) üzenetére


joey04
titán

használd egészséggel :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.