Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danih


danih
addikt

Bizony, bizony - a TB pl pontosan egy olyan dolog, aminek kevesen néznek utána, főképp külföldi munkavégzéskor. Ez valahol még érthető is, ugyanis az egész borzasztó rosszul van kommunikálva, az egyszeri külföldi munkavállalónak eszébe sem jut, hogy a nyitott Európában ezzel gondja lehet (és persze pont itthon, hol máshol) - még akkor is ha EU-s kártyája van.
Én is szopok az OEP miatt, bár én fordítva - külföldi feleségemnek kell VISSZAMENŐLEG majd' 3 évre megfizetnem a TB-t (200.000 alatt lesz valamivel) - azt pedig, hogy biztosítva volt teljes körűen magánbiztosítónál (hogy ne ezt a fos hozzáállást és ellátást kapja, amit én), azt meg leszarják. Ezt meg én nem tudtam, mivel félretájékoztattak a bevándorlási hivatalban annó. (Soha többé nem fogok megbízni közalkalmazottban).
Január 1-től 5.100 Ft lesz a TB ha magad fizeted, egyébként.

(#2) tildy válasza danih (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Koszi a kiegeszitest.

Egyebkent ja, otthon is vannak ugye bizonyos emberek, akik eletukben nem dolgoztak meg, igy tbt sem fizettek, nem tudom, oket hogy latjak el. Tobb gyogyszeresz is azt mondta, teljes aron ki kellett volna irnia a dokinak a gyogyszert. ( tehetek arrol, hogy a cataflam venykoteles? Nem. Nem kell TB tamogatottan - foleg , hogy nem is adnak ra - irjak ki azt pazony...)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) danih válasza tildy (#2) üzenetére


danih
addikt

Úgy látják el, hogy az előző beteg TAJ-számára írják ki a vényt.
E-Magyarország ügyfélkapun ha van reged, meg tudod nézni, hogy az utóbbi 10 évben miket könyveltek el a TAJ számodra. Fogsz találni nem odavaló dolgokat! Egyik ismerősöm mezőkövesdi műtétet is talált rákönyvelve, holott ott még életében nem járt, ill. nem is műtötték!
A kedvencem: amikor az orvos egy vizsgálat alkalmával el nem végzett munkafolyamatokat is "lepontoz" (szóval a vizsgálat megvolt, és pluszban el lettek könyvelve olyan dolgok, hogy pl. "orvosi segédeszköz működésének bemutatása a páciens számára" - holott semmilyen segédeszközt nem kaptam, nem is volt szükség rá, sima vizsgálat volt!). Sok ilyen kicsi sokra megy.
Nem beszélve arról, amikor a munkát még távolból sem látott norvég pasas bemegy és megfenyegeti az orvost, hogy márpedig ő most megvizsgálja, különben...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.