Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) Vakegérke válasza tildy (#35) üzenetére


Vakegérke
veterán

Semmi bajom az érzelmileg feminin férfiakkal. Mondom az érzelmileg femininekkel. Ám ha a szerep átcsap valósan feminin viselkedésbe, ott már baj van.
Egy férfi igenis legyen férfi, és mutasson macso jelleget. Egyébként a legbikább, legmacsobb férfinál sincs előírva, hogy verje az asszonyát, családját.

Jó a sarkítás egyébként, legalább helyre tesszük a dolgokat, nem ködösítünk. ;)

#36
Igen, valóban fontos, hogy az apa is jelen legyen a gyermek életében. Ez nem vita tárgya.
"Az apák hajlanak arra is, hogy a szabályokat szisztematikusan és szigorúan tartsák be a gyermek helytelen viselkedése esetén."
Remélem ez nem negatívum, nem rovod fel az elvetemült macsoknak.
Ugyanis a gyermek helytelen viselkedéséről van szó. Faragni kell a vadhajtásokat, különben megvan az esélye, hogy gátlástalan, másokat nem tisztelő, agresszív bűnöző válik a gyerekből.
Volt rá példa, és egyre több van. A napi robotban megfáradt szülők nem figyelnek a gyerekre, nem korlátozzák semmiben, így nincs gát, nincs korlát. Fegyelemnek lennie kell, és a szigort az apa kell, hogy képviselje. Nincs más út, hiszen az anya a lágy, elfogadó szeretet, legalábbis konvencionális felfogásban.
A szerepek megosztottak, és jól is van így. Ám szükséges, hogy a férfi férfi és apa legyen, a nő pedig nő és anya legyen.

"Az otthon maradt apákról szóló, amerikai pszichológusok által végzett tanulmányok szerint azok a férfiak, akik nem a hagyományos szerepeket képviselték, jóval boldogabbnak vallották magukat a házasságukban, a gyermekeikkel való kapcsolatukban, és egészségileg is."
Na ja. Apuci legyen csak boldog, érezze jól magát.
Tényleg ez a fontos, nem a gyermek?

Két gyereket nemzettem. Anyucim igazi anya volt, telve szeretettel, gondoskodással. Tény, hogy én voltam a szigor, de az idő engem igazol.
A lányom igazi nő, igazi anya. A fiam igazi férfi, gyermeke még nincs.
Előttük volt példa, egyértelműen azonosíthatták a nemi szerepeket, és nemüknek megfelelő nevelést kaptak.
Én is pelusoztam, dedóztam, de csak módjával. Nem mérlegeltem, mert neveltetésem, hozott örökségem határozta meg a mértéket. Nem bizonyult sem kevésnek, sem túlzónak.

Maradok vesszőparipámnál.
Aki apa, az legyen férfi, az anya pedig legyen nő, és ANYA.
Ha nem ezt látja a gyerek... Ezt a mondatot inkább nem fejezem be.

#38
Természetesen megvalósíthatja magát egy nő, ez nem vitás. De természettől adott tulajdonsága kell hogy legyen gyermeke pátyolgatása, dedózgatása, nevelése.
Első a gyermek, minden más háttérbe szorul. Mondom ezt én, a "macso". Ez az én véleményem, és persze feledhető, át lehet siklani felette.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.