Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) updog


updog
senior tag

Hasonló gondjaim voltak nekem is anno (szintén agyonfűtött, páraszivattyú-betonfalú, koszos/poros környéken lévő panel, csontszáraz levegővel).

Szerintem az ilyen ultrahangos vízkőgyárakat el lehet felejteni :)

Én a következőket használtam eddig megelégedéssel:
Philips 4813 és 4801 NanoCloud párásítók, ezekbe ilyen vászon/papír hibrid szűrő kell, ezek 2-3 (van hozzá újabb fajta, az állítólag 4-5) hónapig bírják, utána csere (=költség), de naponta is illik átmosni hideg vízzel, mert ebben a szűrőben hamar elszaporodnak a bacik, és ha nem használod kis ideig, akkor mindenképp ki kell szárítani, mert akár be is penészedik. De ez valahol természetes, amúgy nem olyan nagy macera mint így leírva, 2 perc naponta. Csapvízzel is elmegy. Az elve kb. az, mintha egy ventilátor folyamatosan fújná a soha meg nem száradó kiteregetett ruhákat :) Nincs vízpára, nincs fehér por a bútorokon, és nem ázik el a polc amin tartod (nekem tönkretett pár bútort az ultrahangos párásító).

Most két ilyen van a lakásban két különböző szobában, 50% környékére fel tudják tornászni a párát így összességében. Nagy előny hogy nincs benne szűrő, így a heti kb. egy átmosást kivéve semmilyen karbantartást nem igényel, ha fogy a víz, beleborítok egy kancsót a csapból osz'kész.

A szobák közti ajtókat érdemes zárva tartani, mert ajtónyitáskor elillan az egész, sajnos ha nincs minden szobában egy, a fentiekhez hasonlóan hatékony párásító és nem figyelsz erre, akkor a világ vizét is elpárologtathatod :( Ez van. Nálam a két Philips, és most a két Xiaomi is simán felfal 5 de akár 10 liter vizet is naponta.

Éjszaka, mikor mi is lehelünk, megy a párásító, és zárva az ajtó, akkor a 10 m2-es szoba megközelíti a 60%-ot. Ez a max. amit ki tudunk hozni a helyzetből :D

Szaktopic (legalábbis nem néznek ki ha párásítóról kérdezel :) ).

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.