Hirdetés

2024. július 5., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) osztszoroz válasza bendi806 (#4900) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

gyári recovery van rajta?

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#4902) bendi806 válasza osztszoroz (#4901) üzenetére


bendi806
aktív tag

úúú hallod, passz...úgy emlékszem nem! ez csak hozzámkerült, és nem is nagyon néztem bele, és le sem mentettem semmit :S Tehát ez a legnagyobb gondom....:( így szerintem papírnehezék marad! (bár nem szeretném:$)
Gravity mod 2 volt rajta..ha nem csal a memóriám :DDD :DDD de már nálam semmi se biztos :W

Holnap veszek egy zte v5-öt :D

[ Szerkesztve ]

(#4903) osztszoroz válasza bendi806 (#4902) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

nagy valószínűséggel menthető.tudni kéne a pontos típusát.1.w8 2.w8s 3.w8 Beyond

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#4904) bendi806 válasza osztszoroz (#4903) üzenetére


bendi806
aktív tag

az w8s-et kihagynám :S

de a simára tippelnék:$ a beyond, miben különözik a simától??

pontosítok...sima....:) nem FHD-s volt!

[ Szerkesztve ]

(#4905) osztszoroz válasza bendi806 (#4904) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

az akksi alatt el lehet olvasni,hogy milyen készülékről van szó..anélkül nem érdemes szerintgetni...egyáltalán nem mindegy,melyik típusról beszélünk.. :F

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#4906) bendi806 válasza osztszoroz (#4905) üzenetére


bendi806
aktív tag

Sima W8 :B :B :B

Bocsi:$

(#4907) osztszoroz válasza bendi806 (#4906) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Stock rom

itt van hozzá minden cucc.húzd újra Flashtools-szal.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#4908) bendi806 válasza osztszoroz (#4907) üzenetére


bendi806
aktív tag

es IGEEEEEN:-D. koszonom:-$ halam.uldozzon:-)

(#4909) Gabboo


Gabboo
tag

Sziasztok,

Van nekem kb. két és fél éve egy ilyen csodafonom, 4GB-os verzió, még gyári 4.2.1-el.
Build szám: ThL_W8.JB2.HD.EN.COM.8P32_MT6589V1.0.5_20130601
Mostanra jutottam oda, hogy lassan nem tudok telepíteni appot a kevés belső tárhely miatt (hiába állítottam be az SD-t elsődleges telepítési helynek), ezért átpartícionálnám.
Találtam hozzá leírást is, viszont a legtöbb helyen már nem élnek a linkek. :(
Valakinek esetleg megvannak valahol a szükséges fájlok, vagy tudtok élő linkeket adni hozzá?

Köszönöm!

(#4910) osztszoroz válasza Gabboo (#4909) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

én anno a Meteos-szal partícionáltam át a w8-asomat.Gond nélkűl sikerűlt.A 2.5 Gb-os opciót választottam. :K

Re-Partition Internal Sdcard for App Instaallation Space

Download Meteos

[ Szerkesztve ]

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#4911) Gabboo válasza osztszoroz (#4910) üzenetére


Gabboo
tag

Köszi a linket! :R
Még annyi, hogy nekem a gyári recovery (3e) van fent, és root jog sincs...
Gondolom, ehhez valami CWM-et kellene felvarázsolni előbb.
Melyik verzió passzol ehhez?
Lehet, hogy buta kérdés, de utána még valami su is kell, ugye?
Meg ha fent van a cwm, akkor egy mentés.

(#4912) osztszoroz válasza Gabboo (#4911) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Sajnos nincs már meg a készülék. Én is csak visszaolvasni tudnék itt, a fórumban. :)

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#4913) kgymac válasza Gabboo (#4911) üzenetére


kgymac
őstag

Volt egy cikk, még most is elérhető a jobb felső sarokban, BEMUTATÓ: ... Emiatt van W8-am a C2 helyett :)
Mindent megtalálsz, ami kellhet...

[ Szerkesztve ]

(#4914) Gabboo válasza kgymac (#4913) üzenetére


Gabboo
tag

Köszönöm a segítő szándékot és iránymutatást.
Sajnos pont az a gondom, hogy a cikkben megtalálható linkek közül sok már nem él, hiába nézem akár a forrás pl. xda-developers-en.
Guglizom a fájlneveket sok esetben, mert az eredeti források mögött nincs ott a fájl. Aztán vagy sikerül tényleg megtalálni, vagy letöltök valami egyező nevű hamis-bithalmazt, feltolom a telóra, az pedig jól megmakkan (remélem nem). :)

Gondoltam, hátha itt megvan még valakinek lementve ez a néhány fájl, de úgy veszem észre, már nem pörög ez a topik (ami érthető is, hiszen nem egy mai teló ez).

Egyébként lassan meglesznek a fájlok, viszont most a recoverybe nem enged be a telefon, miután felraktam a CWM 6.0.3.3-at leírás szerint. :(((

Majd visszaolvasok itt, arra lett-e valami megoldás, vagy ha más nem, hogy tudom a gyárit visszavarázsolni. Persze este annyi eszem már nem volt, hogy azt lementsem... :W

<nosztalgia>
Mielőtt 2013 augusztusában ezt a telót megvettem, kb. 40.000 hozzászólást olvastam át a dual sim-es topikban, "read-only" felhasználóként. Akkor még volt ilyen huncutságokra több időm...
</nosztalgia>

(#4915) osztszoroz válasza Gabboo (#4914) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Mobileuncle tools-ban van olyan opció, hogy reboot into recovery. Sőt, én a gyári recoveryt is mindig MUT - szal cserélem le.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#4916) kgymac válasza Gabboo (#4914) üzenetére


kgymac
őstag

Sokaknak nem ment a belépés a reco-ba gombokkal, de az első sikeres belépés óta (MUT-ból vagy találni a play-en is olyan apk-t, ami kibővíti a power menüt recoval, bár ehhez általában már kell root is. Esetleg adb reboot recovery, de ehhez kell pc és némi ismeret is) már általában megy gombokkal is.

A su-t ill. a kezelő csomagot (pl. supersu) a általában a root-oló progi teszi fel, sikeres rootolás után szokott feltelepítve lenni valamilyen root kezelő. Nálam alapból supersu.apk települt, lévén 4.2 droid. Persze ennyi idő után egyből találsz hozzá a play-en frissítést is. Legtöbbször su binárist is kell frissíteni, ha rootolt a készüléked, normál módban simán tud frissíteni. Ha ez nem menne, nem igazán volt jó a root.

Ha van root-od, szintén meteos-apk-t ajánlom, cappa72 mester :R ph-s blogjában találsz leírást a használatához (lenovo A820 cikk, én ez alapján csináltam. De fontos, hogy ELŐTTE feltétlenül ments le mindent a telefonról, mert bibi esetén akár nagy gáz is lehet (a Mester több cikket is írt a mentésekről/visszaállításról, ezeket is érdemes elolvasni és a benne lévő tanácsokat megfogadni. Megéri).
Én speciel a 2GB-s /data-t választottam, a 2.5GB is működhet, de a max méret (talán 2.7?) már nem, egy w8-ról és egy w100-ról is tudok, ahol a tulaj a max /data-ért beáldozta a telcsijét (lehet, hogy a meteos.apk is bűnös, mert nem vette figyelembe a két összevonható majd újra felosztható partició méretét, így erre feltétlenül érdemes figyelni).
Plusz arra is figyelj, ha vissza akarsz térni a korábbi partíciókhoz, gondot okozhat, hogy az új data >1GB, így nem feltétlenül lehet visszatölteni, érdemes elrakni későbbre az újrapartícionálás előtti data mentést is.

Reco-t rootolt telcsin a MUT-ból tudod a legegyszerűbben feltenni, úgy emlékszem, recovery.img néven kellett az sd / -be tenni, majd a MUT-ban csak ki kellett választani a recovery csere menüpontot.
Ha volt saját mentésed /pl. Cappa72 cikke is leírta, hogy kell/, akkor a gyári /e3/ is visszatehető.

[ Szerkesztve ]

(#4917) Gabboo válasza kgymac (#4916) üzenetére


Gabboo
tag

Sikerült. :)
Nekem a cwm reco. flashtool-os feltöltése után se a ROM manager, se a MUT nem indította újra recoverybe a telót.
Ezután jött a root, nekem is supersu-t tolt fel. Ekkor sem akart belépni a cwm recovery-be se újraindítással, se gombbal.
Majd egy hirtelen ötlettől vezérelve még egyszer nekimentem a flashtool-al a már rootlot telón, és ekkor már sikerült belépni a cwm recovery-be.
Innen indult a mentés SD-re, majd onnan PC-re, aztán fel a Meteos-t, és 2,5 GB-vel sikeresen újraparticionálta.
Ez a rész siker.

Viszont amikor visszatettem a 2 SIM-et, akkor csak az egyiket érzékelte.
User error, a 2-es foglaltnál hiányzik egy érintkező, gondolom, amikor kivettem, eltört. :((( (Kb két és fél év alatt kétszer vettem ki a SIM-eket, akkor sokat mondok, ennyi használattól ennek nem kellene elfáradnia...)
Ha esetleg tud valaki szervízt, aki vállalja, ne tartsa magában.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4918) Indiant


Indiant
addikt

Sziasztok!

Hátha valaki még benéz.
Az 1-es SIM slot érintkezőit tönkre tettem tegnap. Van valakinek a fiókban egy rossz W8 alkatrésznek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.